Jump to content
lego_kid

Propuneri schimbari in regulamentul factiunii UST

Recommended Posts

Nu sa postam linkul ,sa postam o poza facuta site-ului inainte de sedinta ,si asa v-a fi mai usor pentru noi.Dar acum liderii trebuie sa stea sa scada sa vada cat ai facut la fiecare membru in parte si le va fi lor cam greu.Cel mai bine sa ramana asa cum e acum.Pentru ca acolo nu iti apare cui i-ai dat refill/repair poti sa ii dai unui coleg si liderii nu pot verifica ,asa in poze se vede

Link to comment
Share on other sites

am o propunere ce poate usura activitatea noastra:

sa nu mai postam zeci de poze de pe repair refill ci doar linkul k topul mechskill dinainte si dupa sedinta

in total doar 2 linkuri unde se poate deduce mai simplu activitatea

astept pareri

iata linkul aici

Cel mai bine sa ramana asa cum e acum.Pentru ca acolo nu iti apare cui i-ai dat refill/repair poti sa ii dai unui coleg si liderii nu pot verifica ,asa in poze se vede

Exact.

Am si eu o propunere adik pe forum dupa sedinte sa postam un sondaj de opinii (de exmplu curse preferate masini preferate) si apoi sa postam voturile intr un topic ,,Arhive UST,,.Astept pareri

Ne complicam pentru nimic, chestiile astea le putem discuta la sedinta in joc, dar nu stiu cu ce ar ajuta factiunea daca un membru si-ar relata povestea, ce manaca, ce curse de masini prefera, ce masina preferata are or something like that. Data viitoare fii mai explicit, m-am chinuit sa-mi dau seama ce vrei sa spui

Link to comment
Share on other sites

Am 2 propuneri:

1.knd facem activitati in factiune sa dam /join irc si sa vb pe /i ceilalti care nu vor sa vb pe /f asa nu se va mai face spam

2.propun k la activitate sa se ia in considerare si eventurile la care am participat(nu doar cele organizate) si aici ma refer la lcs showroom curse liniute motoare si dak si castigam k atat mai bn sa se promoveze la activitate UST

Astept un raspuns

Link to comment
Share on other sites

1. Asta o poti face in game, e o optiune a fiecarui membru/lider care organizeaza un event in factiune, nu poate fi transformata in regula. Sugestie respinsa

2. Nu, la activitate se iau in considerare doar cursele de tip 8track, dirt track si/sau blood bowl organizate de membri pentru ca de la rank 3+ , membrii sunt obligati sa le organizeze

- Odata ajunsi la rank 3+ aveti obligatia de a organiza cel putin 10 curse de orice tip (8track,dirt track sau blood bowl) ori veti suporta consecintele;

si mai se iau in considerare cursele de acelasi tip la care ati participat, pentru ca incurajati ceilalti playeri sa participe, si dupa cum bine stii, o parte din banii de la curse raman in casa.

Nu se poate accepta sugestia ta pentru ca un membru care pariticipa la un event de tip lcs, showroom etc, participa in interes propriu, in cazul in care castiga, banii ii raman in totalitate lui. E de ajuns ca participa la event si ofera repair/refill necesare actvitatii cerute. Ramane cum e acum, momentan.

Si iti mai zic inca o data, esti pe un forum important, scrie corect romaneste, nu esti pe messenger, foloseste "ca" in loc de "k", arata mult mai bine si inteleg si eu.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o propunere.

In regulament spune ca O data ajunsi la rank 3+ aveti obligatia de a organiza cel putin 10 curse de orice tip (8track,dirt track sau blood bowl) ori veti suporta consecintele; Propun ca cei de rank2 care au accesc la track8 sa faca minim 5 curse pentru a face activitate in factiune,pentru ca, playerii sa aiba curse mereu organizate ( fara spam bine inteles.) si pentru a creste confruntarea la event ( cel care organizeaza cele mai multe curse),spun aceste chetii pentru ca nu mereu sunt ust rank3+ on mai mult rank 2. Poate ca diferiti playerii ar dorii sa participe la diferite curse ( gen: dirt track,bbowl,track8) barem sa participe la track8 in mai multe runde.

Link to comment
Share on other sites

Salut!Propun ca de acum sa nu mai fie nevoie sa inchidem stadioanele intrand in ele,ci de la distanta printr o comanda de genu /closetrack8,/closedtrack,close bbowl.

