Jump to content
Adi

Monitorul Oficial

Recommended Posts

Interviu cu Liderii

Stimati prieteni, ziarul Monitorul Oficial, va aduce un interviu in exclusivitate cu unii dintre liderii server-ului LinkMania's SA:MP Lands .

Special am vrut sa va comunic in acest mic ziar niste informatii legate de unele factiuni cum se organizeaza modul liderului de comunicare, cum s-au format aceste factiuni.

Aceasta prima editie a paginii Interviu cu liderii va incepe cu 3 factiuni si 3 lideri : The Mafia interviu cu Alexinho,UST cu Pantherr si nu cea din urma o factiune a legii . Police Departament alaturi de Donie.

The Mafia

Avand sediul in Las Venturas,Mafia Rusa(sau Bratva,Mafiya) este o puternica organizatie mafiota est-europeana.Avand lideri ca Vlad Glebov, Mikhail Faustin, Dimitri Rascalov, Rodislav "Ray" Bulgarin, sau Kenny Petrovic,sunt intr-un pseudo-conflict cu Triadele,fiind de fapt mult mai puternici si mai bine organizati.Astfel,ei introduc in marile orase din Statele Unite arme de provenienta rusa prin marile porturi din Las Venturas, Los Santos si San Fierro,arme pe care apoi le vand pe sume uriase tuturor bandelor si organizatiilor mafiote din San Andreas.Singura organizatie pentru care au o anumita ostilitate este reprezentate de Triade,celelalte fiind mult prea mici pentru atentia lor.De asemenea,au oameni de baza infiltrate in cadrul Politiei si a celorlalte domenii importante,de aceea depistarea lor fiind imposibila.La fel ca si membrii Triadelor,isi respecta statutul de mafioti si poarta costume negre,elegante si poarta dupa ei celebrele AK-47. Intalnindu-ma cu Alexinho i-am propus un interviu i-ar el l-a acceptat .

Senzo : Sa incepem cu prima intrebare . Cum ai ajuns lider la una dintre cele mai mari mafii din San Andreas ?

Alexinho : Pai a fost alegerea mea ,pentru ca The Mafia era intr-o cadere continua si mi-am spus sa revin la viata mea de mafiot , iar usor ,usor sa ajungem pe primul loc .

Senzo : In ce stare era The Mafia inante sa o coordonezi ?

Alexinho : Pai , cred ca toata lumea stie ca erau foarte putini playeri care aplicau , iar acum impreuna cu Deejayk am reusit sa aducem ceva membri buni si capabili.

Senzo : Ai vreun membru care ti se pare ce-l mai competent ?

Alexinho : Pentru mine in orice factiune in care am fost m-am comportat la fel , si cucei de rank 5 , si cu cei de rank 1 . Si in San Fiero Rifa si in Hitman , ii pedepseam cu aceeasti masura.

Senzo : Cu alianta cum va intelegeti ?

Alexinho : Ne intelegem bine , nu sunt certuri dar trebuie sa mai lucram , Balass-ul trebuie sa-si revina .

Senzo : Despre Staff-ul sau Game Masterii de pe server ce parere aveti ?

Alexinho : Este un Staff bine pus la punct , fiecare ne cunoastem treaba , nu sunt certuri intre noi , totul este OK.

Senzo : Ai Vrea sa obti o functie mai mare decat acum ? ma refer la admin .

Alexinho : Daca se considera ca merit.De ce nu? Dar eu sunt multumit si asa, momentan sunt cel mai vechi Game Master de pe Server .

Senzo : Politia , crezi ca-si face treaba?

Alexinho : Da .

Senzo : Atat am avut de zis . Sanatate si spor la treaba membrilor .

Alexinho : Multumesc lafel , si voi sa face o treaba buna .

Underground Street Tuning

Ocupatii Underground Street Tuning - Underground Street Tuning Se ocupa cu , repararea automobileleor , curselor legale .

Senzo : Incepem cu prima intrebare care suna asa . Cu ce se ocupa Underground Street Tuning ?

Panther : Pai , se ocupa cu reparearea masinilor , tunning si curse .

Senzo : Sa inteleg ca este riscant pentru membru poate fi sanctionat sau arestat ?

Panther : Nu e asa , pentru ca mere cerem acordul Politiei pentru a organiza o cursa .

Senzo : Deci Underground Street Tuning este o factiune legala .

Panther : Da , este o factiune legala .

Senzo : Care ti se pare ce-l mai competent membru din factiunea pe care o coordonezi ?

Panther : Toti sunt competenti , toti activeaza si fac o treaba buna .

Senzo : Cum ai obtinut functia de Lider Underground Street Tuning ?

Panther : Prin munca , experienta si vechime .

Senzo : Descriene putin factiunea te rog .

Panther : Factiunea Underground Street Tuning Este foarte organizata , se ocupa cu event-uri pentru playeri , antrenamente .

Senzo : Ce parere ai despre staff-ul Adminiilor ?

Panther : Am o parere foarte buna .

Senzo : Dar despre Staff-ul de Game Masteri ?

Panther : Fac o treaba excelenta

Senzo : Cam atat am avut de zis , iti multumesc pentru interviu , multa sanatate si spor la treaba tie si membrilor .

Panther : Multumesc , lafel si tie .

Police Departament

Activitate Police Departament -Departamentul de Politie din Los Santos recruteaza ofiterii care sunt determinati, cu o inima puternica si dedicati în lupta împotriva criminalitatii din Los Santos si Las Venturas . Orice jucator care face parte dintr-o organizatie ilegala sau care comite orice infractiune din urmatoarea lista se alege cu minute/ore bune de jail.

