Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BlueAndy

cont unic pentru fiecare pc

Recommended Posts

Ideea cu un singur cont ar putea fi o solutie pentru viitorul restart al bazei de date. Cred ca s-ar putea face, oricum merita investigat daca s-ar putea realiza asa ceva.

Propun ca la urmatorul restart db sa poti face doar un singur cont de pe un calculator(vrei sa joci cu mai multe conturi, cumpara mai multe pc-uri). S-ar putea realiza asta coreland sa spunem fiecare cont facut cu un cod pe care sa il primesti pentru a putea activa contul. Acest cod sa fie legat de adresa MAC, sau altceva care sa nu poata fi schimbat usor(aici poate aveti voi mai multe cunostinte in domeniu). In cazul unui suspend permanent proprietarul contului blocat nu ar mai putea face altul decat daca ar schimba piesa/pc-ul/provider-ul.

Nu stiu cati dintre cei care joaca cu diverse programele ar mai apela la ele, sau daca prinsi fiind ar plati niste bani ca sa poata juca din nou...

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest Old-HooLiGaN

numai sugestii revoltatoare , pot sa zic . In orice caz ,ca sa stii si tu , mac-ul se poate sckimba .

Daca ai fi fost atent la ce a scris ar fi fost bn, nu s-a referit neaparat la MAC , ci a spus ca trebuie gasit un mod de a obliga player-ul sa foloseasca doar un cont , ceea ce mi se pare corect , ai gresit ai platit , nu mai joci , eu am spus intr-un alt topic sa se aleaga un reprezentant in fiecare oras , sa se faca ghatere si sa se de-a un fel de cod sa se poata creea contul , 1 persoana = 1 cod=1 cont , unu spunea de ce sa iasa din casa sa mearga la ghater , vrei sa intri pe linkmania muonline sa te simti bn si sa stai linistit ? ceva trebuie facut , nu vrei sa se schimbe nimik? esti orb sau rau intentionat .Be SMart.

Link to comment
Share on other sites

E bine ca ti se par revoltatoare sugestiile mele...macar le citesti;]

Ceva trebuie sa se schimbe, si daca jucatorii nu o pot face cu buna stiinta de ce sa nu se ia masuri pentru a impiedica accesul celor care joaca murdar?

Parerea oficiala cu privire la jocul simultan cu mai multe conturi de pe acelasi pc nu s-a schimbat de 5 ani de cand joc aici: nu se accepta asta. Faptul ca toata lumea a jucat cu mai multe conturi cat s-a putut intra din launcher-ul oficial, iar mai apoi a gasit modalitati de a evita launcher-ul(cand se intra cu alt launcher) si acum guard-ul(cand se intra cu main2), nu inseamna ca lucrurile s-au schimbat. In continuare NU SE ACCEPTA ASTA!

Hao, se poate si fara asta...dar ar implica investitii. Am vazut servere private foarte bine securizate. Daca aici nu se poate investi in muonline, iar donatii nu se accepta, cred ca ar fi o metoda care ar implica doar multa munca din partea staff-ului.

mirinda, stiu ca MAC se poate schimba(dar doar in anumite conditii). L-am dat ca exemplu pentru ca era cel mai la indemana pe moment,cel mai usor termen pentru intelegerea sugestiei de catre majoritatea.

Cred ca s-ar putea gasi solutii. Ceva trebuie facut. :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

MAC-ul se schimba in10 secunde maxim iar o placa de retea noua e 15-20 lei -_-

totusi ce rost sa se complice situatia atat de mult? trebuie implementat un mu guard eficient si cu asta basta , orice alte solutii (eu cel putin) le consider "de umplutura"

Link to comment
Share on other sites

Sugestia e buna....nu ma pricep deloc la partea tehnica dar sper sa fie gasita o modalitate de identificare a utilizatorului dupa un cod al unei componente din pc care nu se poate modifica. Astfel incat respectivul sa trebuiasca sa achizitioneze de fiecare data o alta componenta daca se tine de prostii....chiar daca acea componenta costa doar 20 de lei...o sa te saturi sa o cumperi nonstop doar ca sa poti d/c pentru un spot...

Link to comment
Share on other sites

Guest Old-HooLiGaN

eu nu vad asta o solutie, chiar daca se va aplica aceasta sugestie. nu va face altceva decat sa aduca si mai multa ura pe server, si sa creasca dorinta de a dat suspend cuiva stiind ca il bagi la plata.

Din moment ce-ti vezi de treaba si joci corect pt ce te-ar posta cineva ? daca gresesti e normal sa fii postat de unul ce probabil joaca corect , daca nu ne schimbam conceptia de a trisa degeaba vorbim si isi bate Ice capul sa rezolve problema , iti pierzi timpul bro. Ps : Nu CASTIGATI NIMIK DIN JOCUL ASTA , NU VA DA NIMENI BANI , NU VAD DE CE TREBUIE SA IESITI CU CEVA NEGATIV IN FATA SI NU JUCATI CORECT ? NU PUTETI SA VA IMPUNETI IN LUMEA REALA SI INCERCATI IN CEA VIRTUALA? MERGETI MA LA PSIHOLOG.