Avantaje:daca suntem la un event si suntem nevoiti sa il inchidem nu mai mergem pana la el,pana se inchide si pana ne intoarcem,ci pur si simplu il inchidem de la distanta dupa ce a expirat timpul indicat la cursa organizata(ex.5 min.).

Dupa ce am inchis stadionul sa apara cam asa:

CristyTheKnight a inchis cursa {tipul cursei} (track8,dtrack.bbowl){timp}(5-10 min.) deoarece nu au participat jucatori.

Link to comment
Share on other sites

Salut!Propun ca de acum sa nu mai fie nevoie sa inchidem stadioanele intrand in ele,ci de la distanta printr o comanda de genu /closetrack8,/closedtrack,close bbowl.

Avantaje:daca suntem la un event si suntem nevoiti sa il inchidem nu mai mergem pana la el,pana se inchide si pana ne intoarcem,ci pur si simplu il inchidem de la distanta dupa ce a expirat timpul indicat la cursa organizata(ex.5 min.).

Dupa ce am inchis stadionul sa apara cam asa:

CristyTheKnight a inchis cursa {tipul cursei} (track8,dtrack.bbowl){timp}(5-10 min.) deoarece nu au participat jucatori.

Editez:comanda sa fie folosita dupa ce expira timpul(rank2+).

Link to comment
Share on other sites

Salut! Stiu ca decat eu am postat pe aici,insa am cateva propuneri:

1.Propuneri eventuri UST:

-Curse Gen Time Trial(liderul va alege un traseu,iar fiecare il va parcurge intr-un anumit timp,castigatorul va fi ales cel care a detinut cel mai bun timp).Premiu:100k

-Cel mai frumos tuning(premiu 50k)

-Last Bullet/Turismo/Infernus Standing(masinile le luam de la antena).Premiu 100k

-Drifturi(premiu 50k)

-Curse(premiu 100k)

-Liniute(premiu 150k).

2.Cursele gen DRAG,SPRINT,CIRCUIT sa fie obligatorii de la rank 3+(1 set de curse/saptamana).

3.Propun sa avem spawnate 10 motoare pe cladirea spawn UST,deoarece ne ocupam si de astfel de vehicule(NRG).

4.Propun interzicerea organizarii a mai mult de 10 curse la rank2(contravine regulii rank3+).Propun ca intervalul de curse organizate la rank 2 sa fie asa:5-10.

5.Propun ca Hotring A si C sa fie folosite decat la eventuri cu acordul liderului,daca acestia nu sunt on sa se vorbeasca cu un coleg de rank mai mare.

6.Propun ca jucatorii ce vor banii de tuning sa posteze poze cu cel putin 3 masini tunate de ei la sectiunea ,,Banii de tuning,, pentru a primi 30k.

Cam atat am avut de spus.O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

1. Nu are treaba propunerea ta cu regulamentul factiunii. Puteai sa propui la discutii.

2. Sunt suficiente cerinte pentru activitate

3. Nu are treaba propunerea ta cu regulamentul factiunii. Nu se aproba oricum

4. Fiecare organizeaza cate curse doreste, nu contravine niciunei reguli, ai interpretat tu gresit.

5. Nu are rost

6. Fiecare tuneaza cate masini poate si cate vrea, nu stiu cu ce te impiedica pe tine situatia actuala.

PS: Data viitoare citeste bine titlul topicului si mai ales, regulamentul topicului

In acest topic puteti propune schimbari in regulamentul factiunii Underground Street Tuning.

Link to comment
Share on other sites

Salut Propun 2 reguli noi,

1.Cei de rank 4 sa organizeze mai multe curse ca cei de rank 2,3 la un loc pentru ca au acces la toate cursele posibile si penrtu ca playerii sa aiba mereu curse organizate si pentru a participa la mai multe curse.

2. Cei de rank 5 sa nu mai organizare curse asa multe ci sa-i ajute pe liderii in eventuri/poate sa invete pe cei de rank 1 comenzile/regulile in cazul in care nu le stapanesc bine.Cu alte cuvinte sa fie mana dreapta a liderului si daca au chef sa organizeze si ei cure.

Link to comment
Share on other sites

Nu te-ai saturat de atatea sugestii inutile?

De ce sa limitam numarul curselor unui membru? Daca e activ, ii vin si participanti, respecta si regulamentul factiunii si inchide stadionul daca nu-i vin, de ce sa nu organizeze cate poate?

