Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

TheOne

[Rezolvat]Specialk - Vanzare Cont Steam cu bani in game + inselaciune

Recommended Posts

•Numele meu în joc: TheOne

•Numele EXACT celui pe care îl reclam: Specialk

•Screenshot-uri: Plangerea mea necesita o verificare in loguri pe data de 26.11.2011 pana pe data de 27.11.2011 la ora 03 noaptea.

•Descriere a situa?iei (pentru cazurile în care plângerea necesit? o descriere, dac? e vorba de limbaj se în?elege din screenshot-uri): a intrat pe PM-ul meu Specialk cu pretextul "Salut. Sti pe cineva care vrea cont de steam? Il vand cu 20 mil in game", iar eu, fiind interesat de steam i-am cerut detalii despre cont...acesta mi-a oferit User si Parola in vederea verificarii contului, dar cu totii stim ca nu avem ce face cu acel cont atata timp cat adresa de mail ramane a celui care a vandut contul....m-am uitat pe cont si avea tot ce aveam nevoie, ii zic omului ca am 20 mil toti banii si acesta imi cere 17, ca sa imi dea impresia ca e baiat de treaba (chiar a pronuntat si cuvintele: "Sunt trecut de varsta de 13 ani, nu te ard (tepuiesc) stai linistit", etc...ii dau 17 milioane si astept sa imi dea codul de confirmare...acesta imi spune ca gata a schimbat tot sa ma uit daca am primit mail...m-am uitat dupa mail ...iar.....si iar...etc....la un moment dat iese din joc...am stat 30 min sa intre..nu a intrat...eu am iesit afara ca aveam si alte treburi...intru noaptea pe la ora 00 si il gasesc in game....ii zic "ce facem omule eu ti-am platit pe loc si tu ce faci?" iar el vine si imi spune ca mai vrea 3 mil ca s-a gandit el mai bine..in fine ii dau si aia 3 mil...ce credeti?...dupa ce a primit banii .../togwhisper, /togphone, etc...l-am alergat prin game...il prind si ii zic "ce faci ma dami contul sau banii inapoi" iar el foarte ofuscat imi zice "verifica acum!! X(" ..am facut si asta...nimic...cand intru in game el fuge...in fine lungesc prea mult povestea...pana la urma nu a negat faptul ca mi-a dat teapa. Profita de Regulament intr-un fel, iti aruca in fata replica "Citeste regulamentul sa vezi ca nu exista pedeapsa pentru asta".

•Admini care se aflau pe server la ora producerii evenimentului (dac? erau): moses

•Martori: loguri

Sunt constient de faptul ca voi fi si eu pedepsit pentru ca am participat ca cumparator, si sunt de acord cu orice pedeapsa voi primi. Multumesc anticipat.

# http://img844.imageshack.us/img844/7718/samp186e.png

A incercat la mai multi sa vanda..

Link to comment
Share on other sites

Degeaba faci o plangere , daca nu ai dovezi si eu am vrut sa ii fac plangere aveam si ss , doar ca am intrebat un admin in game si mi-au spus clar : Nu raspundem de bani / afacerile voastre , nu stiu ce o sa obtii de la aceasta plangere insa si eu am am primit o teapa de 5 mil $ de la acest player.

PS : Cati ani ai ? Esti cam naiv , am vazut si topicul cu CrazyWinn te lasi usor ..

Link to comment
Share on other sites

Degeaba faci o plangere , daca nu ai dovezi si eu am vrut sa ii fac plangere aveam si ss , doar ca am intrebat un admin in game si mi-au spus clar : Nu raspundem de bani / afacerile voastre , nu stiu ce o sa obtii de la aceasta plangere insa si eu am am primit o teapa de 5 mil $ de la acest player.

PS : Cati ani ai ? Esti cam naiv , am vazut si topicul cu CrazyWinn te lasi usor ..

In primul rand nu mai folosii conturi clona ca sa te legi de posturile altora, daca "te ti bine" intra cu contul tau real adica CrazyWinn...si in al 2-lea rand cer warn pentru Just.ME pentru ca a postat ca persoana neimplicata. Multumesc.

// Just.Me m-am informat la IceMan si se pedepseste, asa ca nu te mai baga unde nu iti fierbe oala. ;)

Link to comment
Share on other sites

Degeaba faci o plangere , daca nu ai dovezi si eu am vrut sa ii fac plangere aveam si ss , doar ca am intrebat un admin in game si mi-au spus clar : Nu raspundem de bani / afacerile voastre , nu stiu ce o sa obtii de la aceasta plangere insa si eu am am primit o teapa de 5 mil $ de la acest player.

PS : Cati ani ai ? Esti cam naiv , am vazut si topicul cu CrazyWinn te lasi usor ..

In primul rand nu mai folosii conturi clona ca sa te legi de posturile altora, daca "te ti bine" intra cu contul tau real adica CrazyWinn...si in al 2-lea rand cer warn pentru Just.ME pentru ca a postat ca persoana neimplicata. Multumesc.

In primul rand ti-am explicat ca nu faci nimic cu aceasta plangere , fara dovezi , citeste regulamentul , tot ai moderator ia verifica tu ip'urile alea , si vezi daca coincid , am ip static :*

Daca ziceai ca am acelasi ip cu gm ( Extrem , varul meu ) mai era ceva , ca daca verifici sunt aceleasi !

Pai atunci iceman , sa ii informeze pe oameni lui ( admini ) sa nu dezinformeze playeri cand vor sa faca o plangere.

Link to comment
Share on other sites

"Nu raspundem de banii furati, respectiv conturile "sparte", singura voastra responsabilitate fiind sa pastrati confidentialitatea contului dumnevoastra, respectiv parola si userul."

