Jump to content
Andu

Cuplul cu 16 copii si 100 de nepoti

Recommended Posts

bebelus-shutterstock.jpg

Canadienii Viktor ?i Aneta Urich au s?rb?torit recent na?terea nepotului cu num?rul 100, dup? ce nora lor Tatjiana a n?scut un b?iat, scrie dailymail.co.uk.

Tatjana este c?s?torit? cu Heinrich Urich, cel mai mare dintre cei 16 copii ai cuplului Viktor ?i Aneta, care au 16 copii. La rândul lor, Tatjiana ?i Heinrich au devenit p?rin?ii a 9 copii în 13 ani.

"Suntem ferici?i. A?teptam acest moment ?i vrem s? facem o petrecere în biseric? cu toat? familia", a declarat bunicul Viktor.

nepoti.jpg

Viktor Urich s-a n?scut în Rusia ?i a locuit în Germania, iar în prezent locuie?te în Canada, al?turi de so?ia sa Aneta. Cei doi au atât de mul?i nepo?i încât în unele momente le este greu s? î?i aminteasc? numele tuturor.

"Jum?tate dintre nepo?i au nume canadiene, iar cealalt? jum?tate nume ruse?ti, ceea ce poate crea confuzii. Este greu pe parcursul primilor ani, îns? pe m?sur? ce copiii cresc, ne este mai u?or s? ne amintim numele lor", a declarat Viktor Urich.

Sursa

Link to comment

genul astia de oameni ar trebui sa fie pedepsitti , sa se dea o lege la nivel global sa nu se mai toarne 100 de mii de plozi intr-o singura familie , nici macar nu-si mai aduc aminte numele tuturor . sunt curios in ce conditii traiesc .

Pentru tigani ar trebui, dar aia din poza sunt albi. Nu cred ca fura/cersesc...

Link to comment

Sal'tare.

Eu zic sa faca copii cat ii tine..dar atat timp cat au cu ce sa ii creasca, sa le ofere educatie.

@The Wizard metodele contraceptive tot prin educatie sunt promovate...asa cu legea...nu cred ca ar merge foarte bine :-?.

Oricum, nasol sa uiti numele rudelor =)).

La multi ani.

Cu stima,

Io, Drops

  • Upvote 1
Link to comment

genul astia de oameni ar trebui sa fie pedepsitti , sa se dea o lege la nivel global sa nu se mai toarne 100 de mii de plozi intr-o singura familie , nici macar nu-si mai aduc aminte numele tuturor . sunt curios in ce conditii traiesc .

de ce ma ? se pomeneste cumva in stire ca nu au cu ce sa creasca copiii si mor de foame sau fura?

vad ca zic acolo ca sunt fericiti, daca au cu ce sa ii creasca, sa faca cat mai multi; poate nu toti, dar multi isi doresc o familie mare (ok, poate e exagerat 16 copii :lol: , dar repet, atata timp cat au resursele necesare cresterii lor, de ce nu ? )

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment

Iepuri -_-

:(

Poata sa aiba si 1000000 doar sa aiba cu ce sa ii creasca etc

@ mai bine decat tigani cu 50 de copii si nici nu stiu cat fac 2+1 si continua "producerea"

?iganii produc plozi pentru aloca?ii, asta în cazul în care apuc? ciorile pe la ?coal?. Dac? nu, la cer?it.

Cât despre cei din primul post, prea mul?i copii din start. Desigur vremurile de atunci erau altfel, dar ?i a?a, când unul dintre ei î?i dore?te ceva, trebuie s? le iei pe urm? la to?i 16, c? altfel iese cu "scandal" :)).

Link to comment

eh, nu vad care e problema, cunosc si eu cateva familii cu peste 10copii si nu i`am vazut niciodata mai prost imbracati decat cei din familiile unde sunt 1-2 copii, deci, atat timp cat le pot oferii un trai decent de ce sa nu ii faca?, poate asa sunt ei fericiti

@LA multi ani

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...