Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Jupiter

team vs team

Recommended Posts

Daca doriti un asemenea event astept inscrieri dupa model:

Denumire Echipa

Capitan

Playeri

echipa poate fi formata din minim 2 playeri

taxa inscriere: 1 bok+5 de echipa

premiile in functie de banca (eu) si taxa de inscriere

Daca aveti ceva de impartit cu vreun alt jucator acuma aveti ocazia legala de a va razbuna :)

Tragerea la sorti se va face in seara eventului si va voi explica atunci.

Link to comment
Share on other sites

Este frumos event`ul,dar ce`ar fi sa`l facem pe categorii de rr?

Ex: intre 0-5 rr , 5-10, 10-20 , 20-30 , 30-40, 50 - full :)

Cand isi inscrie capitanul echipa aici, sa scrie si din ce categorie face parte!

Asa vom sti (restu) daca are rost sa ne inscriem sau nu !

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Daca este cu minim 2 playeri , propun sa fie categoriile cat mai apropiate ca daca pui 1-5 rr se baga 2 bk de 5 rr in echipa si asta a fost eventul(non rr sa fie separat , oricum) . La fel , as propune ca bk-ul sa nu se poata repeta in echipa , pentru a avea cat mai multe team-uri sanse .

Link to comment
Share on other sites

Daca este cu minim 2 playeri , propun sa fie categoriile cat mai apropiate ca daca pui 1-5 rr se baga 2 bk de 5 rr in echipa si asta a fost eventul(non rr sa fie separat , oricum) . La fel , as propune ca bk-ul sa nu se poata repeta in echipa , pentru a avea cat mai multe team-uri sanse .

1dl de 5rr bate 2bk de 5rr :D

Link to comment
Share on other sites

Daca este cu minim 2 playeri , propun sa fie categoriile cat mai apropiate ca daca pui 1-5 rr se baga 2 bk de 5 rr in echipa si asta a fost eventul(non rr sa fie separat , oricum) . La fel , as propune ca bk-ul sa nu se poata repeta in echipa , pentru a avea cat mai multe team-uri sanse .

U spui ca daca 2bk de 5rr sunt intr`o echipa,s`a terminat tot!

Eu spun ca daca acea echipa se lupta cu o echipa in care gaseste 2dl de 5rr n`are nici o sansa!

Cred ca ar fi acceptabil maxim 2 bk in pt!

Link to comment
Share on other sites

daca facem categorii asa de bune 0-5 rr este o discrepanta foarte mare -

pai daca am 5 caractere 5 rr si altul vine cu echipa din 2 playeri cu 0 si 1 rr ce se intampla?

2 playeri ca si team minim am sugerat din urmatoarele considerente:

a. sunt jucatori mari care pot bate singuri o echipa intreaga,

b. daca lasam doar team de 1 jucator atunci nu se mai numea team vs team ci team vs player

eu ma gandes sa fie ceva antrenant, cu cat mai multe echipe cu atat mai multe sanse de castig si premii mai mari

si il putem organiza aproape in fiecarea seara daca sunt doritori si premii

Link to comment
Share on other sites

hai sa punem team non rr vs team non rr

Apoi 1-5 , 5-10, etc!

Ca o echipa are 2 playeri de 5 rr ,2 de 3 si unul de 2...iar alta are 1player 4 rr ,2 de 3 rr, si 2 de 1rr sa zicem...asta e! Este buff,este sweel,este critical damage,mana shield!

Acuma nu o sa facem echipe formate din 5 playeri de ex si sa fie si la aceleasi rr/lvl!

Trebuie sa sti sa te lupti,sa ai set,sa ai bine punctele bagate! Nu doar sa ai rr!

Link to comment
Share on other sites

propun ca intr un team sa nu fie 2 char de acelasi rr, si din rr urile caracterelor sa se faca o medie gen la categoria 1 - 5 rr bk 5 rr sm 1 rr team 1 si dl 4 rr elf 2 rr team doi, astfel facem o medie a rrului din teamuri iar aceea este de 3 rr

Link to comment
Share on other sites

propun ca intr un team sa nu fie 2 char de acelasi rr, si din rr urile caracterelor sa se faca o medie gen la categoria 1 - 5 rr bk 5 rr sm 1 rr team 1 si dl 4 rr elf 2 rr team doi, astfel facem o medie a rrului din teamuri iar aceea este de 3 rr

+1

Link to comment
Share on other sites

daca facem categorii asa de bune 0-5 rr este o discrepanta foarte mare -

pai daca am 5 caractere 5 rr si altul vine cu echipa din 2 playeri cu 0 si 1 rr ce se intampla?

