Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

oldGard

sugestie regula macro + o nemultumire

Recommended Posts

Sugerez :

atunci cand postezi pe cnv pentru macro sa indeplinesti niste puncte .

Ex :

sa fie poze sau video

sa intrebi intr un anumit fel ... ex : ija : pick ?? asa poate eu nu vreau sa ii raspund unuia (si sunt fff multe cazuri pe acest server) si in acel timp culeg un jwl sau ceva.. intre timp ala ma filmeaza.. automat iau ss .sunt sigur de asta

ceva de genu... sau eu stiu ideile voastra.

ce ma interesa pe mine este sa indeplineasca si ele niste conditi. sa fie toate la fel.

Faceti regula de postare pentru pick up !

Nemultumire :

Daca tot serveru vrea sa fie intr nu anumit fel (ma refer la sugesti ) ... si 2 3 moderatori nu vor , nu se aplica acea sugestie. ceea ce mi se pare aberant oarecum.. si tot in acelasi timp nedrept

Ex : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=432347&pid=6249624&st=25&#entry6249624

Aici se face server pe placul jucatorilor sau pe placu a 10 a oameni ?

Link to comment
Share on other sites

nu exista dif modalitati :

daca vrei sa iei spot intrebi de afk .. daca vrei sa il si postezi intrebi si de pick in acelasi timp in acelasi minut...

Sau..

MACAR sa intrebi de afk cand il postezi pt pick ..

Ideea era ca sa fie un tipar ...daca admini sunt de acord cu asa ceva ori gasesc ei un anume tipar ori gasim noi .

Link to comment
Share on other sites

pai acum,daca eu vreau spotul?ii fac intai preluare cu afk si apoi il iau cu pick?sau cum facem?

stii are dreptate pe undeva si soare .

uite luam cazul [DW]Razvan .

nu ma intereseaza daca a avut sau nu ellite acolo .

dar daca el in acel moment era pe mess si a apasat space si a luat splinterul acela pt care a luat ss 60 ??

in arena/icarus/tarkan si restul nu prea poti sa te scoti , cad tot felul de iteme/inmi ...zen ...

dar in crywolf nu prea pica cine stie ce din mobi aia care sunt 2-3 , se poate intampla sa apesi space sa iti ridice 1 item fara sa vrei si sa te trezesti cu 60 .

Link to comment
Share on other sites

Treaba este cam asa:

1. cand vii sa preiei spot pe o harta mare cu "x afk" orice jucator on iti raspunde ca sa nu piarda spotu.

2. Dar cand vine pe un amarat de spot, unde vin 2 mobi pe minut si aia rataciti, in conditiile in care eu nu suport jucatorul respectiv... de ce sai raspund la intrebare? ce face imi ia spotu de 2 mobi, ma duc mai incolo mai sunt vreo 40 ....

3. Cand filmezi insa, este bine de stiut, si bine ar fi daca sar baga in regulament "x pick on?" sau ceva de genu, atunci jucatorul este obligat sa raspunda.

Dar nu ca acum vine unu si nare ce face si eu tre sai raspund de cate ori vine la mine esti? esti? ma esti? ma tu nu auzi esti? era normal sal ignore ca ma mai cautase si pe primu spot crywolf unde iam zis "cami face ks" si de aici vanatoarea... nu a fost prima oara cand a venit la mine, deci daca nu ii raspund la un ratat... iei 60 cam asta e regula pe aici :) in rest ca aveam sau nu elite, ca am luat itemeu cu elite sau cu space, trebuia demonstrat... in cazul zenului se poate demonstra usor in cazul unui item e mai greu, atunci cand nu e cu move to, asa ca decizia in astfel de cazuri este dupa cum sa trezit -ija- dimineatza, de ce a facut in timpul zilei, de starea de spirit, sau de cand nu a mai fost la femei.... chiar ai mai fost? :)

Link to comment
Share on other sites

Sugerez :

atunci cand postezi pe cnv pentru macro sa indeplinesti niste puncte .

Ex :

sa fie poze sau video

sa intrebi intr un anumit fel ... ex : ija : pick ?? asa poate eu nu vreau sa ii raspund unuia (si sunt fff multe cazuri pe acest server) si in acel timp culeg un jwl sau ceva.. intre timp ala ma filmeaza.. automat iau ss .sunt sigur de asta

ceva de genu... sau eu stiu ideile voastra.

ce ma interesa pe mine este sa indeplineasca si ele niste conditi. sa fie toate la fel.

Faceti regula de postare pentru pick up !

