Jump to content
Andu

Primele cuvinte dupa 19 ANI DE TACERE. Povestea emotionanta a barbatului care invata din nou sa vorbeasca

Recommended Posts

Un b?rbat paralizat care nu a putut vorbi timp de aproape 20 de ani a rostit din nou câteva cuvinte în fa?a mamei sale.

vorbire.jpg

Medicii au spus c? Simon Ellis, în prezent în vârst? de 37 de ani, nu va mai putea vorbi niciodat? dup? ce a suferit dou? fracturi de craniu într-un accident în 1992, scrie dailymail.co.uk.

B?rbatul i-a uimit îns? pe medici ?i pe mama lui când a rostit din nou câteva cuvinte. Acesta i-a spus mamei sale, dup? 19 ani, "te iubesc".

"Ne-au spus c? va muri la terapie intensiv?. Nu a putut scoate un cuvânt timp de 19 ani, dar acum a început s? vorbeasc?. Nu voi uita niciodat? momentul în care mi-a spus acel "Te iubesc". Am început s? plâng ?i a fost foarte emo?ionant", a declarat Diane Franklin, mama tân?rului.

Femeia în vârst? de 61 de ani, care a avut grij? de fiul ei în tot acest timp, a spus c? acesta începe s? î?i revin?: "Simt c? se întoarce printre noi ?i suntem extrem de ferici?i".

Simon a fost accidentat în 1992, când s-a urcat în ma?in? al?turi de un prieten care b?use înainte de a conduce. Ma?ina a intrat într-un zid, iar Simon nu ?i-a mai putut folosi mâinile ?i picioarele ?i ?i-a pierdut abilitatea de a vorbi, având nevoie de grij? 24 de ore pe zi. Prietenul s?u care a condus beat nu a fost r?nit.

Sursa

Link to comment

" Prietenul s?u care a condus beat nu a fost r?nit."

Cand aud despre cazuri de genul mi se face pielea de gaina,s-a urcat la volan dupa ce consumase alcool si el nu pateste nimic ? Oare cum se simte cand stie ca din cauza lui un om nevinovat si familia lui au suferit atatia ani ?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...