Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest viKKmaN

3.5mm Audio Joiner

Recommended Posts

Guest viKKmaN

As dori sa achizitionez, daca exista, un cablu de 3.5mm audio joiner(nu splitter), pentru a conecta audio-outul a 2 placi audio la aceeasi pereche de casti.

Doresc acest lucru pentru a avea semnale audio diferite pentru a le inregistra si edita apoi dupa bunul plac intr-un video editor.

De exemplu, in acest moment am: game audio output [placa 1], skype output [placa 2], skype input [placa 2], game input [placa 2].

Doresc un cablue audio care sa uneasca semnalul output de la [placa 1] cu semnalul output de la [placa 2], pentru a auzi skype + game in casti fara a fi mixate via software(ca sa nu le am combinate intr-un singur audio track la inregistrare pe amandoua).

Produsul gasit de catre mine este acesta:

http://www.mediagalaxy.ro/ipod-sisteme-audio/accesorii-audio/cabluri-audio/cablu-audio-jack-hama-42714.html

Ceea ce vreau sa aflu este: oare acest produs poate face ceea ce mi-am propus mai sus?

Link to comment
Share on other sites

Nu , pentru ce vrei tu iti trebuie un cablu cu 3 capete. Adica tot un spitter. Doar ca la tine nu va functiona cu denumirea metaforica pe care o poarta. Fizic el va face acelasi lucru ca si cu denumirea lui metaforica , conecteaza.

2TT-201.gif

Preferabil sa aiba 2 conectori tata si 1 mama. Inversul exemplului de sus.

Sau , poti achizitiona cablul ales de tine si sa il conectezi in iesirea unei placi audio si in intrarea (Line In , culoare albastra) celeilalte. Astfel a doua placa va emite semnalul produs de ea si semnalul primit prin aceiasi iesire in care ai castile. (Posibil sa ai nevoie sa selectezi si optiunea Monitor Input din setarile placii 2)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...