Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alexsebi2005

Intrebare iTi

Recommended Posts

ON : Daca eu am 3 account-uri din 2004 cand regula nu exista iau ban? pe toate trei sa fim seriosi atunci nici nu era regula mentionata undeva si acum luam ban ptr o regula noua

EXEMPLU :

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=432221&pid=6177255&st=0&#entry6177255

Acel accont e facut din 2006 cand aceea regula nu EXISTA. BUNNY daca ar fi asa ar trebui sa aibe ban pe toate cele 30 account-uri!!vad ca nu va osteniti sa le banati :violent:

E o simpla intrebare , nu ar trebui sa iau warn ptr asa cva :

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, ar trebui sa iau suspend pe toate conturile, dar doar daca le accesez dupa ce iau suspend. Cam asa e regula.

Mai precis:

Utilizarea conturilor clona este admisa partial. Prin utilizarea de conturi clona se intelege ca o persoana sa foloseasca mai mult de un cont inregistrat pe forum. Folosirea conturilor clona ca urmare a sanctionarii conturilor principale ori ale altor conturi detinute este strict interzisa si atrage dupa sine suspendarea permanenta a tuturor clonelor cu posibilitate de suspendare permanenta inclusiv a contului principal. Se excepteaza de la aceasta regula conturile care au fost blocate permanent pentru fapte calificate ca nefiind grave, in masura in care moderatorii isi dau acordul. Pentru reclamatii privitoare la suspend-uri permanente, aveti la dispozitie sectiunea Forums -> Link Mania -> Probleme, sugestii si comentarii unde veti putea formula plangeri in topicul corespunzator, ca un simplu vizitator (guest) fara sa necesite crearea unui alt cont.

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, ar trebui sa iau suspend pe toate conturile, dar doar daca le accesez dupa ce iau suspend. Cam asa e regula.

Mai precis:

Utilizarea conturilor clona este admisa partial. Prin utilizarea de conturi clona se intelege ca o persoana sa foloseasca mai mult de un cont inregistrat pe forum. Folosirea conturilor clona ca urmare a sanctionarii conturilor principale ori ale altor conturi detinute este strict interzisa si atrage dupa sine suspendarea permanenta a tuturor clonelor cu posibilitate de suspendare permanenta inclusiv a contului principal. Se excepteaza de la aceasta regula conturile care au fost blocate permanent pentru fapte calificate ca nefiind grave, in masura in care moderatorii isi dau acordul. Pentru reclamatii privitoare la suspend-uri permanente, aveti la dispozitie sectiunea Forums -> Link Mania -> Probleme, sugestii si comentarii unde veti putea formula plangeri in topicul corespunzator, ca un simplu vizitator (guest) fara sa necesite crearea unui alt cont.

vrei sa spui sa nu le-ai accesat? :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Pai cand am luat suspend?

Contul A - cont principal

Conturile B si C - conturi clona

Contul A - 3 zile suspend

Conturile B si C - permanente odata ce le voi folosi/posta cu ele in alea 3 zile.

Sunt chiar obiectiv in ceea ce scriu, chiar daca e vorba de mine.

Link to comment
Share on other sites

Nu-i problema, doar am o reputatie de intretinut. :lol:

Nu cred ca acea "amenintare" a reprezentat ca nu va mai posta niciodata pe forum. Ci nu va mai posta pana nu-i iese suspendul pe contul principal. Userul Dante' mai precis daca nu ma insel.

Link to comment
Share on other sites

Nu-i problema, doar am o reputatie de intretinut. :lol:

Nu cred ca acea "amenintare" a reprezentat ca nu va mai posta niciodata pe forum. Ci nu va mai posta pana nu-i iese suspendul pe contul principal. Userul Dante' mai precis daca nu ma insel.

asa o fi,dar cat timp ai ban pe un account ar trebui sa folosesti altul pentru a vorbi ... daca esti postat inseamna ca trb sa astepti sa iti iasa ban-ul ? se duce si ban-ul si reevaluarea pana iti iese de pe forum...si regula in sine e naspa , dar mite ce a zis iTi :violent:

+ca cei cu ip dinamic sunt avantajati. dai reconnect intri pe alt account si done , cei cu ip fix ? deci regula nu ar trebui sa existe ptr plangeri/reevalauari MuONline :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar cand vine vorba de o plangere la adresa ta si ai suspend pe user, ar trebui sa ai dreptul la opinie. Si pana la urma il ai. Nu cred ca un moderator nu te va lasa sa te aperi postand cu un cont clona print-uri sau pana cand se rezolva cazul.

Oricum nu raspunsurile mele le vrei, ca na...nu sunt in staff. :D Desi stii ca asa e.

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar cand vine vorba de o plangere la adresa ta si ai suspend pe user, ar trebui sa ai dreptul la opinie. Si pana la urma il ai. Nu cred ca un moderator nu te va lasa sa te aperi postand cu un cont clona print-uri sau pana cand se rezolva cazul.

iti zic eu ca iti da ban pe toate :) , asta e nasol si la plangeri si la reevaluari , trb sa pui pe altu sa iti raspunda in locul tau , si e nasol rau ii zici pe mess ce sa zica poate vrei sa dai edit dupa ...... , sau sa pui print-uri ,pana la urma un moderator ar trebui sa zica daca am voie sau iau ban ca sa stiu daca pun pe alti sa posteze ptr mine :blink:

pana la urma sectiunea mu nu ar trebui sa depinda de regulamentul intern ... al forumului .. , poate am chef sa fac un war sau sa zic lu unu Lma .. la Diverse poate CHIAR AM O PROBLEMA nu merge jocu sau alte chestii care tin de MUOnline si eu nu pot sa postez ca iau ban pt cont clona

