Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

JEZyasELF

Sugestii Server update

Recommended Posts

Imi cer scuze daca s-a mai spus. Nu prea am timp de ff multe pe forum.

As sugera un update de joc la Versiunea 1.04.10(J)

E cel mai compatibil dpdv mssql si se poate muta db-ul linishtit. Sunt multe versiuni stabile si multe patchuri pt buguri aparute in joc.

Fiind Ep1 mai tot e la fel cu s2 cu exceptia catorva iteme care se pot dezactiva ff ushor din data server.

Pe langa asta am o cunostinta care momentan e trainer de programare la Microsoft. Stie 4 limbi de programare si daca e, poate va putem ajuta si noi cu cate ceva cu actualul db sau cu port spre S3 Ep1

Pentru o eventuala colaborare pls pm.

Stima

Link to comment
Share on other sites

Ar fi si mai multi kre au parasit linkul si sar intoarce cu mare drag la S3 Ep1. e cel mai nou old school. Si mai toti am lucrat la servere private, deci am putea ajuta cate ceva :)

ar fi prea frumos,aripi lvl 3, etc..... ar trb odata cu deschiderea pagini de conturi sa faca si trecerea la season3...

Link to comment
Share on other sites

E greu...probabil se va carpi ceva la actuala versiune.Ajutor unor useri se va refuza...ca intotdeauna,e o boala veche,din pacate :banghead:

Anunt din 27.august 2011:

ATENTIE!

Pagina pentru crearea conturilor in jocul MU este temporar suspendata! Nu exista o data anume pentru relansarea ei, vom permite crearea de conturi noi dupa rezolvarea anumitor probleme (care nu ar trebui sa mai dureze mult timp).

Suntem deja in 2012.Acum se spune asa:

Treaba se va rezolva, poate azi/maine sau chiar saptamana viitoare.

Ma ajuta vrazvan cu ceva, dar trebuie sa-si faca si el timp la randul lui. Cert este ca mi-a promis ca ma ajuta si eu il stiu om de cuvant, acum data exacta nu pot sa v-o spun pt ca nu depinde doar de mine.

...citate din anunturi by IceMan.

De ce nu ar fi si de data asta la fel?Adica situatia sa stagneze pana in 2013?Foarte probabil...Poate o data exacta ceva ar fi mai buna chiar daca mai indepartata...macar pentru incredere,ca asa pe oricine nu il doare degetele sa abureasca lumea din tastatura.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze daca s-a mai spus. Nu prea am timp de ff multe pe forum.

As sugera un update de joc la Versiunea 1.04.10(J)

E cel mai compatibil dpdv mssql si se poate muta db-ul linishtit. Sunt multe versiuni stabile si multe patchuri pt buguri aparute in joc.

Fiind Ep1 mai tot e la fel cu s2 cu exceptia catorva iteme care se pot dezactiva ff ushor din data server.

Pe langa asta am o cunostinta care momentan e trainer de programare la Microsoft. Stie 4 limbi de programare si daca e, poate va putem ajuta si noi cu cate ceva cu actualul db sau cu port spre S3 Ep1

Pentru o eventuala colaborare pls pm.

Stima

O idee buna .. mai schimbam si noi :)

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze daca s-a mai spus. Nu prea am timp de ff multe pe forum.

As sugera un update de joc la Versiunea 1.04.10(J)

E cel mai compatibil dpdv mssql si se poate muta db-ul linishtit. Sunt multe versiuni stabile si multe patchuri pt buguri aparute in joc.

Fiind Ep1 mai tot e la fel cu s2 cu exceptia catorva iteme care se pot dezactiva ff ushor din data server.

Pe langa asta am o cunostinta care momentan e trainer de programare la Microsoft. Stie 4 limbi de programare si daca e, poate va putem ajuta si noi cu cate ceva cu actualul db sau cu port spre S3 Ep1

Pentru o eventuala colaborare pls pm.

Stima

Daca tot nu prea ai timp de forum , poftim aici ceva util si daca stiti sigur puteti ajuta .

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=428981

Link to comment
Share on other sites

Vis frumos acest s3 ep1 , cu siguranta multi playeri s ar (re) apuca , totusi mie greu sa cred ca adminul poate intelege ca vers asta ii veche demodata nu ar ce sa ii faca ,tot se alege praful de ia, si ca un upgrade la s3 ar rezolva majoritatea problemelor de care se plang playeri ,

Link to comment
Share on other sites

...pai tocmai o alta versiune(cu gameguard pe masura) ar rezolva problema hackurilor.

