Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

iTi

Modalitate de a scapa partial de afk tools

Recommended Posts

Prin introducerea urmatoarei reguli s-a desfintat total optiunea de auto print in cazul pk-ului.

Mai este necesar un screen shot in safe zone in care se va scrie pe normal chat numele caracterului care v-a omorat. Screen shot-ul va fi facut la o distanta de maxim 1 minut fata de screen shot-ul din momentul decesului

S-a incercat diminuarea si functiei de chat afk prin introducerea urmatoarei reguli.

24. Comanda /filter

Este interzisa folosirea comenzii /Filter.

- Primul avertsiment: suspend 60 de zile

- Al doilea avertsiment: suspend 98 de zile

Pentru eventuale alte abateri se poate ajunge pana la blocarea contului

Complet inutila.. nimeni care foloseste afk tools nu v-a pune un print cu caracterul lui cand se vede filter.

Solutia este simpla. Dau un exemplu.. Atunci cand faceti preluare daca numele caracterului este -iTi-, si incercati -iTi- afk? cu usurinta programul va suna fie la nume fie la afk..

Pentru afk se pot folosi alte deviatii, cum ar fii ... a.f.k? a-f-k? etc.

Cu numele ce facem ? Daca nu folosim exact numele de acolo preluarea nu este buna..

Solutia ne-o ofera tot webzen-ul care au facut comanda filter case sensitive.. ce inseamna asta ? In cazul in care eu am comanda filter activata pe -iTi-, iar cel care vine cu preluare foloseste -ItI-, nu va afisat chatul cu alb, respectiv programul nu v-a incepe sa sune.

Literele sunt aceleasi, numai ca sunt inversate din mare in mica, reciproc invers.

Varianta in care te trezeste programul la ora 3 noaptea ca iti face cineva preluare

http://imageshack.us/f/62/screen110614260001.jpg/

Varianta in care te pierzi spotul daca nu stai on

]http://imageshack.us/f/267/screen110614260002.jpg/

Singurul lucru care nu poate fi oprit este folosirea programului de afk fara comanda filter.. Daca respectivul nu a pus filter si a lasat programul sa sune la absolut orice scris pe alb nu aveti sanse sa faceti preluare.. singura varianta e sa-l inebuniti cu cate un cuvant pe spot la fiecare 20 min sa opreasca el singur programul.

Sper ca o sa va fie de folos si astept si parerea unui moderator privind aceasta modalitate. O zii buna.

Link to comment
Share on other sites

singura modalitate de a opri de tot afk tools este un pach, care sa mascheze scrisul din chatul f4, dar pt asta ar trebui sa se scoata cererea de print cu chatul f4 ridicat la preluare.

legat de ce ai spus u mai sus, pot folosi -ItI- cand vin la preluare ca doar se intelege pe cn vreau sa intreb de afk. daca scriam - i T - e altcv pentru ca iti mancam o litera din nick.

Link to comment
Share on other sites

zici tu ce zici , dar cu "afk" cum ramane ? s-a mai discutat. Eu cred ca daca zic "bl[inky] esti on?" ai sanse 50% 50% sa faci preluare ori sa sune alarma. Atata timp cat esti on , stii ca ma refer la tine , stii ca vreau preluare , iar daca esti in party cu altii ,este si mai evident ca fac preluare si stii stigur ca ar trebuii sa ma opresti .

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg totusi cum au reusti ei sa va adauge in joc atatea programe si totusi nu vad nici o masura.. din cate am auzit . este demult programu asta . sau altele de genu sa ia singur party chiar daca este afk si tu ii dai party , si poate multe de care inca nu am auzit:) . Vorbe..vorbe.. si nimik mai mult !

Link to comment
Share on other sites

se pare ca era mai bine cand afk tools il aveau doar cateva persoane :) dar na ati plans atunci ca il vreti si voi.... si rezultatul? :)

a devenit aproape imposibila preluarea unui spot mai bun , s-a ajuns la preluare cu f.k.pocire de nume diverse artificii

Link to comment
Share on other sites

Guest ToTo-Riina

o idee tampita , dar merge .

pai daca se tot spune ca trebuie sa stai on pai sa stam ON .

ex preluare - incepi la min 0 si ii intrebi pe fiecare pe PM cu cate 5 intrebari consecutive la intreval de o seec sa nu spuna ala pe care il preiei ca nu a vazut .

adik in preiau pe max ii dai pm si ii spui in min 0 max afk ?

max afk ?

max afk ?

max afk ?

max afk ? prin 1

si tot asa ca o preluare normala dar pe pm si cu cate 5 intrebari consecutive .

