Jump to content

Recommended Posts

ahahaha eu ii spusesem atunci lu uzzy sa lase LCN in pace =))

Link to comment
Share on other sites

Am inceput sa joc samp demulltt inainte de primul wipe .. Aizeron m`a adus pe serverr aka Accent. Mia zis sa dau rent la o casa la care era si el !! Nu stiam eu ce e samp si cum se joacaa dar incet incet am invatat , mergeam imi cumparam arme de la Gun Shopul ala de langa vama ls-sf acolo langa jobul de trucker mergeam la kill dar tot timpu eram omorat asa ma ambitionam mai tare "ce eu nu pot omora pe nimeni am facut si eu level am intrat in medici .. aveam nickul daddy. Tot timpul Daddyyankee ma chema sa ii dau heal la warr`uri "el imi zicea daddy micul ".. eram foarte fericit ca vorbeste cineva din ykz cu mine am mai crescut in level si am intrat in killers imi placea foarte foarte mult era primul meu gang si dupa ce imi era lumea mai draga a venit si Wipe`ul :( dupa wipe am asteptat mult timp sa primesc levelul inapoi si tot ce am avut dupa ce am primit totot m`iam schimbat numele in j0ker am stat ce am stat dar mai avea un player nickul joker si am decis sa mi`l schimb pentru a nu se mai creea confuzi zis si facut noul meu nick era canavaro am intrat in triade pentru ca imi place foarte mult deoarece era ca si ykz am stat acolo ce am stat dar dupa un prieten s-a dus in pd " skill" aka undefined .. am intrat si eu :)) in fiecare zi il stresam pe allexutzuu ( sau cum era numele lui ) sa ma accepte .. intr-un final m-a acceptat dadeam amenzi in prostie dar ma atras mai mult NG unde era lider este soulseeker a fost CEL MAI TARE LIDER:X "genoflexiuni cu c" si ture de area sau unde era baza atunci " pe vaporul ala nu mai stiu sigur Aces joc ma astrass foarte foarte multttt DAr prostia mea a fost ca imi tot schimbam nick-ul , contul :( dar sa revenim la poveste dupa ce s-a lasat soulseeker s-a pierdut si cheful meu de NG ..Am mers dupa in The MAfia cu un nick nou :)) Krom .. unde am ajuns un rank destul de mare :)) primul meu rank mare 3sau 4 nu mai stiu sigur :)) lideru me punea sa dau teste :)) "Intr-o zi am dat teste cu un player si l`am pus sa omoare un rival si ne plimbam prin oras si gasim un rival baiatul trage trage ne apropiem era iceman[AOD] =]] Taiooo sa nu ne dea ban m`am speriat foarte tare :))=]]DUpa cateva saptamani a venit vorbe de WIpe :( am inceput sa nu ma mai joc :) asteptand wipeul care a venit dupa cateva luni =]] dupa am inceput sa joc iar cu nick-ul L.c.

Link to comment
Share on other sites

Povestea mea aici ? Desigur , exista si ea , dar nu cred ca o pot numi poveste . De LM am auzit prin 2009 ( Am intrat pe server si am stat 1 ora ( :)) ) si apoi am iesit ) , am revenit prin iarna lui 2010 cu un nick " Dexter Smith " , am inceput sa lucrez ca ' Dezapezitor ' . Aveam level 3 si era Craciunul , atunci s-a organizat un eveniment in care Admini ne-au dat cadouri ( din pacate eu mi-am ratat cadoul , o masina personala :| :)) ) , apoi , spre mirarea mea adminul ne-a deat vreo 4 level-up-uri ( Eram bucuros aveam level 7 ) , a 2 -a zi dupa Craciun m-am gandit sa intru intr-o Mafia (Nu gaseam pe nimeni , Nici in Chortnaya nici in Nucci :| ) . Apoi dupa 2 zile ce muncisem , PC-ul mi s-a stricat . Am fost inactiv ceva timp . Abia p-acum am vrut sa intru si eu dar " Surpriza " , serveru' e inchis . Acuma astept cu nerabdare V8-ul deoarece am un chef copios de facut RP .

