Jump to content
robybu

Ironie. A sunat de mii de ori la Salvare, dar a murit tot acasa

Recommended Posts

Barbatul care a sunat de 17.185 de ori la salvare intr-un an a murit

Dumitru Covaci, de 69 de ani, era un cunoscut al Ambulantei din Vaslui. Barbatul, care suferea de mai multe boli, printre care si diabet, a sunat la Salvare de 17.185 intr-un singur an, motiv pentru care a si fost amendat in ianuarie.

Barbatul era atat de speriat ca poate muri in casa, incat chema ambulanta sa-l duca la spital, ori de cate ori nu se simtea bine. Astfel, statul roman a cheltuit cu el, numai in 2010, 30.000 de lei.

A sunat de 17000 de ori la Salvare si a costat statul 30 000 de lei

De ce s-a temut cel mai rau, insa, i s-a intamplat. Dumitru Covaci a murit acasa, inainte sa vina ambulanta la el.

Angajatii Serviciului de ambulanta spuneau la inceputul anului ca din 1000 de apeluri ale lui Dumitru Covaci, numai in patru cazuri starea barbatului chiar impunea sa fie dus la spital. Mai mult, el refuza de fiecare data internarea. De altfel, Dumitru Covaci a si fost amendat cu 1.000 de lei, in ianuarie anul acesta.

http://stirileprotv.ro/

  • Upvote 1
Link to comment

Iar baga astia stiri aberante.

Cum e posibil sa suni de 46 de ori pe zi la ambulanta? Adica aproape la fiecare jumatate de ora. Doar sa ajunga ambulanta si sa-l transporte la spital dureaza vreo 30 min.

Omul ala n-a dormit un an doar a stat cu mana pe telefon?

Mi se par patetice deja stirile astea.

Link to comment

Iar baga astia stiri aberante.

Cum e posibil sa suni de 46 de ori pe zi la ambulanta? Adica aproape la fiecare jumatate de ora. Doar sa ajunga ambulanta si sa-l transporte la spital dureaza vreo 30 min.

Omul ala n-a dormit un an doar a stat cu mana pe telefon?

Mi se par patetice deja stirile astea.

e putin cam umflata stirea, am vazut si eu in iarna la TV, knd l`au amendat dar nu era vorba de 17k...

Link to comment

Iar baga astia stiri aberante.

Cum e posibil sa suni de 46 de ori pe zi la ambulanta? Adica aproape la fiecare jumatate de ora. Doar sa ajunga ambulanta si sa-l transporte la spital dureaza vreo 30 min.

Omul ala n-a dormit un an doar a stat cu mana pe telefon?

Mi se par patetice deja stirile astea.

Numai in patru cazuri a fost transportat la spital.

Link to comment

Iar baga astia stiri aberante.

Cum e posibil sa suni de 46 de ori pe zi la ambulanta? Adica aproape la fiecare jumatate de ora. Doar sa ajunga ambulanta si sa-l transporte la spital dureaza vreo 30 min.

Omul ala n-a dormit un an doar a stat cu mana pe telefon?

Mi se par patetice deja stirile astea.

Numai in patru cazuri a fost transportat la spital.

Chiar si asa, omul ala nu a dormit niciodata?

Link to comment

In cazul asta se aplica una din povestile cu Pacala.

"Ursu baaaaaaa", ies toti satenii cu furci topoare si alte alea... dar ia ursul de unde nu-i. A 2-a zi ii iese ursul in fata, la care Pacala "Ursul baaaaaa" dar de data asta nu iese nimeni si il papa ursul.

Asa ca sa fiu si mai ironic: trebuiau sa-i lase o ambulanta in fata portii, nu sa se deplaseze de fiecare data cand suna. :))

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...