Mergand pe strada ca un om obisnuit, l-am vazut pe Donie.Mi-a dat un gand sa mai dau un interviu pentru prima editie a acestui ziar.A acceptat si m-a dus in sediul unde toate organele de ordine isi iau arme.Apoi m-a dus in Train locul unde se tin diferite antrenamente.Interviul a fost luat in incinta Primariei Los Santos .

Senzo : Salut Donie . Odata ajuns aici Sa incepem interviul .

Donie : Ascult .

Senzo :As vrea sa incep prin a te intreba cum ai promovat in functia de lider in Police Departament ?

Donie : Cu multa rabdare si multa munca .

Senzo :Din opinia dumneavoastra , care este ce-l mai comnetent agend din staff ?

Donie : In momentul de fata , toata lumea se descurca foarte bine .Dar i-am remarcat pe cativa , cum ar fi HateLord , Underfined .

Senzo :Despre Staff-ul De Admini ne poti zice ceva?

Donie : Ma gandesc ca isi i-au jobul in serios si il duc cu brio pana la capat .

Senzo : Cum te-ai acomodat cu Game Masterii de pe server ?

Donie : Foarte bine . As putea spune ca nu am intampinat nici o problema

Senzo : Apropo de Game Master , crezi ca sunt competenti in functia de fata ?

Donie : Din moment ce ei au fost alesi , nu exista nici un dubiu in priviinta asta

Senzo : Mai exista certuri intre cei din Police Departament si cei Din F.B.I sau Militari ?

Donie : Chiar nu exista , intre toate departamentele este pace si armonie .

Senzo : Ok . Iti multumesc pentru acest interviu , sanatate si spor la treaba .

Donie : Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Reportaj cu Alexinho

HaGy: Buna ziua Alexinho !

Alexinho: Salut !

HaGy: Va multumesc ca ati acceptat acest interviu.

Alexinho: Nici o problema.

HaGy: Pentru inceput, vreau sa va intreb,

HaGy: Cum este in factunea The Mafia ? Ce trebuie sa faca un membru al mafiei ?

Alexinho: Sa imi arate ca are stofa de mafiot, ca merita sa faca parte din aceasta familie.

HaGy: Cum colaborati cu restul aliantei ?

Alexinho: Bine, nu sunt certuri intre noi, ne descurcam cu ce avem.

HaGy: Se organizeaza des war-uri , blocaje ?

Alexinho: Da, in fiecare zi incercam sa facem cat mai multe activitati.

HaGy: Imi puteti spune un numar aproximativ de membrii The Mafia on pe zi ?

Alexinho: In medie, suntem in jur de 6 online,

Alexinho: Deocamdata, suntem la inceput, treptat o sa ajungem sus.

HaGy: Nu cantitatea, ci calitatea conteaza nu?

Alexinho: Bineinteles

Alexinho: Ce faci cu cantitatea? Iti raspund eu, nimic.

HaGy: Ce ne puteti spune despre noul primar sRs ?

Alexinho: Sper sa faca treaba buna.

Alexinho: Mie imi place de el ca persoana, nu a deranjat sau ceva de genul, e oke.

HaGy: Ne puteti spune ceva despre actualul Staff LinkMania Lands ? Cum vi se pare ?

Alexinho: Bine pus la punct, fiecare stie ce are de facut, nu oricine ajunge in Staff.

HaGy: Inainte sa primiti liderul la Mafie, stiu ca erati Lider Hitman.

HaGy: Ne puteti spune ceva despre acea factiune ?

Alexinho: Este una dintre cele mai cautate factiuni.

Alexinho: Insa cum spuneam, o factiune care este dorita, nu poate demonstra valoarea ta de a coordona o factiune.

Alexinho: Daca ai stofa de lider, trebuie sa arati asta, cu o factiune care este mai mica, incepi de jos, ca sa ajungi sus.

HaGy: Domnule Alexinho, va multumesc pentru acest interviu

HaGy: Va doresc o zi buna in continuare !

Alexinho: Cu mare placere.

Alexinho: La fel !

30.000$

Interviu cu Liderii

Stimati prieteni, ziarul Monitorul Oficial, va aduce un interviu in exclusivitate cu unii dintre liderii server-ului LinkMania's SA:MP Lands .

Special am vrut sa va comunic in acest mic ziar niste informatii legate de unele factiuni cum se organizeaza modul liderului de comunicare, cum s-au format aceste factiuni.

Aceasta prima editie a paginii Interviu cu liderii va incepe cu 3 factiuni si 3 lideri : The Mafia interviu cu Alexinho,UST cu Pantherr si nu cea din urma o factiune a legii . Police Departament alaturi de Donie.

The Mafia

Avand sediul in Las Venturas,Mafia Rusa(sau Bratva,Mafiya) este o puternica organizatie mafiota est-europeana.Avand lideri ca Vlad Glebov, Mikhail Faustin, Dimitri Rascalov, Rodislav "Ray" Bulgarin, sau Kenny Petrovic,sunt intr-un pseudo-conflict cu Triadele,fiind de fapt mult mai puternici si mai bine organizati.Astfel,ei introduc in marile orase din Statele Unite arme de provenienta rusa prin marile porturi din Las Venturas, Los Santos si San Fierro,arme pe care apoi le vand pe sume uriase tuturor bandelor si organizatiilor mafiote din San Andreas.Singura organizatie pentru care au o anumita ostilitate este reprezentate de Triade,celelalte fiind mult prea mici pentru atentia lor.De asemenea,au oameni de baza infiltrate in cadrul Politiei si a celorlalte domenii importante,de aceea depistarea lor fiind imposibila.La fel ca si membrii Triadelor,isi respecta statutul de mafioti si poarta costume negre,elegante si poarta dupa ei celebrele AK-47. Intalnindu-ma cu Alexinho i-am propus un interviu i-ar el l-a acceptat .

