Jump to content
Andu

CAZ SOCANT LA CONSTATA: O fetita de 11 ani este insarcinata in sase luni. Presupusul tata are 21 de ani

Recommended Posts

spital-masa-ginecologie-razvan-chirita.jpg

O fat? în vârst? de 11 ani dintr-o comun? const?n?ean? este îns?rcinat? în ?ase luni, iar mama acesteia a depus plângere penal? la Poli?ie împotriva unui tân?r de 21 de ani cu care fata a r?mas îns?rcinat?.

Potrivit reprezentan?ilor Inspectoratului de Poli?ie al jude?ului Constan?a, mama feti?ei, Iulia Burdun, de 40 de ani, din comuna S?cele, s-a prezentat, vineri, la poli?ie ?i a depus plângere penal? împotriva unui tân?r, Mihai Vasilesu, de 21 de ani, din Cobadin, care ar fi între?inut rela?ii sexuale cu fata de11 ani, în urma c?rora copila a r?mas îns?rcinat?.

"Feti?a a fost audiat? în prezen?a mamei ?i a unui consilier de la Direc?ia General? de Asisten?? Social? ?i Protec?ia Copilului Constan?a ?i a confirmat cele spuse de mam?", a precizat purt?torul de cuvânt al IPJ Constan?a, Carmen ?erb?nescu.

n urma cercet?rilor a reie?it c? Mihai Vasilesu ar fi între?inut rela?ii sexuale cu minora în perioada iulie - decembrie 2011. Tân?rul, care este prieten cu fratele fetei, a locuit în casa familiei Burdun pe perioada verii. Ulterior, el a plecat în Boto?ani, la munc?, dar a mai venit la prietenul s?u la sfâr?it de s?pt?mân? ?i a r?mas peste noapte.

"În toat? aceast? perioad? cei doi au între?inut rela?ii sexuale, în urma c?rora fata a r?mas îns?rcinat?, purtând acum o sarcin? de aproximativ 24 de s?pt?mâni", spun surse din rândul anchetatorilor.

Mama fetei a aflat abia s?pt?mâna aceasta c? fiica ei de 11 ani este îns?rcinat? ?i a depus o plângere la poli?ie.

Poli?i?tii mai spun c? au luat leg?tura cu Mihai Vasilesu la Boto?ani, iar tân?rul a recunoscut c? a între?inut rela?ii sexuale cu feti?a, dar a sus?inut c? acestea au fost consim?ite ?i c? ei doi se iubesc. El a fost citat ?i este este a?teptat, luni, pentru a da declara?ii la Poli?ie, pe numele s?u fiind deja deschis dosar de cercetare penal? pentru între?inire de rela?ii sexuale cu un minor.

Fata de 11 ani locuie?te în prezent cu fratele ?i cu mama ei, tat?l fiind plecat la munc? în str?in?tate.

Sursa

  • Upvote 1
Link to comment

Mama ei abia dupa 6 luni a realizat? :blink:

Pai si fetita ce mai poate face acum? Adica, un avort la sase luni ar pune in pericol si viata ei si a fatului ( #-o imi era gandul la altceva), la fel de riscant este sa duca sarcina pana la capat, daca nu chiar imposibil.

Ideea ar fi ca un avort ar traumatiza-o si fizic si psihic,dar mai ales psihic.

Edited by Mico-X
Link to comment

In cate luni / saptamani este insarcinata? Am citit si vad ca nu scrie.

In cate luni / saptamani este insarcinata? Am citit si vad ca nu scrie.

Nu mai citi doar titlul, scrie in primul rand al stirii ca e insarcinata in 6 luni. 8-|

Posturi inutile.

@Mico : Cel mai probabil un avort care va fi foarte greoi.

  • Upvote 1
Link to comment

Ma intreb cand o sa terminati cu stirele astea ...

Avem toti televizoare daca vrem sa auzim care pe care a mai violat, furat, etc.

Daca tot va folositi timpul in scopul asta si vreti sa va implicati in sectiunea asta, macar aduceti ceva de bun simt. Nu sunt eu in masura sa va spun ce sa faceti, dar hai sa pastram locul asta, unde depinde de noi ce promovam, ferit de mocirla cotidiana de la televizor ...

:)

  • Upvote 2
Link to comment

Ma intreb cand o sa terminati cu stirele astea ...

Avem toti televizoare daca vrem sa auzim care pe care a mai violat, furat, etc.

Daca tot va folositi timpul in scopul asta si vreti sa va implicati in sectiunea asta, macar aduceti ceva de bun simt. Nu sunt eu in masura sa va spun ce sa faceti, dar hai sa pastram locul asta, unde depinde de noi ce promovam, ferit de mocirla cotidiana de la televizor ...

:)

Lumineaza-ne tu daca te simti in stare.Nu stii decat sa critici , cum ai facut si in alte topicuri cu un aer de superioritate.

Fetita va naste in luna martie prin cezariana.Momentan aceasta este internata intr-o clinica de ginecologie, aceasta urmand sedinte psihologice alaturi de mama ei.

Edited by Andu
  • Upvote 1
Link to comment

Nu este sarcina lui sa ne lumineze. Nici a ta sa ne "tai lumina" cu stiri de domeniul senzationalului gen 2 prosti sunt prosti.

