Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

babacku

Nelamurire preluare

Recommended Posts

http://img21.imageshack.us/img21/5919/screen032602570000.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/4353/screen032602570001.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/7537/screen032602590002.jpg

http://img832.imageshack.us/img832/9268/screen032602590003.jpg

Salut :tiphat:

In printurile de mai sus e o incercare de preluare, spun incercare pentru ca daca privim cu atentie se vad aripi de sm. Problema este ca din orice pozitie as fi stat si oricat m-as fi chinuit sa pun cursorul pe el nu se vedea numele, reuseam sa vad doar numele mg-ului. Si sunt aproape sigur sigur ca erau 5 acolo

In astfel de cazuri cum se procedeaza?

Multumesc :right:

P.S. Din cate stiam eu mai multe caractere pe aceleasi coordonate ajung folosind //gt sau mai e si alt mod? :-?

Link to comment
Share on other sites

Nu ai altceva de facut decat sa-i dai pk unuia dintre ei. Daca nu poti, chemi un amic, il iei in party (ca sa poti sa continui preluarea cu el in party), si-l pui sa-l omoare, sau sa-l mute putin.

Merge sa stai pe aceeasi coordonata cu alt caracter. Nu trebuie neaparat /gt.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai altceva de facut decat sa-i dai pk unuia dintre ei. Daca nu poti, chemi un amic, il iei in party (ca sa poti sa continui preluarea cu el in party), si-l pui sa-l omoare, sau sa-l mute putin.

Merge sa stai pe aceeasi coordonata cu alt caracter. Nu trebuie neaparat /gt.

Acolo nu erau doar 2 pe aceleasi coordonate erau mai multi

Link to comment
Share on other sites

se pun pe aceeasi coordonata ca sm se teleporteaza si se pun unii peste altii nu //gt

daca esti arena ii muti , daca esti kanturu sau in oricare alta harta fara respawn folosesti GUI elite ( le notezi numele pe foaie si pe urma scoti gui ) =))))))

CE TAMPENII SPUN SI EU ! :)))

Link to comment
Share on other sites

Puneti mana si testati.

1. Oriunde altundeva decat arena, 2 se pot pune pe aceleasi coordonate, poate chiar 3, poate chiar mai multi desi e foarte greu. Pentru a face asta, ambii playeri trebuie sa dea click la aceleasi coordonate libere, in acelasi timp. Ca mai multi playeri sa faca asta, este nevoie de o sincronizare foarte buna.

2. Ar mai fi o varianta insa : Player_X se face phono si se aseaza pe coords 100 100, Player_Y vine si da cu skill de arma in Player_X si automat se aseaza pe acelasi coords, etc. Varianta asta merge insa numai pentru bk.

3. In arena insa e foarte simplu : Player_X se pune pe coords 100 100, Player_Y ii da pk si imediat se aseaza pe aceleasi coords, Player_Z da pk si la X si la Y si imediat se aseaza pe aceleasi coords and so on pana pe la vreo 6-7-8 playeri estimez eu ca e maxim.

4. Daca faceti o combinatie intre varianta 1 si 2 care le-am scris mai sus, cu putina organizare pe skype, pe aceleasi coordonate se poate azeza un party intreg. Asta + programul de afk + duel intre 2 membrii din party = spot 4 life.

Jocul a evoluat, playerii au evoluat, metodele de hack / cheat / bug exploit au evoluat, numai adminii si regulamentul au ramas la fel.

Link to comment
Share on other sites

Puneti mana si testati.

3. In arena insa e foarte simplu : Player_X se pune pe coords 100 100, Player_Y ii da pk si imediat se aseaza pe aceleasi coords, Player_Z da pk si la X si la Y si imediat se aseaza pe aceleasi coords and so on pana pe la vreo 6-7-8 playeri estimez eu ca e maxim.

cu metoda asta poti sa pui si 100 char pe aceleasi coord :P

toata chestia e k cei 100 sa fie murderer :))

Link to comment
Share on other sites

E de preferat in cazul aratat de tine sa chemi pe cineva, chiar daca nu din guilda/ally, un strain sm sau mg sa-i mute.

