Jump to content
Motanul

Dark__ vs Taja

Recommended Posts

Aici nu e dupa preferinta,ai facut doua topicuri cu aceas tenta,da?

1. Nu. Doar tu ai impresia ca simptome = boli. Vezi tu draga Taja, este un o mare diferenta intre un individ care nu stie ce afectiune are si cere sfaturi descriind simptomele si un individ care stie exact ce boala are.

2. Atunci cand ti-am sugerat sa nu imi mai editezi posturile am avut si motive, stai linistita.

diverse boli/afectiuni.Si despre anumite simptomele ale dvs. ( Ex : "Ameteli si dureri de cap de 3 zile" ; "lipsa poftei de mancare si greata" ; etc. )

Dupa cum observi, mi-ai dat copy/paste la textul din topicul pe care l-ai inchis anterior fara ca macar sa modifici textul. Sa imi explici si mie cum poate sa aiba sens ceea ce ai lipit tu acolo.

3. Daca tot ai inceput sa postezi aiureli de genul "acupunctura este noua chirurgie, vindeca tot" si "nici nu stiti cat rau ne fac organismele modificate genetic" ( cand tu nici macar nu stii ce inseamna "organism modificat genetic" si ai proasta impresie ca multi indivizi care fac parte din comunitatea stiintifica s-au chinuit sa le creeze doar pentru a te omora pe tine ), iti sugerez sa redenumesti sectiunea "medicina" in "pseudo-stiinta, aiureli si leacuri babesti". Nimic din ce se afla in sectiunea asta are ceva comun cu medicina.

Buna, Hai sa vedem daca stiu ce inseamna "Organismele modificate Genetic": Organism modificat genetic sau transgenic este termenul cel mai folosit pentru a defini o planta de cultura sau un animal aparent normal caruia, prin intermediul unor tehnici de inginerie genetica, i s-au transferat gene de la alte specii (plante, animale, bacterii, virusuri etc), pentru a-i conferi anumite proprietati noi(Aceste proprietati noi,le-am punctat in topicul respectiv ca fiind nocive pentru Sanatate ,au fost explicate in detaliu.) , Sper ca te-a satisfacut teoria mea

Cat despre topicul "2 in 1" eu stiu ca totdeauna primele semne a unei boli,sunt simptomele. Deaceea am luat decizia de ati inchide topicul respectiv si a reveni cu un edit in topicul acesta.

Asta e al 3-lea warn verbal ca sunt eu fata buna. Pentru alte nelamuriri OffTopic poti sa imi dai Pm, tot ce o sa postezi de acum offtopic o sa fie pedepsit.

1. Buna, nu stiu daca stiai dar este o idiotenie sa generalizezi spunand ca toate organismele modificate genetic sunt daunatoare luand ca exemplu niste studii "de incredere" despre soia ( care chiar si BIO este daunatoare ).

2. Ma repet, simptome =/= boli. Doar pentru ca este o legatura intre cele doua nu inseamna ca sunt acelasi lucru.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu accept ,consider ca nu isi au rostul punctele noastre diferite de vedere.

<b>Dialog cu scantei</b>

<div align="right">Cu cine ne contram? De ce ne contrazicem? Stim cand sa ne oprim?</div>

Daca cel provocat nu accepta confruntarea, el va posta ca atare iar topicul va fi inchis. Topicurile inchise prin neparticiparea combatantilor vor fi sterse periodic.

P.S: Te rog frumos sa ma tratezi civilizat, fiindca nu ne permitem..nici eu cu tine,nici tu cu mine.

Have fun.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...