Jump to content
Edy

Inscrieri si discutii Mafia 18

Recommended Posts

K, eu l-am votat pe PCH11 pentru ca mi-a iesit murdar - is mort asa ca nu mai afecteaza jocul.

Cat despre conferinta.. :)) Partea frumoasa e ca eu nu vedeam nimic din ce scriati voi.. mai mult decat atat, eram concentrat la ce vorbeam pe ventrilo. Pur si simplu, intru in conferinta, dau print screen, scriu vreo 2 cuvinte; revin in joc, vad ca nimeni nu scria nimic, mai scriu cate ceva; intru in joc, vad ca din nou e doar scrisul meu, il intreb pe Memo ce e cu conferinta - din cate imi amintesc nu mi-a zis nimic sau eram prea concentrat la joc si n-am dat importanta.. Dupa ce termin, inchid jocul, dau ctrl+v in paint si vad cine era in conferinta. Apoi scris.. "aaa, voi sunteti mafioti plm" sau ceva de genul si de aici inceput pm-urile. Nah, ce a urmat a urmat

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu ne mai cacam pe noi.Prin editia 6-7 parca imi era naspa sa vorbesc cu cineva pe mess.Acu intra lumea pe tine cu chestii de genu "Te-am investigat,esti curat...app sunt politist.Tu pe cine suspectezi?"

Ultima editie si pentru mine.

pa

Link to comment
Share on other sites

Yep, de-asta nici eu nu prea vreau sa mai organizez, se joaca pe mess intre unii iar cei care joaca curat o iau in bot. E foarte evidenta treaba asta cand esti moderator si vezi tot ce se intampla.

Singura solutie ar fi sa facem un gather si sa jucam real-life la o bere in vreo 7-8 oameni ^_^

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu ne mai cacam pe noi.Prin editia 6-7 parca imi era naspa sa vorbesc cu cineva pe mess.Acu intra lumea pe tine cu chestii de genu "Te-am investigat,esti curat...app sunt politist.Tu pe cine suspectezi?"

Ultima editie si pentru mine.

pa

pentru ca s-au schimbat si oamenii care joaca, in fine, eu nu inteleg de ce se joaca dupa 2 conturi, de ce se vorbeste pe mess etc, ca e doar un joc.

Link to comment
Share on other sites

agree with blk , bereeeeeeeeeee

btw kimmy a jucat ea, nu am jucat eu pe contul ei.

Stiam ce rol are dar ea nu stia rolul meu :))

Mi-am luat o perna in cap si am primit amenintari sa recunosc daca sunt mafie :))) ea credea ca sunt politist :)))

oricum pe lukl l-am mirosit din prima ca e nas , posta cu nonsalanta, tipic unui nas care nu se teme de investigatii. cu blk m-am inselat :(

Link to comment
Share on other sites

agree with blk , bereeeeeeeeeee

btw kimmy a jucat ea, nu am jucat eu pe contul ei.

Stiam ce rol are dar ea nu stia rolul meu :))

Mi-am luat o perna in cap si am primit amenintari sa recunosc daca sunt mafie :))) ea credea ca sunt politist :)))

oricum pe lukl l-am mirosit din prima ca e nas , posta cu nonsalanta, tipic unui nas care nu se teme de investigatii. cu blk m-am inselat :(

poate m-ai mirosit , dar nu prea aveai cum sa le demonstrezi si sa le capeti increderea :D

@in legatura cu berea , daca ajung pe la bucale , poate

Link to comment
Share on other sites

Yep, de-asta nici eu nu prea vreau sa mai organizez, se joaca pe mess intre unii iar cei care joaca curat o iau in bot. E foarte evidenta treaba asta cand esti moderator si vezi tot ce se intampla.

