Jump to content
Andu

Jennifer Lopez este cel mai frumos om din lume

Recommended Posts

Jennifer Lopez a primit titlul de cel mai frumos om din lume din partea revistei People, într-o perioad? în care cariera artistei americane se afl? din nou pe o pant? ascendent?, marcat? de lansarea unui nou album ?i de includerea ei în juriul popularei emisiuni "American Idol".

jennifer-lopez-100.jpg

Cânt?rea?a ?i actri?a în vârst? de 41 de ani, n?scut? la New York, se al?tur? astfel unei pleiade de nume importante din showbiz-ul interna?ional, precum Halle Berry, Jennifer Garner ?i Beyonce Knowles, desemnate cei mai frumo?i oameni din lume în anii preceden?i, în acest top anual alc?tuit de editorii revistei People.

Jennifer Lopez este înso?it? pe lista din 2011 de alte vedete precum Zac Efron, Reese Witherspoon, Jessica Simpson, Mandy Moore - care completeaz? Topul 5 al celor mai frumo?i oameni din lume -, dar ?i de Jennifer Hudson, Katie Holmes, Sandra Bullock, Eva Longoria ?i Ryan Reynolds.

"Este o adev?rat? nebunie. Rareori mi se întâmpl? s? r?mân f?r? cuvinte. M? simt onorat?", a declarat Jennifer Lopez. "M? simt fericit? ?i mândr?. Sunt mândr? c? nu am 25 de ani!", a ad?ugat vedeta american?.

Artista american?, care este c?s?torit? cu cânt?re?ul Marc Anthony ?i a f?cut o pauz? în carier? în urm? cu câ?iva ani pentru a na?te gemeni, în 2008, se bucur? din nou de o imens? popularitate în Statele Unite ale Americii, dup? ce a devenit unul dintre membrii juriului emisiunii de televiziune "American Idol".

Noul ei single, piesa dance-pop "On The Floor", a ajuns în fruntea clasamentelor muzicale din multe ??ri, oferindu-i artistei americane primul single stabilit pe prima pozi?ie în Top 10 Billboard dup? "All I Have" din 2003.

Jennifer Lopez, c?reia casa ei de discuri i-a anulat contractul în 2010 din cauza vânz?rilor dezam?gitoare, va lansa în luna mai primul ei album de studio din ultimii patru ani, intitulat "Love?".

Renumit? pentru silueta voluptuoas? ?i tenul ei impecabil, artista american? a spus reu?ita din via?a personal? o face s? arate atât de bine: "Cred c? totul se datoreaz? faptului c? am parte de mult? iubire în via?a mea. Sunt norocoas? c? sunt o persoan? atractiv?, îns? întotdeauna am considerat c? adev?rata frumuse?e vine din inim?".

Dup? ce a devenit, anul trecut, unul dintre membrii juriului emisiunii-concurs "American Idol" - cea mai urm?rit? emisiune de televiziune din SUA -, Jennifer Lopez a devenit imaginea unor produse fabricate de companii importante, precum grupul cosmetic L'Oreal, lamele Venus ?i o linie vestimentar? pentru copii creat? de casa Gucci.

În 2010, titlul de cel mai frumos om din lume i-a revenit actri?ei Julia Roberts, iar în 2009, actri?ei Christina Applegate.

Revista People nu precizeaz? criteriile luate în considerare la realizarea acestei liste.

Sursa

Edited by Andu
Link to comment

Topul sta in felul urmator (conform aceleiasi surse):

2. Jessica Simpson

3. Mandy Moore

4. Reese Witherspoon

5. Zac Efron

6. Katie Holmes

7. Sandra Bullock

8. Eva Longoria

9. Jennifer Hudson

10. Ryan Reynolds

Este un top al femeilor si al barbatilor, de aceea titlul este acesta.

