Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nikolici

WTF...DIN NOU D/C

Recommended Posts

Buna seara linkmania.....de ceva vreme avem toti aceasi problema cu iteme "dupate" . Chiar asa nimeni nu arata interes....e nesimtire pe fata asta....va mai numiti si moderatori sau tehnicieni...

Link to comment
Share on other sites

Rabdare pana se gaseste alt "manager" in locul lui vrazvan, apoi sunt sanse foarte mari sa se dea rr la srv si tot ce faceti acuma=0 deci pana se repara lasati-l dreq...

permite-mi sa te corectez .. vdragosh. vrazvan nu se mai ocupa de server de pe 97d. :P

poate cu un drum au sa dea rr db sau cel putin au sa implementeze season 3 peste actualul db :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spaski

Am multe sloturi in slash baguite cu duplicate bug. Aceeasi chestie mi se intampla in invantar dar atunci le arunc in shop. Cu alea din slash nu stiu ce sa fac si nu mai prea am loc de ele ca sunt multe si inervante.

Link to comment
Share on other sites

Toata lumea are problema asta. E din partea serverului.

Nu sunt expert IT, dar problema pare sa tina de database si 2 sisteme de inventar al itemelor; unul care verifica lista de ID-uri inainte sa creeze un item nou, iar celalalt care baga ca nesimtitul ID-uri aiurea.

Mai detaliat:

Zonele normale ale jocului, de la Arena la Kanturu au un sistem de inventar normal: inainte sa creeze un Item nou (drop, chaos machine made, etc) verifica o lista a itemelor din baza de date, sortata pe ID-uri si se asigura ca itemul nou creat nu are acelasi ID cu altele existente. Asa functiona in S1 cand hartile se limitau doar la cele din lista de Move.

S2 din cate stiu (nu am facut cercetari amanuntite) a introdus Kalima si Castle Siege. Eh, si parerea mea e ca inventarul acestor doua harti nu verifica lista de ID-uri inainte sa creeze unul nou, si il suprascriu pe cel existent, iar cum cel mai nou aparut are prioritate, itemul mai vechi cu acelasi ID va avea dupe bug (pe alte servere nu se deconecteaza playerul; pur si simplu nu mai poate interactiona cu nimic).

Asta e parerea mea, like I said, nu sunt expert IT, dar am ceva cunostinte in baze de date. Oricum, daca vede vreun GM / Admin asta, eu zic ca ar merita sa verifice. Altfel, va urez bafta cu o rezolvare cat mai curand, ca am jumatate de inventar plin cu boxuri o.O

Link to comment
Share on other sites

am avut coleg de guild...care,cred ca mai avea 5 6 locuri in inventory....restul totul era "dupe" wtf....nu mai poti aduna nimic...ca in scurt timp "devin dupe" :|

Spunei colegului tau asa : pentru a scapa de patratelele bug-uite de Soul si Bless sa mearga la Lehap sa impacheteze si sa despacheze si scapa iar pentru hartile Kalimna, Gemstone si Jewel of Life sa mearga sa le vanda la NPC shop si o sa scape de ele :right: . Nu stiu cum sa scap de box-uri :| Imi spune ca GMO shop items cannot be selled to NPC`s =)

Link to comment
Share on other sites

am avut coleg de guild...care,cred ca mai avea 5 6 locuri in inventory....restul totul era "dupe" wtf....nu mai poti aduna nimic...ca in scurt timp "devin dupe" :|

Spunei colegului tau asa : pentru a scapa de patratelele bug-uite de Soul si Bless sa mearga la Lehap sa impacheteze si sa despacheze si scapa iar pentru hartile Kalimna, Gemstone si Jewel of Life sa mearga sa le vanda la NPC shop si o sa scape de ele :right: . Nu stiu cum sa scap de box-uri :| Imi spune ca GMO shop items cannot be selled to NPC`s =)

la npc ce faci?daca ai in stash jwl hrs joh dupate cum scapi de ele?in invantar poti impacheta doar jwl,restu?ar fi bine sa scape de bug..e sincer enervant :)