Link to comment
Share on other sites

doua amintiri frumoase am si eu de pe godfather, din ianuarie 2009 cand m-am apucat sa joc..

prima e ca din primele 10 minute jucate pe server am facut wanted si am si fost omorat de politaiul universal si admin la vremea aia, lurrel aka ruller :tiphat: si habar n-aveam care-i treaba cu jail-u, cu politia, wanted, etc etc.. ajuns la jail am inceput sa ii bat pe aia pe acolo si s-au plans pe report si a venit nea ruller si a inceput sa-mi explice prin a-mi marii timpul de jail la o ora, s-a mai invartit pe acolo ce s-a mai invartit si m-a prins iar ca ma bateam, mi-a zis sa stau cuminte ca ma baga la prison si asa am descoperit ca poti scrie pe T si l-am injurat :D mi-a dat ban si dupa 2 zile mi-am creeat contul care il am si acu, ma rog, numele..

a doua e ca dupa alea 2 zile dupa ce am intrat cu nick-u An00bY, in primele 5 minute am primit un /w de la un prieten, ma intreba daca sunt eu, eu nestiind ca el juca pe server, ii tot scriam pe chat normal ca " da ba, eu sunt ala ", vorbeam singur, pana m-a gasit el si m-a invatat ce si cum cu serveru si mi-a placut, am invatat, el s-a lasat, apoi s-a reapucat, apoi eu l-am invatat pe el, apoi s-a lasat definitiv..

cam atat :P

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eu de joc m-am apucat in septembrie 2009 parca,si sincer nu mai tin minte cum am ajuns aici. Ce e sigur,am adus pe server cel putin 20 playeri recomandandu-le jocul.

Poze nu mai am ,le-am sters din prostie, dar cand ma gandesc la LinkMania Sa:MP ,automat mi se duce gandul la bradul de craciun din fata ls pd ,la colindele care i le cantam lui Kamikaze, si mai stiu eu cine, ca sa primim niste bani ( cica astea erau eventuri :)) ) , in rest nu mai tin mare lucru minte,decat ca imi placea in taxi pe vremea lui Dizzzy :o. De jucat, parca m-a invatat lucrurile de baza Alecswtzu.

Ce drept ,nu se poate compara ce e acum cu ce a fost inainte...Acele vremuri s-au dus si inca le astept sa revina :D

edit : :)) , insa imi aduc aminte de prima mea casa cumparata,pe vinewood parca , cand erau level mai mic ,inainte sa se bage faza cu level 15 + . Era level 8 daca nu ma insel ( desi cred ca ma insel =)),oricum ceva de genu' )

Link to comment
Share on other sites

Sedinta Grove inainte de SA supremacy. http://img248.imageshack.us/img248/7024/samp077s.png

http://img5.imageshack.us/img5/3617/samp079md.png

http://i28.tinypic.com/212txlh.png.

Cand am luat Server Administrator pentru cateva secunde si a sarit serverul in sus de oftica

Vremea din hitman cu Dianne lider

Contractele facute impreuna cu Sunny

Cand terorizam SFR impreuna cu Tham

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa initiativa .. sa incerc sa-mi aduc aminte de cateva amintiri ..

Imi amintesc cand am intrat pe server si l-am dus pe LeGoLaSSS (parca asa avea nickname-ul) pana in SF din LS si mi-a dat vreo 300k, eram in culmea fericirii .. apoi cu un prieten Ovidiu eram pe la banca (doar aia din LS era pe atunci), si tocmai atunci vindea Legacy un skin, o multime de playeri erau acolo, o multime de licitatii '88, 90, ..' dar defapt ei vorbeau in milioane, iar eu cum eram nou pe atunci 'ofer 300!', dar eu ziceam in k. Alta zi, plimbandu-ma din LS in SF, imediat dupa tunel l-am lovit pe balK, pe atunci avea Kamikazee :-?, mi-a zis sa ma opresc altfel ma baneaza, m-am oprit, iar el mi-a luat permisul ..