Senzo : Sa incepem cu prima intrebare . Cum ai ajuns lider la una dintre cele mai mari mafii din San Andreas ?

Alexinho : Pai a fost alegerea mea ,pentru ca The Mafia era intr-o cadere continua si mi-am spus sa revin la viata mea de mafiot , iar usor ,usor sa ajungem pe primul loc .

Senzo : In ce stare era The Mafia inante sa o coordonezi ?

Alexinho : Pai , cred ca toata lumea stie ca erau foarte putini playeri care aplicau , iar acum impreuna cu Deejayk am reusit sa aducem ceva membri buni si capabili.

Senzo : Ai vreun membru care ti se pare ce-l mai competent ?

Alexinho : Pentru mine in orice factiune in care am fost m-am comportat la fel , si cucei de rank 5 , si cu cei de rank 1 . Si in San Fiero Rifa si in Hitman , ii pedepseam cu aceeasti masura.

Senzo : Cu alianta cum va intelegeti ?

Alexinho : Ne intelegem bine , nu sunt certuri dar trebuie sa mai lucram , Balass-ul trebuie sa-si revina .

Senzo : Despre Staff-ul sau Game Masterii de pe server ce parere aveti ?

Alexinho : Este un Staff bine pus la punct , fiecare ne cunoastem treaba , nu sunt certuri intre noi , totul este OK.

Senzo : Ai Vrea sa obti o functie mai mare decat acum ? ma refer la admin .

Alexinho : Daca se considera ca merit.De ce nu? Dar eu sunt multumit si asa, momentan sunt cel mai vechi Game Master de pe Server .

Senzo : Politia , crezi ca-si face treaba?

Alexinho : Da .

Senzo : Atat am avut de zis . Sanatate si spor la treaba membrilor .

Alexinho : Multumesc lafel , si voi sa face o treaba buna .

Underground Street Tuning

Ocupatii Underground Street Tuning - Underground Street Tuning Se ocupa cu , repararea automobileleor , curselor legale .

Senzo : Incepem cu prima intrebare care suna asa . Cu ce se ocupa Underground Street Tuning ?

Panther : Pai , se ocupa cu reparearea masinilor , tunning si curse .

Senzo : Sa inteleg ca este riscant pentru membru poate fi sanctionat sau arestat ?

Panther : Nu e asa , pentru ca mere cerem acordul Politiei pentru a organiza o cursa .

Senzo : Deci Underground Street Tuning este o factiune legala .

Panther : Da , este o factiune legala .

Senzo : Care ti se pare ce-l mai competent membru din factiunea pe care o coordonezi ?

Panther : Toti sunt competenti , toti activeaza si fac o treaba buna .

Senzo : Cum ai obtinut functia de Lider Underground Street Tuning ?

Panther : Prin munca , experienta si vechime .

Senzo : Descriene putin factiunea te rog .

Panther : Factiunea Underground Street Tuning Este foarte organizata , se ocupa cu event-uri pentru playeri , antrenamente .

Senzo : Ce parere ai despre staff-ul Adminiilor ?

Panther : Am o parere foarte buna .

Senzo : Dar despre Staff-ul de Game Masteri ?

Panther : Fac o treaba excelenta

Senzo : Cam atat am avut de zis , iti multumesc pentru interviu , multa sanatate si spor la treaba tie si membrilor .

Panther : Multumesc , lafel si tie .

Police Departament

Activitate Police Departament -Departamentul de Politie din Los Santos recruteaza ofiterii care sunt determinati, cu o inima puternica si dedicati în lupta împotriva criminalitatii din Los Santos si Las Venturas . Orice jucator care face parte dintr-o organizatie ilegala sau care comite orice infractiune din urmatoarea lista se alege cu minute/ore bune de jail.

Mergand pe strada ca un om obisnuit, l-am vazut pe Donie.Mi-a dat un gand sa mai dau un interviu pentru prima editie a acestui ziar.A acceptat si m-a dus in sediul unde toate organele de ordine isi iau arme.Apoi m-a dus in Train locul unde se tin diferite antrenamente.Interviul a fost luat in incinta Primariei Los Santos .

Senzo : Salut Donie . Odata ajuns aici Sa incepem interviul .

Donie : Ascult .

Senzo :As vrea sa incep prin a te intreba cum ai promovat in functia de lider in Police Departament ?

Donie : Cu multa rabdare si multa munca .

Senzo :Din opinia dumneavoastra , care este ce-l mai comnetent agend din staff ?

Donie : In momentul de fata , toata lumea se descurca foarte bine .Dar i-am remarcat pe cativa , cum ar fi HateLord , Underfined .

Senzo :Despre Staff-ul De Admini ne poti zice ceva?

Donie : Ma gandesc ca isi i-au jobul in serios si il duc cu brio pana la capat .

Senzo : Cum te-ai acomodat cu Game Masterii de pe server ?

Donie : Foarte bine . As putea spune ca nu am intampinat nici o problema

Senzo : Apropo de Game Master , crezi ca sunt competenti in functia de fata ?

Donie : Din moment ce ei au fost alesi , nu exista nici un dubiu in priviinta asta

Senzo : Mai exista certuri intre cei din Police Departament si cei Din F.B.I sau Militari ?

Donie : Chiar nu exista , intre toate departamentele este pace si armonie .