In alte harti, de ex: kalima, kanturu, daca e pericol de pk pe spot, faci preluarea la care poti, 2-3 si le dai pk cu grija, ca apoi sa poti face la restu ce au mai ramas, chiar daca din pacate asta inseamna 10 minute per total la intreaga preluare.

p.s. Richer, mai e o metoda ce nu necesita sa dai pk sau skill de arma la/in party member ca sa ajungi pe coordonatele lui. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eu cand pateam la razie asa, stiu ca daca te duci in dreapta jos vezi un nick, daca te duci mai sus vezi alt nick, daca te duci in stanga vezi alt nick. Vezi in functie de coordonate diferite nickuri.

Link to comment
Share on other sites

Eu cand pateam la razie asa, stiu ca daca te duci in dreapta jos vezi un nick, daca te duci mai sus vezi alt nick, daca te duci in stanga vezi alt nick. Vezi in functie de coordonate diferite nickuri.

Eu nici nu ma deranjam, ii mutam pe ei aleatoriu pe spot. :))

Link to comment
Share on other sites

E de preferat in cazul aratat de tine sa chemi pe cineva, chiar daca nu din guilda/ally, un strain sm sau mg sa-i mute.

In alte harti, de ex: kalima, kanturu, daca e pericol de pk pe spot, faci preluarea la care poti, 2-3 si le dai pk cu grija, ca apoi sa poti face la restu ce au mai ramas, chiar daca din pacate asta inseamna 10 minute per total la intreaga preluare.

p.s. Richer, mai e o metoda ce nu necesita sa dai pk sau skill de arma la/in party member ca sa ajungi pe coordonatele lui. ;)

cum adica sa faci preluare doar la o parte din membrii, frate? iar va bateti joc de regulamentul asta?

interziceti o astfel de organizare, nu bagati preluarea pe bucati 8-|

ati dat suspend ca a stat Gunit cu duel pe spot si nu permitea altor membrii sa termine preluarea si voi ziceti acum sa faca preluarea pe bucati =)))

jucatorii sunt de vina ma, nu staff-ul =))) ( <-- ironie)

Link to comment
Share on other sites

http://img21.imageshack.us/img21/5919/screen032602570000.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/4353/screen032602570001.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/7537/screen032602590002.jpg

http://img832.imageshack.us/img832/9268/screen032602590003.jpg

Salut :tiphat:

In printurile de mai sus e o incercare de preluare, spun incercare pentru ca daca privim cu atentie se vad aripi de sm. Problema este ca din orice pozitie as fi stat si oricat m-as fi chinuit sa pun cursorul pe el nu se vedea numele, reuseam sa vad doar numele mg-ului. Si sunt aproape sigur sigur ca erau 5 acolo

In astfel de cazuri cum se procedeaza?

Multumesc :right:

P.S. Din cate stiam eu mai multe caractere pe aceleasi coordonate ajung folosind //gt sau mai e si alt mod? :-?

la faza asta daca as fi admin as zice simplu preluare corecta :D daca ei stau ca nesimtiti afk unu peste altul tocmai pentru a nu se face preluare sa fie sanatosi..daca era careva on din cei care nu`i vedeai raspundeau..asta e parerea mea..

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa incerci sa ii muti ca sa le faci poze la toti.

Au ajuns pe aceleasi coordonate cu ajutorul pk-ului, cand celalalt (ceilalti) erau pe jos caracterul in cauza se putea pe coordonate.

Parca pe 97 daca tin bine minte am reusit sa bagam 5 caractere pe aceeasi coordonata.

Daca nu ii poti muta din diferite motive (esti prea mare si le dai pk, esti elf, mg, dl) poti chema pe cineva sa te ajute sau poti incerca sa dai de un gm.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ii poti muta din diferite motive (esti prea mare si le dai pk, esti elf, mg, dl) poti chema pe cineva sa te ajute sau poti incerca sa dai de un gm.

nu gasesti gm on nici ziua demulte ori, dar knd faci o preluare pe la 3-4noaptea? :))

Link to comment
Share on other sites

Mai e o varianta sa pui playeri pe aceeasi coordonata.. cu ajutorul unui uniria.. daca nu ma insel :-?

te pui pe uniria si dai move atlans.. si te da in acelasi loc, doar ca nu vezi nimic in jurul tau pentru cateva secunde.. si te pui unde e/sunt celalalt/ceilalti player/playeri.

