Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

LaDorna2

Marire timp intrebari

Recommended Posts

Buna , as dorii sa se mareasca timpu la intrebarile de la razie , un admin termina o razie pe o harta in 5 min ... Va inteleg ca nu aveti mult timp dar mai avem si noi o viata , ganditiva ca mai trebuie sa mai mergi si la toaleta , imi iau contor pentru 2 min cat merg la toaleta ... ? Am luat contor pentru ca follyc a intrebat de 3 ori intr'un minut AFK , eram la baie si vorbesc serios , cei care ma stiu din joc poate sa va confirme ca nu joc decat stand online , cand nu sunt eu e sotul deci tot timpu e cineva on pe cont , insa sotul era la munca si eu am mers pana la baie . E chiar patetic si absurd sa ies din joc ca merg la toaleta ... acordati si voi cel putin 3 minute la intrebari la playeri ca nu va ia o vesnicie . Sincera sa fiu mi-am luat ss aiurea ! As vrea sa vad adminii pe conturile lor de joc daca in timp ce sunt in joc si trebuie sa se duca la toaleta as vrea sa vad chiar ies din joc si apoi revin ? Punem ca orice prost orice situatie , sa zicem ca s-a deschis usa din senin sau s-a aprins TV si te duci sa il instingi (2min) cand vi inapoi ai contor ...

Uitati-va la intrebarile de la mine de la contor sunt 3 intrebari in acelasi minut ... http://i.picoodle.com/290iz6yu Chiar rog un admin sa dedice 2 minute si sa-mi raspunda la ce am scris aici si daca el personal crede ca eu am luat ss pe drept !

Respect pentru cei ce depun munca pentru serveru asta insa ganditiva si la noi ...

Link to comment
Share on other sites

De ce ai venit sugestia asta acum cand ai luat suspend? De ce nu ai venit cu ea asa aleatoriu pentru binele serverului si nu pentru ca ai luat tu suspend? Nu ma intelege gresit, dar daca fiecare ar veni aici sa faca o sugestie de fiecare data cand ia suspend pentru ca nu i-a convenit, incearca sa intelegi ce ar iesi. De fapt, gandindu-ma bine, asa se cam intampla.

Cat despre sugestia ta, mie unul mi s-a parut inutil contorul ala oricum. Eu unul l-as scoate din regulament. Ii dai disconnect si gata, nu te mai complici cu poze, cu suspend, cu te miri ce. E o cearta inutila, playerul oricum se va juca chiar daca i-ai dat suspend. GM-ul respectiv oricum va fi injurat pentru treaba asta. Ar fi un win-win. So...fara contor mai bine. xD

Din punctul meu de vedere a-i da suspend pentru afk nu se incadreaza in niciunde ca gm-ul "mentine ordinea in joc". Nu e ca si cum un player comite vreo infractiune ca sta afk. Toti stau afk, acum fiecare cu nesansa lui cand are chef un GM sa intre in joc.

Link to comment
Share on other sites

Am venit cu sugestia asta pentru ca abea acum am patit asta , e primu meu contor deci nu aveam de unde sa stiu cum se procedeaza ... Am vazut cand veneau alti admini si faceau razie intrebau de mai multe ori in 2/3 minute ... insa intr'un minut ... sincer , bataie de joc , ei nu au timp 20 minute pentru o razie cum trebuie ?

Si da , ai dreptate ... ar fi ceva sa fie scos contoru dar atunci ce rost ar mai avea adminii mici ? Pentru event doar ? :))

Sa o luam logic daca un player este AFK de ce sa ii mai dai si contor , daca ii dai numai D/C e deajuns , pentru ca nu mai intra deoarece e AFK nu ? Dar ma rog , asa e regulamentu ...

Link to comment
Share on other sites

follyc nu te-a intrebat de 3 ori intr-un minut de afk. Toti gmii sunt obligati sa stea cel putin 2 minute la fiecare player pentru contor, te asigur ca asta a facut si el.

Daca pleci de la calculator si nu vrei sa risti contor te poti opri simplu din tras.

Link to comment
Share on other sites

Oick te rog uitate la minutu din printu lui . Sunt 3 poze in acelasi minut ? Te rog nu lua apararea fara sa te uiti mai bine ...