Senzo : Ok . Iti multumesc pentru acest interviu , sanatate si spor la treaba .

Donie : Multumesc

50.000$

Link to comment
Share on other sites

Interviu luat lui MrDexter

Werner : Salut

MrDexter : Salut

WerneR: Ne poti spune ceva despre tine?

MrDexter: Da. am 15 ani,implinesc in octombrie 16. Sunt din Braila

MrDexter: Sunt un tip glumet, nu sunt rusinos si imi place distractia

Werner : In ce factiune esti ? si ce rank detii ?

MrDexter : Sunt lider la Da Nang Boys , rank 6 :)

Werner: de cat timp esti lider?

MrDexter: Din aprilie 2011

Werner: ai de gand sa parasesti aceasta factiune?

MrDexter: Nu

Werner: cum tii se par membrii ?

MrDexter : Sunt ok, cu spirit de echipa si stiu de gluma .

Werner : alte factiunii in care ai activat ?

MrDexter: Inainte de wipe? Ca dupa wipe doar DNB :))

Werner: Da

MrDexter: Ballas,The Mafia,The Triads,DNB,Grove,NG,PD

Werner: Ce avere detii ?

MrDexter: 6 mil

Werner: Ai un GM preferat?

MrDexter: Da, MrDexter :x

Werner: Dar admin ?

MrDexter: KiD & Perpripiu xD

Werner: cum tii se pare staff-ul ?

MrDexter: De treaba..toti stiu de gluma si ma distrez cu ei

Werner: De cat timp joci pe acest server?

MrDexter: Din 2009

Werner: ai avut si alt nick ?

MrDexter : Nu

Werner: De ce ai ales DNB si nu .. alta factiune?

MrDexter : Pentru ca in DNB m-am simtit cel mai bine in cele 7 luni

Werner: Am inteles,un cuvant de incheiere?

MrDexter: Va pupa Dexter!

Werner:Multumim de interviu. Acesta a fost MrDexter.

Dumper-ul este cel mai mare camion din San Andreas , are tractiune 4x4 , viteza maxima atinsa de acest camion este de 110 Km/h , are roti imense pentru ca nimic nu este imopsibil de carat pentru el , motorul lui dezvolta 570 cai-putere .

Pentru ca este asa e mare mai este numit si Regele Minei deoarece poate sa faca orice intr-o mina , este alimentat cu motorina si are un consum de 50 l / 100 km de aceea el se numeste Dumper .

Area 51 este un loc unde nimeni nu are voie sa intre,iar cine indrazneste si este prins va fi sanctionat cu Wanted 10.De asemenea este un spawn al National Guard.Multi playeri se intreaba ce se afla acolo....Ei bine, eu am cerut aprobarea unui prieten de a intra in Area 51 pt a vedea ce se afla in acel loc...Ce am aflat este incredibil...Sunt avioane de tip Hydra in care se folosesc numai in situatii critice,Elicoptere de tip Hunter de asemenea in situatii mai dificile , uneori chiar la evente,si aeronava de tip ANDROMADA de care nu am aflat mai nimic...De asemenea am mai aflat ca inauntrul bazei NG ,supra numita Area 51 se afla si o inchisoare in care se tin detinutiii cei mai periculosi de w10+ si de asemenea cei ce se bat in inchisoarea obisnuita...De asemenea sunt niste "Mitraliere automate" care sunt inactive(pe timpuri erau programate sa traga automat in avioanele ce treceau prin acea zona).....Si nu in ultimul rand am vazut si tancul ce se foloseste de asemenea in situatii critice w10 sau alte situatii mai mult sau mai putin importante...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Interviu luat Liderului UST Panther http://imageshack.us/photo/my-images/851/samp011kp.png/

Aghinitei_Alexandru:Dle Panther cum e sa fii lider UST?

Panther:Pai e o mare onoare pentru mine,o mare responsabilitate.

Aghinitei_Alexandru:In ce factiuni ati mai fost?

Panther:Dupa wipe doar in UST.

Aghinitei_Alexandru:Cum vi se pare noul primar?

Panther:Este un om bun,va ajuta playerii.

Aghinitei_Alexandru:Ce credeti despre admini,sunt buni?

Panther:Da,sunt buni isi fac datoria.

Aghinitei_Alexandru:Va doriti schimbari la acest sv?

Panther:Pai...Vreau sa schimbe ceva in legatura cu pariurile la cai.Sunt multi oameni,care isi pierd timpul.

Aghinitei_Alexandru:Cum vi se pare forumul?

Panther:Este foarte OK,se vede ca sa muncit mul la el.

Aghinitei_Alexandru:Aceste este interviul,multumesc.

30.000$

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Interviu cu THC:

Randy_Viper: Imi acordati acest interviu?.

THC:Da

Randy_Viper:Cum va simtiti in aceasta factiune (LSPD)?.

THC:Ma simt bine, si sunt prieten cu tota lumea din factiune, mai ales cu HKR si DONIE.

Randy_Viper:Asa, Si ce credeti despre crimele care sunt comise?.

THC:Eu cred ca ar trebui arestati imidiat pe acei criminal, ci nu asteptat pana este arestat.

Randy_Viper:Bun, Zicetine cam cate crime au avut loc astazi?.

THC:Nu prea stiu pentru ca am intrat tarziuastazi, dar de cand am intrat eu au fost vreo 15 crime comise.

Randy_Viper:Multumesc pentru acest interviu.

THC:Ori cand.

Link to comment
Share on other sites

Interviu cu Amarok:

Randy_Viper:Salut Amarok

Amarok:Salut

Randy_Viper:Imi acorzi un interviu?.

