Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lanaya

Procesor/placa video incalzite?

Recommended Posts

am crezut ca e de la drivere...am tot instalat si dezinstalat tot felu de drivere pentru placa video..acum imi dau seama ca defapt ori procesorul ori placa video se incalzesc si imi blocheaza PCu fortandu-ma sa dau restart.Ideea e urmatoarea...LoL ma pot juca.WoW ma pot juca, toate jocurile in afara de MU.

am testat ceva. iau crash de la ->

1 MU .

3 WoW deschise.

acum frate...cum DUMNEZEU sa consume MU mai mult sau cat 3 WoW!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

am crezut ca e de la drivere...am tot instalat si dezinstalat tot felu de drivere pentru placa video..acum imi dau seama ca defapt ori procesorul ori placa video se incalzesc si imi blocheaza PCu fortandu-ma sa dau restart.Ideea e urmatoarea...LoL ma pot juca.WoW ma pot juca, toate jocurile in afara de MU.

am testat ceva. iau crash de la ->

1 MU .

3 WoW deschise.

acum frate...cum DUMNEZEU sa consume MU mai mult sau cat 3 WoW!?!?!?!

gameguardul mananca mult din resurse/banda. :tiphat:

Inainte de gameguard,trageam filme la greu cu 8-9 mb/s,acu trag cu 35kb/s :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

am crezut ca e de la drivere...am tot instalat si dezinstalat tot felu de drivere pentru placa video..acum imi dau seama ca defapt ori procesorul ori placa video se incalzesc si imi blocheaza PCu fortandu-ma sa dau restart.Ideea e urmatoarea...LoL ma pot juca.WoW ma pot juca, toate jocurile in afara de MU.

am testat ceva. iau crash de la ->

1 MU .

3 WoW deschise.

acum frate...cum DUMNEZEU sa consume MU mai mult sau cat 3 WoW!?!?!?!

intr-adevar chiar atat consuma, mai mult de 50% din procesor, poate chiar pana la 100%. eu unul mi-am ars ramii cu jocul asta si l-am dat dracu apoi.

cumpara-ti niste coolere, mai strong, si prin strong ma refer la niste giganti de ventilatoare si pentru video si pentru cpu, caci...in ritmul asta in mai putin de un an, una din cele 2 iti vor ceda. sfat prietenesc. :P

Link to comment
Share on other sites

desfa calculatoru si curatal de praf.

sa imi zici cate kilograme scoti din el.

asa am patit si eu odata, se incinta si lua foc aproape, si sacada jocu, mergea in reluare etc etc.

De aici iti poti lua speed fan cu ajutoru caruia vezi temp din calc si alte lucruri.

deci in final... desfai calc, curatal fffff bine de praf, dai coleru jos de pe procesor si schimbai pasta, desfa si sursa si curata si pe aia... si ar trebuis a nu mai ai probleme.

Link to comment
Share on other sites

conteaza multe ce piese ram procesor placa video, ce sistem de operare folosesti, eu folosesc XP si am 4 gb ram, procesor intel pentium dual core 2Ghz, placa video 512 si cand mergea elite, stateam cu 3 MU deschise + yahoo mess + winamp. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

nu prea le am cu chestiile astea.dar totusi care e faza cu chestiile alea 154.

http://www.picz.ro/show-image.php?id=b88938d1aa5870a7312e884afaf0c2a5

CPU 49 grade

CPU 150 wtf?

incearca cu lavalys everest desi posibil sa arate si acolo ciudat sau verifici in bios

nu are cum sa aiba 154 grade , de cativa ani incoace majoritatea procesoarelor au protectie la supraincalzire si pe la 100 grade se inchide calculatorul automat

cel mai sigur scoti panoul lateral si duci mana pe langa componente ca sa vezi cat de fierbinte e zona din jur

intr-adevar chiar atat consuma, mai mult de 50% din procesor, poate chiar pana la 100%. eu unul mi-am ars ramii cu jocul asta si l-am dat dracu apoi.

cumpara-ti niste coolere, mai strong, si prin strong ma refer la niste giganti de ventilatoare si pentru video si pentru cpu, caci...in ritmul asta in mai putin de un an, una din cele 2 iti vor ceda. sfat prietenesc. :P

Mu Online oricum este consumator mare de resurse raportat la ce ofera , acum am un Phenom II X4 955 si cu un mu sta la 30-35% , enorm de mult avand in vedere ca procesorul e destul de peformant

pe vechiul D805 tinea 50% cu unul

Link to comment
Share on other sites

eu am cpu cand joc mu + mess + radio zu = 50-55% cpu oare e bine? :bananadance2:

Nu ,nu e bine.Cateodata ma faceti sa regret ca stau pe forumul asta.

@Eu am procesorul la 100%.Ma rog ,nu ma afecteaza prea mult.Pot sta si pe mess si pe inca o pagina de youtube,chiar daca ocupa 100%.Intradevar,jocul asta mananca foarte multe resurse si nu ofera prea multe .

Link to comment
Share on other sites

eu am cpu cand joc mu + mess + radio zu = 50-55% cpu oare e bine? :bananadance2:

Nu ,nu e bine.Cateodata ma faceti sa regret ca stau pe forumul asta.

@Eu am procesorul la 100%.Ma rog ,nu ma afecteaza prea mult.Pot sta si pe mess si pe inca o pagina de youtube,chiar daca ocupa 100%.Intradevar,jocul asta mananca foarte multe resurse si nu ofera prea multe .

poti pleca oricand .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...