Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

prada

Preluare spot

Recommended Posts

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=434495

esti suparat pentru acest post te inteleg

Cum naiba sa nu`l jignesti pe omu asta cand citesti ce tampenii scrie??

Ce legatura are postul acela cu postul de aici?

Vezi ca esti off topic,tre sa ma repet? Nu aveti nici o treaba cu jocul!

nici tu ,daca citeai reg stiai de nick scris in safe zone , pentru stationare ai sa ai ss 5 zile pe dl de prost

Link to comment
Share on other sites

Poftim, dupa cautarile mele am gasit asta, daca doar pentru un punct ija nu a acceptat ... jumatate de nume nu cred ca o sa accepte NICIODATA!

se poate folosi a.f.k dar la numele lui pot folosi cu punct ? de exemplu daca iti fac preluare tie pot sa folosesc

i.j.a. a.f.k ?

NU, numele nu trebuie stalcit.

Link to comment
Share on other sites

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=434495

esti suparat pentru acest post te inteleg

Cum naiba sa nu`l jignesti pe omu asta cand citesti ce tampenii scrie??

Ce legatura are postul acela cu postul de aici?

Vezi ca esti off topic,tre sa ma repet? Nu aveti nici o treaba cu jocul!

,daca citeai reg stiai de nick scris in safe zone , pentru stationare ai sa ai ss 5 zile pe dl de prost

Tu chiar nu citesti ce scrii?

Ce legatura are pk`ul pe spot sau stationarea cu ce am cerut eu aici?

#-o #-o #-o #-o #-o

afk ca`mi bat capu` degeaba

Link to comment
Share on other sites

' date='18 February 2012 - 00:31' timestamp='1329514316' post='6228770']

Poftim, dupa cautarile mele am gasit asta, daca doar pentru un punct ija nu a acceptat ... jumatate de nume nu cred ca o sa accepte NICIODATA!

se poate folosi a.f.k dar la numele lui pot folosi cu punct ? de exemplu daca iti fac preluare tie pot sa folosesc

i.j.a. a.f.k ?

NU, numele nu trebuie stalcit.

Pff,.,,insfarsit cineva ,,

Tocmai ce am spus si de Ody,ca nu toti au aceeasi parere!

Cred ca se poate stalci cu p.r.a.d.a dar nu cu pra,sau mai stiu eu cum....eu am scris in topicul acesta despre litere mancate,nu despre puncte,liniute,etc

Si de aici ce trebuie sa inteleg,este corecta o preluare in care nick`ul nu`ti este scris complet?

Link to comment
Share on other sites

O ultima adaugare, pentru nick-urile de genul pradaDL , salamBK , sabaELF si asa mai departe, eu consider ca o preluare de genu

prada afk?

salam afk?

saba afk?

Se intelege clar destinatarul intrebarii. Normal ca nu e voie sa alterezi nick-ul sub forma salumi afk? sau predeal afk? ca nu tine.

Toata esenta e ca, daca iti scrie nick-ul incat sa intelegi ca e vorba despre tine, preluarea e valida.

Uitasem sa precizez, mai sunt persoane cu nick-ul de genul -xulescu- ~@xulescu^& , nu crezi ca ma pun sa scriu toate caracterele alea pentru nick-ul xulescu, e clar ca vb cu xulescu si nu cu Basescu.

Link to comment
Share on other sites

"NU, numele nu trebuie stalcit" nu stiu ce ati inteles voi din asta :| dar atunci cand te duci la preluare nu ai voie sa scrii hardisk in loc de [harddisk], poti pune afk, aFk,A,fK..etc si atat.

Exact! :readthis:

Link to comment
Share on other sites

Dar daca iti zic harddisk in loc de [harddisk] ce are? Nu se intelege ca pe tine te strig?

Da-mi un motiv logic si intemeiat de ce "harddisk afk?" nu e valabil si "[harddisk] afk?" e valabil ?

Daca e cum zici tu atunci toata lumea o sa-si puna filtru pe nick si orice preluare cu nick-ul partial modifcat, a se intelege lipsa caractere fara sens(decorative/pe post de incurcare) care nu altereaza nicidecum nickname-ul caracterului care in fond e harddisk in cazul tau, va deveni nula?

