Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest LetaL_AleX

SUGESTIE

Recommended Posts

Guest LetaL_AleX

Propun sa se schimbe culorile pe chat normal , party , guild , aliance , /post astfel incat sa nu fie niciuna de culoare alba si asa nu ar mai suna programul de afk la preluari , nu ar mai fi auto say ala ...

Va rog sa veniti doar cu pro , contra si cu argumente , cei ce fac spam sa fie pedepsiti

Link to comment
Share on other sites

Propun sa se schimbe culorile pe chat normal , party , guild , aliance , /post astfel incat sa nu fie niciuna de culoare alba si asa nu ar mai suna programul de afk la preluari , nu ar mai fi auto say ala ...

Va rog sa veniti doar cu pro , contra si cu argumente , cei ce fac spam sa fie pedepsiti

contra,se face programul sa sune la verde :)) crezi ca,e caine sa vada in alb si negru? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest LetaL_AleX

pai asa functioneaza : 1 : Chat afk cand vine cineva pe spot si scrie ceva pe chat normal (alb) programul suna , 2 : Auto answer cand scrie cineva pe chat normal (alb) programul iti tasteaza el ceva cuvant , cuvinte care le-ai ales ,

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista program care sa reactioneze la aparitia unor pixeli de anumite culori . De unde ai tu informatia ca afk tools functioneaza pe baza culorii chatului ?

ai tu program de afk tools care suna la batai din palme?sau cum?:-? datorita cui suna acel program?:-?

ca sa nu mai mearga programu,trebuie ca chatu sa fie in stanga sau in dreapta,daca e pe mijloc se poate face sa mearga programu

urmeaza sa nu-ti ia in considerarea printurile cu F4....aia ar mai lipsii :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista program care sa reactioneze la aparitia unor pixeli de anumite culori . De unde ai tu informatia ca afk tools functioneaza pe baza culorii chatului ?

ai tu program de afk tools care suna la batai din palme?sau cum?:-? datorita cui suna acel program?:-?

Pai, ca un program sa poata identifica o culoare trebuie sa stie exact codul hexa folosit pentru culoarea respectiva.Chiar daca tu vezi alb, nu o sa fie neaparat albul pur adica 0x0000.Poate o sa fie o usoara nuanta spre galben , sau gri ...deci un alt cod hexa.Daca acel program functioneaza intradevar asa,felicitari celui care l-a realizat pentru ca a depus ceva efort.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista program care sa reactioneze la aparitia unor pixeli de anumite culori . De unde ai tu informatia ca afk tools functioneaza pe baza culorii chatului ?

ai tu program de afk tools care suna la batai din palme?sau cum?:-? datorita cui suna acel program?:-?

Pai, ca un program sa poata identifica o culoare trebuie sa stie exact codul hexa folosit pentru culoarea respectiva.Chiar daca tu vezi alb, nu o sa fie neaparat albul pur adica 0x0000.Poate o sa fie o usoara nuanta spre galben , sau gri ...deci un alt cod hexa.Daca acel program functioneaza intradevar asa,felicitari celui care l-a realizat pentru ca a depus ceva efort.

pai asa functioneaza...nu este doar un creator de astfel de program...parerea mea e ca,nu poti oprii acest program prin sugestia data.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista program care sa reactioneze la aparitia unor pixeli de anumite culori . De unde ai tu informatia ca afk tools functioneaza pe baza culorii chatului ?

ai tu program de afk tools care suna la batai din palme?sau cum?:-? datorita cui suna acel program?:-?

Pai, ca un program sa poata identifica o culoare trebuie sa stie exact codul hexa folosit pentru culoarea respectiva.Chiar daca tu vezi alb, nu o sa fie neaparat albul pur adica 0x0000.Poate o sa fie o usoara nuanta spre galben , sau gri ...deci un alt cod hexa.Daca acel program functioneaza intradevar asa,felicitari celui care l-a realizat pentru ca a depus ceva efort.

Tu ai macar habar cum ii facut programul asta? ai auzit de autoit3(google it) in 5 secunde afli noua culoare si ai facut un mare rahat ;)

Link to comment
Share on other sites

Tu ai macar habar cum ii facut programul asta? ai auzit de autoit3(google it) in 5 secunde afli noua culoare si ai facut un mare rahat ;)

N-am zis niciodata ca stiu cum merge, am zis doar cum e logic in capul meu sa functioneze.Eu nu folosesc programe de genu' , deci cine le foloseste , stie cum functioneaza ;) .

