Jump to content
Bastia

cel mai frumos cadou de ziua mea!

Recommended Posts

Am fost pe stadion, defapt nu ratez nici o secunda din meciurile Bastiei, sunt in galerie tot timpul, este o atmosfera incredibila pe stadion, as putea pune zeci de clipuri cu imagini incredibile, nu pot zica decat ca este lumea mea acolo pe stadion iar prin victoria de aseara mi-au facut o mare bucurie!

bastia-angers magnific!

Cam asa se traieste un minut pe stadion, pana si comentatori de la radio sunt fanatici!

bastia - monaco, furati pe fata de arbitru, corsica nu e deloc placuta de FFF, se stia asta de ani de zile!

furt pe fata!

Pentru cui ii place fotbalul si are timp sa se uite, imagini cu o echipa frumoasa, nu imaginea facuta de jurnalistii romani prin care ne acuza ca suntem criminali, animale si mai stiu eu cum! Lumea de aici este fantastica, de treaba, toata lumea te respecta!

o istorie frumoasa!

drama de pe Furiani :( RIP!

daca gasiti ceva similar altundeva in lume, sunt curios sa vad, cate echipe din lume au asemena suport, sa nu uitam ca Bastia are in jur de 36.000 locuitori, doar ca o insula iubeste aceasta echipa! :

sarbatorirea promovarii in L1

aici zice toata lumea ca am fost criminali, eu zic ca au exagerat putin, nu e pasnic pe Furinai, deloc, am fost in deplasare cu echipa anul trecut, in port la Nice (cei mai mari rivali) a fost razboi, ne-au spart 4 autobuze (atlassib :)), ), le-am distrus o terasa, masini, motoare, au fost maturate, 5 ore cu politie si cu declaratii, am avut rolul de translator pentru soferii romani, dupa am mers la Fréjus si am promovat matematic, a fost superb!

bastia steaua 1997!

cine vine la meci cand echipa are stadionul suspendat? sta in ploaie si sustine echipa tot meciul din spatele stadionului? NOI!

bastia strasbourg

finala de la paris!

Sunt primul roman care da lovitura de incepere al unui meci oficial in Franta, televizat national!, Mi-am schimbat numele pentru aceasta echipa, in Bastia desigur, poate unii rad dar traiesc pentru aceasta echipa, sper sa raman toata viata in Corsica doar pentru aceasta echipa minunata!

versiunea filmata de echipa, dupa minutu 2 si 40 secunde sunt eu!

lovitura de incepere!

versiunea televiziunei, minutul 7 si 40 secunde sunt eu!

tot eu :)

articolul din presa:

corse matin

Sunt respectat aici, munca imi este apreciata si platita corect, ma saluta lumea pe strada, in magazine, nimeni aproape nu credea ca exist real desi stiau de mine de ani de zile de pe forumul echipei, cunosc echipa, oficiali clubului, pe stadion ma cunoaste foarte multa lume!

Ca o mica concluzie: daca ai un vis, incearca pana ti-l indeplinesti, merita! Orice este posibil!

Cu respect, Theodor Bastia.

Link to comment
Share on other sites

La multi ani! :)

Merci frumos!

mai "bestiutza la multi ani sa ne traiesti si sa faci negoturi d-ale tale prin mu in continuare (vezi ca vreau cand imi fac cont sa fiu echipat :)) )

nu am reusit numa wings sa fac +13 hp7%

ma ocup, trag tare!

merci!

Link to comment
Share on other sites

heii, La multi ani, sa fii fericit, sanatos si toate visele sa ti se implineasca!!!

Felicitari pentru implinirea visului cu Bastia, tine-o tot asa si fa Romania cunoscuta si prin lucruri frumoase. Multumim }{

Simo si Adi

Merci foarte frumos! Apreciez! Va imbratisez si va doresc numai bine!

' date='25 September 2011 - 03:00' timestamp='1316908848' post='5987783']

La Multi Ani.

Merci!

Link to comment
Share on other sites

Pasiunea continua, e incredibil ce se intampla aici, poate sa zica lumea ca sunt subiectivist dar daca asa ceva se intalneste si in alta parte atunci inseamna ca nu am stiut!

Este vorba dinou de SC Bastia, echipa care mi-a schimbat viata, pentru care am renuntat la tot si am plecat de unul singur pe o insula straina pentru a-mi trai visul de a fi langa echipa care o iubesc, sunt mandru ca iubesc poate una dintre cele mai frumoase echipe din lume, nu prin performante, nu prin putere finaciara, doar prin conexiunea intre echipa si suporteri, este ceva incredibil, sa fiu putin mai explicit:

FFF adica federatia franceaza de fotbal (mai excat prin presedintele ei) nu ne vrea la nivel inalt, pentru incidentele din meciul cu Lens, unde jucatorii de la Lens au pierdut controlul si au inceput bataie generala, au bagat in spital un oficial al clubuli nostru, un politist, au luat ei rosii iar noi am fost cei sanctionati de liga, ne este interzis sa jucam acasa cel putin pana in 24 noiembrie cand putem ataca decizia, astfel ca toata Corsica s-a mobilizat iar pana la urma am reusit sa gasim un stadion in Franta mai aproape unde am jucat, au mers 600 suporteri acolo (Corsica toata are aproximativ 300.000 oameni, orasul Bastia cam 40.000, pentru un club mic 600 de fani pe un stadion din Franta, e mult), 700 suporteri au venti pe stadionul din Bastia, sa sustina echipa financiar, sa protesteze impotriva ligii, sa asculte meciul la radio si sa cante non stop! Iar nopatea la ora 2, 400 de oameni au asteptat echipa la aeroport pentru a o felicita! Nu stiu cate echipe din lume sunt asteptate la aeroport dupa orice meci jucat afara (desi se considera meci jucat acasa, am castigat 3-0 contra lui Arles si suntem la doar doua puncte de locul 1)

Cate echipe sunt iubite ca si Bastia? Cate echipe sunt asteptate la aeroport dupa fiecare meci? Cate echipe scot in strada mii de suporteri pentru o promovare in liga a doua? Cate echipe cu stadionul supendata in plina iarna, frig si ploaie, aduna peste 1000 de fani care stau sa cante neincetat in spatele stadionului, cand echipa se afla 95% in liga a 3-a retrogradata? Cati romani au renuntat la tot pentru o pasiune? Raspunsul la toate este: 1!

Acest clip spune mai mult decat pot spune cuvintele! Merita urmarit!

bastia asteptata in aeroport! magnific!

Forza Bastia per sempre! Unic'amore!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...