Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zat-MA

Sugestie Goldeni

Recommended Posts

s-a mai adus in discutie problema asta.

daca mu link ar fi fost un server high rate, cu bok-uri in shop, etc, as fi sustinut sugestia si eu.

dar, dupa cum bine vezi, iti trebuie de la 3 pana la 5 zile, in medie, sa dai un reset. pana faci full, ai timp garla sa faci invazii.

in acelasi timp, poti sacrifica xp-ul cate 5 minute pe ora, ducandu-te la invazii. invata spawn points, invata drumurile pe care le fac goldenii. o sa-ti vina mult mai usor sa prinzi goldeni la invazie.

noaptea, par example, sunt mult mai multe sanse de a prinde goldeni decat ziua. sunt, de regula, mai putini jucatori on si poti profita de lucrul asta.

pana una alta, mai las topicul deschis cateva zile. poate or sa vina mai multe pareri pro/contra.

Link to comment
Share on other sites

s-a mai adus in discutie problema asta.

daca mu link ar fi fost un server high rate, cu bok-uri in shop, etc, as fi sustinut sugestia si eu.

dar, dupa cum bine vezi, iti trebuie de la 3 pana la 5 zile, in medie, sa dai un reset. pana faci full, ai timp garla sa faci invazii.

in acelasi timp, poti sacrifica xp-ul cate 5 minute pe ora, ducandu-te la invazii. invata spawn points, invata drumurile pe care le fac goldenii. o sa-ti vina mult mai usor sa prinzi goldeni la invazie.

noaptea, par example, sunt mult mai multe sanse de a prinde goldeni decat ziua. sunt, de regula, mai putini jucatori on si poti profita de lucrul asta.

pana una alta, mai las topicul deschis cateva zile. poate or sa vina mai multe pareri pro/contra.

contra :violent:

Link to comment
Share on other sites

Guest ToTo-Riina

Dupa ce ca prinzi 1 golden la 5 ore,nu pica nici bok din el ..deci PRO

dai 100 bok +5 pe 1 item si tot mai vrei goldeni ?? ^^

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce ca prinzi 1 golden la 5 ore,nu pica nici bok din el ..deci PRO

dai 100 bok +5 pe 1 item si tot mai vrei goldeni ?? ^^

Eu am zis o treaba,am prins acum 2 zile 2goldeni +5 in aceeasi invazie si n`a cazut bok din niciunul.Aproape la fiecare invazie se vaita careva de asa ceva.Deaia mi se pare corect sa mai bage un golden,deoarece mai dispar din ei sau nu pica bok.Deci nu sunt 5 in fiecare invazie,doar cate 4 :D

P.S:sa faci 100+5 din invazii creca i`ti trebe mai mult de o saptamana on 24/24

P.S 2:bokurile alea nu sunt facute din invazii,ci din iteme vandute tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

pana una alta, mai las topicul deschis cateva zile. poate or sa vina mai multe pareri pro/contra.

Eu am zis o treaba,am prins acum 2 zile 2goldeni +5 in aceeasi invazie si n`a cazut bok din niciunul.Aproape la fiecare invazie se vaita careva de asa ceva.Deaia mi se pare corect sa mai bage un golden,deoarece mai dispar din ei sau nu pica bok.Deci nu sunt 5 in fiecare invazie,doar cate 4 :D

P.S:sa faci 100+5 din invazii creca i`ti trebe mai mult de o saptamana on 24/24

P.S 2:bokurile alea nu sunt facute din invazii,ci din iteme vandute tiphat.gif

prin pareri pro/contra, sugestii, la asta m-am referit. bravo, Juny.

o sa deschid subiectul legat de marirea numarului de goldeni (macar +1) la admin section si veti fi informati de feedback.

de mentionat: orice parere sustinuta de argumente concrete in plus aici ar putea schimba verdictul. cu accentul pus pe ar putea.

