Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

2dor

Cu ce ne laudam ?

Recommended Posts

Model de postare :



Marca :

Model :

Specificatii :


Parere personala :

Poze :

Marca : B52 Professional

Model : Matrix 200

Specificatii : 2 x 100W pe 2 cai , stereo mixer cu DSP Phillips (Digital Sound Procesor)

Parere personala : Sistemul il am de la 18 ani si sunt foarte multumit de toti cei 200W. Singura problema pe care am avut-o este cu racirea , cele doua mici coolere nu fac fata la un maraton muzical in care tin volumul aproape de maxim (10 ore +) insa producatorii au anticipat asta iar sistemul taie sonorul pentru 5 secunde cand se supra incalzeste. In orice caz am un cooler aditional (ultima poza) pe alimentare separata cu care mentin totul la temperatura camerei. Cam atatea am de zis , restul sunt de demonstrat :wub: .

Poze :

th_2dorSistem008.jpg th_2dorSistem009.jpg th_2dorSistem012.jpg th_2dorSistem014.jpg th_2dorSistem015.jpg

Link to comment
Share on other sites

Marca: Logitech

Model: Z-5500

Specificatii: 1 x 69W (center), 4 x 62W (left/right front/back), 1x 188W (sub). Total 505W RMS, frecventa de redare 33-20k Hz, output maxim 115dB.

Parere personala: nu este un sistem profesional, dar parerea mea este ca isi indeplineste rolul foarte bine pentru pretul pe care il avea (l-am prins la fix 1000 ron acum ceva ani). 1000 ron pt un asemenea sistem e dirt cheap. Sure, acum e 1500 ceea ce renteaza.. Relativ. Super pentru filme si jocuri, decent pentru muzica. Mediile sunt relativ inexistente, iar cand vine vorba de muzica se pierde mult din cauza asta.

Oricum este un sistem bun, se amplaseaza peste targetul spre care a fost tintit la lansare imo. Bassul este precis si chiar darama, iar per total nota ascultarii la volum ridicat este foarte buna.

Poze: later.

Am totusi ceva contra, membranele satelitilor s-au creponat un pic desi nu pare sa fi afectat calitatea sunetului. Este posibil sa fie din cauza tranziturilor.

Link to comment
Share on other sites

Guest LIVEAUDIO

Marca: HK Audio

Model: Cohedra Compact + ConTour Series

Specificatii: 16 X Cohedra Compact CDR 108 (16 X 250 Watt @ 16 Ohm) + 16 X ConTour CT 118 Sub (16 X 1000 Watt @ 8 Ohm) + 3 X Cohedra Power Rack PR 16 (Amplifier Rack)

Parere personala: Este un sistem Line Array scalabil pentru orice eveniment si chiar ma refer la orice eveniment, de la un simplu party unde iei 2 boxe pana la un festival open air cu 20.000 oameni. E un vis pentru oricine care si-a dorit vreodata sa sonorizeze, pentru oricine cui ii place sa dea muzica putin mai tare, pentru oricine caruia ii place sa savureze melodia preferata cu fluturi in stomac si palme transpirate. Din pacate este un sistem de vis pentru 99% din populatie, cum de altfel ar fi ramas si pentru noi daca nu am lucra cu ele in mod profesional. Ma simt norocos sa ma pot "juca" cu astfel de echipamente!

Spor la sonorizat!

Link to comment
Share on other sites

HARMAN/KARDON

AVR 255

BOXE: - FRONTALE :SONY SS FCR 6000

-CENTRU :SONY SS CN 5000

- SUR : SONY SS B 1000

-SUR BACK :SONY SS B 15

-SUB : CANTON AS 10

Parere personala:sistemul meu are 2 ani a functionat cu un reciver sony str dg 720 . de jumate de an am cumparat reciverul HARMAN/KARDON AVR 255 care este incomparabil din toate punctele de vedere cu cel de la sony

Harman kardon suna foarte bine atat in stereo 2X 65 W pt muzica cat si pentru filme in 7.1 7 X 50 W REALI!! decodoare audio DTS-HD ,Dolby True HD ,si multe altele.pentru cei care vor o experienta placuta de cinema acasa recomand !! impreuna cu un media player POPCORN C 200 nu este o alegere proasta.

http://s1067.photobucket.com/albums/u437/megabitzu/

IMG_7501.jpg

IMG_7594.jpg

IMG_7604.jpg

IMG_7601.jpg

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...