Jump to content
lego_kid

Propuneri schimbari in regulamentul factiunii Hitman

Recommended Posts

Sal'tare , propun sa se adauge o perioada a zilei in care n-ai voie sa stai la pariuri , am vazut ca s-a pus la triade si vad ca da rezultate , ori esti hitman ori stai la pariuri , poti sa pariezi si ca civil ...daca tot e regula asta cu 15 membrii macar sa va dedicati factiunii .. astept decizia unui lider . Multumesc.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sal'tare , propun sa se adauge o perioada a zilei in care n-ai voie sa stai la pariuri , am vazut ca s-a pus la triade si vad ca da rezultate , ori esti hitman ori stai la pariuri , poti sa pariezi si ca civil ...daca tot e regula asta cu 15 membrii macar sa va dedicati factiunii .. astept decizia unui lider . Multumesc.

Problema este ca insusi liderii obisnuiesc sa stea la pariuri. Adio implementare.
  • Upvote 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Sal'tare , propun sa se adauge o perioada a zilei in care n-ai voie sa stai la pariuri , am vazut ca s-a pus la triade si vad ca da rezultate , ori esti hitman ori stai la pariuri , poti sa pariezi si ca civil ...daca tot e regula asta cu 15 membrii macar sa va dedicati factiunii .. astept decizia unui lider . Multumesc.

Problema este ca insusi liderii obisnuiesc sa stea la pariuri. Adio implementare.

1 la mana nu faci parte din aceasta factiune.

2 la mana am niste amarati de 8mil, facuti de la prieteni

3 la mana chiar daca esti moderator, nu esti pe aceasta sectiune, si nu ai dreptul sa vii cu replici dure de acest gen pentru ca te ataci singur, chiar ne ocupam de factiune in caz ca nu ai observat. O seara placuta.

  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1. Nu trebuie sa fac parte din factiune ca sa iti exprim un punct de vedere.

2. No shit , 8 milioane facuti de la prieteni , ai prieteni la FMI ? Fii serios.

3. Buna dimineata bã ! Atata timp cat ma incadrez in prima fraza , nu trebuie sa fiu nici Dumnezeu ca sa exprim un punct de vedere. Si nu a fost nici o replica dura , ti s-a parut doar tie ca ai luat 14 zile de vacanta si ai purtat aproape o luna o injuratura in semnatura fara sa o vezi. Ah , ce crud am fost.

  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

O propunere nu chiar pentru regulament dar fie..

La testele pentru intrarea in factiune sa numai dai test si cu sniper, daca nu ai fost vreodata hitman nu prea cred ca ai de unde sa stii sa tragi cu sniper,pe cand cei din hitman stiu..ca de au sniper la discretie..

# chestia asta nu tine neaaparat ca am picat eu la teste...mie putin imi pasa,dar pe viitor pentru altii

@ Spun chestiille astea pentru lider sau pentru cei ce au facut testele..sa numai dati teste cu arme sau etc ce tin de factiune si pe la alte faciuni sau mai stiu eu unde nu le poti gasi ori nu le poti face..

Edited by MusiC
Link to comment
Share on other sites

O propunere nu chiar pentru regulament dar fie..

La testele pentru intrarea in factiune sa numai dai test si cu sniper, daca nu ai fost vreodata hitman nu prea cred ca ai de unde sa stii sa tragi cu sniper,pe cand cei din hitman stiu..ca de au sniper la discretie..

# chestia asta nu tine neaaparat ca am picat eu la teste...mie putin imi pasa,dar pe viitor pentru altii

@ Spun chestiille astea pentru lider sau pentru cei ce au facut testele..sa numai dati teste cu arme sau etc ce tin de factiune si pe la alte faciuni sau mai stiu eu unde nu le poti gasi ori nu le poti face..

Nu mi se pare o idee buna, doresc sa-ti spun : pentru ca sa fi un hitman trebuie sa ai abilitatea de a stii sa actionezi in orice situatie. Un hitman se confrunta cu lucruri noi aproape in fiecare zi, trebuie sa stii sa manuiesti toate armele cu mare precizie. Deci eu sunt contra sugestiei tale. Imi cer scuze pentru postul meu aici.

Link to comment
Share on other sites

Aceasta 'regula' nu este defapt o regula ci mai degraba un stil anume,o proba organizata de lider in asa fel in cat sa testeze calitatile celui care vrea sa intre in factiune.

Proba este una de indemanare si nu cred ca se bazeaza prea mult pe chestia asta,sunt sanse chiar foarte mici sa fi respins din cauza asta..

Nu iti trebuie niciun antrenament inainte,eu prima data cand am intrat in hitman nici nu stiam cum e sniper-ul si totusi nu am picat proba,am trecut cu brio.

Fiecare lider are propriul stil de examinare.