De ce sa limitam numarul curselor la care participa vreun membru? Nu are voie sa participe la cate vrea? Comanda liderii UST pe banii lui? TE DERANJEAZA PE TINE CU CEVA?

De ce sa limitam numarul serviciilor oferite? Daca membrul UST este solicitat, daca participa la event-uri unde poate oferi refill si repair, de ce nu poate oferi cate servicii vrea? Cu ce te deranjeaza pe tine?

Eu te respect ca esti un membru vechi, am fost si colegi, esti activ, in game te-ai descurcat bine si ai primit si membrul lunii, in schimb pe forum ai venit numai cu posturi aiurea, sugestii inutile la limita penibilitatii, comentarii aiurea. Prefer sa te abtii in a mai veni cu astefel de sugestii pentru a schimba regulamentul. Regulamentul este definitivat din punctul meu de vedere, a trecut o perioada lunga de cand a fost wipe, cred ca majoritatea sugestiilor bune s-au luat in considerare. Nu mai incerca tu sa-l schimbi, e in regula cum e acum.

Link to comment
Share on other sites

pai si nu e logic atunci cand aplici ca trebuie sa ai permis? Altfel cum dai testele? Daca nare permis si e acceptat pentru teste, i se zice ca a picat testele ca nu are permis.Eu zic ca nu e nevoie sa schimbi modelu de aplicatie pentru un lucru minor care se poate afla singur ;).

P.S. Juan tu mai bine ai tacea ca o idee in plus nu ar strica.Exista idei bune exista idei inutile.Si tu ce vrei sa zici? Hai sa ii tai gatu ca a zis cine stie ce idee.Fiecare membru in parte are libera creeare si daca are vre-o idee nu il opreste nimeni sa o propuna.Asta ca e proasta, e partea a 2 ii explici ce si cum.Acum tu vi si ii dai cu barosu in cap ca a spus mai multe idei si posturi "aiurea".Cate o data si de la un prost poti invata ceva si te-as sfatui sa gandesti de 2-3 ori inainte de a spune sau a critica pe cineva ca nici tu nu stai prea bine ;).

Acum propunerea mea:

Cei de rank5 sa nu mai posteze activitatea.De ce? Pentru ca deja se stie cam ce face si ce si cum, cate curse etc etc si nu mai conteaza la rank, deja e 5.De la rank5 te ocupi cu altceva, nu numai repair/refill curse si tuninguri.Deja incepi sa te gandesti la factiune, cum sa o imbunatatesti, sa ajuti liderul etc etc.De la rank5 deja treci la un alt nivel si de aceea se pune accent la cei rank4 in jos la activitate, pentru a evalua fiecare in parte ce face cat este pe svr.In cazul celui de rank5 nu mai este nevoie pentru ca deja are o vechime si in acest timp se stie ce face, daca mai da un repair refill acolo mai zic, dar in principiu nu mai este treaba lui 100% sa faca activitate.Face activitate in alte domenii, alaturi de lider deaia se numeste si Under Boss.

Link to comment
Share on other sites

Acum propunerea mea:

Cei de rank5 sa nu mai posteze activitatea.De ce? Pentru ca deja se stie cam ce face si ce si cum, cate curse etc etc si nu mai conteaza la rank, deja e 5.De la rank5 te ocupi cu altceva, nu numai repair/refill curse si tuninguri.Deja incepi sa te gandesti la factiune, cum sa o imbunatatesti, sa ajuti liderul etc etc.De la rank5 deja treci la un alt nivel si de aceea se pune accent la cei rank4 in jos la activitate, pentru a evalua fiecare in parte ce face cat este pe svr.In cazul celui de rank5 nu mai este nevoie pentru ca deja are o vechime si in acest timp se stie ce face, daca mai da un repair refill acolo mai zic, dar in principiu nu mai este treaba lui 100% sa faca activitate.Face activitate in alte domenii, alaturi de lider deaia se numeste si Under Boss.

Propunere respinsa , cum verific activitatea celor de rank5? asa muncesti pana la rank 5 si dupa intri din joi in paste sau la sedinte , nu e asa cum spui tu , din contra odata ajuns la rank 5 trebuie sa muncesti mai multi si sa fi si mai activ , daca vrei sa-ti mentii rank-ul.

Si la propunerea cu schimbarea modelului o sa mai ma gandesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...