Jump to content
Andu

Sani falsi la patru ani. Ce face o mama pentru ca fiica ei sa castige un concurs de frumusete pentru copii. Esti de acord?

Recommended Posts

dolly.jpg

O mam? care î?i duce fiica la concursurile de frumuse?e pentru feti?e organizate în Statele Unite a ?ocat prin felul în care a deghizat-o pe fiica ei în vârst? de doar patru ani în Dolly Parton.

Maddy Jackson, în vârst? de patru ani, a fost ajutat? de mama ei s? semene cu Dolly Parton pentru show-ul "Toddlers & Tiaras". Feti?a a purtat sâni fal?i ?i un posterior artificial, scrie dailymail.co.uk.

Îmbr?cat? cu o rochie roz aprins ?i cu p?rul blond deschis, feti?a se str?duie?te s? arate ca o femeie de aproape 30 de ani.

Mama ei, Lindsay, a declarat c? acest lucru este prea mult pentru unii oameni, îns? atunci când Maddy poart? sânii ?i posteriorul fals, are un bonus pentru câ?tigarea concursurilor de frumuse?e.

?i bunica feti?ei ap?r? aceste concursuri de frumuse?e, spunând c? acestea pun accent în primul rând pe aspectul concurentelor, iar cu banii din premiile câ?tigate pot fi pl?tite taxe de ?colarizare sau cump?rate juc?rii pentru feti??.

Show-ul a provocat indignare în rândul multor oameni, care cred c? ceilal?i copii vor fi influen?a?i s? adopte un comportament similar. A fost creat ?i un grup pe Facebook pentru a anula spectacolul.

Nu este pentru prima dat? când isteria concursurilor de frumuse?e pentru copii ?ocheaz? lumea. Kerry Campbell, o mam? din California, Statele Unite, a intrat în aten?ia opiniei publice dup? ce a recunoscut c? î?i injecteaz? fiica în vârst? de opt ani cu botox pentru a elimina de pe fa?a copilei ridurile care apar atunci când zâmbe?te.

Sursa

Link to comment

iar cu banii din premiile câ?tigate pot fi pl?tite taxe de ?colarizare sau cump?rate juc?rii pentru feti??.

Da sigur , de parca exact aia vor cumpara castigatorii, sa nu mai zic de alea care nu au castigat si au cheltuit ceva bani pentru concurs. Si sa nu omit posibilitatea ca unele mame sa profite de copilul lor si sa ia la sfarsit tot 'creditul'.

Link to comment

lol cand am citit titlul credeam ca i-a pus silicoane :lol:

in orice caz, am mai prins si eu asa intamplator aceasta emisiune "Toddlers&Tiaras" cand butonam telecomanda si am vazut ce parinti sunt astia ... niste cisterne de 150 de kg, nici nu imi pot da seama cum au copii asa slabuti si frumosi; oricum exagereaza, ii machiaza strident si ... bleahh

pe scurt :D :

pedobear.png

Link to comment

Ce e nasol, e ca ii induce in mintea copilului inca din copilarie ca aceste lucruri ar fi bune.

Ruj, machiaj, fond de ten, botox? Doamne fetita aia pe cat de frumoasa e acum si inocenta, pe cand o sa aiba o varsta apropiata maturitatii nemachiata va arata la 30, 40 de ani.

Inconstienta mamei repesctive, e mare, nu isi da seama in ce isi transforma copilul.

Traiasca bisturiul! Moarte frumusetii naturale! (sper ca ati inteles ironia).

Link to comment

Amuzant ca spui asta Taja avand in vedere ce avatar ai...

I-a bagat fetei niste sosete sub rochie, concursurile astea sunt de deghizari, nu de frumusete. Ce credeti ca poata sa inteleaga un copil la 4 ani? Pana se face mare nici nu o sa mai tina minte.

  • Upvote 1
Link to comment

Amuzant ca spui asta Taja avand in vedere ce avatar ai...

I-a bagat fetei niste sosete sub rochie, concursurile astea sunt de deghizari, nu de frumusete. Ce credeti ca poata sa inteleaga un copil la 4 ani? Pana se face mare nici nu o sa mai tina minte.

Bine mai era doar un avatar, nu se compara cu machiatul unui copil sau cu "deghizarea" unor parti ale corpului.

Mama aia e inconstienta la cat de daunator e machiajul aplicat de la o varsta frageda, copila aia pe la 20 de ani o sa aiba cateva operati de infrumusetare la activ, aiurea.

@O sa tina minte perfect, copii din ziua de azi sunt destepti si au o tinere de minte foarte buna, eu ma uit la Gabriela are doar 1 an si 7 luni si tine minte anumite lucruri cum ar fi (cand ma duc la magazin cu ea) exact la ciocolata si biscuiti care ii cumpara zilnic.. merge si isi ia de pe raft, cunoaste ambalajul, dapoi aia la 4 ani cum sa nu tina minte..nu mai sunt copii cum erau o data.:)

Link to comment

Nu am zis ca sunt prosti, am zis ca nu vor tine minte. Si tu faceai lucruri de genul la 2-4 ani, nu e un record mondial, doar ca nu mai tii minte. Eu de exemplu cea mai "veche" amintire e cand aveam 5 ani si asta e doar ca eram bolnav in spital si s-au intiparit destul de bine sentimentele.

Desigur, machiajul o fi nociv. E nociv si la varste mici si la varste mari dar nu vad femeile ca se potolesc nici la 50 ani deci tot aia e. E nociv pentru personalitate mai degraba. Vorba ta, copiii nu mai sunt cum erau inainte, acum daca fata nu o sa vrea sa fie model plin de machiaje cand ajunge la varsta ratiunii, nu o va face.

Link to comment

Si eu am prins de multe ori emisiunea la TV.Si de fiecare data am ramas pff masca putin spus.

Copilelor nu numai ca le sunt indesati ciorapi in rochite, asta e ceva ... sa zicem inocent, dar sunt supuse la tot felul de "tratamente" cosmetice. Gen bronzare artificiala, pensat, machiat strident, coafat, vopsit parul!!!. etc.

Tin minte o faza care m-a umplut de nervi: Coafeza aranja parul unei fetite, iar aceasta incepe si plange ca o durea, o tragea prea tare de par. A inceput sa se ceara jos de pe scaun, nu mai suporta. In fine, a facut circ. Iar maica-sa la interviu, a spus ca vai ce dezamagita a fost de fiica ei, ca n-a indurat durerea... Doamne. Pai in locul ei o luam la bataie pe coafeza!!!! Si da, parintii care i-am vazut ca-si duceau acolo copiii, vorba cuiva mai sus, sunt cisterne de la 150kg bucata in sus. Dar oricum, asta e ceva normal la americani :)).

In fine, n-as putea niciodata sa fiu de acord cu asa ceva!

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...