Jump to content
Ares

Ziarul Instructorului

Recommended Posts

*Instructor:Aspec

*Rank:1

*Reportaj/Interviu/Stire:Interviu

*Continut:

Aspec spune: Salut

Paul spune: Salut

Aspec spune: Pentru inceput cum te cheama,de unde esti si cati ani ai

Paul spune: Ma numesc Pop Mihai Paul , sunt din Campia Turzii si am

Paul spune: 16 ani .. jumate

Aspec spune: Multi inainte

Paul spune: Multumesc,la fel

Aspec spune: Cum este sa conduci cele mai pregatite forte de ordine?

Paul spune: Eu fac totul cu placere,deoarece imi place sa-mi organizez soldatii

Paul spune: Sa fie cei mai buni

Aspec spune: Ce parere ai despre soldatii tai?

Paul spune: Baieti de treaba,activi,descurcareti

Aspec spune: Cine este mana ta dreapta?

Paul spune: Pityc

Aspec spune: Si el cum se descurca?

Paul spune: Se descurca bine,avand in vedere vechimea pe care o are in factiune

Paul spune: Si experienta

Aspec spune: Are un mod propriu de a se ocupa de suspecti?

Paul spune: Da

Aspec spune: Este eficient?

Paul spune: Foarte

Aspec spune: Ce poti sa ne spui despre celalalt lider?

Aspec spune: Cum te intelegi cu el

Paul spune: TheOne,un tip super,de nota 10

Paul spune: Din toate punctele de vedere

Paul spune: Il cunosc de vreo 2 ani

Paul spune: Ma inteleg foarte bine cu el

Aspec spune: Aveti multa avtivitate?

Paul spune: In arma.ta , la wanted te referi?

Aspec spune: Da

Paul spune: Pai, in general avem

Paul spune: Nu chiar in permanenta

Paul spune: Dar e ok

Aspec spune: Va antrenati des?pentru a fi cei mai buni

Paul spune: In fiecare seara ne strangem 6-8 membri on

Paul spune: Si facem antrenament/filtre vamale/blocaj

Paul spune: Aproape in fiecare seara

Aspec spune: Care este cel mai periculos infractor?Sau din ce grupare face parte

Paul spune: Hmm

Paul spune: Cei din Mafia/Triads

Paul spune: Ne fac putine probleme,dar e ok

Aspec spune: Ce ne poti spune despre avioanele/elicpoterele din NG

Aspec spune: Sunt eficiente?le folositi des?

Paul spune: Foarte eficiente.. le folosim doar cand avem nevoie de ele

Paul spune: Si,deobicei in fiecare zi sunt folosite

Paul spune: Depinde de caz

Aspec spune: Dar tancul?

Paul spune: Il folosim des la blocaje/war-uri,unde nu facem fata doar cu soldatii

Aspec spune: Ce parere ai despre celalate departamente?

Paul spune: Se descurca bine si ei

Aspec spune: Asta a fost tot,multumesc de interviu

Aspec spune: Si scuze daca te-am retinut de la ceva

Paul spune: Multumesc si eu,o seara placuta in continuare.

Link to comment
Share on other sites

*Instructor:Xipri

*Rank:1

*Reportaj/Interviu/Stire:Stire

*Continut:

De 2 zile vremea a devenit din ce in ce mai rea,chiar daca meteorologii au prezis soare si vreme frumoasa pentru toata saptamana.

Totul incepe cu o ceata densacare apare pe cer si coboara incet asupra oraselor.

Aceasta ceata in scurt timp se transforma intr-o frutuna vijelioasa.

Dar cel mai straniu lucru s-a intamplat abea dupa aceasta furtuna.Un nor de o forma ciudata a eclipsat soarele timp de 12 ore scufundand orasul intr-un intuneric profundsi toate acestea intamplanduse in mijlocul zilei.

Dupa cum toata lumea stie in calendarul mayasi acest an este ultimul si se asteapta sfarsitul lumii.Toate canalele de stiri au considerat acest eveniment un semn al sfarsitul si au provocat o frica incredibila in sufletele oamenilor care au fugit in alte orase,dar se parea ca situatia era aceeasi in toata lumea.

Preotii au ripostat rapid la cele spuse de televiziune spunand ca sfarsitul nu poate fi prezis si cerand oamenilor sa se linistea si sa se roage.

Acum se pare ca vremea s-a linistit si ca totul a revenit la normal.Dar in sufletele oamenilor a ramas neclintita aceasta teama de sfarsit.

P.S. Imi cer scuze pentru primele poze facute cu aparatul dar le aveam deja pregatite pentru reportaj si vreme de aia nu am mai prins.Dar se vede pe chat ca nu sunt de pe net.

Link to comment
Share on other sites

*Instructor:negru

*Rank:1

*Reportaj/Interviu/Stire:reportaj

*Continut: f05928ab99fa3282dce181805706eeb1.png

Ten green bottles este situat intre cele doua mari ganguri ale Los Santosului.Acestea duc o lupta permanenta pentru detinerea acestui bar,de asemeanea acesta este dotat

si cu doua mese de biliard cu un bar unde gasesti orice bautura si mai multe mese poti sa stai cu prietenii la o cafea sau o bere.