Link to comment
Share on other sites

eu nu vad asta o solutie, chiar daca se va aplica aceasta sugestie. nu va face altceva decat sa aduca si mai multa ura pe server, si sa creasca dorinta de a dat suspend cuiva stiind ca il bagi la plata.

Din moment ce-ti vezi de treaba si joci corect pt ce te-ar posta cineva ? daca gresesti e normal sa fii postat de unul ce probabil joaca corect , daca nu ne schimbam conceptia de a trisa degeaba vorbim si isi bate Ice capul sa rezolve problema , iti pierzi timpul bro. Ps : Nu CASTIGATI NIMIK DIN JOCUL ASTA , NU VA DA NIMENI BANI , NU VAD DE CE TREBUIE SA IESITI CU CEVA NEGATIV IN FATA SI NU JUCATI CORECT ? NU PUTETI SA VA IMPUNETI IN LUMEA REALA SI INCERCATI IN CEA VIRTUALA? MERGETI MA LA PSIHOLOG.

dupa raspunsul pe care l-ai dat nu cred ca ai cont in joc, si nici nu te uiti pe la plangeri prea des.

Link to comment
Share on other sites

Guest Old-HooLiGaN

[

dupa raspunsul pe care l-ai dat nu cred ca ai cont in joc, si nici nu te uiti pe la plangeri prea des.

Link to comment
Share on other sites

Guest ToTo-Riina

nu inteleg de ce nu vreti sa primiti donatii , voi RDS-ul un muguard bun , cumparat cu banii nostrii pe firma voastra ?

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Andrei solutia simpla ar fii cand un caracter ea ban sa aiba cont blocat

De exemplu Eagles 5 pentru pk contul sa fie blocat 5 zile intru cu cont clona sa fie blocat permanent solutie simpla si rapida

A 2 oara ma voi gandii sa mai dau pk sau sa folosesc elite daca imi iau ban pe cont si nu pe caracter

60 de zile pentru elite 60 de zile cont blocat

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate pe jumatate , mergi si vezi la lista celor banati cati au 60 zile ss , daca ti se pare normal ma retrag din dialog e inutil sa ne lungim.

pai si eu ce naiba zic ma, daca se aplica o sugestie ca asta va fi mai multa ura, mai multa vanatoare.

Andrei solutia simpla ar fii cand un caracter ea ban sa aiba cont blocat

De exemplu Eagles 5 pentru pk contul sa fie blocat 5 zile intru cu cont clona sa fie blocat permanent solutie simpla si rapida

A 2 oara ma voi gandii sa mai dau pk sau sa folosesc elite daca imi iau ban pe cont si nu pe caracter

60 de zile pentru elite 60 de zile cont blocat

4, stai jos.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred ca se reozolva cv cu sugestia asta.

Eu am 2 pc si dc vreau itro ora pot sa-mi fac 10 conturi(nu toti prieteni mei joaca mu)si cred ca fiecare poate intra intrun iternet caffe si sa faca mai multe conturi. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

mi se pare aiurea...dc sa nu joci cu 2 sau 3 charactere daca vrei si daca poti...unora chiar le place sa aiba sau sa joace cu diferite charactere...nu ma numar printre ei am unul si bun dar cand iei o decizie nu o iei pt o sg, persoana o iei pt. toti

Link to comment
Share on other sites

Nu ma asteptam ca majoritatea playerilor sa fie de acord, pentru ca nu e o sugestie pentru jucatori, cat pentru bunul mers al server-ului.

Linkmaniacul nu se va schimba,asta e clar. Va incerca mereu sa triseze, deci trebuie gasita o metoda ori de a nu-i permite sa intre cu *diverse*(securitate mai buna a server-ului), ori de a-l face mai responsabil de contul sau(daca poti intra doar pe un singur cont de pe calculator cred ca nu ai mai face nazbatii).

Dar am primit raspunsul de la Ice:

Din pacate, nu exista vreo solutie tehnica implementabila pentru sugestia ta.

Singura metoda ar fi, POATE, banarea permanenta a conturilor clona conform regulamentului.

asa ca solutiile raman securizarea server-ului(pentru care nu sunt fonduri si nu se accepta donatii) si increderea ca adminii isi vor face treaba si vor curata server-ul. Deci solutiile sunt cam nule, sau poate aveti voi altele?

Andrei solutia simpla ar fii cand un caracter ea ban sa aiba cont blocat

De exemplu Eagles 5 pentru pk contul sa fie blocat 5 zile intru cu cont clona sa fie blocat permanent solutie simpla si rapida

A 2 oara ma voi gandii sa mai dau pk sau sa folosesc elite daca imi iau ban pe cont si nu pe caracter

60 de zile pentru elite 60 de zile cont blocat

Asta ar putea fi o solutie. Cu siguranta s-ar juca mai cu responsabilitate pe conturile cu caracterele principale si ar depinde de admini sa isi faca treaba si sa ii blocheze.