TEST, teste, s.n. Prob? prin care se examineaz? unele aptitudini ale unei persoane; exemplu. skill-ul la arme (deagle, M4, AK-47 etc.).

felul in care le foloseste; tactica folosita in timpul probei

Urmarind

EFICÁCE - eficienta,operativitate.

ACURATÉ?E s. v. exactitate, precizie.

Desigur s-ar putea schimba probele de intrare in factiune,mie unul cele de genul spate in spate mi se par nepotrivite pentru o factiune precum Hitman Agency pentru ca aici se pune accent pe tactica abordata si efectuarea contractelor in cea mai mare liniste,preferabil de la o anumita distanta si bine ascuns in asa fel incat victima sa nu stie ce l-a lovit.

Aceste tipuri de teste se aplica la factiunile ce se ocupa cu bataile stradale(grove street,ballas,sfr etc.) unde nu ai nevoie de nimic,doar de un deagle cu care sa tragi in cine vrei,cand vrei si cum vrei.

Eu as vrea sa propun scoaterea acestei reguli care suna in felul urmator 'Nu aveti voie sa faceti contracte la event' ,citez "Daca voi omorati victima la event,aceasta aflandu-se acolo cu scopul de a se distra,se enerveaza,iese de pe server ceea ce duce la -1player." .Timp de 2 ani de cand activez in aceasta factiune nu a fost regula asta si numarul de playeri a fost de 2 ori mai mare,poate chiar si de 3 ori.

De aceasta problema se poate ocupa organizatorul daca este in putere sau daca depisteaza 'raufacatorul'.

Propun efectuarea testelor in aer liber,in spatiu deschis si sunt contra probelor spate in spate.Pentru a vedea de ce este in stare respectivul mi se pare mai ok sa aibe toata baza ca teren de joaca/lupta, astfel putem observa daca stie sa se foloseasca de obiecte/cladiri/copaci in asa fel incat sa nu cada prada in fata unor eventuali atacatori si pentru a vedea daca stie sa se faca mai ferit de populatie.

In duelul spate in spate nu poti observa nimic pentru ca acolo este vorba ori de lag,ori de noroc nicidecum de skill.

In schimb nu vad rostul acestei probe unde recrutul are de parcurs un traseu gen 'Baza hitman > Port ls > Deliver > Gara SF > Baza hitman' in 9 minute.

Nu are nici cea mai mica legatura cu postura de asasin deoarece job-ul indicat acestei factiuni este de Detectiv.Cu ajutorul comenzii /find si /checkpoint poti afla unde se afla victima si te duce ca un gps direct la tinta,nu trebuie sa cunosti bine orasul si nici nu trebuie sa-ti faci treaba intr-un timp record.Graba strica treaba.

Propun modificarea regulei cu numarul 3

'Hitmanii au voie sa atace doar daca sunt atacati pentru autoaparare sau daca au contract, in caz contrar vor fi demisi.'

in

'Hitmanii au voie sa atace doar daca sunt atacati pentru autoaparare sau daca au contract, in caz contrar vor primii avertisment/rank down in functie de gravitate.'

Deoarece nu am vazut niciun caz in care cel vinovat sa fie demis pentru atac nemotivat sau lipsa de dovezi pentru auto-aparare.

Link to comment
Share on other sites

Propun adaugarea unei reguli care suna in felul urmator 'Este interzisa folosirea c4-ului in spawn ls,gara sf si spawn lv',deoarece reprezinta riscul de a afecta si alti jucatori aflati in safe zone.-regula valabila doar pentru cei ce au acces la /c4.

Propun adaugarea regulii 'Cei de rank 1 nu au dreptul la cerere de inactivitate' deoarece sunt recruti si in primele 2 saptamani trebuie sa arate ca sunt in stare sa faca fata tuturor riscurilor factiunii,sa se implice in treburile organizatiei si sa duca la bun sfarsit treaba'.

Link to comment
Share on other sites

Propun o noua regula:

"Atunci cand duci la capat un contract si se afla prin preajma, admini on duty, sa nu fie considerati martori, (deoarece ei sunt acolo cu un scop, au treaba si nu avem voie sa ii atacam, conform regulamentului general al serverului)"

Link to comment
Share on other sites

Propun o noua regula:

"Atunci cand duci la capat un contract si se afla prin preajma, admini on duty, sa nu fie considerati martori, (deoarece ei sunt acolo cu un scop, au treaba si nu avem voie sa ii atacam, conform regulamentului general al serverului)"

Sunt rare cazurile cand prin preajma se afla admin on duty,si atunci probabil ca are treaba cu cel pe care ai contract sau oricare alta dar nu asta conteaza.

In aceasta situatie te folosesti de tactica si de modul stealth,cauti un loc numai bun,cu vedere,undeva unde sa nu te vada asa usor si il asasinezi.

Nu este nevoie de o astfel de regula,daca e admin AOD langa el,astepti sa plece si dupa actionezi(daca e singura solutie).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...