Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Cristalu

Sugestie macro/bot

Recommended Posts

Nu stiu daca a mai fost o astfel de sugestie.

Regulament actual:

Nu se accepta raspunsuri efectuate prin utilizarea functiei "macro" sau boti.

Daca raspunsul este acelasi pentru orice intrebare, si repetat de minim 4 ori, la fel, s-a pierdut spotul dupa trecerea celor 5 minute.

Nu se accepta utilizarea de aplicatii tip macro/bot. In cazul utilizarii unor clickere este permisa doar folosire functiilor de atack/buff ale acestora, fiind interzisa folosirea altor functii.

Se poate acorda suspend si in situatia in care exista printuri (facute chiar de catre utilizator) care contin mesaje generate de aceste aplicatii din care rezulta utilizarea functiilor de tip macro/bot/alte functii inafara de atack/buff.

- Primul avertsiment: suspend 60 de zile

- Al doilea avertsiment: suspend 98 de zile

Pentru eventuale alte abateri se poate ajunge pana la blocarea contului.

Exemplu: Se da suspend pentru: Meet Player, Pret exagerat la itemele de la store si alte mesaje generate de acest clicker.

Mai sus e regulamentul actual care se aplica daca un jucator foloseste macro/bot

Propun,ca la prima abatere sa se dea direct 99 de zile,adica sa se schimbe regulamentul,in legatura cu macro/bot

Prin asta,zic eu ca am putea sa scadem numarul jucatorilor care folosesc macro/bot

Edit: Cu 60 de zile nu rezolvam nimic,se fac caractere de lvl 150,care il faci in 2 ore,pentru a culege gem stone,in davias 3.

Intr-o singura zi poti sa faci 3 caractere cu lvl 150,pentru a culege cu elite.

Cu 60 de zile ii incurajam doar.

O seara frumoasa :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

daca s`ar da 99 direct pt macro ar ramane 100playeri

Si e mai bine ca toate preturile sa fie la pamant?

Mentalitatea jucatorilor de pe servar e cam asa:i-au 60 de zile ,fac un alt caracter ,si culeg bine merci

Dar daca ar fi direct 99 ,mentalitatea lor ar fi alta: i-a XULESCU 99,se da vestea,pe servar ca au luat 5-10 jucatori 99 de zile,si atunci am scadea numarul jucatorilor care folosesc macro /bot

Link to comment
Share on other sites

daca s`ar da 99 direct pt macro ar ramane 100playeri

Daca ar tine fiecare la orele pierdute in joc,noptile lor nedormite si toate cele,n`ar ramane 100 playeri!

Pe 97db cum s`a putut juca fara asta?

Macro a dat si piata peste cap,crezi ca este ok sa coste un amarat de bok facut intr`un minut,80 jwls stranse manual in cateva ore/zile (depinde de harta)?

Link to comment
Share on other sites

daca s`ar da 99 direct pt macro ar ramane 100playeri

Daca ar tine fiecare la orele pierdute in joc,noptile lor nedormite si toate cele,n`ar ramane 100 playeri!

Pe 97db cum s`a putut juca fara asta?

Macro a dat si piata peste cap,crezi ca este ok sa coste un amarat de bok facut intr`un minut,80 jwls stranse manual in cateva ore/zile (depinde de harta)?

Mare adevar ai grait

Link to comment
Share on other sites

98 ar fii ok .... 99 e totusi prea mult

asa spuneti toti acum, si cand luati ss'u plangeti pe la banati. nu vorbiti inainte sa stiti cum este, eu db trecut am luat de 2 ori 40 de zile, odata a luat zupemen pt ca se plimba prin tark bk afk si odata eu pt move to pick, si crede-ma nu a fost deloc placut sa stau 40 de zile pe bara, dar acum ca mai sunt 20 de zile in + :hair:

Link to comment
Share on other sites

98 ar fii ok .... 99 e totusi prea mult

asa spuneti toti acum, si cand luati ss'u plangeti pe la banati. nu vorbiti inainte sa stiti cum este, eu db trecut am luat de 2 ori 40 de zile, odata a luat zupemen pt ca se plimba prin tark bk afk si odata eu pt move to pick, si crede-ma nu a fost deloc placut sa stau 40 de zile pe bara, dar acum ca mai sunt 20 de zile in + :hair:

Daca nu e placut sa iei ss 40 de zile s-au chiar 60? cum o fi cu 99 si cont blocat?

