Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kiki(elf)

din nou nu merge

Recommended Posts

eroare 110

Eroarea arata de genul acesta. Cateva reply-uri folositoare pentru rezolvarea problemei:

eu am avut pb asta, am sters fostul shortcut de pe desktop si am dat drag+drop la noul start.exe si mi-a dat eroarea cu pricina. Am intrat apoi in folder, i-am dat run de acolo si mi-a mers

am instalat win7 pe 64 si merge

Problema cu eroare este din cauza driverelor video in proportie de 50%.

Pe windows 7 am patit si eu odata (placa video nvidia) si cand incercam sa intru in joc eroarea 110. Cum le-am dezinstalat cum a mers jocul.

am dat format si am pus XP in loc de 7 :) acum merge :-?

Link to comment
Share on other sites

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=260597&view=findpost&p=5403184

Mai precis nu stiu cum functioneaza eroarea aia, dar pare sa fie diferita de la user la user. N-a mai avut nimeni problema asta de cand am postat reply-ul ala. Poti sa dai pe sageata aia de la quote si sa citesti topicurile de unde am luat quote-urile, poate ajuta cu ceva. Insa nu te-apuca sa formatezi calculatorul, mi se pare o prostie, trebuie sa existe o rezolvare.

Link to comment
Share on other sites

http://www.linkmania...dpost&p=5403184

Mai precis nu stiu cum functioneaza eroarea aia, dar pare sa fie diferita de la user la user. N-a mai avut nimeni problema asta de cand am postat reply-ul ala. Poti sa dai pe sageata aia de la quote si sa citesti topicurile de unde am luat quote-urile, poate ajuta cu ceva. Insa nu te-apuca sa formatezi calculatorul, mi se pare o prostie, trebuie sa existe o rezolvare.

Pai abia l-am formatat acum 2 zile, nu am antivirus de nici un fel, nici ca administrator nu vrea....

Link to comment
Share on other sites

incearca mai multe variante.. click dreapta -> run as admin; run as admin din proprieties; incearca sa-l rulezi dintr-un shortcut pe desktop; sterge jocul instaleaza iar..

ai instalat tot ? ai copiat pachul in folderul jocului ?

Nu rula jocul cu main .

Link to comment
Share on other sites

Error 110 - This is indicating that NProtect has already been loaded once and is still resident in memory.

That means you need to reboot. Give it a try.

De prin alte mmo-uri. Da-i in restart, cine stie. :))

Re: gameguard error 110

i noe wad is the problem.I bet u have AVG Anti-Virus.Right?try to off it or uninstall it and try again.

Presupun ca nu mai ai AVG-ul, nu?

Link to comment
Share on other sites

incearca sa inchizi procesul de care zice bunny (nprotect).

ctrl+alt+del -> processes, il cauti, il inchizi.

incearca sa rulezi apoi jocul, din start-s2.

mie mi-a facut o data figura. am sters tot, am downloadat din nou jocul, l-am pus pe desktop, am dat un restart la pc si apoi a mers.

Link to comment
Share on other sites

In principiu n-are legatura cu jocul in sine, ci cu gameguard-ul. Cand intri in start, iti apare in stanga sus gameguard-ul nu? Obisnuiesti sa-l inchizi (cancel) sau il lasi sa-si load-eze resursele? (intreb asta ca eu obisnuiam sa-l inchid, nu sa stau dupa el zeci de secunde, si probabil ca nu-s singurul). AVG-ul ala e stupid, indiferent ca l-ai dezinstalat, ramane intotdeauna ceva din el prin pc.

Cauta pe google CCleaner, e un programel de stergere cookies, fisere nefolositoare din pc, etc. Dupa install, da-i scan si fix errors.

Sau mai era inca unu, RegCleaner. Incearca cu oricare din ele.

Link to comment
Share on other sites

Pai nu ajunge sa deschida gameguard...apas start , se deschide fereastra de unde setezi rezolutia, apas start...siiiii...incredibil...''gjici ghicitoarea mea''...:)) error 110

am facut curat cu cc cleaner, am sters din regedit AVG-ul...ma lasa capu'...:(

Link to comment
Share on other sites

Am gasit o chestie, nu stiu daca va da roade, dar are legatura cu gameguard-ul.

Intra in C:\Windows\System32\drivers\etc, vei gasi un fisier hosts. Deschide-l cu notepad, si daca cumva ai o linie cu numele nprotect.co.kr, sterge-o. Daca nu e nimic de genul, inchide-l.

Mai precis ca aici. Stiu, eroare 110 nu e inclusa acolo, dar poate cine stie, poate intr-adevar nu-si poate face update-ul la gameguard si primesti eroarea respectiva.

Link to comment
Share on other sites

uite niste reply-uri din topicul asta : http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=351850&st=25

poate te ajuta

eroarea asta mi`o dadea cand incercam sa deschis un al 2-lea launcher cu sau fara programe ajutatoare sau de shadow OS...poate ai un program de genul instalat...

NPGAMEMON_ERROR_EXIST (110)

GameMon is already running. Either close GameMon process or reboot and execute again.

*

Am reusit sa joc MU doar dupa ce am instalat W xp(Am si W7 dar nu merge ).Intrebare: cum pot sa joc si eu MU dar pe W7 62 b

acum formatez iar .. pun alt w7 pe 32bit .. sa vedem pana mea .. de fumat m-am lasat . de mu nu vreau ... dar nu o sa stau cu xp sa ma joc ...

mc frumos ca ti-ai pierdut timpu sa scrii acolo , apreciez

afk . format .new start.

zz.

uraaaaaaaaaa merge

am instalat win7 pe 64 si merge

si eu am rezolvat problema tot cu reinstal de windows...am bagat acelasi wind care il aveam si inainte (xp media center 2005 ) si acum merge

Problema cu eroare este din cauza driverelor video in proportie de 50%.

Pe windows 7 am patit si eu odata (placa video nvidia) si cand incercam sa intru in joc eroarea 110. Cum le-am dezinstalat cum a mers jocul.

am mai gasit pe google cate ceva

Error 110 - This is indicating that NProtect has already been loaded once and is still resident in memory. Please hit CONTROL-SHIFT-ESCAPE to bring up the task manager, click processes, and perform an end process on trose.exe and GameMon.des. If ending these processes does not resolve the error, please reboot your PC.

o sa mai caut rezolvari..

Link to comment
Share on other sites

Deci.....mai aveam putin si adormeam cu capul pe tastatura aseara,,,,cred ca si Panduru ,idem....:))))) , pentru ca m-a ajutat cum a putut , din pacate nu a fost chip sa rezolvam...any way,,,,,,aveam windows7 enterprise , cert este ca pina nu am formatat si am pus, normal, windows 7 ultimate tot pe 64bits. nu a fost chip sa scap de acea eroare, desi ii dadusem jocului toate mamele accesurilor din lume posibile...hair.gif. Daca nici voi ca tehnicieni nu stiti clar...nu stiu de ce tine pina la urma .Configuratia mea cred ca este destul de buna, lenovo thinkpad , I7 sandybridge, 4 mem, ...ce ar mai trebui?

Multumiri pentru ajutorul acordat,,,deci nu stiu daca tine de noroc.....occasion14.gifhappy1.gif si,,,,comp26.gif

hahahaahhaah !!!!

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca este vorba despre configuratia ta si mai degraba despre o incompatibilitate intre joc si, probabil, fostul sistem de operare. Anyway felicitari ca ai rezolvat si spor la lvl

closed

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...