Jump to content
Random Hero

Copil disparut de acasa gasit ascuns sub un pat din casa bunicii

Recommended Posts

Un copil de zece ani din localitatea buzoian? Verne?ti care a disp?rut de acas? în 4 ianuarie a fost g?sit dup? zeci de ore sub patul bunicii, f?r? ca aceasta s? ?tie de existen?a copilului în casa ei. Potrivit comisarului Florina Crucianu, de la Biroul de Rela?ii cu Presa al Poli?iei buzoiene, copilul de zece ani din localitatea Verne?ti a plecat în diminea?a de 4 ianuarie de la casa unchiului s?u, unde se afla, iar de atunci nu a mai fost de g?sit.

Pentru c? obi?nuia s? mai plece de la domiciliu f?r? s?-?i anun?e rudele, familia nu a anun?at dispari?ia b?iatului, a?teptând a doua zi, în speran?a c? va ap?rea, a?a cum a mai f?cut ?i cu alte ocazii. V?zând c? nu apare nici a doua zi, rudele copilului au anun?at Poli?ia pe 5 ianuarie, în jurul orei 16.30, ofi?erii de la Departamenul Urm?riri începînd imediat c?ut?rile.

"Imediat dup? primirea sesiz?rii, s-a constituit echipa operativ? format? din poli?i?ti din cadrul Serviciului de Investiga?ii Criminale, Sec?ia 4 de Poli?ie rural? Buz?u ?i un poli?ist criminalist, care a demarat activit??ile ce se impuneau. În urma cercet?rilor efectuate, minorul a fost g?sit ascuns sub un pat din locuin?a bunicii, din comuna Verne?ti", a declarat vineri purt?torul de cuvânt al Poli?iei buzoiene comisar Florina Crucianu.

Conform sursei citate, bunica minorului nu ar fi ?tiut despre existen?a b?iatului în casa ei.

sursa: mediafax

_________

Cred ca am cel putin 10 intrebari in minte pe baza stirii. N-am postat-o pentru ca ar fi spectaculoasa, dar sunt foarte curios cum a putut sa stea ala fie si 24-36 de ore sub un pat, tacut ca un melc. Sunt curios si de ce s-a gandit sa se ascunda tocmai acolo, ce-o fi fost in capul lui?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...