Astea erau de prin Vara lui 2008 .. dupa care nu prea am mai jucat, iar prin 2009 intr-o vreme, sau 2010 .. a aparut un wipe de bani, si imediat dupa m-am reapucat si eu multumita lui Cauchy care mi-a dat contul lui secundar, iar eu am schimbat numele contului. Imediat dupa aia a aparut chestia cu parola secreta, si din ce in ce mai mult a evoluat serverul. Dupa un timp primisem si admin, .. l-am pastrat un an, un an plin de peripetii si lucruri frumoase facute impreuna cu colegii de staff (care s-au schimbat destul de mult), dupa care am dat cu piciorul la admin, si cam atat.

  • Upvote 11
Link to comment
Share on other sites

Amintiri frumoase au fost, nu pot sa zic nu ... chiar foarte multe. Acu realizez un anumit lucru, foarte important: inceputul este fara doar si poate, cel mai frumos. Lume noua, jucatori noi, server nou..nu stii la ce sa te astepti. Am inceput la fel ca toti ceilalti de-aici, de jos... vad pe forum "Noul server GTA SA pe Linkmania", dau sa vad ce e. Surpriza, ceva interesant! Intru in joc, companie placuta, server OK dar mod-ul de joc ne batea pe toti. Se schimba mod-ul, iar si iar si iar, pana ajungem la GF. Ehe, toate bune si frumoase .. un inceput nou ce pare sa tina destul de mult. Ajut server-ul sa creasca, testez noi mod-uri, ajut cu niste traduceri, imi dau interesul .. ceva ma pasiona. Imi place Hitman, dar vad ca e ocupat si incerc la Taxi sa devin lider. Nici bine nu-i trimit lui Icey PM-ul ca ma vad cu moderator deja.

Stau, ma gandesc ce sa fac, era o responsabilitate deja.. dar zic "ce-o fi, o fi". Luni de munca, de joc, de administrare, stres, chin si multe idei de pus in practica... totul era pentru server. Plecam de la vreo 10 jucatori constant, toate actiunea se intampla mereu in SF la Taxi. De la inceput, vad cativa jucatori interesati de joc.. LeGoLaSS, MelviN, NoComment, SoulTaker, eu (bineinteles :D ) Railfm3n, mili, cossy, anakin, fstzor, kjady, etc. (sincer, nu mai tin minte toti ..au trecut vreo cativa ani de la inceput) si incerc sa tin de ei cat mai mult. Incep cu glume, provocari, propuneri.. si chiar nu-mi pare rau de ele.

Nici nu ma gandeam sa ajunga o comunitate asa mare, dar cu un .. sef bun, se pot face multe. Nu exista zi in care sa nu facem ceva pentru server. Si-acu imi aduc aminte de jucatori ce intrebau mereu de event-uri (da da, cursele de masini au fost "furate" :D ). Ele au fost printre cele mai frumoase, de la simplele "Primul care ajunge.." pana la "Protejeaza primarul". S-a cam pierdut din notiunea "jocului" intre timp, din notiunea "admin" fata de cum era.. momente de povestit ar fi mereu, fiecare zi era o noua descoperire.

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Alta zi, plimbandu-ma din LS in SF, imediat dupa tunel l-am lovit pe balK, pe atunci avea Kamikazee :-?, mi-a zis sa ma opresc altfel ma baneaza, m-am oprit, iar el mi-a luat permisul ..

:))+ epic: 1z4bcyr.png

1.Apucat de samp acum aproape 3 ani.

2.Prima factiune a fost FBI la lvl2,m-a bagat cRs,ma stia de la MuOnline.Aici au aparut si primele certuri cu JusT/Adi.

3.Dupa 3-4 saptaani Lider national guard,atunci s-a ofticat JusT si si-a dat demisia.

4.Am stat lider NG pana s-a inchis serverul pentru a se deschide "Moderntopia" asa se chema rp pe atunci.

5.Dupa 1 luna de modertopia l-au inchis,si se pusese temporar gf-ul.

