Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

petronel_oana

Propunere

Recommended Posts

Ideea mea suna in felul urmator: Orice character prins pe spot ca trage, da buff,sweal sau sa sta in scut sa primeasca contor si la 2 contoare 2 zile ss.

Stai jos ai 4 :banghead:

Se rupe partyul in kalima si sta afk bk/elf si ia contor pt ce? :naughty:

Nu este normal sa dai la cnv contor si nu esti sigur ca ia exp persoana respectiva

Link to comment
Share on other sites

Mai incercati sa "cizelati" umpic regula in felul ca pot sa apara diferite probleme. Las afk in k7 intre spoturi si automat sa-mi iau contor? Nu ..

Ceva de genul : Orice caracter prins intr-un party in care face exp si este afk sa ia contor. Anyway dupa mine este o idee buna deoarece holderul care ia in prezent contor nu creste singur si creste impreuna cu un party intreg.

Link to comment
Share on other sites

Orice caracter prins intr-un party in care face exp si este afk sa ia contor.

+1 ,desi ar cam mult de munca pentru gm sa faca atatea printuri pentru fiecare... mai simplu ar fi sa se aplice regula de la preluare,daca cineva din party e on ,sa nu ia holderul sau restul contor , si sa ramana regula cu holder doar in arena unde e mai greu fiind uneori caractere prin tarcuri care nu au treaba cu party ul....+ orice caracter care sta pe spot singur si ataca afk sa ia contor.

Link to comment
Share on other sites

Mai incercati sa "cizelati" umpic regula in felul ca pot sa apara diferite probleme. Las afk in k7 intre spoturi si automat sa-mi iau contor? Nu ..

Ceva de genul : Orice caracter prins intr-un party in care face exp si este afk sa ia contor. Anyway dupa mine este o idee buna deoarece holderul care ia in prezent contor nu creste singur si creste impreuna cu un party intreg.

Nu are cum sa demostreze adminul, ca are party dc nu ataca si are re off.

Si cred ca la nimeni nu iar placea sa ia contor undeva fara sa ia exp :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Mai incercati sa "cizelati" umpic regula in felul ca pot sa apara diferite probleme. Las afk in k7 intre spoturi si automat sa-mi iau contor? Nu ..

Ceva de genul : Orice caracter prins intr-un party in care face exp si este afk sa ia contor. Anyway dupa mine este o idee buna deoarece holderul care ia in prezent contor nu creste singur si creste impreuna cu un party intreg.

Nu mai bine scoateti partea cu suspendul ( la 2 contoare = 4 zile ss) si ramane doar partea cu disconnect la ce-i prindeti afk ( ataca sau nu ataca mobii pe spot ) :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Mai incercati sa "cizelati" umpic regula in felul ca pot sa apara diferite probleme. Las afk in k7 intre spoturi si automat sa-mi iau contor? Nu ..

Ceva de genul : Orice caracter prins intr-un party in care face exp si este afk sa ia contor. Anyway dupa mine este o idee buna deoarece holderul care ia in prezent contor nu creste singur si creste impreuna cu un party intreg.

Si apoi iti vin la banati cu "aveam party, dar cu cineva in lorencia". Nu prea ai cum sa demonstrezi, decat daca faci si poza la status ca-i creste level-ul, eh...bataie de cap.

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni si rai si cum mai sunteti .Eu ziceam ca inafara de arena si orase toata lumea care e prinsa prin k7 e un ex sa ia contuar daca nu raspunde la admin AFK cei asa greu si lumea nu mai sta afk asa de mult .Ca esti holdar dai party si in 5 min nu mai e nimeni on decat tu ca prostu ca doar esti holdar si ai frica sa nu mai iei cantor celelalte caractere ii doare undeva ca doar ia doar D/C asta era faza ca am si eu bk dar pe ala de unde contuor .cred ca ati inteles acuma

Link to comment
Share on other sites

Eu propun ca nu numai caracterele care trag sa ia suspend si sa dea la toata lumea care e afk contoar, nu numai la holder. Nu mi se pare corect, eu daca sunt holder sa iau suspend si celalalt pe care il cresc sa ia doar disconnect.

mda ar fi suspend pe degeaba , cam in gen cum se da la elfe pt re off arena (eu nu vad rostul dar ma rog)...