De vreme ce pana acum s-au permis anumite programe necatalogate ca hack,dar hackuri in principiu...acum se invoca protejarea serverului?Pai ori protejare ori indulgenta...

A fi sau a nu fi...hack? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Te baga in seama,daca ii iei mai de sus...adica te ameninta,sau chiar te "articuleaza". :crazy:

Nu se doreste ajutorul,probabil cei ce vor sa ajute cer la randul lor si ceva favoruri cat de mici,pe linkmania,in cazul asta mi se pare normal sa isi rezolve problemele singuri..Altfel nu vad de ce nu ar accepta un ajutor.

Ai vorbit tu cu Razvan si ti-a spus ca este abureala ?

Ce legatura are faptul ca mi-am anuntat eu absenta la sectiunea "Trackmania" cu pagina de conturi de aici ? Am anuntat eu ca nu se mai face ? Unde ?

Poate lipsesc de pe forum o perioada, care-i problema ta in asta ? Poate vreau sa dedic mai mult timp unui proiect (poate chiar pt MU), sau poate am problemele mele si nu am timp de carcotasi ca tine care nu stiu sa faca altceva decat sa agaseze oameni care chiar fac ceva gratis in timpul lor liber, indiferent care ar fi motivul meu eu n-am anuntat nimic pe-aici cum ca n-as mai rezolva pagina de conturi deci ceea ce am spus ramane in picioare. Dezinformezi lumea degeaba, spui la profil ca ai o varsta, arat-o, daca intr-adevar o ai.

Ar trebui sa-ti dau un mare suspend pt dezinformare si topicuri de prost gust.

...ne lasi cu "dedicatul pentru un proiect (poate chiar MU)".Mai grav,ai anuntat ca se va face...inca de acum 6 luni...ca nu va dura mult...sau vrei sa pun link...nu are rost,are un nr. foarte mare de vizitatori asa ca multa lume stie.Care e faza cu varsta?Deci matale consideri ca de la o varsta nu mai ai dreptul sa tragi atentia sau ce?...poate pui ceva lamuriri sau stergi postul/inchizi topicul ,probabil o sa recurgi si la suspend.

Deci doua intrebari:

De ce dureaza 6-7 luni rezolvarea unei probleme a serverului(cu creearea de conturi inchisa)?

si

Ce legatura are critica si atragerea atentiei cu varsta(in speta mai mare)?

Raspunde public si poti sa (imi)faci ce iti doreste inima.

...daca nu macar las-o cu aroganta mai moale.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze daca s-a mai spus. Nu prea am timp de ff multe pe forum.

As sugera un update de joc la Versiunea 1.04.10(J)

E cel mai compatibil dpdv mssql si se poate muta db-ul linishtit. Sunt multe versiuni stabile si multe patchuri pt buguri aparute in joc.

Fiind Ep1 mai tot e la fel cu s2 cu exceptia catorva iteme care se pot dezactiva ff ushor din data server.

Pe langa asta am o cunostinta care momentan e trainer de programare la Microsoft. Stie 4 limbi de programare si daca e, poate va putem ajuta si noi cu cate ceva cu actualul db sau cu port spre S3 Ep1

Pentru o eventuala colaborare pls pm.

Stima

Salut,

Este topic putin mai sus unde scrie ce trebuie facut pt ajutor. (vezi topicul "Se cauta programator")

Trimite-mi PM si spune-mi cine esti din Microsoft (ca fapt divers, cunosc destule persoane pe-acolo deci nu te sfatuiesc sa ma minti, cum au facut-o altii).

Sunt "limbaje" si nu "limbi" de programare.

Neimportant cate limbaje de programare cunoaste, ci ce poate face cu ele. Degeaba stie limbaje de programare daca nu stie MU. (limbaje de programare stiu si eu)

Nu garantez ca voi raspunde prompt la PM, probabil va dura ceva (vezi mai jos motivul).

Te baga in seama,daca ii iei mai de sus...adica te ameninta,sau chiar te "articuleaza". :crazy:

Nu se doreste ajutorul,probabil cei ce vor sa ajute cer la randul lor si ceva favoruri cat de mici,pe linkmania,in cazul asta mi se pare normal sa isi rezolve problemele singuri..Altfel nu vad de ce nu ar accepta un ajutor.

