Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

thoricik

Topic de multumiri in spirit de fair-play

Recommended Posts

Citind acest topic http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=401996 ma intrebam: Oare daca Tsu ar fi iertat pe Pooka (Asrai sau cine o fi fost pe cont) care l-a jingit si i-a dat pk pe spot si nu ar fi postat la rugamintile ei/lui de pe pm...oare ar fi postat ea/el un topic aici la Diverse cu titlul: Multumesc X esti cel mai bun GM si dai un exemplu extraordinar de fair-play si corectitudine pentru ca desi eu am uitat de cei 7 ani de acasa tu mi-ai aratat ce e ingaduinta si corectitudinea (MA INDOIESC !!! dar mai repede aruncam cu piatra decat sa ne uitam in gradina noastra)

Deci inspirata de acest exemplu de fair-play am deschis acest topic de multumiri si "impacari" si incept eu prima:

- doresc sa multumesc lui RaiN ca a stat ieri peste 1 ora jumate pe spot dupa ce a fost preluat si ne-a dat pk si trade-uri la greu, iti multumesc pentru ce ai facut si sa sti ca te-am iertat desi nu ai dat dovada de bun simt si fair-play ;;) ... ( pacat insa ca nu ai caracter de GM ca sa fie mai frumos si pompos topicul deoarece cred ca asa nu il va citi nimeni :( ) .

p.s. sper sa gasiti si restul inspiratia si sa incercam sa ii iertam pe cei ce gresesc, sa trecem peste si sa dezvoltam o comunitate unita si plina de prieteni.

Link to comment
Share on other sites

e topic de multumiri sau si de "impacare impacare, fara nici o suparare, daca noi ne mai certam, luam valiza si plecam. si plecam la gara mica, intalnim pe iepurica, si plecam la gara mare, ne intalnim cu tata mare" ?

daca da, eu doresc sa-i spun lui lancelot ca l-am iertat pentru tot ceea ce mi-a facut in decursul acestui db si ca nu-i port pica. in momentul de fata il consider ca un frate rebel care a luat-o pe calea "drogurilor", da astept sa isi revina. de iubit tot il iubesc :D

atat am avut de spus. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

deci thori topicu asta vine tunat pe mine ...

deci ca sa vedeti ca am fair-play iert pe toti vanatori mei.. iert toti admini care mi au dat ss in loc sa imi dea de baut .. iert toti care ma injura cum vor la gura si admini ii dau ss pe caracter secundar.. =)))

dar stiti dc iert ?

pt ca treabuie sa gandim mai diferit .. daca adminu x sau caracteru y gresec sa fie sanatosi frate :))

vezi tu .. toti care ajung pe pagina plangeri .. au facut ei ceva gresit;) nu eu sunt usa de biserica si vai ma plang de adminu x ca e el nu stiu cum ( eu unu am primit ss incorect ? ce am facut? galagie? pentru? cu ce m-am ales? :D? am luat o in mana :))) )

cat despre topicul pe care il arati cel cu rudy ... odata ce eu vad ca acel rudy ca admin e baiat ok nu ma intereseaza cum e ca caracter. poate sa intre si sa injure pe global .! primeste ss si gata ..

adik dak omu e admin gata nu are voie sa fie si el ca noi toti ceilalti?

uhh cat orgoliu pe voi oameni... cine ma cunoste mai bine ( adik din joc) stie ca eu nu pot purta ura pe nimeni..... ca vorbesc eu si faza bazaiala pe unu si pe altu( va distrug va hau alea alea :)) ). de spiritu jocului... dar dak un "dusman" imi da pm si vb frumos cu mine eu il respect frate. ca poate are 20 de ani peste mine ...

aiurea.. :0pidu:

p.s: stiti ce lucru strica acest server ;) ? nu admini clar... ci orgoliu oamenilor... pe 97 d erau alti oameni.. alte timprui.. mai mult bun simt...

