Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

-GUNIT-

problema conectare server2

Recommended Posts

Am o problema cu un calculator legat intr`o retea mai mare, nu pot intra pe serverul 2 (lot / crywolf / valey) cand intru se blocheaza jocul.

Pana acum am crezut ca e de la porturi si i`am cerut administratorului de retea sa deblocheze proturile 44405,55901,55919 dar tot nimic :-? este alt port pentru serverul 2 ? sau stie careva cum pot rezolva problema ?

EDIT:

am incercat

Verificarea porturilor

In primul rand ca sa aflati daca aveti porturile inchise trebuie sa stiti care sunt mai intai:

LoginServer - 81.196.104.157:44405

GameServer - 81.196.104.157:55901

GameServerCS - 81.196.104.157:55919

Download TcpView, intrati in MU, iar in programul respectiv cautati main.exe. In urma scanarii ar trebui sa va scrie ESTABLISHED. De nu, inseamna ca aveti portul/porturile blocate de catre administratorul de retea. Deobicei lucrul asta se intampla in retelele de camin.

dar imi apare asa:

Link to comment
Share on other sites

Pai normal ca-ti apare established, ca tu vezi acolo server1, tu din ce zici ai problema cu server2, adica portul 55919. Incearca sa intri in lot si cumva sa vezi ce se intampla in tcpviewer. Din cate imi aduc aminte portul se schimba la main de fiecare data cand intri in login, sv1 si sv2, ar trebui sa reusesti sa vezi. De nu, scormoneste prin calculatorul ala si dezactiveaza tot ce inseamna firewall sau blockere.

Link to comment
Share on other sites

Guest Carotella

firewall-ul e dezactivat... problema asta e de cam 2 ani :-? nu are legatura cu guard-ul nou. mai sunt porturi care trebuie deblocate ca sa pot intra ?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...