Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

sexezSTAR

Intrebare

Recommended Posts

Deci daca eu dau pk pe spot la un party de 5 oameni ziua amiaza mare sa zicem , toti sunt on , ma posteaza fiecare pt pk pe spot . Asta rezulta ca eu am facut pk spot x5 ?

este plin de surprize db asta inca de la inceput :)) am vazut o plangere unde cineva a dat pk la 3 persoane pe un spot, si a primit ss x3, imi pare rau ca nu am urmarit si la banati sa vad daca i-au revocat ss sau nu. deci este posibil sa ti-o furi x5 daca incerci asa cv :))

Link to comment
Share on other sites

Deci daca eu dau pk pe spot la un party de 5 oameni ziua amiaza mare sa zicem , toti sunt on , ma posteaza fiecare pt pk pe spot . Asta rezulta ca eu am facut pk spot x5 ?

Pt pk pe full party,chiar dc posteaza toti 5,se ia doar 5 zile ss.

Nu se poate da 5xpk ca ar lua 98 ss si cred ca pt un spot nu merita nimeni sa ia ss 98

Link to comment
Share on other sites

Deci daca eu dau pk pe spot la un party de 5 oameni ziua amiaza mare sa zicem , toti sunt on , ma posteaza fiecare pt pk pe spot . Asta rezulta ca eu am facut pk spot x5 ?

Pt pk pe full party,chiar dc posteaza toti 5,se ia doar 5 zile ss.

Nu se poate da 5xpk ca ar lua 98 ss si cred ca pt un spot nu merita nimeni sa ia ss 98

asa e,dar se pare ca regula nu e respectata si de domnii admini.nu sunt parte implicata,dar nu mi se pare normal .de aia e PK pe spot,le-am dat castana,am luat spot,m`au postat,poc 5 zile si gata treaba.

Link to comment
Share on other sites

Deci daca eu dau pk pe spot la un party de 5 oameni ziua amiaza mare sa zicem , toti sunt on , ma posteaza fiecare pt pk pe spot . Asta rezulta ca eu am facut pk spot x5 ?

Pt pk pe full party,chiar dc posteaza toti 5,se ia doar 5 zile ss.

Nu se poate da 5xpk ca ar lua 98 ss si cred ca pt un spot nu merita nimeni sa ia ss 98

asa e,dar se pare ca regula nu e respectata si de domnii admini.nu sunt parte implicata,dar nu mi se pare normal .de aia e PK pe spot,le-am dat castana,am luat spot,m`au postat,poc 5 zile si gata treaba.

Si pt tine merita 5 zile ss pt un spot?

Pentru mine nu :naughty:

Cred ca adminu nu a fost atent ca era vorba de acelas spot

Link to comment
Share on other sites

Deci daca eu dau pk pe spot la un party de 5 oameni ziua amiaza mare sa zicem , toti sunt on , ma posteaza fiecare pt pk pe spot . Asta rezulta ca eu am facut pk spot x5 ?

Pt pk pe full party,chiar dc posteaza toti 5,se ia doar 5 zile ss.

Nu se poate da 5xpk ca ar lua 98 ss si cred ca pt un spot nu merita nimeni sa ia ss 98

asa e,dar se pare ca regula nu e respectata si de domnii admini.nu sunt parte implicata,dar nu mi se pare normal .de aia e PK pe spot,le-am dat castana,am luat spot,m`au postat,poc 5 zile si gata treaba.

Si pt tine merita 5 zile ss pt un spot?

Pentru mine nu :naughty:

Cred ca adminu nu a fost atent ca era vorba de acelas spot

depinde cum privesti lucrurile bobby, ca parte vatamata normal ca nu iti convine sa vezi ca unu care da pk la 5 playeri ia 5 zile. dar daca se schimba rolurile si dai pk la 5 playeri pe spot, iti va conveni 5 zile.

in plangerea lui lordalex redemption a luat o decizie corecta, parerea mea, nici 5, nici 15, a dat 10.

Link to comment
Share on other sites

am mai facut eu un topic la diverse, cu exemple clare de decizi mai putin egale (sau mai bine ziz deloc egale)

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=424431

nu ai ce face; nu exista in regulament, sau exista, oricum moderatorii au ultima decizie, de exemplu am vazut nefondata de 3 zile, unde gasesti in regulament mai putin de 5 zile? multe plangeri lasate fara ss; intra cineva cu tine in party ca sa te filmeze, te filmeaza, posteaza pt speed, dureaza apropae doua saptamani solutionarea plangerii, dupa mai multe pm si insistente, iar omul nu ia nici nefondata, nici vanatoare, ceea ce era mai mult decat evident, atat timp cat ai incalcat regulamentul poti primi suspenduri de genul "n'importe qui" :D

Link to comment
Share on other sites

Din cate imi dau eu seama Admin Kite tine foarte mult de ce zice lumea.. si nu ar trebui..

LordAlex trebuia sa ia pentru x2 asa cum luase initial.

Si da daca dai pk la tot spotul si sunt 5 pe spot se da pt x5 .

In caz in care era postat de 2 ori de acelasi utilizator atunci da.. insa fiecare a postat pentru el. Pe data-base-ul trecut eu (de exemplu ) am primit pk x3 pentru ca am dat pk la 3 din party.. si sunt foarte multe cazuri care au fost rezolvate la fel.

Eu consider ca Redemption a dat ss corect !

Link to comment
Share on other sites

in regulament scrie pentru pk pe spot x1 minim 5 zile, din partea mea poate sa ii de-a si 98 dar sa fie x1 ca doar nu are 5 abateri sa ii de-a x5, chiar daca el da pk pe un spot unde se afla 5 charactere. poate data viitoare face pk pe un spot unde se afla doar un singur character, ce face ia din nou 98 ? sau 99 si sa terminat smecheria ?

Link to comment
Share on other sites

in regulament scrie pentru pk pe spot x1 minim 5 zile, din partea mea poate sa ii de-a si 98 dar sa fie x1 ca doar nu are 5 abateri sa ii de-a x5, chiar daca el da pk pe un spot unde se afla 5 charactere. poate data viitoare face pk pe un spot unde se afla doar un singur character, ce face ia din nou 98 ? sau 99 si sa terminat smecheria ?

De ce nu? 5 caractere = 5 victime indreptatite sa posteze pt pk pe spot. Poate asa se va renunta la practici de astea.

Dar daca este exagerat pt cei care sunt "fair play" , ar trebui sa l-i se dea pk x1 + n (multe) zile pt nesimtire :right:

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca se va da doar bonus pt pk pe acelasi spot, in acelasi timp pe persoane diferite.

Ex: Un caracter cu cazier curat face pk pe 5 caractere pe acelasi spot. Suspendul va fi de 5 zile (prima abatere) + bonus decis de moderator in functie de gravitate.

:closed:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...