In poza lui kenny daca te uiti i'am spus daca vrea steam , nimic altceva cum ca as vrea bani .Stiu regulamentul foarte bine , iar staff'ul serverului nu raspunde de banii furati de la tine . Asteptam decizia unui admin.

Link to comment
Share on other sites

"Nu raspundem de banii furati, respectiv conturile "sparte", singura voastra responsabilitate fiind sa pastrati confidentialitatea contului dumnevoastra, respectiv parola si userul."

In poza lui kenny daca te uiti i'am spus daca vrea steam , nimic altceva cum ca as vrea bani .Stiu regulamentul foarte bine , iar staff'ul serverului nu raspunde de banii furati de la tine . Asteptam decizia unui admin.

Ce legatura are faptul ca "nu raspundem de banii furati, etc..." cu faptul ca vanzarea de orice fel de conturi, cu bani in game este strict interzisa.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze ca ma bag dar SpecialK este Jumper, si'a facut contu cand a luat ban o saptamana pe Jumper si de pe ambele nume se ocupa cu dat teapa :whistle:. Ma scuzati ca ma bag dar am vrut sa il ajut pe TheOne.

Imi cer scuze ca intervin(imi asum warn-ul dar doresc sa spun ce am de spus),dar daca tipul e Jumper e capabil de o nesimtire rar intalnita ..si pentru ce? Pentru niste cifre pe un joc...

Mi-a dat teapa de cand juca pe contul Jumper de 25mil pentru un steam(martor imi este Mr.Dexter).Acum incerca cu mine din nou de pe contul SpecialK si chiar insista spunandu-mi ca ii este coleg lui Mr.Dexter si ca ar trebui sa am incredere in el.

Link to comment
Share on other sites

Guest Seven Souls

Imi cer scuze ca ma bag dar SpecialK este Jumper, si'a facut contu cand a luat ban o saptamana pe Jumper si de pe ambele nume se ocupa cu dat teapa :whistle:. Ma scuzati ca ma bag dar am vrut sa il ajut pe TheOne.

Asta este adevarat, am obs acum ca a facut post de pe contul de forum specailk si si-a pus numele jumper, si apoi a dat edit ca a gresit si a postat de pe contul de forum jumper(la aplicatii hitman agency).

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze ca ma bag dar SpecialK este Jumper, si'a facut contu cand a luat ban o saptamana pe Jumper si de pe ambele nume se ocupa cu dat teapa :whistle:. Ma scuzati ca ma bag dar am vrut sa il ajut pe TheOne.

Asta este adevarat, am obs acum ca a facut post de pe contul de forum specailk si si-a pus numele jumper, si apoi a dat edit ca a gresit si a postat de pe contul de forum jumper(la aplicatii hitman agency).

Scuze ca ma bag si eu nu prea va cunosc pe cei de mai sus asa bine dar SpecialK mi-a oferit si mie o "OFERTA" de steam tot asa noaptea pe la 00:00 - 04:00 in jur de vro' 10Mils$ UITATIVA IN LOGURI.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze ca ma bag dar SpecialK este Jumper, si'a facut contu cand a luat ban o saptamana pe Jumper si de pe ambele nume se ocupa cu dat teapa :whistle:. Ma scuzati ca ma bag dar am vrut sa il ajut pe TheOne.

Imi cer scuze ca intervin(imi asum warn-ul dar doresc sa spun ce am de spus),dar daca tipul e Jumper e capabil de o nesimtire rar intalnita ..si pentru ce? Pentru niste cifre pe un joc...

Mi-a dat teapa de cand juca pe contul Jumper de 25mil pentru un steam(martor imi este Mr.Dexter).Acum incerca cu mine din nou de pe contul SpecialK si chiar insista spunandu-mi ca ii este coleg lui Mr.Dexter si ca ar trebui sa am incredere in el.

Confirm cele spuse de shp4nky, acest Jumper chiar da dovada de o nesimtire rar intalnita. Dupa ce i-a dat teapa lui shp4nky cu 25 de mil el fiind pe atunci in Grove iar eu in Da Nang Boys i-am spus pe /fa sa ii dea banii inapoi lui shp4nky iar el a venit cu replica "oricum nu mai raman in Grove". Deoarece probabil stie ca sunt prieten foarte bun cu shp4nky i-a spus ca este coleg cu mine si ca ar trebui sa aibe incredere in el, bine-inteles dorind sa mai dea o teapa.

# Propun ca acest player sa primeasca restrictie pe acest server pentru toate lucrurile pe care le-a facut.

Link to comment
Share on other sites

Guest Seven Souls

Mr.Dexter , am mai discutat si atunci , nu ma mai repet . Warn pentru restu care nu au ce cauta in discutia asta ca deja devine de nesuportat..

Te doare adevarul?:> Mentionez faptul ca si mie a incercat sa-mi vanda un cont de steam si am jucat barbut cu el, si m-a tepuit cu vreo 3 mils.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Dexter , am mai discutat si atunci , nu ma mai repet . Warn pentru restu care nu au ce cauta in discutia asta ca deja devine de nesuportat..

Nu esti tu in masura sa iei decizii pe forumul asta. Lasa moderatorii si adminii sa se ocupe.

Link to comment
Share on other sites

Specialk si jumper adica una si aceiasi persoana

ban permanent pt inselaciune.

nu raspundem intradevar pt conturi furate sparte sau alte lucruri .

dar, nici nu incurajam astfel de fenomene.

theone tu ramai cu placerea de a te relaxa 5 min pe un cont de steam ... te-a costat ceva :))

mai bagi o fisa ?

aviz amatorilor de astfel de fenomene...

cum am spus nu raspundem de problemele aparute in tranzactii

Dar nici nu incurajam.

un sfat .. chemati un admin sa asiste la tranzactie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...