Amarok:Da dece nu.

Randy_Viper:OK, Cum te simti in aceasta factiune?.

Amarok:Ma simt super si ma inteleg cu colegii meii.

Randy_Viper:Ne poti spune rankul pe care il deti in aceasta factiune?.

Amarok:Din pacate am rank 1 pentru ca joc de sambata.

Randy_Viper:Bun, Ne poti spune masina ta preferata din factiunea Stret Tunig Underground?.

Amarok:Da pai masina mea preferata este Buletu.

Randy_Viper:Multumesc pentru Acest timp acordat.

Amarok:Nai pentru ce.

Link to comment
Share on other sites

Interviu luat Liderului UST Panther http://imageshack.us/photo/my-images/851/samp011kp.png/

Aghinitei_Alexandru:Dle Panther cum e sa fii lider UST?

Panther:Pai e o mare onoare pentru mine,o mare responsabilitate.

Aghinitei_Alexandru:In ce factiuni ati mai fost?

Panther:Dupa wipe doar in UST.

Aghinitei_Alexandru:Cum vi se pare noul primar?

Panther:Este un om bun,va ajuta playerii.

Aghinitei_Alexandru:Ce credeti despre admini,sunt buni?

Panther:Da,sunt buni isi fac datoria.

Aghinitei_Alexandru:Va doriti schimbari la acest sv?

Panther:Pai...Vreau sa schimbe ceva in legatura cu pariurile la cai.Sunt multi oameni,care isi pierd timpul.

Aghinitei_Alexandru:Cum vi se pare forumul?

Panther:Este foarte OK,se vede ca sa muncit mul la el.

Aghinitei_Alexandru:Aceste este interviul,multumesc.

30.000$

Interviu cu THC:

Randy_Viper: Imi acordati acest interviu?.

THC:Da

Randy_Viper:Cum va simtiti in aceasta factiune (LSPD)?.

THC:Ma simt bine, si sunt prieten cu tota lumea din factiune, mai ales cu HKR si DONIE.

Randy_Viper:Asa, Si ce credeti despre crimele care sunt comise?.

THC:Eu cred ca ar trebui arestati imidiat pe acei criminal, ci nu asteptat pana este arestat.

Randy_Viper:Bun, Zicetine cam cate crime au avut loc astazi?.

THC:Nu prea stiu pentru ca am intrat tarziuastazi, dar de cand am intrat eu au fost vreo 15 crime comise.

Randy_Viper:Multumesc pentru acest interviu.

THC:Ori cand.

Interviu cu Amarok:

Randy_Viper:Salut Amarok

Amarok:Salut

Randy_Viper:Imi acorzi un interviu?.

Amarok:Da dece nu.

Randy_Viper:OK, Cum te simti in aceasta factiune?.

Amarok:Ma simt super si ma inteleg cu colegii meii.

Randy_Viper:Ne poti spune rankul pe care il deti in aceasta factiune?.

Amarok:Din pacate am rank 1 pentru ca joc de sambata.

Randy_Viper:Bun, Ne poti spune masina ta preferata din factiunea Stret Tunig Underground?.

Amarok:Da pai masina mea preferata este Buletu.

Randy_Viper:Multumesc pentru Acest timp acordat.

Amarok:Nai pentru ce.

Voi chiar considerati astea interviuri? Bataie de joc.

Cine mai posteaza asemenea "interviuri" o sa primeasca warn up

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/94/samp063lk.png/

Data: 08.08.2011

Mergeam linistit pe strazile Los Santos-ului,cand deodata vad in fata la LSPD 3 masini pline de politisti.Am vrut sa ma fac ne observat si sa vad ce se intampla acolo.M-am intalnit cu Liderul HkR care tocmai isi pregatea echipa sa mearga la un war intre ganguri..l-am oprit repede si l-am intrebat daca imi poate acorda un scurt interviu!

Colinzink:Buna ziua,domnule serif!Imi poti acorda 10min pentru un scurt interviu?

HkR:Sigur,spune.

Colinzink:HkR pentru inceput as dori sa te intreb cam de cat timp esti Lider PD?

HkR: Aproximativ o luna si 10 zile.

Colinzink: A fost usor sa te obisnuiesti cu Pd-ul?

HkR: Da mi-a luat 2-3 zile.

Colinzink:Cand ai preluat aceasta functie in ce situatie era Pd-ul?

HkR: Era intr-o stare buna,putin dezorganizata.

Colinzink: Ai facut schimbari mici sau majore?

HkR: Au fost facute schimbari majore.

Colinzink: Acum in ce situatie se afla factiunea?

HkR: Eu zic ca ne facem treaba foarte bine.

Colinzink: Cam cati membrii ai in factiune?

HkR: Aproximativ 15 acum,dar recrutam membrii capabil si activi.

Colinzink: Ai vreun politist preferat?

HkR: Nu,sunt inpartial.

Colinzink: Cu NG/FBI cum va intelegeti?Colaborati?

HkR: Da,colaboram aprope tot timpul.Ne intelegem bine,daca nu recurgem la masuri.

Colinzink: Apar conflicte intre politisti si agenti/militari?

HkR: Da au fost,dar nu le mai tin minte ,au trecut rapid.

Colinzink: Ce parere ai despre primarul orasului Los Santos,sRs ?

HkR: Pai a plecat de la mine,rank 5 aveam incredere deplina in el.Il astept inapoi..

Colinzink: Aveti vrun sfat/sugestie pentru primaria condusa de sRs ?

HkR: Nu am,primarul se descurca stie el ce sa faca.

