Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

The^DiamondZ

[problema] rr pc

Recommended Posts

Salut,

As dori sa stiu de ce se rr pc'ul cand joc MuLinkmania. Mai mult de 10 min nu rezista si poc, cedeaza.

@ doar pe linkmania patesc treaba asta.

Reinstaleaza windows-ul,curatal putin de praf inauntru ,daca dupa toate astea ti se mai rr pc-u

S-ar putea sa fie cooleru.

MuLinkmania cum zici tu, nu are legatura cu rr la pc.

Link to comment
Share on other sites

Aceasi problema am avut si eu si nu gaseam rezolvarea insa pana la urma i-am dat de cap :P

Din cauza supraincarcarii pc-ul se auto-reseta pentru a evita alte pericole , ajungea sa imi arate ca are 90 grade pc ...

Rezolvarea am gasit-o prin a desface unitatea si a curata foarte bine ... Crede-ma face minuni , apoi nu am mai avut probleme si nu mai ajungea pc la 90 grade cat scria acolo ci doar 16 , cred ca ventilatoru nu mai facea fata si nu racea cum trebuie componentele si pentru a evita unele pericole se auto-reset .

Sper ca ti-am fost de ajutor ...

Link to comment
Share on other sites

Salut,

As dori sa stiu de ce se rr pc'ul cand joc MuLinkmania. Mai mult de 10 min nu rezista si poc, cedeaza.

@ doar pe linkmania patesc treaba asta.

Reinstaleaza windows-ul,curatal putin de praf inauntru ,daca dupa toate astea ti se mai rr pc-u

S-ar putea sa fie cooleru.

MuLinkmania cum zici tu, nu are legatura cu rr la pc.

Doar cand intru pe link mi se intampla. Am jucat si pe alte servere si nu a cedat.

Aceasi problema am avut si eu si nu gaseam rezolvarea insa pana la urma i-am dat de cap :P

Din cauza supraincarcarii pc-ul se auto-reseta pentru a evita alte pericole , ajungea sa imi arate ca are 90 grade pc ...

Rezolvarea am gasit-o prin a desface unitatea si a curata foarte bine ... Crede-ma face minuni , apoi nu am mai avut probleme si nu mai ajungea pc la 90 grade cat scria acolo ci doar 16 , cred ca ventilatoru nu mai facea fata si nu racea cum trebuie componentele si pentru a evita unele pericole se auto-reset .

Sper ca ti-am fost de ajutor ...

O sa incerc.

#Mersi

Link to comment
Share on other sites

Linkmania e unul din putinele jocuri care imi "lesina" PC-ul.are foarte multe "minunatii" bagate in launcher incat iti darama un PC bun.daca nici dupa curatare nu merge bine,vezi daca mai ai pasta destula pe procesor,eu pateam cam la fel,la mine nu era praful,era doar pasta insuficienta si cum PC-ul e foarte solicitat la linkmania,mi se incalzea peste masura si luam restart.sper sa o scoti la cap cumva

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Salut,

As dori sa stiu de ce se rr pc'ul cand joc MuLinkmania. Mai mult de 10 min nu rezista si poc, cedeaza.

@ doar pe linkmania patesc treaba asta.

Reinstaleaza windows-ul,curatal putin de praf inauntru ,daca dupa toate astea ti se mai rr pc-u

S-ar putea sa fie cooleru.

MuLinkmania cum zici tu, nu are legatura cu rr la pc.

Doar cand intru pe link mi se intampla. Am jucat si pe alte servere si nu a cedat.

Aceasi problema am avut si eu si nu gaseam rezolvarea insa pana la urma i-am dat de cap :P

Din cauza supraincarcarii pc-ul se auto-reseta pentru a evita alte pericole , ajungea sa imi arate ca are 90 grade pc ...

Rezolvarea am gasit-o prin a desface unitatea si a curata foarte bine ... Crede-ma face minuni , apoi nu am mai avut probleme si nu mai ajungea pc la 90 grade cat scria acolo ci doar 16 , cred ca ventilatoru nu mai facea fata si nu racea cum trebuie componentele si pentru a evita unele pericole se auto-reset .

Sper ca ti-am fost de ajutor ...

O sa incerc.

#Mersi

gameguardul ce il are linkmania e mai special, mananca cat 2 mu'uri. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

atat sursa cat si gameguardul nu au nici cea mai mica legatura cu aceste restart-uri , launcherul are un bug care afecteaza tcpip.sys si dupa un timp windows da blueescreen cu eroarea asta , problema e de cand s-a bagat S1

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=290560

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=305481

ca si posibile solutii :

1 inchis start-s2.exe din task manager

2 upgrade la win 7 (daca e posibil bineinteles)

3 folosirea clickerului elite ( doar pt tras , nu incurajez autopick )

Link to comment
Share on other sites

Schimba Sursa :) si o sa mearga 100%

Macar ai citit ce am scris ?

atat sursa cat si gameguardul nu au nici cea mai mica legatura cu aceste restart-uri , launcherul are un bug care afecteaza tcpip.sys si dupa un timp windows da blueescreen cu eroarea asta , problema e de cand s-a bagat S1

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=290560

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=305481

ca si posibile solutii :

1 inchis start-s2.exe din task manager

2 upgrade la win 7 (daca e posibil bineinteles)

3 folosirea clickerului elite ( doar pt tras , nu incurajez autopick )

Upgrade la win7 nu fac doar pt un joc. In rest am incercat variantele mentionate de tine.

@ Mersi pt post.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...