Link to comment

Topul sta in felul urmator (conform aceleiasi surse):

2. Jessica Simpson

3. Mandy Moore

4. Reese Witherspoon

5. Zac Efron

6. Katie Holmes

7. Sandra Bullock

8. Eva Longoria

9. Jennifer Hudson

10. Ryan Reynolds

Este un top al femeilor si al barbatilor, de aceea titlul este acesta.

dude, wtf? cum s? spun? un b?rbat c? un alt b?rbat este mai frumos decât cea mai frumoas? femeie? valabil ?i pentru femei

e una din cele mai tâmpite desemn?ri, ?i nu mai pui faptul c? vezi dom'le, se pune mai mult accent pe cariera ascendent?. p?i, o pi?ipoanc? bun? r?u care e p?pu?a unui miliardar de ce nu este în top? aia are o ascenden?? mult mai mare. de la condi?ia de trotuarist? la mare doamn?

Link to comment

E imposibil sa compari frumusetea , J.Lopez a ajuns in top pe baza unor criterii si a unor selectii subiective , stric bazate pe cele intamplate anul acesta.

Gusturile nu se discuta , e normal ca pentru unii sa para mai frumoasa vecina de la etajul 14.

Link to comment
Guest NightWishMaster

Dat fiind faptul ca nu exista un instrument de masura si nici o unitate de masura pentru frumusete, singura metoda prin care sa se determine un astfel de titlu fara a fi subiectivi cei care il atribuie este sa stabileasca prin sondaj pe un esantion foarte mare. Problema e ca nimeni nu va fi vreodata obiectiv in astfel de topuri deoarece la mijloc este si va fi mereu un scop comercial, topurile fiind menite sa ridice cotele la diversi/diverse. Eu am increderea ca daca s-ar cauta atat in Romania, Rep.Moldva, Rusia si tarile din America de Sud s-ar gasi mii de femei cu mult mai frumoase decat oricine din astfel de topuri. Problema e ca nimeni nu are interes sa promoveze o femeie anonima...

Link to comment

Dat fiind faptul ca nu exista un instrument de masura si nici o unitate de masura pentru frumusete, singura metoda prin care sa se determine un astfel de titlu fara a fi subiectivi cei care il atribuie este sa stabileasca prin sondaj pe un esantion foarte mare. Problema e ca nimeni nu va fi vreodata obiectiv in astfel de topuri deoarece la mijloc este si va fi mereu un scop comercial, topurile fiind menite sa ridice cotele la diversi/diverse. Eu am increderea ca daca s-ar cauta atat in Romania, Rep.Moldva, Rusia si tarile din America de Sud s-ar gasi mii de femei cu mult mai frumoase decat oricine din astfel de topuri. Problema e ca nimeni nu are interes sa promoveze o femeie anonima...

/totally agreed

Eu unul nu o suport pe J.Lopez,e ca un fel de Andreea Banica a Americii.

Pentru mine,Halle Berry e cea mai frumoasa femeie din lume.Si e naturala.

Link to comment
Guest SherkaN

Moda ... frumusetea , alea alea ... nu le comentez ca nu le inteleg, nu ma atrag si nu sunt interesat. E bine ca are barbat ca ea de simpatic :))) , asta e cu mark anthony ala parca, nu ?

Link to comment

Sunt multe persoane care o depasesc ;)

Sincer sa fiu ( si nu sunt gay ) mie nu-mi place J.LO

E nu.

Jessica Simpson o intrece cu mult pe J. Lo.

Atunci , daca asa zisa J.Lo. e cel mai frumos om din lume de ce se mai fac miss univers ? Atata pierdere de timp , atata buget ..

Jennifer Lopez nu e nicidecum asa frumoasa pe cat o maresc astia. Daca stai s-o iei la "purificat" ...ajungi la ideea " Fardul e totul"

#Am glumit RaSe xD .

E imposibil sa compari frumusetea , J.Lopez a ajuns in top pe baza unor criterii si a unor selectii subiective , stric bazate pe cele intamplate anul acesta.

Gusturile nu se discuta , e normal ca pentru unii sa para mai frumoasa vecina de la etajul 14.

2dor , eu stau la et. 2, imi imprumuti o vecina de la 14 ?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...