Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Pastrama

Sugestie interesanta zic eu

Recommended Posts

Buna ziua (seara ,daca e cazu) tuturor ce citesc aceasta sugestie.

Pentru zile mai bune si linistite pe serv acesta rog sa se adauge o regula la regulamentul nostru de pe serv : Caracaterele care sunt folosite la PK pe spoturi(exclus arena) sa fie banate permanent !!!

Cred ca sunt prea multi care folosesc un cont/caracter secundar doar pentru PK-uri pentru a pune mana pe un spot.....eu unu sunt satul sa imi iau pk pe spot sa pierd un spot sau altu si nu cred ca sunt singurul nemultumit de acest fenomen ; ca vezi doamne eu il postez pe cutarica si isi ia suspend x zile pentru PK......si ce am rezolvat? mare branza ....a luat un caracter suspend care nu e folosit decat la PK ....eu zic ca e un semn alarmant fenomenu asta pe server!!!

Atat am avut de spus , sunt curios ce replayuri hor aparea pe acest topic!!

O zi (seara daca e cazu) placuta tuturor din partea mea :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca mai bine ca respectivul sa ia suspend pe caracterul principal cu care vrea sa faca experienta. Exact ce se intampla acum.

E prea drastic suspend permanent pentru un pk pe spot, indiferent in ce conditii. Toate ca toate, e un server pvp...ca am pus noi o regula de genul, a fost de bun simt fata de celalalt. (victima)

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca nu poti da din prima pentru un pk :tiphat: mu e pana la urma pvp si o sanctionare atat de drastica ar insemna sa anulezi notiunea de pvp

mai degraba ai sugera pedepse mai mici pentru pk-uri pe spot dar pedeapsa sa fie pe toate caracterele care s-au logat cu ip respectiv

Link to comment
Share on other sites

Sau, poate, la cateva abateri de genul, sa zicem 3, atunci sa se dea permanent. Evident si cateva loguri sa se vada ca acel caracter e special facut doar pentru asa ceva, login, pk, logout, dupa ce expira suspendul la fel, login, pk, logout. Si daca se intampla asta in mod repetat, atunci in mod normal asa ar trebui procedat, zic eu.

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni se pare ca nu ati inteles despre ce e vb in topic.....nu este vb doar de un singur PK ci de mai multe; sunt cateva exemple bune de caractere care sunt logate doar pentru PK.

Daca e server PVP atunci ce rost mai are prealuare? Hai sa fim linsati cu PK ca sunt unii smekeri ca au caractere FULL STATS si cu el isi iau cele mai bune spoturi oriunde.

Daca tot zici ca regula aia a fost bagata asha de dragul victimei :banghead:

Link to comment
Share on other sites

HAI SA NE INJURAM ACU, HAI!

8-|

Nu ne injuram ca nu imi sta in fire ....dar cand il auzi pe ala cu "Toate ca toate, e un server pvp...ca am pus noi o regula de genul, a fost de bun simt fata de celalalt. (victima) "

Nu cred ca normal ca un spot sa se "preia" cu un caracter doar pentru PK :blink:

Si nici varianta in care toate caracterele sa ia suspend nu imi surade , si dc sa fie suspendul mai mic? ba din potriva sa fie mai mare :-?

Link to comment
Share on other sites

Nu ne injuram ca nu imi sta in fire ....dar cand il auzi pe ala cu "Toate ca toate, e un server pvp...ca am pus noi o regula de genul, a fost de bun simt fata de celalalt. (victima) "

Nu cred ca normal ca un spot sa se "preia" cu un caracter doar pentru PK :blink:

Si nici varianta in care toate caracterele sa ia suspend nu imi surade , si dc sa fie suspendul mai mic? ba din potriva sa fie mai mare :-?

pai fi atent, vine ala si da pk cu un caracter. isi ia dupa suspend pe toate nemaiavand pe ce juca

zi-mi ce nu e corect aici

si exagerezi cu cerintele, e de ajuns ca sunt mari ss-urile, tu le vrei si mai mari :)

Link to comment
Share on other sites

pai fi atent, vine ala si da pk cu un caracter. isi ia dupa suspend pe toate nemaiavand pe ce juca

zi-mi ce nu e corect aici

si exagerezi cu cerintele, e de ajuns ca sunt mari ss-urile, tu le vrei si mai mari :)

Incet incet deviem de la Sugestia mea ; eu nu doresc sa se dea suspend ,doresc sa se baneze caracterele sau conturile respective pentru pk-uri multe nu doar pentru 1 sau 2 PK

Link to comment
Share on other sites

eu nu doresc sa se dea suspend ,doresc sa se baneze caracterele sau conturile respective pentru pk-uri multe nu doar pentru 1 sau 2 PK

huh?

mai nou verbul a suspenda nu mai coincide cu a bana? o_O

Cu ce e diferit fata de ce am zis eu aici?

Sau, poate, la cateva abateri de genul, sa zicem 3, atunci sa se dea permanent. Evident si cateva loguri sa se vada ca acel caracter e special facut doar pentru asa ceva, login, pk, logout, dupa ce expira suspendul la fel, login, pk, logout. Si daca se intampla asta in mod repetat, atunci in mod normal asa ar trebui procedat, zic eu.

"sa se baneze caracterele sau conturile respective pentru pk-uri multe nu doar pentru 1 sau 2 PK"

Pai nu se da domne' suspend 98 de zile pentru al 5-lea pk oricum? Daca zici ca nu pentru 1 pk, nu pentru al doilea ci pentru mai multe.

17. PK (Player Kill)

- Primul avertisment: suspend minim 5 zile

- Al doilea avertisment: suspend minim 10 zile

- Al treilea avertisment: suspend minim 25 de zile

- Al patrulea avertisment : suspend minim 40 de zile

- A cincilea avertisment: suspend minim 98 de zile

Tu nu stii nici sa vorbesti, nici sa te faci inteles. Imi pare rau ca nu vorbim aceeasi limba.

Link to comment
Share on other sites

huh?

mai nou verbul a suspenda nu mai coincide cu a bana? o_O

Cu ce e diferit fata de ce am zis eu aici?

"sa se baneze caracterele sau conturile respective pentru pk-uri multe nu doar pentru 1 sau 2 PK"

Pai nu se da domne' suspend 98 de zile pentru al 5-lea pk oricum? Daca zici ca nu pentru 1 pk, nu pentru al doilea ci pentru mai multe.

17. PK (Player Kill)

- Primul avertisment: suspend minim 5 zile

- Al doilea avertisment: suspend minim 10 zile

- Al treilea avertisment: suspend minim 25 de zile

- Al patrulea avertisment : suspend minim 40 de zile

- A cincilea avertisment: suspend minim 98 de zile

Tu nu stii nici sa vorbesti, nici sa te faci inteles. Imi pare rau ca nu vorbim aceeasi limba.

Ok sa zicem cum spui u dar de ce trebuie sa asteptam asha mult pentru un caracter sa nepocneasca de 5 ori pentru a lua permanent?!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...