Colinzink: Ok domnule HkR,iti multumesc enorm pentru timpul acordat!O zi buna incontinuare!Si bafta la war!

HkR: La fel!mersi

Link to comment
Share on other sites

Interviu National Guard

Am solicitat 2 membrii NG sa imi acorde un interviu.Dupa ce au terminat cu infractorii am avut deosebita onoare sa ii cunosc si sa le adresez cateva intrebari.Au raspuns cu mare drag apoi am mai vaut onoarea sa ii vad si in actiune.

Interviul:

bulin: Ce rank detineti ?

Andreidef: "3"

CloHard: "1"

bulin: Cum v-ati ales aceasta factiune ?

Andreidef: "In primul rand am dorit sa ajut la prinderea infractorilor iar prin cate factiuni am fost mi-am dat seama ca NG este cea mai frumoasa."

CloHard: "Este o factiune foarte frumoasa cu lideri capabili"

bulin: Cum va intelegeti cu colegii ?

Andreidef: "Ne mai certam cate o data dar ne impacam repede"

CloHard: "Foarte bine !"

bulin: Va place lucrul in echipa?

Andreidef: "Asta inseamna NG, niciodata nu mergem singuri dupa suspecti, lucrul in echipa este foarte importand la prinderea infractorilor"

CloHard: "Foarte mult !"

bulin: Puteti caracteriza NG in 3 cuvinte ?

Andreidef: "lucru in echipa, eficienta, tenacitate "

CloHard: "3 cuvinte sunt prea putine dar as putea spune onoare onoare onoare"

bulin: Ce alta factiune ati alege?

Andreidef: Nu, dar daca ar fi cazul as alege SMURD.

CloHard: Nici una.

bulin: Care cerdeti ca sunt "minusurile" factiunii si cum credeti ca pot fii rezolvate?

Andreidef: "Nu avem mereu parte de suspecti deoarece ne ocupam de cei cu wanted 6+.Se poate rezolva cu o schimbare a regulamentului."

CloHard: "Mafiile se feresc sa mai faca wanted ca in trecut prin urmare nu avem parte mereu de actiune multa.Nu cred ca se poate rezolva"

bulin: Va multumesc pentru interviul acordat !

Andreidef:" Cu cea mai mare placere, si eu va multumesc pentru invitatie."

CloHard: "Cu cea mai mare placere, si eu va multumesc pentru invitatie"

Andreidef & CloHard in actiune :

http://imageshack.us/photo/my-images/713/samp155s.png/

Cop`s pazind detinutii :

http://imageshack.us/photo/my-images/855/samp156gr.png/

Cu adevarat ne putem mandri de acesti 2 membrii si ii putem numi profesionalisti.Sunt sigur ca toti membrii PD. FBI, NG sunt o echipa, o familie, toti ajutand la mentinerea pacii.Toti formand o adevarata echipa de profesionalisti.

Va multumim tuturor !

Link to comment
Share on other sites

Federal Bureau Of Investigations

http://imageshack.us/photo/my-images/33/samp011dk.png/

Activitate F.B.I. - Federal Bureau Of Investigations asista politia si lucreaza in special impotriva organizatiilor corupte, influentelor si traficului de droguri. F.B.I. actioneaza de la wanted 3+ , atunci cand nu exista membrii Police Department pe server sau atunci cand nu exista wanted 3+ . Orice jucator care face parte dintr-o organizatie ilegala sau care comite orice infractiune din urmatoarea lista se alege cu minute/ore bune de jail.

Data: 09.08.2011

Mergand pe strada ca un om obisnuit, l-am vazut pe alecs.Mi-a dat un gand sa mai dau un interviu pentru prima editie a acestui ziar.A acceptat si m-a dus in sediul unde toate organele de ordine isi iau arme.Apoi m-a dus in train locul unde se tin diferite antrenamente.

Colinzink: alescs pentru inceput as dori sa te intreb de cand esti lider la FBI?

alecs: Pai cam de 2 luni,mai exact de pe 6 Iunie 2011.

Colinzink: A fost usor sa te acomodezi cu FBI-ul?

alecs: Pentru mine da,deoarece am mai activat in acesta factiune inainte de Wipe.

Colinzink: Cand ai preluat aceasta functie in ce situatie era FBI-ul?

alecs: Pff..FBI-ul nu era intr-o situatie atat de grava,pentru ca mai era si Dragos Lider.

Colinzink: Ai facut schimbari mici sau schimbari majore?

alecs: Schimbari majore nu au fost,doar mici retusuri.

Colinzink: Acum in ce situatie se afla factiunea?

alecs: Factiunea are 15 membri din care activeaza 10 constant.

Colinzink: Care ti se pare cel mai bun agent?

alecs: Extrem,aici sa aduc si argumente,de cand a intrat in factiune a dat dovada de bun simt si a fost remarcat.

Colinzink: Cu PD/NG cum va mai intelegeti?Colaborati?

alecs ; De cand sa adaugat noua regula cu wanted`ul nu prea mai exista colaborare intre noi.

<<Agenti FBI nu mai colaboreaza cu PD/NG,este o dezvaluire SOC pentru toti mafioti si cetateni din Statul San Andreas>>

Colinzink: Apar conflicte intre agenti cu ceilalti politisti si miliatari?

alecs: Sti cum e vorba aia ,,nu da din casa,, daca apar,se rezolva doar intre noi,nu trebuie sa stie nimeni.

Colinzink: Ce parere ai despre primarul sRs ?

alecs: `` cel mai mic player `` e de gasca nu am apucat sa vorbesc cu el in postura de ``primar``.