Nu a stat nici'un 2 minute crede'ma ! Nu vreau sa il scot la raspundere ca nu sunt in masura sa fac asta dar poate sa imi arate mie dovada ca a stat 2 minute ? Nu ! Singura dovada e ca a stat un singur minut ... defapt cateva secunde ...

Link to comment
Share on other sites

sincer si mie mi se pare aiurea regula contorului. atat timp cat este un server low exp nu ai cum sa te astepti de la un player sa stea cu ochii beliti la joc non stop. si daca te uiti pe forum lipsesti mai mult de 2 minute.opreste caracterul/iesi din joc etc.- astea sunt povesti cu pesti - nici adminii cand sunt pe caracterul de joc nu fac asa (stim toti, nu trebuie sa ne ascundem dupa deget). la urma urmei daca omul este afk ii dai d.c si pierde spotul/tarcul.

logic ar fi ca la o razie timpul de raspuns sa fie la fel ca la orice preluare sau sa raman 2 minute si sa se scoata contorul.

P.S. da am luat si eu ss pentru contor.

Link to comment
Share on other sites

Ai sa fi surprinsa dar nici un gm/mod nu are nimic personal cu nimeni din joc, doar incercam sa ne facem treaba.

Minutul 31.

Minutul 33.

Cum spuneam voi aveti regulamentul vostru, noi il avem pe al nostru. Contoarele nu se dau sub 2 minute sub nici o forma.

Nu o lua inainte ... Toti avem acelasi regulament ! Nu am mentionat ca ar avea ceva cu mine sau cu cineva din game ...

Am vazut 3 intrebari + 3 printuri in acelasi minut era normal sa "sar" nu?

Si sugestia ramane valabila ... E total aiurea , stau on atata timp cand eu cand sotul daca nu putem sa stam nici'unu iesim din game si imi iau contor pentru ca am fost doar pana la toaleta ... :|

Link to comment
Share on other sites

Nu era normal sa sari!

17. Regula AFK (CONTOR)

Orice caracter prins afk de catre un Game Master in Arena, Crywolf, Kanturu, Icarus, Kalima este pasibil de suspend in urmatoarele conditii:

- nu raspunde la intrebarea unui GM "afk + nume destinatar" in decurs de 2 minute si ataca ( nu conteaza daca are party si un player din acel party este on )

(intrebare repetata de minim 2 ori)

Spune clar in regulamentul ala pentru toti ce si cum. Cele 3 printuri + altele facute inainte care nu se vad, au fost facute pentru a putea prinde caracterul cum ataca.

Sugestia asta a fost si va fi mereu respinsa.

Link to comment
Share on other sites

Nu era normal sa sari!

17. Regula AFK (CONTOR)

Orice caracter prins afk de catre un Game Master in Arena, Crywolf, Kanturu, Icarus, Kalima este pasibil de suspend in urmatoarele conditii:

- nu raspunde la intrebarea unui GM "afk + nume destinatar" in decurs de 2 minute si ataca ( nu conteaza daca are party si un player din acel party este on )

(intrebare repetata de minim 2 ori)

Spune clar in regulamentul ala pentru toti ce si cum. Cele 3 printuri + altele facute inainte care nu se vad, au fost facute pentru a putea prinde caracterul cum ataca.

Sugestia asta a fost si va fi mereu respinsa.

Tu cred ca nu ai inteles nimic din ce am postat eu pana acum ... Nu vreau sa ma cert cu tine insa iti zic ca la contor apare doar o poza in care apar 3 intrebari si 3 printuri ... De unde sa stiu eu ca mai e o alta poza ? Cum nu era normal sa sar ? Hmm ... Crede'ma ca stiu regulamentu pe derost ! Insa din ce arata acolo era doar O POZA ! Uitate la CONTOR AFK si arata'mi ca eu de la Follyc am postate 2 printuri ...

Si nu e o cerere de Remove SS , este o sugestie ca de aceea este deschis topicul in sectiunea asta !

Link to comment
Share on other sites

Cum ai putut citi si mai sus nu a pus 3 intrebari in 1 minut.

La contor se "urca" doar poza cu f4 prin care sa se vada intrebarile + ca ataci.

Follyc a postat 2 printuri(si a facut cam 5-6) in topicul special pentru contor, oick a verificat pozele si una dintre ele a fost pusa in topicul (vazut de voi) Contor AFK.

Cel mai bine opresti caracterul cand vrei sa stai afk mai mult de 2 minute.

Sugestie respinsa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...