Cont Clona Sectiunea Mu= :duh: #-o

Link to comment
Share on other sites

sau chiar si la alte categori , poate am o problema cu jocul si nu merge sa joc trb sa stau pana imi iese suspendul de 60 zile de exemplu sau 10 zile ca sa pot juca iara? HaOleU

Daca postezi ca Guests la Probleme/Sugesti/Ce mai era acolo categoria mare a forum-ului , iti zice sa iti faci account si sa postezi , daca faci account , postezi , iei ban , se bat cap in cap :) :tiphat:

regulamentul forum-ului nu te lasa : - sa postezi la plangeri cu alt account

- sa postezi la reevaluari cu alt account

- sa postezi daca nu iti merge jocul( Aspecte Tehnice)

- sa postezi la Informati daca ai nevoie de cva (alt account logic)

Acum moderatori sa nu imi spuna gen : trb sa ai grija de accountul tau , e serviciu oferit gratuit si in contract scrie asta , si voi ne dati ban ca sa nu putem sa ne aparam sau sa cerem informati / etc cele mentionate mai sus ? :|

Link to comment
Share on other sites

Cred ca Banati si Aspecte tehnice ar fi de ajuns. La sectiunea plangeri nici nu prea ai de ce sa postezi. Daca cineva te posteaza poti sa-i dai cu print-uri peste nas incat sa nu iei suspendul pe care el ti-l dorea, dar de fapt sectiunea banati e pentru revocari si aducerea dovezilor ca esti nevinovat.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca Banati si Aspecte tehnice ar fi de ajuns. La sectiunea plangeri nici nu prea ai de ce sa postezi. Daca cineva te posteaza poti sa-i dai cu print-uri peste nas incat sa nu iei suspendul pe care el ti-l dorea, dar de fapt sectiunea banati e pentru revocari si aducerea dovezilor ca esti nevinovat.

nu prea conteaza , dar Aspecte Tehnice , Info , Plangeri,Banati trb sa avem acces si cu ,cont clona , eu am avut ban 60 zile , a trebuit sa stau 2 luni ca sa pun o intrebare la Informati? a trebuit sa stau 2 luni ca sa fac o plangere? sau sa fac topic la aspecte tehnice deoarece regulamentul asta nu e facut cum trebuie in sectiunea MuOnline?

acces gratuit la jocurile Link Mania - daca e la jocuri asta inseamna ca si pe forum , deoarece jocul Mu consta si in FORUM(o plangere,o intrebare, am o prob cu jocul , sau altele)

Daca n-ai acces la plangeri , iei ban , pui pozele la banati si dupa 1 sapt iti raspund ... cer alte poze , le pui iara 1 sapt , gta banu a iesit =))

nu conteaza poate stateam 30 zile , poate 15 , poate 10 nu are importanta cat

Link to comment
Share on other sites

Eh, in momentul cand ai 60 de zile suspend pe user deja ai suparat cativa moderatori. Ti-o cam faci cu mana ta si cam meriti sa stai pe bara si sa n-ai dreptul sa mai postezi. Nah, zic si eu.

Adica daca te-apuci azi sa injuri 2-3 moderatori ca asa iti vine tie chef, si maine esti postat pentru KS si tu ai print-uri care sa demonstreze ca esti curat, moderatorul nici n-ar trebui sa te bage in seama pentru ceea ce ai facut cu o zi inainte. Nu esti de acord? Adica azi ma injuri si maine vrei favoruri?

E o chestie de bun simt pana la urma. Daca depasesti limita aia, e doar vina ta.

offtopic: Hai ca am facut chat aici. :lol: Eu ma bag la dota2. xD

Link to comment
Share on other sites

Eh, in momentul cand ai 60 de zile suspend pe user deja ai suparat cativa moderatori. Ti-o cam faci cu mana ta si cam meriti sa stai pe bara si sa n-ai dreptul sa mai postezi. Nah, zic si eu.

Adica daca te-apuci azi sa injuri 2-3 moderatori ca asa iti vine tie chef, si maine esti postat pentru KS si tu ai print-uri care sa demonstreze ca esti curat, moderatorul nici n-ar trebui sa te bage in seama pentru ceea ce ai facut cu o zi inainte. Nu esti de acord? Adica azi ma injuri si maine vrei favoruri?

E o chestie de bun simt pana la urma. Daca depasesti limita aia, e doar vina ta.

offtopic: Hai ca am facut chat aici. :lol: Eu ma bag la dota2. xD

nu e nici un favor , asa e regulamentul

daca am injurat am luat ban , daca am fost postat si am poze ca sunt curat le PUN , e logic , asa e regulamentul , unde scrie ca : "Daca injur 3 moderatori si dupa sunt postat si eu am poze ca-s curat trb sa primesc ban" ?! e vreo regula si nu stiu eu :crazy:

pana la urma fac ce vreau eu ca user , dar ca moderator nu prea ai cum sa faci ce vrei cat timp in spate ai un regulament de respectat ;) pana la urma , un moderator priceput in ce zic io aici dati un raspuns? concret si sa il inteleaga tot POPORU , sa nu fac un al doilea topic :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Ca un raspunsul ptr intrebarea ta din primu post, DA.. regulamentul care trebuie respectat nu este cel din 2004 de cand ti-ai facut tu contul. Se respecta regulamentul actual.

Nu inteleg de ce aduci in discutie Sectiunea de plangeri, sectiunea de banati ca sa numai vb sectiunea asta in cazul unei probleme. Nu a fost cazul in topicurile lui dante de asa ceva.. Suspendurile au fost acordate in conformitate cu regulamentul in vigoare. Daca totusi vrei sa iti exprimi fustrarile mai departe poti sa faci asta Aici

:closed:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...