Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

andy92

Folosire MuGuard

Recommended Posts

De ce nu se foloseste MU Guard pe clientul Linkmania?! Am jucat pe un server care avea MU Guard si am incercat orice hack posibil si ma deconecta automat inainte sa intru pe cont macar. Eu sunt de parere ca asta ar rezolva foarte multe din problemele serverului si dezechilibrul care s-a format. Daca nu se implementeaza acum, macar la urmatorul database (presupun ca va fi restart curand, deoarece au trecut aproape 2 ani).

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

De ce nu se foloseste MU Guard pe clientul Linkmania?! Am jucat pe un server care avea MU Guard si am incercat orice hack posibil si ma deconecta automat inainte sa intru pe cont macar. Eu sunt de parere ca asta ar rezolva foarte multe din problemele serverului si dezechilibrul care s-a format. Daca nu se implementeaza acum, macar la urmatorul database (presupun ca va fi restart curand, deoarece au trecut aproape 2 ani).

:tiphat:

Sunt Hackuri si pt serveru de Global... mama lui de MU ;))

Singura modalitate ar fi sa nu iti dea voie sa intri in joc daca mai ai alt program deschis. insa atunci sunt curios cati ar mai juca :P ca 90% mai fac si alceva pe langa jocul de mu... un alt joc.. un program.( la servici) etc.

Link to comment
Share on other sites

Tot vor mai fi cateva care vor merge, dar prea putine. Eu sunt sigur ca un MU Guard cu protectie full blocheaza 90% din hackuri. Tot e o diferenta imensa, decat sa intre care cum vrea... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bogdan87

De ce nu se foloseste MU Guard pe clientul Linkmania?! Am jucat pe un server care avea MU Guard si am incercat orice hack posibil si ma deconecta automat inainte sa intru pe cont macar. Eu sunt de parere ca asta ar rezolva foarte multe din problemele serverului si dezechilibrul care s-a format. Daca nu se implementeaza acum, macar la urmatorul database (presupun ca va fi restart curand, deoarece au trecut aproape 2 ani).

:tiphat:

eu zic ca este o idee foarte buna :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

-muguard

-pc mai bun sa tina o versiune mai noua

-bani de acasa daca se vrea toate cele

#sa dai bani de la tine...sunt curios cati vor face asta

##nu cred ca prezita chiar asa mare interes mu linkmania pt cei de la rds

Link to comment
Share on other sites

Se dau destui bani pe hosting si intretinere. Crezi ca nu s-ar putea face o mica investitie pentru siguranta serverului? E one time pay, nu se plateste lunar...

1.Cine da bani pe mana unor oameni incapabili si neinteresati ?

2.Nu cred ca linkmania are voie sa primeasca bani din partea jucatorilor/userilor .

3.Prioritate e un PC mai performant pentru server si apoi securitatea .

Link to comment
Share on other sites

Eu va inteleg ca vreti sa faceti numar mare de posturi sa arate useru` de forum bine, dar nu tre nici sa aberati in timp ce faceti asta. Si acum sa va explic :

De ce nu se foloseste MU Guard pe clientul Linkmania?! Am jucat pe un server care avea MU Guard si am incercat orice hack posibil si ma deconecta automat inainte sa intru pe cont macar. Eu sunt de parere ca asta ar rezolva foarte multe din problemele serverului si dezechilibrul care s-a format. Daca nu se implementeaza acum, macar la urmatorul database (presupun ca va fi restart curand, deoarece au trecut aproape 2 ani).

:tiphat:

O sa incep cu sfarsitul : nu, nu va fi rr db curand, sunt 90% sigur ca nu va fi anul asta decat daca se intampla cine stie ce atac terorist asupra sediului Linkmania. Problemele serverului sunt exact in ordinea asta : playerii, adminii si regulamentul, nicidecum hack-urile. Cu MU Guard vei bloca Elite si unele variante de speed, atat. Alte variante de speed vor merge in continuare, programul de afk la fel, auto-q la fel, auto-combo la fel, toate bug-exploit-urile la fel. Sa va explic si de ce : MU Guard nu poate bloca decat programele care se injecteaza in joc (Elite, player.bmd) si programele care afecteaza traficul de biti intre tine si server (unele variante de speed). Restul sunt programe simple care dau comenzi calculatorului si NU pot fi detectate. Auto-q da comanda apasarii butonului "Q" iar jocul nu poate face diferenta intre program si o persoana care apasa tasta "Q". Auto-combo la fel, programul de afk la fel dar putin mai complex. Iar cu speed-ul exista unele variante care nu maresc viteza de transfer de date intre client si server, ci folosesc mai putini biti pentru fiecare comanda data de player, cu alte cuvinte (pe intelesul oricui) ai speed dar ai si lag in acelasi timp, cantitatea de informatii trimisa catre server fiind aceeasi dar continand mult mai multe cifre de 101010101110001 per bit, ceea ce automat duce la pierderea unor informatii transmise, efectul numindu-se LOSS aka. o varianta a lag-ului.

