Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

IceMan

Statistici server

Recommended Posts

Daca se poate, statistici cu playerii arestati, aici vedem ce politisti s-au implicat cel mai mult :)

si reporterii cu cele mai multe news-uri, am observat ca atunci cand tastez comanda /reporters, apare rank-ul detinut de acel player in factiune (asta in cazul in care este intr-o factiune) si numarul news-urilor.

1. Nu inteleg ce doresti (jucatorii care au fost arestati de cele mai multe ori?).

Nu, jucatorii care au arestat de cele mai multe ori (fosti sau actuali membri ai fortelor de ordine), asta daca se poate.

Numarul de aresturi de apare la status nu ajuta la nimic din punctul meu de vedere

Se gaseste pe undeva la stats? Daca nu, nu se poate.

Se poate face pe viitor, dar trebuie modificat in joc. Sa se faca un counter pt fiecare jucator care sa ne spuna cate arestari a facut ...

Da,numarul de aresturi apare la /stats : http://img833.imageshack.us/img833/230/samp131yj.png Ops,my mistake :<

# Eventual "Top 20 crime comise","Cele mai multe ore jucate" .. :)

Si eu sunt curios la aceste statistici daca se poate :)),crimele comise si orele jucate :D

Link to comment
Share on other sites

Pai nu inteleg ,de ce vreti toti statistica cu orele jucate?

E clar ca cine are levelul cel mai mare are si cele mai multe ore jucate

nu neaparat,multi nu dau /buylevel ...

Interesante ideile de mai sus , deabea astept sa vad playerii cu cele mai multe crime comise,cele mai multe arresturi etc :>

Link to comment
Share on other sites

1. Topul celor mai bogati 10 playeri.

2. Topul celor mai activi admini/GM? (asta ar fii mai usor la activitate cand se stabileste, daca se mai face).

3. Avand in vedere ca este MySQL pe server, de ce sa nu putem vedea ORICE statistica a ORICARUI player? Adica? Intru pe site, sa am o lista a tuturor playerilor, sau pur si simplu sa am o casuta 'introdu numele playerului dorit' si sa-i vad tot. Bani, level, RP, etc.. tot ce apare la /stats mai pe scurt.

Link to comment
Share on other sites

E cam tot acelasi lucru, ce pot sa aflu mai mult de la un player decat bani, level? Eventual kill-urile, death-urile si mai stiu eu ce apare in stats .. altceva nu apare nimic 'personal'. Avand in vedere ca nu pot sa aflu vreo parola (cod bancar, parola cont, parola e-mail, etc etc.) de ce sa nu fie voie? Sa vad si eu in ce factiune esti, ce rank esti .. ca pe forum la cat de repede se updateaza, o sa aflu la anu in ce factiune ai fost si ce rank.

Link to comment
Share on other sites

1. Topul celor mai bogati 10 playeri.

2. Topul celor mai activi admini/GM? (asta ar fii mai usor la activitate cand se stabileste, daca se mai face).

3. Avand in vedere ca este MySQL pe server, de ce sa nu putem vedea ORICE statistica a ORICARUI player? Adica? Intru pe site, sa am o lista a tuturor playerilor, sau pur si simplu sa am o casuta 'introdu numele playerului dorit' si sa-i vad tot. Bani, level, RP, etc.. tot ce apare la /stats mai pe scurt.

O idee buna , pro la toate , se vor mai reduce si unele discutii si asa vedem si noi cu ce playeri vorbim , ce prieteni ' virtuali ' avem and more..

Si chiar o statica pe fiecare saptamana cu cele mai multe ore jucate / kills

Link to comment
Share on other sites

Inteleg, dar dc te intereseaza pe tine asta? O.o

Da acum ce facem? Dezbatem samburele despicat in patru? Nu ca m-ar interesa acum, poate ma intereseaza pe viitor, poate si pe tine te v-a interesa, poate si pe altu s.a. Anyway, nu cred ca asta-i topic de pro/contra ca la sugestii, aici doar se fac sugestii iar cele mai 'bune' o sa fie alese de .. (stim cu totii).