Singura solutie ar fi sa facem un gather si sa jucam real-life la o bere in vreo 7-8 oameni ^_^

Si cum joci fata in fata?Doar sa fi atat de beat incat sa nu vezi cand vorbesc mafiotii :))

Link to comment
Share on other sites

Yep, de-asta nici eu nu prea vreau sa mai organizez, se joaca pe mess intre unii iar cei care joaca curat o iau in bot. E foarte evidenta treaba asta cand esti moderator si vezi tot ce se intampla.

Singura solutie ar fi sa facem un gather si sa jucam real-life la o bere in vreo 7-8 oameni ^_^

Si cum joci fata in fata?Doar sa fi atat de beat incat sa nu vezi cand vorbesc mafiotii :))

cred ca a zis-o in gluma :D

Link to comment
Share on other sites

Facem undeva la munte un gather la vara si o sa vedem :D

ps: Black daca s-ar da warnuri pt inactivitate si chat in afara jocului cum am sugerat eu acum ceva timp lucrurile n-ar mai sta asa.. -_- Si da, dupa editia asta, sunt si eu de acord ca toate astea strica jocul.. - evident nu e vina organizatorului!

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca trebuie facut undeva mai liniste, evident nu va merge intr-o discoteca sau un club. Trebuie si putina incredere in ceilalti ca nu vor trisa. Un joc dureaza aproximativ o ora, cateodata poate si mai mult, depinde cat de vorbareti sunt oamenii. Se joaca in felul urmator:

Un moderator face niste fasii de hartie pe care pune rolurile. Fiecare trage cate una si se uita doar el la ea. Dupa ce stiu toti ce rol au, poate incepe jocul. In timpul zilei e ca pe forum, nu e nimic deosebit. Cu noaptea cred ca aveti dubii. Se face in felul urmator:

Moderatorul anunta ca a venit noaptea si ca toata lumea doarme. In momentul asta toata lumea inchide ochii (si ii tine inchisi).

Moderatorul anunta "mafia se trezeste". Mafiotii deschid ochii, se recunosc unii pe altii si apoi prin semne decid pe cine sa omoare. Moderatorul anunta "mafia adoarme".

Moderatorul anunta "politia se trezeste". Politistul se trezeste, ii face semn moderatorul catre o persoana anume si moderatorul ii face semn pozitiv sau negativ daca e mafiot sau nu respectivul. "politia adoarme".

Daca sunt mai multi oameni sau mai multe roluri si nu e bine sa fie divulgate, se poate face cu "X1 se trezeste", X1 fiind notat pe biletel ca fiind doctor sau politist sau whatever. Ideea e ca in putini oameni nici nu prea ai cum sa pui multe roluri. De obicei ai 2-3 mafioti, 1 politist, 1 doctor si cetateni.

edit; da, la un gratar la munte in jurul unui foc si la o bere e cel mai misto :D

ar merge si la o terasa sau intr-un bar mai gol

edit2: nu am cum sa dau warnuri ca nu am dovezi ca au trisat. pot doar sa banuiesc. si oricum, nu prea pot sa dau warnuri pentru ce se face in afara forumului.

Link to comment
Share on other sites

Guest LastKiss

cand se va organiza mafia 19? , vreau si eu sa ma inscriu chiar daca nu am mai jucat niciodata si nu prea am posturi,dar urmaresc linkmania de 1 an si ceva.Sper ca nu vor fii probleme ca nu am mai jucat niciodata nu?:D

Link to comment
Share on other sites

cand se va organiza mafia 19? , vreau si eu sa ma inscriu chiar daca nu am mai jucat niciodata si nu prea am posturi,dar urmaresc linkmania de 1 an si ceva.Sper ca nu vor fii probleme ca nu am mai jucat niciodata nu?:D

hey lukl ;;)

it`s not me hon :-*

Link to comment
Share on other sites

Guest LastKiss

nu sunt nici lukl nici lucian nici altcineva , altii poate ma stiu de pe linkmania godfather inainte de restart , aveam nick-ul sKyNNNeT :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...