Eu astept un raspuns de la un moderator la intrebarea mea.

Nu de alta dar cei cu charul cu nickname gen ~Georgescu~ o sa-si poata pune filtru pe ~ si sta bine mersi cu filtru si afk-tools si-l doare la patine, ca de cand s-au permis preluarile cu mici modificari de sens lumea a renuntat la filtru si sta pe curat, si cand sare din pat noaptea de 10-15 ori ca vine unu si zice "sal, e loc?" se cam satura si pune ori filter ori inchide afk-tools si mai ai sanse la un tarc/spot ca in rest e pauza.

Link to comment
Share on other sites

Dar daca iti zic harddisk in loc de [harddisk] ce are? Nu se intelege ca pe tine te strig?

Da-mi un motiv logic si intemeiat de ce "harddisk afk?" nu e valabil si "[harddisk] afk?" e valabil ?

Daca e cum zici tu atunci toata lumea o sa-si puna filtru pe nick si orice preluare cu nick-ul partial modifcat, a se intelege lipsa caractere fara sens(decorative/pe post de incurcare) care nu altereaza nicidecum nickname-ul caracterului care in fond e harddisk in cazul tau, va deveni nula?

Eu astept un raspuns de la un moderator la intrebarea mea.

Nu de alta dar cei cu charul cu nickname gen ~Georgescu~ o sa-si poata pune filtru pe ~ si sta bine mersi cu filtru si afk-tools si-l doare la patine, ca de cand s-au permis preluarile cu mici modificari de sens lumea a renuntat la filtru si sta pe curat, si cand sare din pat noaptea de 10-15 ori ca vine unu si zice "sal, e loc?" se cam satura si pune ori filter ori inchide afk-tools si mai ai sanse la un tarc/spot ca in rest e pauza.

Nu compara [harddisk] cu harddisk-Sm!

Vad ca o luati pe alte cai!

Link to comment
Share on other sites

Ma repet, "Da-mi un motiv logic si intemeiat de ce "harddisk afk?" nu e valabil si "harddisk-SM afk?" e valabil pe un spot unde doar un harddisk se afla?

De asemenea vreau un raspuns pentru intrebarile mele din post-ul anterior, ca nici alea nu-s elucidate.

Link to comment
Share on other sites

18. Preluare spot

Modalitate preluare spot:

Pentru a prelua un spot trebuie sa intrebati explicit "afk+nume destinatar" fiecare caracter aflat pe spot / in tarc, intr-un interval de 5 minute.

Ti se pare cumva ca ceea ce spui tu..se incadreaza in regulament?

EXPLICIT

Link to comment
Share on other sites

"NU, numele nu trebuie stalcit" nu stiu ce ati inteles voi din asta :| dar atunci cand te duci la preluare nu ai voie sa scrii hardisk in loc de [harddisk], poti pune afk, aFk,A,fK..etc si atat.

Vedeti ca da-ti informati gresite. Mai bine da un search si uita-te.

Nu are voie sa-ti stalceasca numele,adevarat. Dar daca u ai numele cu [ ] pot sa nu le pun.

Dovada

Link to comment
Share on other sites

eu acelasi rasp care l-am postat mai sus l-am primit pe pm de la ija acum cv timp cand am intrebat si eu acelasi lucru. acum nu stiu ce fel preluati voi, eu de obicei ii scriu nick-ul corect nu stau sa pun KummY af.K aFk...etc pt ca nu are rost, toata lumea pune programul fara filter asa ca am 2 variante, ori nu au programul si ii preiau, ori imi rasp si merg mai departe la alt spot/tark.

Link to comment
Share on other sites

Voi chiar vreti sa va dam cate un exemplu la fiecare nick din joc cum e ok si cum nu?

Judecati si voi cand faceti o preluare daca se va accepta sau nu in functie de ce scrieti.

Dupa cum am mai spus la partea de "afk" se accepta si "on" sau "esti" sau variante ale lor cu punct, spatiu, virgula intre litere. Acelasi lucru si la nick. Nu mancati din caractere nu modificati litere in cifre, nu puneti litere sau cifre in plus, restul mai vedeti si voi.

Closed ca deja faceti spam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...