Jump to content
fankerboi

Lady Gaga ajuta victimele din Japonia

Recommended Posts

Lady Gaga ajuta victimele din Japonia

2010-02-16-ladygaga.jpg?width=300

Data: 17 martie 2011 Autor: Elena Bagescu

Lady Gaga nu a ramas indiferenta in urma dezastrului din Japonia. Cantareata a creat o bratara pentru a ajuta victimele cutremurului si ale tsunami-ului din Tara Soarelui Rasare.

"We pray for Japan" este mesajul inscriptionat pe bratara, in engleza si japoneza. Bratara costa 5 dolari si poate fi comandata pe www.ladygaga.com. Fondurile vor fi donate victimelor din Japonia.

Sursa: OneMagazine

Link to comment

La cate milioane are .. nu stiu de ce se complica cu bratari si rahaturi!!! Putea foarte frumos sa doneze xyz mii de dolari si gata. Dar nuuu, a ales sa faca bratari, sa faca public "actul ei de caritate". Fals si ipocrit!!!!

btw .. ce dinti galbeni si hidosi are in poza aia oO

Link to comment

Mai bine ar face ca Justin Bieber si ar dona direct, nu cu tot felul de obiecte de ....... Bieber a donat 1 mil de dolari ^^

Stai calm ca nici Justin Biberon nu e mai presus. Ba mai mult , dupa ce ca s-a laudat atat , a facut si o melodie pe chestia asta...

Si da , are niste dinti vai de mama lor in poza , ies si in evidenta cu imbracamintea alba si buzele rosii.

Link to comment
Guest SherkaN

La cate milioane are .. nu stiu de ce se complica cu bratari si rahaturi!!! Putea foarte frumos sa doneze xyz mii de dolari si gata. Dar nuuu, a ales sa faca bratari, sa faca public "actul ei de caritate". Fals si ipocrit!!!!

btw .. ce dinti galbeni si hidosi are in poza aia oO

Corect si perfect de acord (in afara de partea cu dintii). Mai castiga si ea ceva popularitate cu chestia asta, nu avea destula. Era greu sa fi trimis ceva banuti acolo.... n-o fi avut la ea.

Link to comment
Guest SherkaN

Ma totusi doneaza asa ca de ce atata critica ?? Daca esti bogat nu inseamna ca esti obligat sa faci acte de caritate.

N-a zis nimeni asta, am zis doar ca daca tot le face ... sa le faca cum trebuie. Oricum sunt PRO ce a facut ea, nu consider ceva gresit , din contra .. doar modalitatea cum a facut-o o contest.

Link to comment

N-a zis nimeni asta, am zis doar ca daca tot le face ... sa le faca cum trebuie. Oricum sunt PRO ce a facut ea, nu consider ceva gresit , din contra .. doar modalitatea cum a facut-o o contest.

Daca dona un milion de euro dona un milion si atat. Pe o perioada de timp ar putea face mai multi bani din bratari la cati fani are tianand cont ca e destul de populara Lady Gaga, bratarile vor fi cumparate si de cei ce vor sa faca o simpla donatie ..e o idee buna si gandita si pentru cei ajutati si pentru donator.

Link to comment

Voi credeti ca Lady Gaga a dat mass pe mess facand reclama la bratari ?

Din oameni ca voi (nu ma refer la un anume user , ci la modul de mentalitate) care considera ca daca cineva care are o talie importanta si se scrie un articol despre are vreo legatura directa cu acel articol se face revista. Articolele de genul sunt scrise sa faca si redactia un ban , alimentand flamanzi mondeni.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...