Jump to content
Razvan

Mafia 14 - "Die Glocke"

Recommended Posts

cred s-a vorbit editia asta in ultimul hal pe mess. ca de obicei. ma mir cum de nu stiati toti rolurile si cine ce e.

o sa fac eu editia urmatoare, cu o conditie: cine vrea sa participe, sa-si faca cont separat special pentru mafia. dupa prima mafia, imi veti da parolele si le voi schimba intre ele, si le voi imparti altora, astfel incat nimeni sa nu stie vreodata cine si ce e.

@gabi, nu te supara pe mine :P dar din 2 nopti de acvititate nu aveai cum sa stii cu siguranta toata lista de mafioti. altadata zi si tu ca presupui, nu ca stii sigur, ca uite ce se intampla.

Link to comment
Share on other sites

@darkness: avatarul tau e plagiat ... lucian idolul tau? :>

Lucian e idolu` tuturor ( cocalarilor si pitzipoancelor ;;) )

cel mai tare :))) .. dar putin imba, multi politisti, detectivi, vanzatori, reporteri si putini mafioti :D

De fapt a fost chiar balansat , daca nu se dadea blk de gol si mai rezista nathaniel aka sinister se-ntorcea roata :) ..meritele cele mai multe le are fallout , ca a condus multimea spre toti mafioti/wanksta.

desi m-au omorat, tot ati reusit sa castigati. nu credeam ca e posibil fara mine :-?

ce modesti esti tu ma :))

Link to comment
Share on other sites

@gabi, nu te supara pe mine :P dar din 2 nopti de acvititate nu aveai cum sa stii cu siguranta toata lista de mafioti. altadata zi si tu ca presupui, nu ca stii sigur, ca uite ce se intampla.

am zis de toti ca CRED .. cu exceptia lui blk si superstar pe care i-am investigat! De narci am zis ca cred, de irnk ca cred .. de nathaniel ... ca cred ca cred ca cred :))!

oricum toti se cred atat de buni incat faptul ca i-am nimerit pare imposibil! Nu, nu este ... v-ati dat de gol toti .. pe blk si pe superstar am folosit degeaba abilitatile -_-

Link to comment
Share on other sites

cred s-a vorbit editia asta in ultimul hal pe mess. ca de obicei. ma mir cum de nu stiati toti rolurile si cine ce e.

o sa fac eu editia urmatoare, cu o conditie: cine vrea sa participe, sa-si faca cont separat special pentru mafia. dupa prima mafia, imi veti da parolele si le voi schimba intre ele, si le voi imparti altora, astfel incat nimeni sa nu stie vreodata cine si ce e.

@gabi, nu te supara pe mine :P dar din 2 nopti de acvititate nu aveai cum sa stii cu siguranta toata lista de mafioti. altadata zi si tu ca presupui, nu ca stii sigur, ca uite ce se intampla.

Suna bine. SilenR, eu nu stiu cat de mult echilibru ai gasit tu in mafia asta, am crezut cu tarie ca suntem doua grupuri de mafioti, dar asa...

Link to comment
Share on other sites

luckyshot,mi-a trecut si mie idee asta prin minte dar suna un pic diferit,adica uite,daca eu intru pe contul z si apoi sunt pe contul y,tot mai stiu parola de la contul z , asta doar daca nu o schimbi :P

Link to comment
Share on other sites

de fapt nu e bine, ca asa ar trebui sa-mi dati si conturile de yahoo sa pot schimba parolele etc. mai bine isi face fieczre un cont special pt mafia si atat. si cu ala sa joace mereu sau sa-si faca mereu altul. mafia si contul :P

Link to comment
Share on other sites

cred s-a vorbit editia asta in ultimul hal pe mess. ca de obicei. ma mir cum de nu stiati toti rolurile si cine ce e.

o sa fac eu editia urmatoare, cu o conditie: cine vrea sa participe, sa-si faca cont separat special pentru mafia. dupa prima mafia, imi veti da parolele si le voi schimba intre ele, si le voi imparti altora, astfel incat nimeni sa nu stie vreodata cine si ce e.

@gabi, nu te supara pe mine :P dar din 2 nopti de acvititate nu aveai cum sa stii cu siguranta toata lista de mafioti. altadata zi si tu ca presupui, nu ca stii sigur, ca uite ce se intampla.

aprob & sustin

ps:nu mi s-a parut deloc echilibrat ,atatia politisti...veterani.... dfgffdgdfas..

anyway gg.

Link to comment
Share on other sites

si inca ceva, ia uita-te , eu am numele player 1 si altcineva e player 2 si suntem mafioti amandoi , avem id-urile unul altuia si o sa ne cunoastem dupa id , si o sa ne cunoastem si data viitoare chiar daca nu suntem in echipa :D

Link to comment
Share on other sites

ce e asa greu? creezi 20-30 de conturi de yahoo si faci 20-30 conturi pe forum mafia1, mafia2....mafia30. cand fiecare isi primeste rolul isi primeste si contul. la finalul editiei schimbi parolele pentru toate conturile.

le: la fiecare editie primesti alt cont de mafia (il primesti random, asa cum primesti si rolul)

Link to comment
Share on other sites

Asta nu ii impiedica sa vorbeasca pe mess. Daca eu am contul Mafia1 si tu Mafia10, din moment ce vorbim pe MESS avem aceleasi ID-uri de MESS. Daca eu intru pe mess si iti zic tie.. sunt "Mafia 1" care mai e farmecul? Se poate vorbi la fel de usor. Singura chestie e ca nu sti fiecare persoana cine e si nu ti cont de editile trecute, nu sti cine si ce experienta are etc.

PS: Felicitari tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu ii impiedica sa vorbeasca pe mess. Daca eu am contul Mafia1 si tu Mafia10, din moment ce vorbim pe MESS avem aceleasi ID-uri de MESS. Daca eu intru pe mess si iti zic tie.. sunt "Mafia 1" care mai e farmecul? Se poate vorbi la fel de usor. Singura chestie e ca nu sti fiecare persoana cine e si nu ti cont de editile trecute, nu sti cine si ce experienta are etc.

PS: Felicitari tuturor.

da , bine punctat pe faza cu editiile trecute :D macar nu mai mor din primele nopti

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...