Ai vorbit tu cu Razvan si ti-a spus ca este abureala ?

Ce legatura are faptul ca mi-am anuntat eu absenta la sectiunea "Trackmania" cu pagina de conturi de aici ? Am anuntat eu ca nu se mai face ? Unde ?

Poate lipsesc de pe forum o perioada, care-i problema ta in asta ? Poate vreau sa dedic mai mult timp unui proiect (poate chiar pt MU), sau poate am problemele mele si nu am timp de carcotasi ca tine care nu stiu sa faca altceva decat sa agaseze oameni care chiar fac ceva gratis in timpul lor liber, indiferent care ar fi motivul meu eu n-am anuntat nimic pe-aici cum ca n-as mai rezolva pagina de conturi deci ceea ce am spus ramane in picioare. Dezinformezi lumea degeaba, spui la profil ca ai o varsta, arat-o, daca intr-adevar o ai.

Ar trebui sa-ti dau un mare suspend pt dezinformare si topicuri de prost gust.

...ne lasi cu "dedicatul pentru un proiect (poate chiar MU)".Mai grav,ai anuntat ca se va face...inca de acum 6 luni...ca nu va dura mult...sau vrei sa pun link...nu are rost,are un nr. foarte mare de vizitatori asa ca multa lume stie.Care e faza cu varsta?Deci matale consideri ca de la o varsta nu mai ai dreptul sa tragi atentia sau ce?...poate pui ceva lamuriri sau stergi postul/inchizi topicul ,probabil o sa recurgi si la suspend.

Deci doua intrebari:

De ce dureaza 6-7 luni rezolvarea unei probleme a serverului(cu creearea de conturi inchisa)?

si

Ce legatura are critica si atragerea atentiei cu varsta(in speta mai mare)?

Raspunde public si poti sa (imi)faci ce iti doreste inima.

...daca nu macar las-o cu aroganta mai moale.

O sa te las, iti dau disable posting dupa cum am spus, pt ca devii iritant si imi pierzi timpul cu inutilitati (timp pe care nu-l am).

Vorbesti in necunostiinta de cauza, ti-a fost greu sa citesti niste topicuri pe-aici ca sa-ti dai seama ce se intampla cu MU Linkmania. O sa-ti fac un rezumat:

Nu am avut acces la server, l-am primit de aproximativ 2 saptamani (cred ca mai putin), timp in care vad ca va bucurati deja de CS (ce pana acum n-ati avut) si va veti bucura in curand de acces la pagina de creat conturi. Nu sunt familiarizat cu jocul MU, n-am jucat niciodata si sa fiu sincer, nici nu mi-l place, dar cu toate acestea il fac sa va jucati voi. Mai am destule de studiat pe parte de server MU (si pe parte de client MU) ca sa pot rezolva probleme mai grave (hack, ...). Deocamdata trebuie sa-mi rezolv inainte de toate si niste probleme pe plan personal/profesional, deci pana in februarie nu voi avea timp sa ma ocup de studiat problema hack-ului. Totusi, o sa va rezolv pagina pt conturi pt ca v-am promis.

Nu critica sau atragerea atentiei are legatura cu varsta, ci modul in care o faci si faptul ca insisti pe niste detalii care ... in primul rand nu te privesc, in al doilea rand vorbesti in totala necunostiinta de cauza si jignesti niste oameni care isi pierd din timpul lor pentru voi. Nu aveti nevoie de mine ? Este ok, v-am mai spus, eu nu am absolut nimic de castigat din asta, nici macar nu joc MU. Am facut topic in care am anuntat recrutarea de administratori pt server, am primit vreo 3 aplicatii din care doar una putea fi luata in considerare (POATE) dpdv tehnic, dar venea aparent din partea unui copil care a cauzat probleme (hack-uri) pe Linkmania, iar cand l-am informat ca aplicatia lui a fost respinsa, mi-a raspuns cu "f.ck you" (asta ca sa-mi intareasca convingerile mele despre persoana lui). In concluzie, nu este om care sa faca treaba asta, daca sunteti nemultumiti de mine sau daca vreti sa va las si eu balta tineti-o tot asa, sunteti pe calea cea buna!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...