Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Puscarie

You are disconnected from the server.

Recommended Posts

razvan1987 ce cont ai?

same as user :) acu am incercat iar cu cablu direct din retea fara switch si aceeasi treaba..imi da la fel si pe ping. primul am latenta ok iar ce urmeaza e TIME OUT LA TOT> MA DISPERA!

Daca folosesti switch inseamna ca mai ai un calculator prin preajma nu? Ia incearca si la celalalt sa faci tracert-ul. Daca si la respectivul e la fel atunci e de la provider-ul de net, va da net cu picatura si ce-i convine lui. Mai departe chiar nu stiu cu ce sa te sfatuiesc. :/

Link to comment
Share on other sites

eu iau d/c-ul imediat dupa logarea char-ululi. Nu apare lorencia bine si booom

C:\Users\Cristi>tracert linkmania.ro

Tracing route to linkmania.ro [81.196.12.18]

over a maximum of 30 hops:

1 3 ms 3 ms 7 ms 10.0.0.1

2 3 ms 3 ms 3 ms 10.24.241.1

3 21 ms 13 ms 18 ms 213-154-123-166.rdsnet.ro [213.154.123.166]

4 7 ms 5 ms 4 ms cr01.oradea.rdsnet.ro [213.154.128.90]

5 17 ms 14 ms 15 ms 213-154-124-100.rdsnet.ro [213.154.124.100]

6 17 ms 17 ms 18 ms 213-154-128-67.rdsnet.ro [213.154.128.67]

7 15 ms 12 ms 15 ms www.linkmania.ro [81.196.12.18]

Trace complete.

Link to comment
Share on other sites

ok o sa incerc pe laptop sa vad.e culmea culmilor..mi-am schimbat ip si gateway din protocol internet si tot acelasi ip il am pe intrnet..e efectiv tampita ideea. :) un ip pe protocol si altu pe net..il am automat cred.incerc acum de pe laptop sa vad tracet.

aceeasi treaba.. de pe alt pc ( laptop ) da tot time out..si are si alt ip..ce pot sa zic.o sa mai incerc si eu alte solutii desi nu stiu chiar ce as putea face..mda.

@ ija stiu..contul e ok a fost activat..nu asta era problema..e de natura tehnica.

Link to comment
Share on other sites

ok o sa incerc pe laptop sa vad.e culmea culmilor..mi-am schimbat ip si gateway din protocol internet si tot acelasi ip il am pe intrnet..e efectiv tampita ideea. :) un ip pe protocol si altu pe net..il am automat cred.incerc acum de pe laptop sa vad tracet.

aceeasi treaba.. de pe alt pc ( laptop ) da tot time out..si are si alt ip..ce pot sa zic.o sa mai incerc si eu alte solutii desi nu stiu chiar ce as putea face..mda.

@ ija stiu..contul e ok a fost activat..nu asta era problema..e de natura tehnica.

Atunci e de la provider. Du-te si ia-te de el si vezi ce restrictii a pus si de ce.

Hey ghost, long time no see. xD

Iti intra in joc si iei imediat disconnect? Ai incercat si pe un char de elf? (noria)

Link to comment
Share on other sites

Hey ghost, long time no see. xD

Iti intra in joc si iei imediat disconnect? Ai incercat si pe un char de elf? (noria)

am incercat si cu elf. "same shit, different char" :)

ce mai faci nebunule? hai rezolva-ma ca m-a apucat chefu:)

da-mi un buzz daca mai ai IDu meu de mess, ca eu nu te gasesc nicium

EDIT: am rezolvat. ma pun la lvl:) da un PM cand esti pe ghost

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...