[URL=http://www.picz.ro] f68c337e792d8aa98ae09a7d09dd2a8b.png

In acest bar se desfasuaora cele mai multe deagle event.Aceasta traditie este pastrata inca de la inceputirile gangului Grove deaorece ei sunt cei ce au infintat acest bar.

2631d48a75b26aad03730f357065f7cc.png

Aici se gasesc cele doua mese de biliard unde se desfasoara eagle eventurile si unde locuitorii din aproierea barului ten green bottles vin seara si joaca biliar pe sume imense.

Aceasta a fost o mica descriere a acestui local si a istoriei barului.

Link to comment
Share on other sites

*Instructor:Xipri

*Rank:1

*Reportaj/Interviu/Stire:reportaj

*Continut:

Alhambra

Alhambra este unul dintre cele mai cunoscute si cele mai mari cluburi din orasul Los Santos.Acest club este situat foarte aproape de zona controlata de gangul Ballas.

Acest club este dotat lumini disco de ultima generatie si cu un ring de dans mare unde clientii danseaza toata noaptea.Pentru marii dansatori ai orasului o scena a fost montata cu scopul ca acestia sa se intreaca in freestyle.

Pentru a te odihni putin dupa dans poti sa te asezi la bar sau la una dintre mesele diin apropierea barului si sa savurezi niste racoritoare.

Persoanele importante ale orasului au amenajat un loc special numit zona VIP unde ai acces doar cu un card special.Pentru a beneficia de acest card trebuie sa fi o persoana foarte bogata si cunoscuta in oras.Aceasta zona este non-stop pazita de 4 bodyguarzi care impiedica oameni de rand sa urce in zona VIP.Aceastia nu doar ca dispun de cele mai fine bauturi si de cel mai bun loc dar au si o priveliste frumoasa asupra clubului.

Proprietarul s-a gandit si la oameni care sunt impatimiti ai jocurilor de noroc si a dotat clubul cu trei jocuri de ultima generatie ( 1 2),unde oameni vin cu speranta de a se imbogatii.

Chiar daca acesta loc pare foarte linistit si plin de distractie,nu este deloc asa.Aici de multe ori se duc lupte intre mafii si ganguri pentru cucerirea clubului pentru preluarea acestei loc si pentru incasarea unei parti din profit.

Link to comment
Share on other sites

*Instructor:negru

*Rank:1

*Reportaj/Interviu/Stire:Reportaj

*Continut:

Taximetrist

Acest job este unul legal si totodata foarte cautat.Toti playeri incepatori de lvl 1 pot avea acest job pentru a face bani.Aici mai avem o poza cu spwanul taximetristiolor 656075c14a77bdb577a3428c4f284256.png

• Il puteti lua din San Fiero, de langa gara ( acolo unde sunt si cateva taxiuri ).Aici avem o poza cu jobul.

c2dceb0805dbdb96046e98ff6a0b30e6.png

• Odata obtinut acest job, folositi comanda /fare pentru a intra " On Duty"

• Playerii ramasi in pana de benzina, sau care pur si simplu au nevoie de o masina vor suna la dumneavoastra.De indata ce receptioneaza apelul un taximetrist va veni sa va duca la locul dorit

• Pentru a raspunde cererilor folositi comanda /accept taxi .

Avend acest job puteti face curse cu autobuzul care le gasiti in SF,LS,LV si urmarind traseul pe harta pana la punct o sa primiti bani.

Sunt momente cand iti doresti un taxi atat de tare incat atunci cand se iveste cate-un bec verde la capatul strazii te bucuri atat de tare incat parca ai castigat la loto. In acelasi timp, la discutiile de la bere (dupa care, normal, se pleaca acasa cu taxi-ul) parerea umanilor este aproape unanima: nu ne plac taximetristii.

Spre deosebire de alte forme de transport în comun, taximetrul este închiriat în interes personal. Clientul hot?r??te destina?ia ?i poate propune ?oferului traseul de urmat; în cazul în care se face o comand? telefonic?, poate fi stabilit ?i locul de întâlnire

Link to comment
Share on other sites

Instructor: iloverap08

Rank: 1

Reportaj/Interviu/Stire: Reportaj

Continut:

Criminalitatea in Los Santos

Astazi , pe la ora 22:00 am plecat singur pentru a face un reportaj in inchisoarea din Los Santos. La usa sediului m-a intampinat politistul lego_kid care m-a condus la celule!

Am intrat si ca sa vedeti..celulele erau pline! Nu mi-am putut imagine cum oamenii acestia n-au mila..Ce-i mai multi dintre ei (>90%) erau in inchisoare pentru ucidere.