Sunt Hackuri si pt serveru de Global... mama lui de MU ;))

Singura modalitate ar fi sa nu iti dea voie sa intri in joc daca mai ai alt program deschis. insa atunci sunt curios cati ar mai juca :P ca 90% mai fac si alceva pe langa jocul de mu... un alt joc.. un program.( la servici) etc.

Fara suparare dar ce zici tu aici e o idiotenie. Ia da-i tu un Ctrl+Alt+Del si vezi cate programe (fisiere .exe adica fisiere system) are windows-ul deschise ? Vrei sa ne jucam MU cu windows-ul oprit ?

O mare parte din cei care vor citii postul asta, nu vor intelege nimic. Mesajul e simplu : MU Guard nu va rezolva absolut nimic. Dupa cum am scris mai sus, problemele sunt playerii, adminii si regulamentul. Playerii nu se vor schimba, ca doar suntem o natie de tot cacatul. Trebuie schimbat si imbunatatit regulamentul cu reguli complete si concrete, cu pedepse mai drastice si, nu in ultimul rand, trebuie adminii inteligenti, impartiali si corecti care sa-l aplice. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

O mare parte din cei care vor citii postul asta, nu vor intelege nimic. Mesajul e simplu : MU Guard nu va rezolva absolut nimic. Dupa cum am scris mai sus, problemele sunt playerii, adminii si regulamentul. Playerii nu se vor schimba, ca doar suntem o natie de tot cacatul. Trebuie schimbat si imbunatatit regulamentul cu reguli complete si concrete, cu pedepse mai drastice si, nu in ultimul rand, trebuie adminii inteligenti, impartiali si corecti care sa-l aplice. :tiphat:

+ 1 :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

ce dracu ba nene, invi a fost o specie pe disparitie?

Cum ziceam:

[...] si veti veni peste 2-3 ani zicand...."ba ce bine era pe vremea cand modera x-ulescu".

+1 richer, ma bucur ca mai sunt si oameni ca tine pe-aici. fara niciun fel de ironie.

Link to comment
Share on other sites

Se dau destui bani pe hosting si intretinere. Crezi ca nu s-ar putea face o mica investitie pentru siguranta serverului? E one time pay, nu se plateste lunar...

1.Cine da bani pe mana unor oameni incapabili si neinteresati ?

2.Nu cred ca linkmania are voie sa primeasca bani din partea jucatorilor/userilor .

3.Prioritate e un PC mai performant pentru server si apoi securitatea .

Plata pe LinkMania nu se va face niciodata si nici nu se vor accepta bani,deoarece LinkMania este un produs 100% RDS,care in ultima vreme nu s-au mai interesat de soarta LinkManiei,dar se pare ca isi vor da din nou interesul pentru LinkMania

LinkMania face parte dintr-un proiect de business,de a atrage clientii in retelele RCS&RDS

Poate va mai trece timp sau poate nu va mai trece,pana cand LinkMania o sa isi revina cum era acum cativa ani

Link to comment
Share on other sites

Guest relife

LinkMania face parte dintr-un proiect de business,de a atrage clientii in retelele RCS&RDS

eu la inceput aveam net de cartier, acum am de la rds am zis sa intru in rand cu lumea si drept multumire mi se da 99 pe nedrept.

Link to comment
Share on other sites

Richer ce spui tu acolo ca nu interzice mult e total aiurea. Eu am intrat pe AddictedMU si am incercat speed auto-combo auto-q si tot felul si doar auto-q merge la restul nu se intampla nicio eroare sau sa te scoata din joc, pur si simplu nu merg

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...