2 playeri ca si team minim am sugerat din urmatoarele considerente:

a. sunt jucatori mari care pot bate singuri o echipa intreaga,

b. daca lasam doar team de 1 jucator atunci nu se mai numea team vs team ci team vs player

eu ma gandes sa fie ceva antrenant, cu cat mai multe echipe cu atat mai multe sanse de castig si premii mai mari

si il putem organiza aproape in fiecarea seara daca sunt doritori si premii

Atunci propun sa fie categoriile gen :

non rr

1-3 rr

4-6 rr

7 - 9 rr etc

Link to comment
Share on other sites

- Taxa de participare : 1 bok + 5 ( daca va fi des event-ul , propun o taxa mai mica gen 1 + 4 sau jwl etc , depinde si de limite ) .

- Reguli : 1. Echipa de minim 2 caractere , fara sa se repete rasa dominanta la PvP in acelasi team .

2. Sa nu aiba mai mult de doua caracter acelasi numar de rr ( de ex la 1-3 rr daca se strang 5 de 3 rr numai ai prea mari sanse ) .

- Limite :

non rr

1-3 rr

4-6 rr

6-8 rr

9-12 rr

13 - 16 rr

17 - 20 rr

Cam astea ar fii , in rest sa ne spuna jupiter cand va fii primul event si la ce categorie . :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

- Taxa de participare : 1 bok + 5 ( daca va fi des event-ul , propun o taxa mai mica gen 1 + 4 sau jwl etc , depinde si de limite ) .

- Reguli : 1. Echipa de minim 2 caractere , fara sa se repete rasa dominanta la PvP in acelasi team .

2. Sa nu aiba mai mult de doua caracter acelasi numar de rr ( de ex la 1-3 rr daca se strang 5 de 3 rr numai ai prea mari sanse ) .

- Limite :

non rr

1-3 rr

4-6 rr

6-8 rr

9-12 rr

13 - 16 rr

17 - 20 rr

Cam astea ar fii , in rest sa ne spuna jupiter cand va fii primul event si la ce categorie . :tiphat:

sa inteleg ca lumea agreeaza un model ca cel de mai sus?

asa mai merge, dupa parerea mea

si ar merg si cu media team-ului

in momentul inregistrarii sa fie trecute si rr-urile membrilor si media

daca toata lumea e de acord o sa stabilim un orar in functie de team-urile anuntate la event

Link to comment
Share on other sites

daca toata lumea e de acord o sa stabilim un orar in functie de team-urile anuntate la event

ora 21/22 ar fi cel mai ok

Da , + ca ar trebuii sa intrii cu o zi / cateva ore inainte sa anunti in game , deoarece majoritate nu se uita pe forum .

Link to comment
Share on other sites

Bun.

Ideea e ca nu vad echipe inscrise la categorii.

Apoi anuntam si pe forum si pe game.

non rr - Categoria nonrr

1-3 rr - Categoria I

4-6 rr - Categoria II

6-8 rr - Categoria III

9-12 rr - Categoria IV

13 - 16 rr - Categoria V

17 - 20 rr - Categoria VI

21 - 25 rr - Categoria VII

26 - 30 rr - Categoria VIII

31 - 35 rr - Categoria IX

36 - 40 rr - Categoria X

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca minim 2, maxim 5 pe echipa, media de rr sa fie media aritmetica a limitelor de rr a categoriei respetive(ex: la 36-40 ar fi 38), taxa de inscriere 1 bok/echipa? Interesant dar cred ca ar trebui sa fie stabilit dinainte nr de membri din echipa (3 e un nr rezonabil) si sa nu fie din aceeasi rasa. A mai incercat john un event similar cu 5 rase diferite in echipa de non rr dar erau foarte greu de gasit.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...