Jump to content
RuLLzzs

Printul William si Kate Middleton

Recommended Posts

clip152.jpg?width=638

Prin?ul William ?i Kate Middleton au fost declara?i c?s?tori?i, vineri, în cadrul unei ceremonii fastuoase care are loc la catedrala Westminster din Londra, în prezen?a a circa 1.900 de invita?i.

Kate Middleton a sosit la catedrala Westminster din Londra în jurul orei 13.00 (ora României), fiind îmbr?cat? într-o rochie de mireas? de culoarea filde?ului, cu tren? lung?.

Rochia este realizat? din dantel? în partea de sus ?i are un decolteu în form? de V destul de adânc. Rochia are mâneci lungi, mulate, din dantel?, iar în partea de jos fusta este foarte ampl?, cu tren? lung? de trei metri, mai scurt? îns? decât cea a rochiei purtate de prin?esa Diana la c?s?toria sa cu prin?ul Charles, în 1981.

Kate Middleton nu poart? bijuterii opulente, adoptând un look simplu, natural. Pe cap, mireasa poart? un voal, la care a asortat o tiar? cu diamante, iar buchetul de mireas? este mic, realizat din flori mici albe.

Cei doi prin?i britanici au fost saluta?i cu urale de miile de oameni aduna?i de-a lungul traseului c?tre catedrala Westminster.

Prin?ul William poart? uniforma ro?ie oficial? care corespunde gradului de colonel în Irish Guards, un regiment din armata regal? de infanterie. La nunta sa cu Diana, prin?ul Charles a purtat uniforma oficial? a marinei regale britanice.

Prin?ul Harry poart? la aceast? ceremonie uniforma echivalent? rangului de c?pitan în Household Cavalry.

La pu?in timp dup? sosirea celor doi prin?i britanici la catedrala Westminster, familia Middleton a ajuns ?i ea la catedrala Westminster.

C?s?toria lui Kate Middleton cu prin?ul William are loc la 30 de ani de la somptuoasa c?s?torie dintre prin?ul Charles ?i prin?esa Diana, celebrat? în 1981, la Catedrala Saint-Paul din Londra. Cuplul a divor?at în 1996, iar prin?esa Diana a murit în urma unui accident de automobil, la Paris, în 1997. Ulterior, Charles s-a c?s?torit cu Camilla, o veche prieten? a sa.

Sursa:Click

Link to comment
Guest Global Experience

SAMANTARIIII!!!! HUAAAAA!!!!! Sa moara !!!! Deja innebunesc, deci daca mai vad o stire cu astia 2 dau cu tv. pe geam :))

Link to comment

Just a normal day.

pentru noi da...dar pentru cei din Londra nu prea a fost o zi normala...

Sa fie sanatosi, casa de BCA, copii frumosi si galbeni de grasi. Insa nu mi se pare o stire de senzatie

da edit si pune sursa :P

Ce inseamna BCA?

#done :P

Link to comment

Sa ma ... pe ei de fraieri . Ce fata are sa moara fam mea zici ca a luat-o din gunoi . Huooooooooooooo

Vai ca ta omenie a fost doar pentru o nuntaaaaaaaaaaa =))))))))))) doamne parca sa casatorit dumnezeu

  • Downvote 1
Link to comment

Nah..acum va zic alta miniune.Sefu' de firma e englez si azi a dat liber la toti muncitori =))) Adica si lu taicameo :)).Deci cultura...ma k'' pe el de print...

Link to comment

Au dat stirea poate si pentru faptul ca Regele Mihai este ruda cu familia regala a Angliei.

=)) Numai de stafiditul ala nu-i mai durea pe ai nostri in dos. Au dat stirea pentru ca a fost un eveniment cunoscut in intreaga lume, doar Marea Britanie e o tara puternica, nu s-a maritat printul Kasnbdla din Lesotho.