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni si rai si cum mai sunteti .Eu ziceam ca inafara de arena si orase toata lumea care e prinsa prin k7 e un ex sa ia contuar daca nu raspunde la admin AFK cei asa greu si lumea nu mai sta afk asa de mult .Ca esti holdar dai party si in 5 min nu mai e nimeni on decat tu ca prostu ca doar esti holdar si ai frica sa nu mai iei cantor celelalte caractere ii doare undeva ca doar ia doar D/C asta era faza ca am si eu bk dar pe ala de unde contuor .cred ca ati inteles acuma

Elimina ''frica'' prin statu ON , vad ca asta vrei ca lumea sa stea on , incepe tu joaca doar ON si nu te mai preocupa de ceilalti .

Din ce ai zis tu cu spotu esti total aberant :)) .

Daca e spotu tau , faci ce vrei pe el ---- > ori sta on ori evaporarea

Daca nu e spotu tau si restu's afk -----> pk si o sa fie spotu tau

Link to comment
Share on other sites

Si acum se da d/c la cei afk chiar de sunt holderi sau doar membri in party care nu ataca.

Ce vreti voi e sa fie toata lumea online la ce? la preluare? la razie?

La preluare ai 5 min la razie ai 2 min. Va dati seama ce ar insemna sa ii postam pentru SS pe toti afk de pe server care sunt in party si nu ataca? - pe o harta doar ajungi sa postezi 40 de playeri - daca faci in arena nu numai la tarkuri vii cu jucatori de acasa.

Ar insemna ca din party full din care 1 e online tot ceilalti sa primeasca SS.

Veti ramane doar 20 pe server daca venim la razie cu asa ceva.

Sunt contra unei asemenea sugestii din cauza ca nu se poate pune in aplicare. Daca ar exista ceva care sa iti dea disconnect direct dupa 5 min de afk (nu te misti, nu utilizezi inventory, nu vorbesti ar fi ceva).

Link to comment
Share on other sites

Si acum se da d/c la cei afk chiar de sunt holderi sau doar membri in party care nu ataca.

Ce vreti voi e sa fie toata lumea online la ce? la preluare? la razie?

La preluare ai 5 min la razie ai 2 min. Va dati seama ce ar insemna sa ii postam pentru SS pe toti afk de pe server care sunt in party si nu ataca? - pe o harta doar ajungi sa postezi 40 de playeri - daca faci in arena nu numai la tarkuri vii cu jucatori de acasa.

Ar insemna ca din party full din care 1 e online tot ceilalti sa primeasca SS.

Veti ramane doar 20 pe server daca venim la razie cu asa ceva.

Sunt contra unei asemenea sugestii din cauza ca nu se poate pune in aplicare. Daca ar exista ceva care sa iti dea disconnect direct dupa 5 min de afk (nu te misti, nu utilizezi inventory, nu vorbesti ar fi ceva).

stiu ca se poate,dar nu mai stiu pe ce sezon ce zici tu aici.am jucat pe un server pe care dupa 30 min de afk luai d/c,aveau un timer implementat,aparea undeva in stanga dupa primele 5 min de afk cred. Sincer , ma indoiesc sa se faca si la noi asa ceva .

@cat despre sugestie,contra din partea mea.

Link to comment
Share on other sites

Si acum se da d/c la cei afk chiar de sunt holderi sau doar membri in party care nu ataca.

Ce vreti voi e sa fie toata lumea online la ce? la preluare? la razie?

La preluare ai 5 min la razie ai 2 min. Va dati seama ce ar insemna sa ii postam pentru SS pe toti afk de pe server care sunt in party si nu ataca? - pe o harta doar ajungi sa postezi 40 de playeri - daca faci in arena nu numai la tarkuri vii cu jucatori de acasa.

Ar insemna ca din party full din care 1 e online tot ceilalti sa primeasca SS.

Veti ramane doar 20 pe server daca venim la razie cu asa ceva.

Sunt contra unei asemenea sugestii din cauza ca nu se poate pune in aplicare. Daca ar exista ceva care sa iti dea disconnect direct dupa 5 min de afk (nu te misti, nu utilizezi inventory, nu vorbesti ar fi ceva).

daca ar exista ce va sa iti dea automat d/c dupa 5 min de afk sigur nu ar ramane nici macar aia 20 care spui ca ar mai ramane daca ar primi toti contoare . :tiphat:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...