Colinzink: Ai sugestii/propuneri pentru administratia locala?

alescs: Sugestii/propuneri nu,nu am..

Colinzink: Iti multumesc pentru timpul acordat. O zi placuta

alecs: Multumesc la fel.

Link to comment
Share on other sites

Interviu cu medicii Linkmania Lands

Am avut deosebita placere sa cunosc cativa medici, sa le adresez cateva intrebari si sa ii vad in actiune.Medicul sef este Melvin, un lider capabil si profesionist din cate mi-au povestit membrii.

Interviu general cu InsAnE :

bulin: Cum va intelegeti cu liderul?:

InsAnE: "Melvin este un tip de treaba , are rabdare cu incepatorii."

bulin: Care este atmosfera in factiune?

InsAnE: "Este destul de buna, medicii se inteleg intre ei si nu exista certuri."

bulin: Cum actionati ?

InsAnE: "Depinde de cazuri.Daca este o urgenta merge doar un medic dar daca este un event ne strangem mai multi."

bulin: Cum este comunicarea intre voi ?

InsAnE: "Nu exista certuri.Toti ne intelegem si colaboram.Suntem o mare familie".

O mica descriere de la fiecare medic :

bulin: Descrieti factiunea in 3 cuvinte :

InsAnE: "munca, echipa, loialitate."

vlad199: "ordine, disciplina, munca."

ZealL: "viata, pasiune, amicitie."

varuu1: "prietenie, intelegere, loialitate."

Echipa medicilor :

http://imageshack.us/photo/my-images/59/samp169wg.png/

Medicii in actiune:

http://imageshack.us/photo/my-images/714/samp170v.png/

Putem spune cu certitudine ca sunt o echipa de profesionisti ! O echipa cu care ne mandrum ! Felicitari faceti o treaba excelenta !

Va multumesc tuturor !

P.S: Multumiri speciale lui Andreidef deoarece si-a sacrificat timpul liber pentru a fii pacientul acestui reportaj :D !

Link to comment
Share on other sites

FBI vs Gangs/Mafii

Am avut deosebita placere de a purta o discutie cu Maryus, un agent FBI cu adevarat profesionist.Dupa ce si-a terminat treaba cu multa daruire a venit la primarie pentru a-mi raspunde la cateva intrebari.Imediat dupa interviu a intervenit o urgenta, Maryus plecand cu un alt agent sa prinda un suspect.A actionat cu mult profesionalism si totul a iesit ca la carte.

Interviu cu Agentul Maryus

bulin: Cum este sa fii un agent FBI ?

Maryus: " Foarte bine.Mereu aveam ceva de facut.Avem timp sa ne si distram daca este cazul. "

bulin: Cum te intelegi cu colegii ? Dar cu PD si NG ?

Maryus: " Cu unii ma inteleg bine, cu altii mai putin bine.Ne intelegem destul de bine cu PD si NG numai ca nu ne inteleg. "

bulin: Ce parere ai de gangs/mafii ?

Maryus: "Am o parere destul de buna . "

bulin: Gangurile si mafiile isi fac de cap?

Maryus: " Cateodata.Chiar daca le spui sa se linisteasca ei continua si apoi se plang ca au wanted. "

bulin: Cum actionati pentru a pune opune rezistenta?

Maryus: " Actionam conform regulamentului. "

bulin:Care este viata dumneavoastra in afara factiunii?

Maryus: " Ma plimb cu prietenii. "

bulin: Ati incercat sa ajutati gangsterii sau mafiotii ?

Maryus: " NU, Niciodata ! "

Interviu cu un anonim :

bulin: Ce parere aveti despre politisti ?

Anonim: " Slabi, daca erau buni era puscaria plina.Totusi nu este rau, sunt uniti si asta e bine. "

bulin: Il cunoasteti pe Maryus ? Ce parere aveti despre el ?

Anonim: " M-a arestat de vreo 3 4 ori parca, este bun da nu mai bun ca mine.Daca mi-as pune mintea cu politistii ... "

bulin: Cunoasteti politisti corupti ?

Anonim: " Hai ca deja ceri prea multe. "

bulin: Ce mesaj transmiteti politiei ?

Anonim: " Sunt o echipa ok, felicitari liderilor si tineti-o tot asa . "

Maryus in actiune:

http://imageshack.us/photo/my-images/20/samp190xw.png/

Va multumesc tuturor pentru participare.Din pacate nu am reusit sa conving anonimul sa isi dezvaluie identitatea.

Link to comment
Share on other sites

•Infractorii din Orasul Los Santos•

•Astazi,pe data de 10.08.2011 m-am decis sa fac un reportaj in inchisoarea Los Santos-ului...mai exact un reportaj despre infractorii de acolo.

•La usa sediului m-am intalnit cu politistul Florin care ma indrumat spre celulele inchisorii.

•Cand am ajuns jos la celule,nu mi-a venit sa cred!Toate cele 3 celule erau pline de infractori numai era acolo loc nici sa respiri..Dupa parerea mea majoritatea dintre ei erau inchisi acolo pentru ucidere..

•Am incercat sa iau interviu unui infractor de acolo..dar in zadar..toti erau nervosi si trebuiau supravegheati aspru de politisti!

Interviu cu Florin.

Colinzink: Am observat ca treaba nu sta chiar bine pe aici..E greu sa lucrezi in acest domeniu?

Florin: Este destul de greu,ne asumam destule riscuri.

Colinzink: In timpu liber,ai probleme cu infractori pe care i arestezi?

Florin: Eu unul nu prea dar am colegi ,care au.

Colinzink: Sunt multi infractori in Los Santos?

