Jump to content
Mfoch

Linkmania acum 9 ani.

Recommended Posts

Guest mus1cftw!

Super,multumim pentru efortul depus,ce frumos arata in 2002,cred ca era cel mai tare forum despre Gaming.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru link, nu am stiut de acel site. Intr-adevar Linkmania era mai frumos la inceput, cel putin poate ni se pare asa pentru ca deja totusi avem o anumita varsta cand nu ne mai preocupa in asa fel. Dar atunci aveai si unele beneficii, cum ar fi jocurile interactive cu premii reale nu banere sau porcarii, aveai trafic necontorizat intr-o perioada cand totul se contoriza pe net, aveai sectiunea de download gratuit de unde puteai sa iti scoti cam tot ce iti trebuia tot necontorizat, era si oarecum inceputul revolutiei informatice intr-un fel sau altul. Nu era atatea posobilitati de download ca si acuma, 100000 de milioane de torrente si alte site-uri directe. Atunci gaseam doar pe Warez-uri ce ne trebuia si acolo te plimba pe 1 milion de pagini pana ajungeai sa descarci ceva.

A fost si comunitatea mai buna, internetul si prostia nu si-a lasat amprenta in asa hal asupra copiilor ca si in ziua de azi. Era o lume mai civilizata si invatata. Pe vremea aia inca nu erai jmecher dk scriai ca un 4n4lf4b37.

Traiasca LM :) multi ani in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru link, nu am stiut de acel site. Intr-adevar Linkmania era mai frumos la inceput, cel putin poate ni se pare asa pentru ca deja totusi avem o anumita varsta cand nu ne mai preocupa in asa fel. Dar atunci aveai si unele beneficii, cum ar fi jocurile interactive cu premii reale nu banere sau porcarii, aveai trafic necontorizat intr-o perioada cand totul se contoriza pe net, aveai sectiunea de download gratuit de unde puteai sa iti scoti cam tot ce iti trebuia tot necontorizat, era si oarecum inceputul revolutiei informatice intr-un fel sau altul. Nu era atatea posobilitati de download ca si acuma, 100000 de milioane de torrente si alte site-uri directe. Atunci gaseam doar pe Warez-uri ce ne trebuia si acolo te plimba pe 1 milion de pagini pana ajungeai sa descarci ceva.

A fost si comunitatea mai buna, internetul si prostia nu si-a lasat amprenta in asa hal asupra copiilor ca si in ziua de azi. Era o lume mai civilizata si invatata. Pe vremea aia inca nu erai jmecher dk scriai ca un 4n4lf4b37.

Traiasca LM :) multi ani in continuare.

Nu sunt de acord cu tine , analfabet l-ai scris in leetspeak care a fost inventat in 1980 si nu are treaba cu cocalari , nici azi. Cel putin in alte tari decat romania nu am vazut "cocalari"

Link to comment
Share on other sites

' date='07 October 2011 - 22:21' timestamp='1318015292' post='6008969']

Felicitari pentru link, nu am stiut de acel site. Intr-adevar Linkmania era mai frumos la inceput, cel putin poate ni se pare asa pentru ca deja totusi avem o anumita varsta cand nu ne mai preocupa in asa fel. Dar atunci aveai si unele beneficii, cum ar fi jocurile interactive cu premii reale nu banere sau porcarii, aveai trafic necontorizat intr-o perioada cand totul se contoriza pe net, aveai sectiunea de download gratuit de unde puteai sa iti scoti cam tot ce iti trebuia tot necontorizat, era si oarecum inceputul revolutiei informatice intr-un fel sau altul. Nu era atatea posobilitati de download ca si acuma, 100000 de milioane de torrente si alte site-uri directe. Atunci gaseam doar pe Warez-uri ce ne trebuia si acolo te plimba pe 1 milion de pagini pana ajungeai sa descarci ceva.

A fost si comunitatea mai buna, internetul si prostia nu si-a lasat amprenta in asa hal asupra copiilor ca si in ziua de azi. Era o lume mai civilizata si invatata. Pe vremea aia inca nu erai jmecher dk scriai ca un 4n4lf4b37.

Traiasca LM :) multi ani in continuare.

Nu sunt de acord cu tine , analfabet l-ai scris in leetspeak care a fost inventat in 1980 si nu are treaba cu cocalari , nici azi. Cel putin in alte tari decat romania nu am vazut "cocalari"

Era doar un exemplu, nu neaparat cu cifre, stii bine despre ce vorbesc. Si oricum nu era esenta fragmentului :P era doar asa o acolada.

Link to comment
Share on other sites

Super,multumim pentru efortul depus,ce frumos arata in 2002,cred ca era cel mai tare forum despre Gaming.

Cum este si acum de altfel ..

Link to comment
Share on other sites

' date='07 October 2011 - 22:21' timestamp='1318015292' post='6008969']Nu sunt de acord cu tine , analfabet l-ai scris in leetspeak care a fost inventat in 1980 si nu are treaba cu cocalari , nici azi. Cel putin in alte tari decat romania nu am vazut "cocalari"
In alte tari nu e asemanat cu cocalarii, vezi de exemplu 9gag, cata lumea se distreaza pe/cu tema Leetspeak intr-un mod clar diferit de cocalarii romanesti. ( Un exemplu cred ca e de ajuns : http://cocalari.com/2011/10/toop-prostie-2011/ )

Ca o mica paranteza , eu sunt de parere ca LinkMania fiind comunitate nu mai atrage jucatori din pricina lipsei de dezvoltare.

Link to comment
Share on other sites

Oh man imi aduc aminte ce era linkmania back in the days, eram pe alt user. A fost cam primul forum din care pot sa zic ca am facut parte in adevaratul sens al cuvantului.

L-am descoperit prin rdslink.ro, era un link acolo. La inceput eram innebunit dupa sectiune de downloads (aveam net pentru prima oara si descarcam toate tampeniile haha). Erau vremuri misto.. Cand faceam tampenii si luam warn in sectiunea de it :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...