6.Ii tot dadeam mesaje lui iceman pe mess cum ca sunt codati pe mess pana so fi saturat si mi-a zis sa intru pe server...cand intru surpriza...admin lvl3 (era temporar)

7.Timp de 1 an si ceva am fost admin pe gf...timp in care zic eu ca facusem printre cele mai interesante eventuri :D

8.Plictisit de gf am intrat intr-o dimienata pe rp...modul mi-a captat atentia si incet incet am redus activitatea pe gf

9.Dintr-o prostie mi-a fost redus adminul de la lvl4 la lvl3 ceea ce nu mi-a convenit..

10.Am renuntat la gf ca sa joc pe Rp,gf nu mai avea niciun farmec.

+

Link to comment
Share on other sites

Eu am fost JusT. Punct.

@ moody-- tu ai fost degeaba tot timpul

dar am zis eu ca am facut ceva? terminator 9

du-te si fa-ti ghiozdanul si nu te mai baga in seama domnul3 atentye

degeaba incerci sa pari important si vrei sa-ti acorde lumea atentie, pentru noi nu reprezinti nimic mai mult decat o gluma

  • Upvote 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Imi aduc aminte de prima zi pe LMRP,vorbeam cu Kevin Tom la telefon cand imi zice bwa stiu un server fain de samp.Ok imi da ip-ul si intru pe server... ma chinui sa inteleg toturialul de la inceput si dupa ce se termina il sun pe Kevin sa ma ia de la aeroport,vine cu un scuter pricajit de pizzaboy si eu sar pe cutia de la scuter si ma duce la pizzerie sa imi iau si eu jobul si sa fur un scuter de la cnv.Tin minte alte zile petrecute pe LMRP cand ma chinuiam cu Kevin sa furam truckurile nonrp,pandeam dupa zid in port cand veneau truckeri sa ia marfa si le furam truckul :)).Imi aduc aminte si prima data cand am intrat intr-o factiune.The White Hand,era lider Marin Cristian pe atunci si era comanda /number.Am aflat ooc ca este el lider si am folosit /number sa ii aflu numarul.L-am sunat insistent de multe ori sa ma bage in TWH,intr-un final am reusit sa fac niste RP si sa ma angajeze cum trebuie.Stiu ca primul tutorial roleplay pe care chiar l-am inteles mi la explicat Gog_Vlad daca nu gresesc pe vremea cand era GameMaster. V-am prezentat pe scurt cateva amintiri de cand eram si eu incepator si nu stiam doua boabe de rp calumea. :hail:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Acum ca s`a deschis subiectul la FreeChat mi`am adus aminte cand m`am apucat de samp jucam cu nick`ul Bobitza si stateam pana la 4 - 5 dimineata cu xstep si Fridly sa`i faceam mats lu slk.Tata3e , umblam cu cate 100k mats si cand vedeam un patrat albastru dadeam toti 3 /quit de frica sa nu fie un PD sa ne i`a mats . Ce vremuri .

Link to comment
Share on other sites

Cateva poze mai vechi.

In astea Roberto il cauta in anus pe kEnnyyyy dupa cheiile de la masina :))

sa-mp-003.png

sa-mp-028.png

Roberto isi baga scula in buzunar :))

sa-mp-021.png

Cica la un jaf :))

sa-mp-006.png

Prin garaj TWH

sa-mp-076.png

Nu mai vedeam de ninsoare

sa-mp-078.png

Jefuiam un politist cu baietii de la TWH cica

sa-mp-072.png

In club

sa-mp-063.png

sa-mp-061.png

sa-mp-058.png

Adunati:

sa-mp-039.png

sa-mp-044.png

sa-mp-056.png

sa-mp-050.png

sa-mp-042.png

sa-mp-043.png

Mai am cateva dar nu prea le mai gasesc...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Vreo 2 din vechea gasca SFR de pe timpul lui An00bY :))

http://imageshack.us/f/19/thegang.png/

Aici eram mai multi , aveam sedinta , playeri vechi care nu mai joaca , prieteni buni si intelegatori nu cu gesturi in cap si smecherii ca toti copii de pe server de acum . Apropo si prima mea sedinta ;))

http://imageshack.us/photo/my-images/203/64235014.png/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...