Va rog , postati asupra subiectului daca sunteti interesati . Nu am venit eu cu remarci la adresa altcuiva ci el . Legat de subiectul stirilor postate de mine, daca nu va convine , nu sunteti obligati sa le cititi.Subiect incheiat din punctul meu de vedere.

Link to comment

Lumineaza-ne tu daca te simti in stare.Nu stii decat sa critici , cum ai facut si in alte topicuri cu un aer de superioritate.

Daca atat ai inteles ... mi-am facut sperante degeaba. Cu oameni inchisi la minte, care nu deosebesc sfatul de critica, n-ai cum sa mergi inainte.

Si acum sa vorbim despre minunata stire ...

Spune-mi in ce fel este relevanta stirea asta pt mine, pt tine, pt comununitate?

Spune-mi, daca esti asa de moralist si ofensat de atitudinea mea de "superioriate" ... unde este omenia din tine, compasiunea, in momentul in care aduci un subiect atat de delicat in atentia noastra. Este clar ca majoritatea celor care vor trece pe aici isi vor exprima dezacordul fata de situatia prezentata. Unde este indiferenta si critica acum? In posturile mele sau in incapacitatea voastra de a intelege o tragedie?

  • Downvote 1
Link to comment

In cate luni / saptamani este insarcinata? Am citit si vad ca nu scrie.

Nu mai citi doar titlul, scrie in primul rand al stirii ca e insarcinata in 6 luni. 8-|

Sorry my bad.

ON: Si mama ei si fratele ei cum au observat asta la 6 luni cand copilul este dezvoltat in mare parte? :blink: Ceva ciudat la mijloc.Din cate am auzit la TV, ei au fost impreuna din iulie pana in decembrie totusi :|, diferenta de varsta prea mare.Fratele si mama ei cica de situatie, in mare parte este si vina lor.

Link to comment

Lumineaza-ne tu daca te simti in stare.Nu stii decat sa critici , cum ai facut si in alte topicuri cu un aer de superioritate.

Daca atat ai inteles ... mi-am facut sperante degeaba. Cu oameni inchisi la minte, care nu deosebesc sfatul de critica, n-ai cum sa mergi inainte.

Si acum sa vorbim despre minunata stire ...

Spune-mi in ce fel este relevanta stirea asta pt mine, pt tine, pt comununitate?

Spune-mi, daca esti asa de moralist si ofensat de atitudinea mea de "superioriate" ... unde este omenia din tine, compasiunea, in momentul in care aduci un subiect atat de delicat in atentia noastra. Este clar ca majoritatea celor care vor trece pe aici isi vor exprima dezacordul fata de tragedia prezentata. Unde este indiferenta si critica acum? In posturile mele sau in incapacitatea voastra de a intelege o tragedie?

Este o realitate. Omenie? Compasiune? Sunt lucrurile care se intampla in fiecare zi .

Link to comment

nu mai e nimic socant ... vina e in totalitate a fatucii asteia\

se joaca cu maciuca de la varsta asta ...

si ala mai incet la cap n-a auzit de prezervativ ...

Asa ceva ...

ARE 11 ANI !!!

In jurul varstei asteia baietii si fetele "constientizeaza" cele mai evidente deosibiri dintre cele cele 2 sexe. E varsta ln care curiozitatea copiilor ar trebui sa se concretizeze in cunoastere ... Intr-o lume mai buna, aceasta perioada ar trebui sa le ofere libertate copiilor sa-si "exploreze energia sexuala crescanda", sa ii pregatesca pt viata care este pe cale sa soseasca.

(cautati, informati-va, aduceti-va aminte ce se petrecea cu voi la varsta asta sau ce ati fi vrut sa stiti la varsta asta (7-14 ani) si o intelegeti la ce ma refer)

Si ala la 21 de ani ... cica trebuia sa foloseasca prezervativ ....

ALOOOOOO! Cand ai 21 de si iti trece prin cap sa faci sex cu un copil de 11, te asigur ca nu prezervativu` e problema ....

Se pare ca si generatia asta o sa ramana cu aceeasi mentalitate, aceleasi frici, mediocritate si superficialitate in gandire.

Pt ca andu mi-a adus aminte de antecedente si pt ca nu mai vreau sa calc pe ego`ul nimanui o sa ma abtin in a mai posta in acest topic.

  • Upvote 3
Link to comment

Casa de piatra,in rest as zice ca fetei i-a cam placut aceea experienta,daca nu ii placea nu o mai freaca cu ala.

casa de piatra? poate celula de ciment ptr cretinoidul ala care a avut un rahat in loc de creier cand a sedus o copila.

ps: si de ce vorbesti de parca copila aia la 11 ani este o tar*a penala? lasa, nu-mi raspunde, stiu de ce, ca asta-ti e nivelul de educatie, de bun simt si de intelegere.

  • Upvote 3
Link to comment

Asta iese fata din puscarie. ;)

Nu e ma mai frumos la 21 de ani sa dai o scurta pe la curve decat sa freci copile si babe ?? ... in fine fiecare cu zda masii.

tân?rul a recunoscut c? a între?inut rela?ii sexuale cu feti?a, dar a sus?inut c? acestea au fost consim?ite ?i c? ei doi se iubesc.

Asta e buna.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...