Iti spun eu ca te lasi de sportu asta cu elite

Link to comment
Share on other sites

Este o solutie ca nu o sa joci 10 rr-uri sa incepi iar de la 0

si ti se pare ca cineva sta la adunat cu 10 rr? sa fim seriosi

Da prietene Alexey ,stau oameni cu 30 de rr si aduna,dar fara move

Si ar mai fi o treaba ,sa se verifice caracteru ala de lvl 200 ,care culege gem stone , in davias 3 ,al cui e ?,si sa ii se dea ss pe caracterul principal,

Si iti spun eu sigur ,ca dupa ce i-au 10 persoane ss pe caractere mari,se mai linistesc.

Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa se faca un topic cu caractere care sunt suspectate de macrobot si cateva dovezi (printuri ale caracterelor respective pe anumite spoturi pe care le stim cu totii), si daca vor fi descoperiti 10-20 de playeri restul se vor gandi a doua oara sa culeaga cu pick.

Sau daca topic nu se vrea, sa se trimita un PM cu nume si print la Moderatorii care pot verifica logurile "-ija-".

Link to comment
Share on other sites

- Primul avertsiment: suspend 60 de zile

- Al doilea avertsiment: suspend 98 de zile

Pentru eventuale alte abateri se poate ajunge pana la blocarea contului.

Exemplu: Se da suspend pentru: Meet Player, Pret exagerat la itemele de la store si alte mesaje generate de acest clicker.

Mai sus e regulamentul actual care se aplica daca un jucator foloseste macro/bot

Aici ar trebui suspendul pe CONT ,nu pe un singur caracter ! pentru nu ar mai lasa nimeni un char cu 0 rr sa adune cu move daca mai are si alt char cu niste rr pe cont ... oricum cei care au deja sute de jws in stash or sa fie fericiti incontinuare :)))

Link to comment
Share on other sites

Este o solutie ca nu o sa joci 10 rr-uri sa incepi iar de la 0

si ti se pare ca cineva sta la adunat cu 10 rr? sa fim seriosi

Nu am stat sa fac pe sherlock , deci nu pot sa'ti raspund

- Primul avertsiment: suspend 60 de zile

- Al doilea avertsiment: suspend 98 de zile

Pentru eventuale alte abateri se poate ajunge pana la blocarea contului.

Exemplu: Se da suspend pentru: Meet Player, Pret exagerat la itemele de la store si alte mesaje generate de acest clicker.

Mai sus e regulamentul actual care se aplica daca un jucator foloseste macro/bot

Aici ar trebui suspendul pe CONT ,nu pe un singur caracter ! pentru nu ar mai lasa nimeni un char cu 0 rr sa adune cu move daca mai are si alt char cu niste rr pe cont ... oricum cei care au deja sute de jws in stash or sa fie fericiti incontinuare :)))

99 = Cont blocat

Link to comment
Share on other sites

mu guard , cea mai buna metoda e sa previi nu sa pedepsesti ceva asupra caruia nu ai nici un control

suspend nu e solutie mai ales ca se pot face conturi

Da, ar fi o solutie, momentan nu avem asa ceva.

Cine ii obliga sa foloseasca asa ceva?

Toti aveti impresia ca trebuie cineva sa va pandeasca, sa va prinda. Nimeni nu se gandeste inainte sa intre in joc "bai poate stric farmecul jocului cu prostia asta de macro"...nimeni. (Da, nici tu).

Legat de sugestie, daca la un moment dat decidem ca e nevoie de un numar mai mare de zile pentru aceasta pedeapsa vom anunta.

Closed.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...