Link to comment
Share on other sites

Mai e o varianta sa pui playeri pe aceeasi coordonata.. cu ajutorul unui uniria.. daca nu ma insel :-?

te pui pe uniria si dai move atlans.. si te da in acelasi loc, doar ca nu vezi nimic in jurul tau pentru cateva secunde.. si te pui unde e/sunt celalalt/ceilalti player/playeri.

da merge

Link to comment
Share on other sites

E de preferat in cazul aratat de tine sa chemi pe cineva, chiar daca nu din guilda/ally, un strain sm sau mg sa-i mute.

In alte harti, de ex: kalima, kanturu, daca e pericol de pk pe spot, faci preluarea la care poti, 2-3 si le dai pk cu grija, ca apoi sa poti face la restu ce au mai ramas, chiar daca din pacate asta inseamna 10 minute per total la intreaga preluare.

Chiar se poate face preluare pe bucati?

Link to comment
Share on other sites

E de preferat in cazul aratat de tine sa chemi pe cineva, chiar daca nu din guilda/ally, un strain sm sau mg sa-i mute.

In alte harti, de ex: kalima, kanturu, daca e pericol de pk pe spot, faci preluarea la care poti, 2-3 si le dai pk cu grija, ca apoi sa poti face la restu ce au mai ramas, chiar daca din pacate asta inseamna 10 minute per total la intreaga preluare.

Chiar se poate face preluare pe bucati?

De ce nu s-ar putea, ii faci preluare primului care se vede, si il omori, legal, si asa continui si cu urmatorii .. S-ar putea sa iti ia vreo juma' de ora.. da' asta nu e important :))

Link to comment
Share on other sites

E de preferat in cazul aratat de tine sa chemi pe cineva, chiar daca nu din guilda/ally, un strain sm sau mg sa-i mute.

In alte harti, de ex: kalima, kanturu, daca e pericol de pk pe spot, faci preluarea la care poti, 2-3 si le dai pk cu grija, ca apoi sa poti face la restu ce au mai ramas, chiar daca din pacate asta inseamna 10 minute per total la intreaga preluare.

Chiar se poate face preluare pe bucati?

De ce nu s-ar putea, ii faci preluare primului care se vede, si il omori, legal, si asa continui si cu urmatorii .. S-ar putea sa iti ia vreo juma' de ora.. da' asta nu e important :))

Parerea mea e ca nu ar trebui se faca pe bucati.

Daca faci o preluare in kalima sau kanturu pe bucati si dai pk celui preluat risti ca ala sa fie on(sau auto print) si sa te posteze pt pk pe spot, Poate sa zica ceva de genu: ''..cand am vazut ce preluare face nu m-am deranjat sai raspund '' si mai pune si un quote cu modelul de preluare

Vreun moderator ne lamureste si pe noi cum e ? :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

E de preferat in cazul aratat de tine sa chemi pe cineva, chiar daca nu din guilda/ally, un strain sm sau mg sa-i mute.

In alte harti, de ex: kalima, kanturu, daca e pericol de pk pe spot, faci preluarea la care poti, 2-3 si le dai pk cu grija, ca apoi sa poti face la restu ce au mai ramas, chiar daca din pacate asta inseamna 10 minute per total la intreaga preluare.

Chiar se poate face preluare pe bucati?

De ce nu s-ar putea, ii faci preluare primului care se vede, si il omori, legal, si asa continui si cu urmatorii .. S-ar putea sa iti ia vreo juma' de ora.. da' asta nu e important :))

Parerea mea e ca nu ar trebui se faca pe bucati.

Daca faci o preluare in kalima sau kanturu pe bucati si dai pk celui preluat risti ca ala sa fie on(sau auto print) si sa te posteze pt pk pe spot, Poate sa zica ceva de genu: ''..cand am vazut ce preluare face nu m-am deranjat sai raspund '' si mai pune si un quote cu modelul de preluare

Vreun moderator ne lamureste si pe noi cum e ? :tiphat:

Un raspuns? ceva?? :adminpower: :ceuameni:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...