# sa fie ultimu post aici, fac edit pentru postul de mai jos: Ce plangeti? Poti sa vii cu niste argumente mai solide? Defapt nu, ca nu sunt. Ce plangeti poa' sa faca cineva tie de exemplu? Ca ai mai multi bani ca el? Of course .. teoretic, dar si practic n-ai cum sa faci plangere la cineva doar printr-un site care face update real-time. Deoarece nu face decat sa arate niste informatii in real-time despre playeri .. poate ca la niciun folos, decat 'hai sa stiu si eu'. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Seven Souls

Inteleg, dar dc te intereseaza pe tine asta? O.o

Da acum ce facem? Dezbatem samburele despicat in patru? Nu ca m-ar interesa acum, poate ma intereseaza pe viitor, poate si pe tine te v-a interesa, poate si pe altu s.a. Anyway, nu cred ca asta-i topic de pro/contra ca la sugestii, aici doar se fac sugestii iar cele mai 'bune' o sa fie alese de .. (stim cu totii).

Ultima sugestie nu este buna deloc, daca s-ar implementa vor creste numarul de plangeri, vor fi mai multi vanatori, deci sunt contract ultimei idei.

Link to comment
Share on other sites

Guest Seven Souls

Si nici daca s-a implementa o statisca a celor mai bogati playeri nu ar fi bine deloc, deoarece aceia vor fi spamati in continu pe whispere de cersatori care vor sa primeasca si ei un ban. Deci nu ar fi deloc bine acest lucru.

Link to comment
Share on other sites

Si nici daca s-a implementa o statisca a celor mai bogati playeri nu ar fi bine deloc, deoarece aceia vor fi spamati in continu pe whispere de cersatori care vor sa primeasca si ei un ban. Deci nu ar fi deloc bine acest lucru.

Ai niste argumente de imi pica fata:| E asa de greu sa dai /togwhisper?E asa de greu sa nu-i bagi in seama?:o

Chiar as vrea sa vad daca se poate o statistica cu cei mai bogati 10-20 playeri.

Link to comment
Share on other sites

Se poate.

Voi face, cand voi avea ceva timp.

Pana atunci, rabdare, nu va mai contraziceti pt ca deciziile oricum le iau eu, postati in continuare sugestiile voastre.

Pot face eu (sa te scutesc de o munca) daca imi dai sablonul cu tabelele din baza de date (nu si informatiile din el bineinteles)...

Si asta ar fi utila pentru lideri si administratori, in loc sa faca jucatorul screenshot cand posteaza aplicatia se poate uita liderul direct la /stats-urile lui :)

Link to comment
Share on other sites

Se poate.

Voi face, cand voi avea ceva timp.

Pana atunci, rabdare, nu va mai contraziceti pt ca deciziile oricum le iau eu, postati in continuare sugestiile voastre.

Pot face eu (sa te scutesc de o munca) daca imi dai sablonul cu tabelele din baza de date (nu si informatiile din el bineinteles)...

Si asta ar fi utila pentru lideri si administratori, in loc sa faca jucatorul screenshot cand posteaza aplicatia se poate uita liderul direct la /stats-urile lui :)

Salut,

Stii PHP/webdesign ? Ce experienta ai ? Daca da, da-mi un pm. Daca nu, asta pot face si eu in 2 minute, doar ca nu vreau sa le las asa aiurea. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu propun sa se mai implementeze statisticile la topul celor mai bogati jucatori de pe server -primii 20 ar fi ideal sa fie la fel ca "Lista primilor 20 de jucatori cu cel mai mare level" si statistici cu orele jucate,tot primii 20 ar fi bine. :dance:

Link to comment
Share on other sites

doar ca nu vreau sa le las asa aiurea. :)

Ce sa lasi aiurea ? Sunt cateva for-uri si ai terminat statisticile :P

Poate te referi din punct de vedere estetic, dar la cum arata http://area52.linkma...gta/players.php nu cred.

Tocmai, daca citeai prin topicul de la diverse stiai de ce arata asa.

Daca e sa le dezvolt, va fi cu design, tema Linkmaniei, ...

Link to comment
Share on other sites

M-am reapucat de treaba.

Nu am facut update pt voi, dar veti vedea rezultate cat de curand.

ps. din 38.471 de conturi inregistrate, 2522 sunt declarate ca fiind de sex feminin :P (pt cei care erau curiosi pana acum)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...