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

o idee tampita , dar merge .

pai daca se tot spune ca trebuie sa stai on pai sa stam ON .

ex preluare - incepi la min 0 si ii intrebi pe fiecare pe PM cu cate 5 intrebari consecutive la intreval de o seec sa nu spuna ala pe care il preiei ca nu a vazut .

adik in preiau pe max ii dai pm si ii spui in min 0 max afk ?

max afk ?

max afk ?

max afk ?

max afk ? prin 1

si tot asa ca o preluare normala dar pe pm si cu cate 5 intrebari consecutive .

:tiphat:

atata timp cat globalul si PM au aceeasi culoare NU merge aplicata ideea asta pentru ca se pot confunda usor

intai sa faca post cu albastru (cum era pe S1) si apoi dupa mai vedem

Link to comment
Share on other sites

Guest ToTo-Riina

pai de asta am spus sa pui 5 intrebari la interval de 0.22222222 secunde , pentru a vedea ala .

si daca stai ON , vezi .

si cu schimbatul culorii la global nu e mare lucru , dar cine sa faca ?? eu , tu ??

Link to comment
Share on other sites

numai prostii aberati:)))) 1 culoarea nu conteaza se poate shimba si in afk trebuie altceva si pt parti nu e nici un porg orce cliker apesi d bifezi pt pui cliker sa mearga in fata ta si gata dai party =)) vai de capul meu cand citesc asa aberatii

Link to comment
Share on other sites

zici tu ce zici , dar cu "afk" cum ramane ? s-a mai discutat. Eu cred ca daca zic "bl[inky] esti on?" ai sanse 50% 50% sa faci preluare ori sa sune alarma. Atata timp cat esti on , stii ca ma refer la tine , stii ca vreau preluare , iar daca esti in party cu altii ,este si mai evident ca fac preluare si stii stigur ca ar trebuii sa ma opresti .

daca ai inceput cu "bl[inky]" in loc de "blinky" din start preluarea nu e valabila.

o idee tampita , dar merge .

pai daca se tot spune ca trebuie sa stai on pai sa stam ON .

ex preluare - incepi la min 0 si ii intrebi pe fiecare pe PM cu cate 5 intrebari consecutive la intreval de o seec sa nu spuna ala pe care il preiei ca nu a vazut .

adik in preiau pe max ii dai pm si ii spui in min 0 max afk ?

max afk ?

max afk ?

max afk ?

max afk ? prin 1

si tot asa ca o preluare normala dar pe pm si cu cate 5 intrebari consecutive .

:tiphat:

+1

Link to comment
Share on other sites

Guest Interzisa

Ma refeream sa fi afk! si sa fi holderu spre exemplu si sa iti dea party si tu sa dai ok.. in fine eu nu stiam ca se poate:)) Daca tu zici ca sunt prostii eu le zic Programe!

PS: eu eram blue.madame .

Salut.

Nu doar cu elite poti lasa auto party, poti lasa cu orice clicker atat timp cat nu esti elf, elfu nu poate lasa auto daca da buff la party.

Mi-am batut capu sa vin cu o solutie cat de cat buna pentru a mai reduce din impactul acestui program, oricum m-am gandit nu gasesc o solutie sa impac si regulamentu.

In principiu propunerea e buna, nu vad de ce nu ar fii o preluare valabila daca ai scrie spre exemplu: ano[hoo]lic, fiindca se stie clar ca e vorba de anohoolic, daca esti on, raspunzi. As vrea sa vad si o parere din staff.

+1 iTi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma refeream sa fi afk! si sa fi holderu spre exemplu si sa iti dea party si tu sa dai ok.. in fine eu nu stiam ca se poate:)) Daca tu zici ca sunt prostii eu le zic Programe!

PS: eu eram blue.madame .

Salut.

Nu doar cu elite poti lasa auto party, poti lasa cu orice clicker atat timp cat nu esti elf, elfu nu poate lasa auto daca da buff la party.

Mi-am batut capu sa vin cu o solutie cat de cat buna pentru a mai reduce din impactul acestui program, oricum m-am gandit nu gasesc o solutie sa impac si regulamentu.

In principiu propunerea e buna, nu vad de ce nu ar fii o preluare valabila daca ai scrie spre exemplu: ano[hoo]lic, fiindca se stie clar ca e vorba de anohoolic, daca esti on, raspunzi. As vrea sa vad si o parere din staff.

+1 iTi. :)

asta nu inteleg nici eu.. :blink:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...