Link to comment
Share on other sites

PRO...sunt foarte multi playeri la invazie ,si eu am patit faza cu goldenul ""sec"" sa nu cada bok dar as mai adauga ceva ...nu zilnic dar macar la2- 3 zile daca se poate face fara restart server sa se modifce orele la invazie ptr ca dupa restart server in 24 de ore majoritatea au orele si cu 1-2 min de invazie Tarkanul deja geme de lume .

Ar fi mai ok asa sa se modifice orele sa prinzi invazia pe neveu,sa o vezi pe global etc etc .

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce ca prinzi 1 golden la 5 ore,nu pica nici bok din el ..deci PRO

Pica bok tot timpul ,e doar bug visual , din ce am obs daca omori si alti monstri in acelasi timp cand moare si goldenul ai sanse sa nu iti apara bok-ul . Deci incearca sa omori doar goldenul ,si daca tot nu apare ,te duci putin mai departe de locul cu pricina si ar trebui sa vezi bok-ul cand revi ,asta daca nu il ia altul pana atunci :violent:

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce ca prinzi 1 golden la 5 ore,nu pica nici bok din el ..deci PRO

Pica bok tot timpul ,e doar bug visual , din ce am obs daca omori si alti monstri in acelasi timp cand moare si goldenul ai sanse sa nu iti apara bok-ul . Deci incearca sa omori doar goldenul ,si daca tot nu apare ,te duci putin mai departe de locul cu pricina si ar trebui sa vezi bok-ul cand revi ,asta daca nu il ia altul pana atunci :violent:

nu apare nimic,am pazit locul cu pricina 3-4 minute si nu a cazut nimic

@ontopic , CONTRA ,si-asa sunt destule seturi bune.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce ca prinzi 1 golden la 5 ore,nu pica nici bok din el ..deci PRO

Pica bok tot timpul ,e doar bug visual , din ce am obs daca omori si alti monstri in acelasi timp cand moare si goldenul ai sanse sa nu iti apara bok-ul . Deci incearca sa omori doar goldenul ,si daca tot nu apare ,te duci putin mai departe de locul cu pricina si ar trebui sa vezi bok-ul cand revi ,asta daca nu il ia altul pana atunci :violent:

Playerul lui peste ....am stat la invazie pe loc fix de golden a aparut am dat direct in el a murit ....bok pauza..m-am si miscat in sus jos am dat si switch ..NIMIC..asa ca nu ma lua pe mine cu atacat alti mobi.ca nu ai tu fire de par in cap de cate invazii am facut eu.....zau unii va bagati ca sa faceti posturi in + sau doar ca sa va bagati in seama !

Link to comment
Share on other sites

Vai de **** ta ,te mai si lauzi ca ai facut multe invazi si nu ti ai dat seama de bug-ul asta, mai bine taci ca te faci de ras. BOK pica tot timpul ,ca nu il vezi tu asta ii partea 7 si il vede altul sau dispare pana dai tu sw ,te plimbi aiurea etc etc !! daca esti tantalau fate ca nu intelegi!

Inca ceva sunt 100% convis ca toti care ati fost des pe la invazi ati gasit macar 1 data un bok parasit pe jos ,probabil bok-urile lui rechinasul asta care nu are habar de mu =))

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce ca prinzi 1 golden la 5 ore,nu pica nici bok din el ..deci PRO

Pica bok tot timpul ,e doar bug visual , din ce am obs daca omori si alti monstri in acelasi timp cand moare si goldenul ai sanse sa nu iti apara bok-ul . Deci incearca sa omori doar goldenul ,si daca tot nu apare ,te duci putin mai departe de locul cu pricina si ar trebui sa vezi bok-ul cand revi ,asta daca nu il ia altul pana atunci :violent:

Playerul lui peste ....am stat la invazie pe loc fix de golden a aparut am dat direct in el a murit ....bok pauza..m-am si miscat in sus jos am dat si switch ..NIMIC..asa ca nu ma lua pe mine cu atacat alti mobi.ca nu ai tu fire de par in cap de cate invazii am facut eu.....zau unii va bagati ca sa faceti posturi in + sau doar ca sa va bagati in seama !