Link to comment
Share on other sites

am avut coleg de guild...care,cred ca mai avea 5 6 locuri in inventory....restul totul era "dupe" wtf....nu mai poti aduna nimic...ca in scurt timp "devin dupe" :|

Spunei colegului tau asa : pentru a scapa de patratelele bug-uite de Soul si Bless sa mearga la Lehap sa impacheteze si sa despacheze si scapa iar pentru hartile Kalimna, Gemstone si Jewel of Life sa mearga sa le vanda la NPC shop si o sa scape de ele :right: . Nu stiu cum sa scap de box-uri :| Imi spune ca GMO shop items cannot be selled to NPC`s =)

la npc ce faci?daca ai in stash jwl hrs joh dupate cum scapi de ele?in invantar poti impacheta doar jwl,restu?ar fi bine sa scape de bug..e sincer enervant :)

cam asa e...am si eu in vault :)bok ...unele merg la npc cu asta e bine...dar pana se rezolva este de indurat :)

Link to comment
Share on other sites

am avut coleg de guild...care,cred ca mai avea 5 6 locuri in inventory....restul totul era "dupe" wtf....nu mai poti aduna nimic...ca in scurt timp "devin dupe" :|

Spunei colegului tau asa : pentru a scapa de patratelele bug-uite de Soul si Bless sa mearga la Lehap sa impacheteze si sa despacheze si scapa iar pentru hartile Kalimna, Gemstone si Jewel of Life sa mearga sa le vanda la NPC shop si o sa scape de ele :right: . Nu stiu cum sa scap de box-uri :| Imi spune ca GMO shop items cannot be selled to NPC`s =)

la npc ce faci?daca ai in stash jwl hrs joh dupate cum scapi de ele?in invantar poti impacheta doar jwl,restu?ar fi bine sa scape de bug..e sincer enervant :)

Pai ce poti face la NPC ? Vinzi. Cu alea din stash nu stiu ce ai putea face :|

Link to comment
Share on other sites

am avut coleg de guild...care,cred ca mai avea 5 6 locuri in inventory....restul totul era "dupe" wtf....nu mai poti aduna nimic...ca in scurt timp "devin dupe" :|

Spunei colegului tau asa : pentru a scapa de patratelele bug-uite de Soul si Bless sa mearga la Lehap sa impacheteze si sa despacheze si scapa iar pentru hartile Kalimna, Gemstone si Jewel of Life sa mearga sa le vanda la NPC shop si o sa scape de ele :right: . Nu stiu cum sa scap de box-uri :| Imi spune ca GMO shop items cannot be selled to NPC`s =)

la npc ce faci?daca ai in stash jwl hrs joh dupate cum scapi de ele?in invantar poti impacheta doar jwl,restu?ar fi bine sa scape de bug..e sincer enervant :)

Pai ce poti face la NPC ? Vinzi. Cu alea din stash nu stiu ce ai putea face :|

mai era reset valute..dar nu cred ca se poate face aici ceva..daca s-ar putea sterge tot din stash.ma rog.solutia finala e sa fie reparat bugul.

Link to comment
Share on other sites

Ce-i drept, unele servere ofera serviciul de "Clear inventory" de pe site, ca optiune, dar asta nu va rezolva problema pe termen lung; Optiunea asta sterge tot ce este in inventarul caracterului, dar itemele ramase in Vault tot vor avea bug-ul de dupe (da, am iteme in vault care nu mai pot fi scoase de acolo).

Daca se poate modifica acest sistem sa se aleaga iteme separate pentru a fi sterse si din vault, si din inventarul fiecarui char separat, ar fi o solutie. Ramane faza enervanta ca nu stii care iteme noi aparute te vor deconecta, dar macar in felul asta poti elibera spatiul.

Link to comment
Share on other sites

Guest sarsa

deci se poate face ceva cu bugu asta?

exista vreo modalitate de a scapa de silver,gold medals care ne ocupa spatiu in inventory?

o sugestie ceva?

Link to comment
Share on other sites

Guest iustin26

admin opreste antidupe system sau antihack system depinde ce aveti pt a putea rezolva ceva incercati totusi

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...