Link to comment

Si cu ce ma incalzeste pe mine ca s-au casatorit cei doi? Nu imi da de mancare, nu ma scoate din criza, nu ma ajuta sa platesc facturile, nu nimic. Cand va vad ca ii venerati atata... de parca inca suntem intr-o lume monarchista si daca nu-i ridicati in slavi va taie capul. :))

  • Upvote 1
Link to comment

Nuntile regale o sa fie mediatizate asa tare pana cand Anglia nu va mai fi monarhie.. Macar a avut audienta mai mare decat "celebrele" divorturi de la noi :))..insa prea ii pupa in ... toti. La un film n-am putut sa ma uit ieri din cauza astora , parca ar fi regele Romaniei..

Link to comment

Si cu ce ma incalzeste pe mine ca s-au casatorit cei doi? Nu imi da de mancare, nu ma scoate din criza, nu ma ajuta sa platesc facturile, nu nimic. Cand va vad ca ii venerati atata... de parca inca suntem intr-o lume monarchista si daca nu-i ridicati in slavi va taie capul. :))

A fost cel mai vizionat eveniment pe tv (parca 2 milliarde au vazut nunta in direct)si tu zici ca pe cine il intereseaza?

Eu nu l-am vazut direct ca eram la servici, dar din ce am vazut a fost o nunta frumoasa.

Link to comment

Si cu ce ma incalzeste pe mine ca s-au casatorit cei doi? Nu imi da de mancare, nu ma scoate din criza, nu ma ajuta sa platesc facturile, nu nimic. Cand va vad ca ii venerati atata... de parca inca suntem intr-o lume monarchista si daca nu-i ridicati in slavi va taie capul. :))

A fost cel mai vizionat eveniment pe tv (parca 2 milliarde au vazut nunta in direct)si tu zici ca pe cine il intereseaza?

Eu nu l-am vazut direct ca eram la servici, dar din ce am vazut a fost o nunta frumoasa.

Puteai sa te uiti pe youtube. Mult mai fain filmat si fara comentarii aiurea

Link to comment

Si cu ce ma incalzeste pe mine ca s-au casatorit cei doi? Nu imi da de mancare, nu ma scoate din criza, nu ma ajuta sa platesc facturile, nu nimic. Cand va vad ca ii venerati atata... de parca inca suntem intr-o lume monarchista si daca nu-i ridicati in slavi va taie capul. :))

Din pacate sunt milioane de ignoranti care ii intereseaza. Majoritatea populatiei pamantului sunt niste zombie spalati pe creier, probabil acea majoritate a fost interesata in nunta lor.

E verde in fatza pentru cine stie, asta fiind una dintre tehnicile de manipulare "Distragerea Atentiei".

Eu unul nu dau doi bani pe acele gunoaie cu sange albastru si din partea mea sa si moara ei si toate roialitatile implicate in magarii.

Link to comment

Din pacate sunt milioane de ignoranti care ii intereseaza. Majoritatea populatiei pamantului sunt niste zombie spalati pe creier, probabil acea majoritate a fost interesata in nunta lor.

E verde in fatza pentru cine stie, asta fiind una dintre tehnicile de manipulare "Distragerea Atentiei".

Teorii conspirative au fost si sunt, ceea ce e mai rau e ca unii omeni chiar se ocupa cu asa ceva. Nu vom afla niciodata, dar cine stie ce alt eveniment mai important si poate chiar mai socant a avut loc in alta parte a lumii, in timp ce acei milioane de zombie se uitau la tv.

Link to comment

Au dat stirea poate si pentru faptul ca Regele Mihai este ruda cu familia regala a Angliei.

=)) Numai de stafiditul ala nu-i mai durea pe ai nostri in dos.

Sa-ti fie rusine. Regele Mihai a fost singurul reprezentat al Romaniei prezent la acest eveniment important, alaturi de marile puteri din Europa.Ce vreau sa spun este ca,alaturi de marile puteri ale Europei, s-a regasit si un reprezentat al unei natiuni din lumea a 3a, respectiv Romania.Este o onoare pentru noi!

Regele nu ne-a facut de ras, si probabil a avut cel mai incarcat "CV" istoric dintre toate "capetele incoronate" prezente la nunta

Ar trebui sa fim mandri sa Alteta Sa, Regele Mihai si Principesa Margareta( singura care are stofa de aristrocata) au fost invitati, daca nu erau ei , nimeni din partea romaniei nu era, este o onoare la eticheta mondiala a poporului roman

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...