Jump to content
Andu

Cea mai ciudata creatura? Rechinul ciclop descoperit de un pescar în California

Recommended Posts

Un pescar a descoperit cu uimire ceea ce p?rea un rechin ciclop, cu un singur ochi în mijlocul capului. Fetusul albinos de rechin ciclop a fost scos din burta unui rechin taur gestant, capturat în Golful Californian, în aceast? var?.

rechin-ciclop.jpg

Cercet?torii care au examinat creatura spun c? aceasta este autentic?, de?i este pu?in probabil ca ea s? fi supravie?uit dup? na?tere, scrie Daily Mail.

Felipe Galvan Magana, expert în rechini la Centro Interdisciplinario de Ciencias del Mar din Mexic, spune c? acest tip de afec?iune congenital? este extrem de rar?, ciclopia ducând de cele mai multe ori la moartea f?tului.

n 2005, o pisic? a n?scut un pui cu un singur ochi, cauzând o agita?ie similar? pe internet.

Pisicu?a, cunoscut? sub numele de Cy (scurt?tura de la Cyclops) a murit la o zi dup? na?tere.

pisicuta-ciclop.jpg

Sursa

  • Upvote 1
Link to comment

Reactia mea cand am vazut poza :

Anyway,ce naiba tocmai am vazut o.o ?

+1 la reactia ta,reactia asta am avuto si eu :o

Urat,pisica aia e urata foc...Iar despre rechinu cyclop ,hidoasa mai e creatura...

Dute tare , nu e urata ci doar diferita , da spun kkt-uri bla bla , aproape mi-au dat lacrimile cand am vazut poza cu pisicuta mai ales ca imi plac mult pisicile si nah...

Link to comment

Reactia mea cand am vazut poza :

Anyway,ce naiba tocmai am vazut o.o ?

+1 la reactia ta,reactia asta am avuto si eu :o

Urat,pisica aia e urata foc...Iar despre rechinu cyclop ,hidoasa mai e creatura...

Dute tare , nu e urata ci doar diferita , da spun kkt-uri bla bla , aproape mi-au dat lacrimile cand am vazut poza cu pisicuta mai ales ca imi plac mult pisicile si nah...

awwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww :(

grow up cois

Link to comment

' date='13 November 2011 - 20:40' timestamp='1321209645' post='6066866']

Ce ciudat :)) Ma mir ca nu s-a facut un documentar despre ea.

Probabil s-au facut insa nu au avut suficient de mare rating-ul sa ajunga si pe Discovery sau pe canalul tau favorit enciclopedic. La cat de urata e nici eu nu m-as uita la un astfel de documentar.
Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...