Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

petronel_oana

am ramas blocat la cs

Recommended Posts

Guest Fulgerul1994

Merge acum.

Se pare ca este o problema foarte grava cu serverul in sensul in care acesta are o securitate foarte slaba, pica mereu si se da disconnect la greu, pe langa folosirea de clicker elite ... Nu are nici o optiune de protectie intrucat la cea existenta s-a dat bypass prin crearea unui main modificat deci ne trebuie MUGuard asemanator cu oficialul + versiunea la fel de noua (fie ea si sezon 5 episod 4, doar sa nu aiba buguri si ... sa se faca) pentru a putea rezista atacurilor din partea unor nesimtiti - de asemenea, blocatul hackerilor ar trebui sa se faca nu pe character, cont, IP sau clasa de IP, ca este ineficient (schimb characterul, contul, bagi proxy server etc.), ci pe alta cale, cum ar fi blocarea adresei MAC a placii de retea (aceasta este cea mai simpla dintre toate, se poate bloca in schimb o alta componenta hardware, sa nu se stie care pentru a nu putea fi inlocuita). Oricum, eu mai tin mine ca, odata, s-a intamplat ceva asemanator pe versiunea 0.97d (hackuri si disconnecturi), iar din aceasta cauza s-a schimbat versiunea de MU, ca era prea veche cea anterioara - Concluzia: trebuie facuta neaparat o schimbare!

- fie se modifica versiunea intr-una mai noua cu antihack, evident originala si stabila, gen sezon 5 episod 4 (cred ca cea mai buna dintre toate), evident cumparata pe bani grei de la Webzen (deci: sa se umple site-ul si forumul de reclame pentru o luna iar noi sa fim rugati sa le accesam pentru venituri la greu ale Linkmaniei, deci din nou un server de MU ca lumea!);

- fie se interzice cu desavarsire folosirea altui main decat cel original Linkmania (prin folosirea functiei checksum asupra codului executabilului, se bazeaza pe hashuri MD5, deci coliziunile se vor gasi foarte greu, ca e algoritm bun);

- fie se modifica antihackul cu un GameGuard/MUGuard foarte bun si eficient (finantat prin metoda de mai sus, a reclamelor fara numar, sper ca nu vor deranja pe altii, drept urmare, ar putea fi puse numai pe la sectiunile MU);

- fie se folosesc cel putin doua dintre solutiile de mai sus, chiar toate trei (cel mai recomandat);

- fie se inchide serverul si cu asta, basta (ce mai stam la discutii - nu recomand asa ceva).

Iar, nu in cele din urma, vizitati si topicul urmator: http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=427142

Link to comment
Share on other sites

Guest Fulgerul1994

suna la descarcerare

Alo, Descarcerarea! Am ramas blocat la CS! ...

Dar din pacate ... acesteia nu-i pasa!

Caci de i-ar pasa - serverul - ar fi

Cel mai laudat si nu hulit din lume!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...