Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

JuiceX

[Plangere incorecta]Specter - abuz

Recommended Posts

Numele meu în joc: mihaitzzzza

Numele EXACT celui pe care îl reclam: Specter

Screenshot-uri:

1) sa_mp_000.png

2) 2h7p0cx.jpg

3) sa_mp_001.png

Descriere a situa?iei (pentru cazurile în care plângerea necesit? o descriere, dac? e vorba de limbaj se în?elege din screenshot-uri): In fata intrarii in tubul din San Fierro, pe iarba din fata acestuia (cum reiese si din discutia surprinsa in poza), am inceput sa trag intr-un grup format din membrii The Triads si membrii DnB. La scurt timp dupa ce am inceput impuscaturiile, fiind prins in a omori macar un adversar, am fost trimis in carcera de catre Specter si am primit si warn. Cerandu-i explicatii mi-a spus ca am folosit arma in safe-zone. Am intrat pe forum la sectiunea "Informatii" unde am gasit o harta cu safe-zone-ul de la gara SF. Am rugat un coleg din SFR sa mearga la intrarea in tunelul din SF unde s-a intamplat evenimentul si, comparand cele doua poze, am observat ca locul in care am tras in adversari nu apartine de safe-zone-ul garii SF.

In screenshot-urile de mai sus apar 3 poze:

1. Discutia cu Specter (in care el specifica clar locul unde am folosit arma)

2. Safe-zone-ul Gara SF (harta este luata de pe forumul linkmania, sectiunea "Informatii")

3. Locul unde am tras in adversari (iarba din fata tubului din SF, acolo unde este membrul SFR)

Admini care se aflau pe server la ora producerii evenimentului (dac? erau): Specter (nu vazui sa mai fie altcineva)

Martori: BobMarley, kvl (si altii membrii DnB si The Triads pe care nu am apucat sa vad cine sunt)

Link to comment
Share on other sites

Prietene , in primul rand asta nu se numeste abuz , se numeste greseala , e o mare , foarte mare diferenta , in al doilea rand nu ai facut plangerea unde trebuie plus ca asta nu e o plangere si sper sa nu fie ci doar o reevaluare a pedepsei si in cazul in care o plangere eu unu o consider vanatoare si pe langa toate astea imi e lene sa uploadez pozele cu atitudinea ta fata de mine dupa ce ai primit pedeapsa deci sa nu mai spun ca puteam sa'ti dau inca un warn pt atitudine vs admin sau chiar ban dar am zis sa fiu ingaduitor pt ca iti poti tine gura dar se pare ca m'am inselat.

JOYfJ.jpg uite-te pe mini-map unde erai tu la locul incidentului , esti exact la "granita" dintre safe-zone si zona de atac.

Link to comment
Share on other sites

Si daca sunt pe granita...cum e? Ca la tenis? Linia e considerata in teren? In fine. Nu mai comentez nimic. Puteti sa-mi stergeti si contul faceti ce vreti. M-am saturat de multi dintre voi care se cred mari sefi si nu mai stiu eu ce doar pentru ca stiu jocul mai bine.

Parerea mea e ca voi, ca admini, ar trebui sa-i ajutati pe cei ca mine care nu stiu nu sa-i sanctionati instant cum au gresit cum pac warn (mai ales la o faza ca asta care e discutabila). :-j.

V-am pupat!

P.S.: Nu cred ca suntem prieteni. Crede-ma ca imi cunosc prietenii si tu nu esti printre ei ;)

Link to comment
Share on other sites

GRÁNI??, grani?e, s. f. Limit? care desparte dou? state; frontier?, hotar, limit? teritorial?.

FRONTIÉR?, frontiere, s. f. Linie natural? sau conven?ional? care desparte teritoriul unui stat de teritoriul altor state sau de întinderi de ap? care nu fac parte din teritoriul s?u; grani??, hotar.

Conform pozei de la "Informatii" granita cum o numesti tu este pana la jumatatea drumului cu tunelul care da in autostrada (exact asa arata harta). De la linia rosie spre gara este safe-zone, de la linia rosie in sus ai voie sa ataci.

Asa cum arata poza pe care-ai pus-o cu mine cand am atacat se vede clar ca sunt mai sus de acel drum, deci mai sus de granita, deci in zona unde am voie sa atac.

Cat despre chestia cu limbajul. Nu mai uploada pozele, o sa scriu aici ce ti-am zis si in cazul in care mint te rog sa ma corectezi.

Ti-am cerut explicatii pentru motivul pedepsei. Mi-ai spus ca am atacat in safe-zone. Te-am intrebat cat tine acest safe-zone din Gara SF daca tine de la baza SFR pana la aero SF si mi-ai zis ca de la cladirea Instructorilor pana la cladirea Reporterilor si sa nu te mai iau la misto ca ai fost ingaduitor cu mine.

Da, te-am facut frustrat si ti-am spus si ca probabil esti unul dintre multii pusti de pe server si? Te-ai simtit jignit? Nu te-am facut prost, idiot, noob, nu am avut o atitudine superioara asa cum fac multi dintre voi printre care si tu.

Cat despre chestia cu luatu' la misto daca erai usa de Biserica cand ti-am cerut linkul unde gasesc chestia cu safe-zone-ul nu`mi ziceai sa-l caut ca nu trebuie tu sa faci ceea ce ar trebui eu sa fac. Repet, nu ti-am cerut sa citesti tu in locul meu, ti-am cerut doar sa-mi zici unde gasesc informatia ;)

Link to comment
Share on other sites

Rog moderatorii sau administratorii forumului sa inchida topicul. Imi cer scuze pentru faptul ca am postat gresit.

Am postat plangerea acolo unde trebuia si astept decizia voastra.

P.S.: Nu doresc suspendarea lui Specter sau ceva de genu asta pentru ca nu am eu treaba cu asta. Vreau doar sa fie analizata situatia si in cazul in care am dreptate sa-mi fie retras avertismentul. Vreau doar sa ma joc linistit.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...