Nemultumire :

Daca tot serveru vrea sa fie intr nu anumit fel (ma refer la sugesti ) ... si 2 3 moderatori nu vor , nu se aplica acea sugestie. ceea ce mi se pare aberant oarecum.. si tot in acelasi timp nedrept

Ex : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=432347&pid=6249624&st=25&#entry6249624

Aici se face server pe placul jucatorilor sau pe placu a 10 a oameni ?

faci: x afk ca o prel si iei spotul ... sau daca vrei sa vanezi il lasi acolo sa mai dea pana ia ss :))

Link to comment
Share on other sites

Sugerez :

atunci cand postezi pe cnv pentru macro sa indeplinesti niste puncte .

Ex :

sa fie poze sau video

sa intrebi intr un anumit fel ... ex : ija : pick ?? asa poate eu nu vreau sa ii raspund unuia (si sunt fff multe cazuri pe acest server) si in acel timp culeg un jwl sau ceva.. intre timp ala ma filmeaza.. automat iau ss .sunt sigur de asta

ceva de genu... sau eu stiu ideile voastra.

ce ma interesa pe mine este sa indeplineasca si ele niste conditi. sa fie toate la fel.

Faceti regula de postare pentru pick up !

Nemultumire :

Daca tot serveru vrea sa fie intr nu anumit fel (ma refer la sugesti ) ... si 2 3 moderatori nu vor , nu se aplica acea sugestie. ceea ce mi se pare aberant oarecum.. si tot in acelasi timp nedrept

Ex : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=432347&pid=6249624&st=25&#entry6249624

Aici se face server pe placul jucatorilor sau pe placu a 10 a oameni ?

CONTRA!!!

Poti sa te gandesti ca atunci cand te intreaba de afk te si filmeaza daca ai elite... simplu.

Link to comment
Share on other sites

Regula este buna asa cum este gandita in momentul de fata, singurul lucru care trebuie adaugat este o atentionare amatorilor de senzatii tari care stau cu morcovu cand filmeaza pe cineva sa aduca dovezi solide in cazul in care posteaza pe cineva, nu un clip in care se vede un character care timp de 12 minute culege doar un singur item si nu raspunde unei intrebari de afk.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca regula este destul de clara: NU FOLOSITI AUTOPICK!

Si daca e pana acolo intr-un film se poate vedea destul de clar cine foloseste si cine nu. Plus ca se cunoaste destul de bine care e diferenta dintre space si alte bazaconii.

Ah, ca voi nu vreti sa raspundeti intrebarilor de afk (care e oricum o scuza nu un argument, sa fim seriosi) desi scrie in regulament ca sunteti obligati sa o faceti, asta va priveste doar pe voi.

P.S. nu vad cu ce se schimba lucrurile atat de dramatic daca in loc de x afk? se va intreba x ai pick?

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca regula este destul de clara: NU FOLOSITI AUTOPICK!

Si daca e pana acolo intr-un film se poate vedea destul de clar cine foloseste si cine nu. Plus ca se cunoaste destul de bine care e diferenta dintre space si alte bazaconii.

Ah, ca voi nu vreti sa raspundeti intrebarilor de afk (care e oricum o scuza nu un argument, sa fim seriosi) desi scrie in regulament ca sunteti obligati sa o faceti, asta va priveste doar pe voi.

P.S. nu vad cu ce se schimba lucrurile atat de dramatic daca in loc de x afk? se va intreba x ai pick?

ody.. o sa iti dovedesc ca va puteti insela...! sau dat ss si pt auto pick fara sa se intrebe nici macar de afk...

si dupa o sa imi zici " regulamentu mai are si cazuri particulare " .. pai daca voi nu vreti sa adaugati in regulament orice caz particular pe care il intalniti cum vreti sa faceti ceva perfect?

Link to comment
Share on other sites

se vad miscarile mecanice care se fac la autopick,in caz ca lasi cu move to pick,se observa de la o posta,cat despre zen,stii prea bine ca nu se ia zenu cand ai inv full,doar ocazional nu tot zenul cum ia clikerul.

Link to comment
Share on other sites

se vad miscarile mecanice care se fac la autopick,in caz ca lasi cu move to pick,se observa de la o posta,cat despre zen,stii prea bine ca nu se ia zenu cand ai inv full,doar ocazional nu tot zenul cum ia clikerul.

Intrebare .

Tu ai incercat?? sau vorbesti din ce ai auzit..

Te rog eu mai intai sa incerci si dupa mai vorbim....

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...