Jump to content
Guest Danut

Mircea Lucescu,accident grav.

Recommended Posts

Mircea Lucescu, implicat intr-un grav accident rutier

1306139510lucescu.jpg

Antrenorul echipei Sahtior Donetk, Mircea Lucescu, a fost implicat astazi intr-un accident extrem de grav pe bulevardul Vasile Milea, soldat cu doua victime.

Potrivit primelor informatii oferite de autoritati, Mircea Lucescu a fost implicat intr-un accident pe bulevardul Vasile Milea din Capitala in jurul orei 13:40.

Masina in care se afla Mircea Lucescu a avut o coliziune cu un alt autovehicul, in urma impactului doua victime ajungand la spitalul Floreasca.

"În accident au fost implicate doua autoturisme. Victimele au fost transportate la spital. Nu pare sa fie vorba despre leziuni serioase. Una dintre victime a fost descarcerata dintre fiarele autoturismelor! Persoana în vîrsta de 60 de ani are o contuzie toracica severa. Cele doua victime au fost transportate la Spitalul Floreasca", a declarat Daniel Vasile, purtator de cuvant al ISU Bucuresti, la Realitatea TV.

Vasile nu a oferit insa detalii despre starea in care se afla Mircea Lucescu.

Doua ambulante si mai multe echipaje de descarcerare au sosit la fata locului.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/82521/mircea-lucescu-implicat-intr-un-grav-accident-rutier.htm

Link to comment

Din cate am inteles el a fost de vina, bine i-a facut :D.Lucescu a intors pe sina de tramvai si a fost lovit de un tramvai ricosand in doua masini.Parerea mea este ca merita, greseala a fost a lui.

Gresit!!Tramvaiul era in pozitie clara de ofsaid nesemnalizata de tusier,arbitrii lovesc din nou.Sper ca FRF sa ia masuri drastice ca nu se mai poate.

PS Inca unul cu bani si nume care crede ca poate face ce vrea el.

Link to comment

Asta a fost manevra lui de jmecherieee !!! :))

Ma bucur ca a scapat si nu a reusit sa mierleasca pe nimeni. Nu mai suportam sa vad inca un caz Huidu non stop la televizor.

E peste tot deja ... se da la televizor si cand se caca Lucescu ... se vorbeste de 2 coaste rupte mai ceva ca de moarta lu` Michael Jackson

Link to comment

Din cate am inteles el a fost de vina, bine i-a facut :D.Lucescu a intors pe sina de tramvai si a fost lovit de un tramvai ricosand in doua masini.Parerea mea este ca merita, greseala a fost a lui.

Merita?O vorba prea dura.Pana la urma suntem oameni.Greseala este a lui ce-i drept dar crezi ca el a vrut?Imi pare rau pentru el si sper sa se refaca foarte repede si sa revina pe banca tehnica a echipei din Donetsk.Este cel mai bun antrenor roman al tuturor timpurilor.

Link to comment

Din cate am inteles el a fost de vina, bine i-a facut :D.Lucescu a intors pe sina de tramvai si a fost lovit de un tramvai ricosand in doua masini.Parerea mea este ca merita, greseala a fost a lui.

Merita?O vorba prea dura.Pana la urma suntem oameni.Greseala este a lui ce-i drept dar crezi ca el a vrut?Imi pare rau pentru el si sper sa se refaca foarte repede si sa revina pe banca tehnica a echipei din Donetsk.Este cel mai bun antrenor roman al tuturor timpurilor.

Nu am zis ca nu-mi pare rau pentru el :).Dar sa stii si tu, greseala se plateste :D.Oricum am inteles ca l-au operat si se simte bine.Singura problema este ca recuperarea dureaza cateva luni.

Link to comment

Care nu cunoaste vatmanii din bucuresti (si taximetristii) sa se abtina. Foarte posibil sa fii intrat ala cu tramvaiul intentionat, nu ca era lucescu, ci doar ca era masina pe traseul lui. Eu am mai vazut situatii d-astea in buc.

deci am fost odata si stiu la ce te referi..Bucurestiul merita evitat pe cat posibil daca se poate =))

din ce am citit undeva ca a fost lovit de tramvai mergand in aceeasi directie.cum naiba se poate asta? intradevar a fost vina lui ca a luat curba fara sa se asigura si a trecut in fata tramvaiul dar nici ala nu sa obosit sa puna frana pe sistemul ia uite la asta ce smecher e se baga in fata..eu sunt cu tramvaiul ia sal ard pe fraier ca asa merg cu tancul pe aici nam ce pati..

un ex asemanator ar fi ca mergi cu masina si vezi un inteligent ca trece aiurea strada si u ce zici ma daca e bou asta e il trimitem pe lumea cealalta ce sa franam sau sa ne complicam =))

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...