Link to comment
Share on other sites

Guest Old_Bk

S-au adunat toti inteleptii aici:))

-Da e adevarat ca lucreaza pe baza culorii din chat, nu e alb pur, e o nuanta de alb + gri. Degeaba se schimba culoarea, aia e din client, clientu poate fi costumizat, la fel si programul, daca e scrisul verde pot pune sa caute scris verde si tot asa, deci degeaba. In plus poti modifica usor culorile si din setarile placii video, la fel si programul il pot modifica sa reactioneze la orice culoare.

-Da si cu modificatul pozitiei chatului ce rezolvi? Asta ar insemna sa faci alt joc:)). In fine asta nu merge schimbat, si chiar daca mergea, eu i-am zis unde sa caute scrisul, ii pot pune sa caute oriunde in fereastra.

Programul isi face automat actualizare la culori, pozitie si tot ce are nevoie la fiecare secunda, degeaba incerci sa il pacalesti, e mult mai destept decat multi de pe aici:)

Sugestii de genu asta sunt apa de ploaie.

Link to comment
Share on other sites

ma nu sunt chiar apa de ploaie pt ca daca pune sa sune pe verde de exemplu bine depinde si de culoare pe care o pune daca va pune alta culoare dar daca e sa fie culoare de guilda ca aia de pe chat normal o saiti sune programu ala de fiecare data cand te striga unu pe guilda :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Old_Bk

Tu crezi ca sunt numai 7 culori pe lumea asta?

Programul pe care l-am creeat nu e daltonist, sunt sute sau chiar mii de nuante de verde. Si in plus de ce sa le faci pe toate la fel, nu mai intelegi nimic din chat.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista program care sa reactioneze la aparitia unor pixeli de anumite culori . De unde ai tu informatia ca afk tools functioneaza pe baza culorii chatului ?

ca sa nu mai mearga programu,trebuie ca chatu sa fie in stanga sau in dreapta,daca e pe mijloc se poate face sa mearga programu

Nu cred ca exista program care sa reactioneze la aparitia unor pixeli de anumite culori . De unde ai tu informatia ca afk tools functioneaza pe baza culorii chatului ?

ai tu program de afk tools care suna la batai din palme?sau cum?:-? datorita cui suna acel program?:-?

Pai, ca un program sa poata identifica o culoare trebuie sa stie exact codul hexa folosit pentru culoarea respectiva.Chiar daca tu vezi alb, nu o sa fie neaparat albul pur adica 0x0000.Poate o sa fie o usoara nuanta spre galben , sau gri ...deci un alt cod hexa.Daca acel program functioneaza intradevar asa,felicitari celui care l-a realizat pentru ca a depus ceva efort.

voi chiar nu vreti sa intelegeti ca programul asta nu se poate stopa 100% decat cu un regulament pus bine la punct? indiferent ce ai face, programul este foarte, foarte flexibil. iti citeste culorile de pe monitor, chiar daca sunt culori diferite. se poate introduce o marja de eroare de cateva coduri de culori, sau poate fi facut personalizat pentru un anume PC.

poate fi facut sa-ti sune chiar daca chatul este in dreapta, in stanga sau in spate. iti face print cand iei pk, de aici ar trebui sa deduceti singuri ca indiferent unde e scrisul sau indiferent ce culoare are, iti suna de nebun si iti face printuri la ce interval vrea muschiul tau.

poate fi facut sa sune pentru anciente de exemplu, si multe multe alte nebunii care nu stau sa vi le insir acum.

so, singurul mod in care il puteti stopa e printr-un regulament bine pus la punct, o microsarea timpului de preluare la 2-3 minute sau introducerea serverului full pvp.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca exista program care sa reactioneze la aparitia unor pixeli de anumite culori . De unde ai tu informatia ca afk tools functioneaza pe baza culorii chatului ?

ba da exista. asta iti garantez eu! pentru ca stiu de la sistemul de supraveghere video pe care il are un prieten de al meu in clubul lui de internet. E adevarat ca la costat ceva banuti, dar una dintre setari este sa fea focus pe fata unei persoane care trece intro anumita zona de exemplu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...