Am luat interviul catorva si nu regreta ce au facut. Cele mai multe cazuri de ucidere provin de la accidente de masini (curse ilegale banuiesc) , si chiar de la un simplu claxon.

I-am multumit domnului politist lego_kid si am plecat din sediul Los Santos. La un pas de primarie am vazut cativa Grove care atacau niste Ballas. Va da-ti seama cat creste rata criminalitatii in Los Santos in fiecare zi. La orice colt exista cate un gangster care sa aiba pistolul la el! Ei lupta de mult timp pentru prostituate , droguri , arme , teritoriu..intr-un cuvant: Suprematie!

Priviti si uimiti-va:

Aceasta este adevarata fata a Los Santosului !

Reportaj realizat de iloverap08

Link to comment
Share on other sites

Instructor: iloverap08

Rank: 1

Reportaj/Interviu/Stire: Reportaj

Continut:

In data de 14 septembrie, m-am gandit sa merg la Star Tower pentru a le arata incepatorilor de unde si cum se sare cu parasuta.

Ma jos aveti o fotografie cu intrarea in cladire.

Am intrat in cladire si am urcat cu liftul pana am ajuns sus. Surpriza insa, nu eram singurul care vroia adrenalina.

Avand cunostinte in domeniu, am luat parasuta si am sarit direct. Un intreg camp de case si blocuri mi s-a deschis in fata. Peisajul era superb, as mai fi facut asta de 10 ori.

Directia mea era spre primarie, unde am si ajung teafar si cu inca o amintire placuta.

Am privit in spate pentru ultima data, si am ramas uimit de cel mai inalta cladire din oras.

Articol scris de iloverap08

Link to comment
Share on other sites

Instructor: iloverap08

Rank: 1

Reportaj/Interviu/Stire: Reportaj

Continut:

Casa p?r?sit?

Plimbandu-ma prin afara orasului, masina mea a ramas fara benzina. Fara telefon, m-am gandit sa o iau la pas, sa caut o casa, dupa care sa apelez la un mecanic. Mergand prin padure ma trezesc cu o casa fix in fata ochilor.

Casa se pare ca a fost de mult timp construita. Fostii propietari erau vanatori si mecanici. Cateva blani de vulpi si capace de masina erau agatate sub strasina casei.

Unul dintre propietare avea carnet de sofer, acesta detinand o masina, mai precis un Bobcat. Abandonata si stricata aceasta se deteriorase foarte rau. Am cautat ceva folositor la masina, dar din pacate am gasit doar frunze si mult praf.

Casa era foarte frumoasa, pacat ca era parasita! Uitati privelistea de care se bucurau propietarii in fiecare dimineata:

Reportaj realizat de iloverap08

Link to comment
Share on other sites

Instructor: iloverap08

Rank: 1

Reportaj/Interviu/Stire: Reportaj

Continut:

Las Venturas

Cel mai minunat oras

Las Venturas este considerat de multi dintre locuitorii San Andreasului , cel mai frumos si mai de lux oras! Strazile lui sunt pline de cazinouri si cafenele , dar si de monumente istorice foarte frumoase:

In Las Venturas se afla locul preferat al traficantilor de arme , Deliver! Aici ei vin si despacheteaza materialele luate de la Get. Tot aici gangsterii / mafiotii il blocheaza pentru ca nimeni sa nu intre , din fericire politia 'face curatenie' intotdeauna dupa ei , si il blocheaza ca sa fie siguri ca nu se mai intorc.

Tot aici se afla faimosul gang Da Nang Boys:

Si The Mafia:

In Las Venturas gasim multe monumente frumoase , cum ar fi:

Sfinxul si Piramidele , vechi de peste 3500 de ani:

Corabia abandonata:

Terenul de Baseball:

Si chiar Biserica din Las Venturas:

Va urma...

Reportaj realizat de iloverap08

Link to comment
Share on other sites

*Instructor: dumitrur.

*Rank: 1

*Reportaj/Interviu/Stire: Reportaj

*Continut:

Prima editie de motocross pe LinkMania

Astazi,7.X.2012 s-a organizat prima competitie de motocross organizata pe LinkMania.Zeci de participanti s-au urcat in varful muntelui Chilliad pentru a se pregati de startul cursei.

Concurentii au avut motociclete Sanchez,speciale pentru acest tip de evenimente.Un traseu foarte greu i-a asteptat pe acestia,iar orice pas gresit putea duce la accidentari grave,de aceea fiind obligatorie purtarea unei casti de protectie. .Dupa ce au coborat mai bine de 500 de metri,concurentii au ajuns la partea finala a probei,unde erau nevoiti sa treaca printre jaloane,sa mearga pe rampi si sa faca sarituri peste prapastii..Chiar daca vremea nu a fost prielnica organizarii concursului,acesta tot s-a tinut,ba chiar fara nicio accidentare si cu un castigator,care s-a imbogatit cu 50.000$.Acesta a declarat ca toti banii ii va investi intr-o motocicleta noua,cu ajutorul careia spera sa castige si alte editii ale acestui concurs.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...