Florin: Sunt...cele mai multe infractiuni se petrec dupa-amiaza,acum dimineata e liniste.

Colinzink: Care este cel mai periculos mafiot din oras?

Florin: Nu pot da un nume,sunt mai multi,in general cei din mafii/ganguri.

Colinzink: Sa inteleg ca sunt diferite mafi/ganguri in oras?

Florin: Da sunt.

Colinzink: Pe ce motive sunt arestati?

Florin: Pentru diverse infractiuni,in general atacuri.

Colinzink: Sunt asa periculosi?

Florin: Da,mai ales acest detinut TheOne.

Colinzink: Au nevoie de baza 24 din 24 ?

Florin: Da,sunt mereu pusi pe scandal.

Colinzink: Il cunoasteti pe acest infractor de temut TheOne?

Florin: Este un client fidel aici la inchisoare.

Colinzink: Unde lucreaza?

Florin: Este un Instructor Auto.

Colinzink: Multumesc pentru timpul acordat.

Florin: O zi buna!

•La sfarsit in drum spre iesire..politistul Florin mi-a povestit cat de dificila este meseria lui si cat de riscanta..

•Ne-am luat la revedere si el sa intors inapoi in sediu pentru asi continua treaba cu infractorii!

Link to comment
Share on other sites

Los Santos

Prima Cladire:Primaria orasului Los Santos

Primaria reprezinta cea mai importanta cladire din Los Santos. Este locul in care se afla primarul nostru actual , sRsl. In fata cladirii sunt situate 3 masini , printre care si o limuzina pentru domnul primar si 2 masini pentru consilieri. Deasupra masinilor se vad steagurile Americii. Dupa cum am zis si mai sus primaria reprezinta cea mai importanta cladire din Los Santos.

Sa trecem la urmatoarea cladire din Los Santos

A doua cladire:Police Department (Sectia de politie)

A doua cladire este Police Department. Ea este printre cele mai importante cladiri in Los Santos , nu pot sa dau un loc exact al importantei ei. In aceasta cladire se afla politisiti si puscaria. Puscarie este facuta din 3 celule diferite pentru a putea tine cati mai multi detinuti deodata. In fata PD-ului se afla cateva masini de politie si un elicopter , se mai gasesc elicoptere si pe cladire.. PD-ului are si o parcare subterana , usa ei deschizanduse numai daca cel care incearca s-o deschida face parte din FBI/NG/PD

Sa trecem la urmatoarea cladire

A treia cladire:Paintball

Cladirea din paintball este folosita cel mai des pentru eventuri. Ea se afla in zona Spitalului din Los Santos. Cladirea de paintball este marcata pe harta cu un steag rosu , imposibil de ratat daca o cautati. Dintre toate eventurile , aprox 20% din ele se tin la paintball. Intrand in cladire te da intr-o zona de desert , cu cateva cladiri daramate. Ai timp 20 secunde sa te ascunzi dupa care incepe concursul de paintball. Kill-urile facute de un jucator sunt amintite la fiecare kill in plus facut de un jucator.

Sa trecem la urmatoarea cladire

A patra cladire:CarRent Los Santos

Car Rentul din Los Santos are unele dintre cele mai frumoase masini , cand zic frumoase ma refer cele mai rapide si cele mai moderne. Car Rentul poate fi gasit in zona spawnului civil. Ca sa inchiriati o masina trebuia sa urcati in ea si sa scrieti /rentcar , va va costa in jur de 3000 - 4000$ ceea ce nu repezinta prea mult.

Sa trecem la urmatoarea cladire (mai sunt multe daca va intrebati)

A cincea cladire:CNN

Este cladirea care este in zona Get-ului. De la aceasta cladire se pot da advertiment cu comanda /ad , dar trebe sa stati pe "I" . Un /ad va costa 100k + 1k pentru fiecare litera. /Ad este folosit de cele mai multe ori pentru a anunta eventuri.

Sa trecem la urmatoarea cladire

A sasea cladire:Bancarda VineWood (Stiu nu este cladire dar o includ in articol)

Aceasta bancarda reprezinta intrarea pe un drum , care credeti sau nu va va duce spre rai , acolo numai bogatasii isi au locul , avand case super mari si masini de invidiat. Totusi nu toti is permit asa o casa in asa un loc .. Rar mai se vede o casa mare , dar sa nu fie pe VineWood. Cum a zis un prieten aceasta bancarda reprezinta "Drumul spre bogatie".. Dar totusi pentru respect trebe sa muncesti la fel si pentru o casa pe vine wood.

A saptea cladire:Banca Los Santos

Banca Los Santos este folosita cel mai des pentru depozitarea baniilor , desigur si retragerea lor , desi pentru retragere exista si ATM-uri in oras. Banca Los Santos reprezinta locul unde gastile Groove Street si Ballas au avut lupte pe acest server. Au fost facute si unele eventuri pe banca din ls , ajunganduse cu parasuta de pe cea mai inalta cladire din Los Santos situata doar cu cateva strazi mai in jos de banca.

A opta cladire , si ultimaAmmu Nation

Ammu Nation reprezinta locul de unde Dealerii de arme isi pot lua jobul. Ammu Nation este inchis , usa fiind izolata de extrerio cu niste gratii pentru a se evita folositul armelor. Ammu Nation se situeaza undeva in zona celei mai inalte cladiri din los santos.

Acum cateva imagini:

http://imageshack.us/photo/my-images/193/samp033er.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/52/samp032uw.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/27/samp031pu.png/

Paintball LS

In acest articol AM prezentat mai mult cladiri din Los Santos.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...