Dar revenim la admini: cand au fost prinsi atatia cu hack-uri si au luat permanent doar pe contul respectiv, ei avand alte 5-10 conturi de pe care au intrat dupa ss, sa mai am incredere ca isi vor schimba adminii caracterul si vor fi mai verticali/radicali/impartiali urmatorul db?

Putem spera, eu unul tot intr-o solutie tehnica imi pun sperantele.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma asteptam ca majoritatea playerilor sa fie de acord, pentru ca nu e o sugestie pentru jucatori, cat pentru bunul mers al server-ului.

pai si nu playerii sunt cei care trebuie sa fie si ei de acord? altfel ar ramane sv gol si probabil s-ar inchide(oricum excluzand conturile clona nu cred ca sunt mai mult de 200 de playeri ,daca sunt si astia 200)

Link to comment
Share on other sites

Din pacate, nu exista vreo solutie tehnica implementabila pentru sugestia ta.

Singura metoda ar fi, POATE, banarea permanenta a conturilor clona conform regulamentului.

Poate eu pe un cont imi tin jwl pe altu imi tin iteme :) , e aiurea sugestia adica daca eu merg la sala imi fac 20-30 conturi pentru ca pot? si tu daca nu ai decat un pc joci pe unu? Eh... e o prostie

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest Old-HooLiGaN

Din pacate, nu exista vreo solutie tehnica implementabila pentru sugestia ta.

Singura metoda ar fi, POATE, banarea permanenta a conturilor clona conform regulamentului.

Poate eu pe un cont imi tin jwl pe altu imi tin iteme :) , e aiurea sugestia adica daca eu merg la sala imi fac 20-30 conturi pentru ca pot? si tu daca nu ai decat un pc joci pe unu? Eh... e o prostie

:tiphat:

E o prostie ce spui tu fiule , ce poti face cu 20- 30 conturi? Vorbiti fara sa ganditi. Eu daca am 100 kg incep sa bat oamenii pt ca pot nu? cand poti face ceva ,de ce sa nu o faci chiar daca-i gresit nu? Ma copii exact conceptiile astea duc jocul asta de rapa , daca a-ti intra doar sa jucati corect tare bn ar fi , acum vazand cum procedati intr-un joc nu vreau sa stiu cum sunte-ti in realitate . Be Smart.

Nu ma asteptam ca majoritatea playerilor sa fie de acord, pentru ca nu e o sugestie pentru jucatori, cat pentru bunul mers al server-ului.

pai si nu playerii sunt cei care trebuie sa fie si ei de acord? altfel ar ramane sv gol si probabil s-ar inchide(oricum excluzand conturile clona nu cred ca sunt mai mult de 200 de playeri ,daca sunt si astia 200)

Esti generos cand spui 200 , erau 230 online la 2-3 conturi de player , daca sunt 100 e bn.

Link to comment
Share on other sites

pai si nu playerii sunt cei care trebuie sa fie si ei de acord? altfel ar ramane sv gol si probabil s-ar inchide(oricum excluzand conturile clona nu cred ca sunt mai mult de 200 de playeri ,daca sunt si astia 200)

Daca sugestia s-ar fi putut implementa... nu, nu era necesara aprobarea player-ilor. Daca serverul merge bine lume va fi mereu pe server, chiar daca mereu alta, pana cand va disparea interesul pentru muonline linkmania.

Poate eu pe un cont imi tin jwl pe altu imi tin iteme :) , e aiurea sugestia adica daca eu merg la sala imi fac 20-30 conturi pentru ca pot? si tu daca nu ai decat un pc joci pe unu? Eh... e o prostie

:tiphat:

Si ce sa faci cu cele 20 de conturi Bili? Ideea era ca sa iti dea un cod si contul sa fie legat cumva la componentele pc-ului...deci sa te poti conecta de acasa DOAR la contul pe care ti-l dau ei, nu si la altele. La sala poti juca cu 20 de conturi, pe 20 de calculatoare.

Toate ideile care va restrictioneaza modul cum ati jucat pana acum vi se par stupide.

Tin minte ca ma descurcam destul de bine si cu un singur cont, acum ma descurc cu doua.

Ideea de baza e ca voi nici nu concepeti sa jucati corect, iar daca nu va impiedica cineva sa folositi tampenii, le folositi.

Nu sunt ipocrit, in astia 5 ani am cunoscut cam toate aspectele jocului, dar daca altfel nu se poate sa scapam de baietii simpatici...

Oricum mi-a raspuns destul de clar ca nu se poate implementa, asa ca vorbim doar ca sa vorbim.

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...