din ce stiu eu ...nu trebuie sa il ataci niciodata imediat dupa ce a aparut mai ales la multe rr pt ca moare f f f rpd si atunci se creaza bugul ala incearca sa il mai clocesti oleaca eventual o poezie cv :))

@cat despre sugestie mi se pare buna macar un creep pe fiecare harta deoarece e aberant sa cumperi bok`uri :|

Link to comment
Share on other sites

Vai de **** ta ,te mai si lauzi ca ai facut multe invazi si nu ti ai dat seama de bug-ul asta, mai bine taci ca te faci de ras. BOK pica tot timpul ,ca nu il vezi tu asta ii partea 7 si il vede altul sau dispare pana dai tu sw ,te plimbi aiurea etc etc !! daca esti tantalau fate ca nu intelegi!

Inca ceva sunt 100% convis ca toti care ati fost des pe la invazi ati gasit macar 1 data un bok parasit pe jos ,probabil bok-urile lui rechinasul asta care nu are habar de mu =))

tu vb doar sa te aflii in treaba sau iti place sa te contrazici neaparat?poate sunt dati cand pica mai tarziu sau ceva dar cand nu pica,pur si simplu nu pica,nu inteleg de ce iti e asa greu sa accepti treaba asta.

@P.S. eu am fost foarte des la invazii si nu am gasit niciodata BOK-uri pe jos

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Vai de **** ta ,te mai si lauzi ca ai facut multe invazi si nu ti ai dat seama de bug-ul asta, mai bine taci ca te faci de ras. BOK pica tot timpul ,ca nu il vezi tu asta ii partea 7 si il vede altul sau dispare pana dai tu sw ,te plimbi aiurea etc etc !! daca esti tantalau fate ca nu intelegi!

Inca ceva sunt 100% convis ca toti care ati fost des pe la invazi ati gasit macar 1 data un bok parasit pe jos ,probabil bok-urile lui rechinasul asta care nu are habar de mu =))

tu vb doar sa te aflii in treaba sau iti place sa te contrazici neaparat?poate sunt dati cand pica mai tarziu sau ceva dar cand nu pica,pur si simplu nu pica,nu inteleg de ce iti e asa greu sa accepti treaba asta.

@P.S. eu am fost foarte des la invazii si nu am gasit niciodata BOK-uri pe jos

:tiphat:

+1

Si + de asta s`a mai intamplat sa dispara goldenul,atunci ce mai faci?Asa sunt unii se baga sa faca spam aiurea,dar nu stiu despre ce e vorba.Cat despre gasit bok pe jos,nci vorba si fac 15 invazii din 24 pe zi tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

Vai de **** ta ,te mai si lauzi ca ai facut multe invazi si nu ti ai dat seama de bug-ul asta, mai bine taci ca te faci de ras. BOK pica tot timpul ,ca nu il vezi tu asta ii partea 7 si il vede altul sau dispare pana dai tu sw ,te plimbi aiurea etc etc !! daca esti tantalau fate ca nu intelegi!

Inca ceva sunt 100% convis ca toti care ati fost des pe la invazi ati gasit macar 1 data un bok parasit pe jos ,probabil bok-urile lui rechinasul asta care nu are habar de mu =))

Lasati-l mai in pace el gaseste bokuri pe jos....,maine poimaine la o discutie despre BB-uri spune ca a gasit si d'ala pe jos full opt si +13 :-j

Asa e mai malware cum zici tu ..... habar nu am de Mu ... ;;)

Link to comment
Share on other sites

Contra... e bine asa cum sunt.

Bugul ala "ca nu pica boku" apare doar la sm/mg.

Au fost cazuri cand nu mia picat nici mie bok din golden cand ma duceam cu sm-ul

Dar... la toti goldenii care iam prins cu bk, la nici unu nu mia disparut bok...

deci prin urmare ... faceti invazii cu bk , asa cum fac eu... + ca mai dau si 1 -2 pk pe acolo :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...