-

Link to comment
Share on other sites

Citind acest topic http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=401996 ma intrebam: Oare daca Tsu ar fi iertat pe Pooka (Asrai sau cine o fi fost pe cont) care l-a jingit si i-a dat pk pe spot si nu ar fi postat la rugamintile ei/lui de pe pm...oare ar fi postat ea/el un topic aici la Diverse cu titlul: Multumesc X esti cel mai bun GM si dai un exemplu extraordinar de fair-play si corectitudine pentru ca desi eu am uitat de cei 7 ani de acasa tu mi-ai aratat ce e ingaduinta si corectitudinea (MA INDOIESC !!! dar mai repede aruncam cu piatra decat sa ne uitam in gradina noastra)

Deci inspirata de acest exemplu de fair-play am deschis acest topic de multumiri si "impacari" si incept eu prima:

- doresc sa multumesc lui RaiN ca a stat ieri peste 1 ora jumate pe spot dupa ce a fost preluat si ne-a dat pk si trade-uri la greu, iti multumesc pentru ce ai facut si sa sti ca te-am iertat desi nu ai dat dovada de bun simt si fair-play ;;) ... ( pacat insa ca nu ai caracter de GM ca sa fie mai frumos si pompos topicul deoarece cred ca asa nu il va citi nimeni :( ) .

p.s. sper sa gasiti si restul inspiratia si sa incercam sa ii iertam pe cei ce gresesc, sa trecem peste si sa dezvoltam o comunitate unita si plina de prieteni.

Hai ca incepi sa-ti arati o fata care e din ce in ce mai urata, thora. SI tu, si Rudy.

Rudy a venit la preluare si, in timp ce facea preluare, Crush i-a facut self defense. Crush si-a luat castana de la Rudy. Toate bune pana acum, nimeni vinovat decat Crush pentru ca a fost neglijent. Dupa ce Crush a disparut din peisaj, donsorul Rudy in loc sa continue preluarea el a dat pk la restul caracterelor de pe spot. Asa ca sa nu imi palavrageasca mie ironii despre ce vad sau cum e lata sau e lunga.

Zi-mi si mie thora, care e diferenta intre d0d0 si Rudy? d0d0 facea pk pe spot cu caractere secundare si vina. Care e diferenta intre el si Rudy?

Asta nu e prima abatere pacatoasa a lui Rudy. Se presupune ca a fost ales pentru ca da dovada de fair-play, e cu ceva in plus fata de restul jucatorilor. Unde se vede asta?

Daca era oricare alt jucator, nu era indignarea mare, dar pentru ca Rudy e cel care trebuie sa ne fie exemplu, deja e o problema.

Link to comment
Share on other sites

Uite ii multumesc lui Rudy ca e un jucator fairplay, e bine acum?

Poate il faceam topicul nu ai de unde sa stii.

In plus aici nu e vb de suspend, am mai zis 5 zile nu e un capat de tara, e vorba de principiu.

Am recunoscut ca am gresit, toti facem greseli, asta inseamna ca trebuie sa fim linsati?

Am dat pk pe spot ca nu am stiut despre ce este vorba, cand am vazut printurile m am lamurit ce si cum

Mi am cerut scuze asa cum era normal. Mi am cerut scuze nu neaparat pt a fi iertat pt ca asa trebuia sa o fac, dar Rudy a dovedit ca nu exista clementa.

TOATA LUMEA GRESESTE iar eu personal daca te uiti pe la plangeri nu am postat decat o singura data pe unu care mi a luat mama la hora ATAT.

In rest am incercat sa rezolv problemele pe cale amiabila, iar colegul tau de G Andr3y stie ca daca am o problema cu cineva mai intai discut, caut rezolvarea amiabil.

Da eram nervos pt pk pe spot, am reactionat mai urat, DAR AM RECUNOSCUT CA AM GRESIT si nu aveam de unde sa stiu ce discutii ai avut tu cu ala de era in pt cu mine (eram afk)

Link to comment
Share on other sites

Uite ii multumesc lui Rudy ca e un jucator fairplay, e bine acum?

Poate il faceam topicul nu ai de unde sa stii.

In plus aici nu e vb de suspend, am mai zis 5 zile nu e un capat de tara, e vorba de principiu.

Am recunoscut ca am gresit, toti facem greseli, asta inseamna ca trebuie sa fim linsati?

Am dat pk pe spot ca nu am stiut despre ce este vorba, cand am vazut printurile m am lamurit ce si cum

Mi am cerut scuze asa cum era normal. Mi am cerut scuze nu neaparat pt a fi iertat pt ca asa trebuia sa o fac, dar Rudy a dovedit ca nu exista clementa.

TOATA LUMEA GRESESTE iar eu personal daca te uiti pe la plangeri nu am postat decat o singura data pe unu care mi a luat mama la hora ATAT.

In rest am incercat sa rezolv problemele pe cale amiabila, iar colegul tau de G Andr3y stie ca daca am o problema cu cineva mai intai discut, caut rezolvarea amiabil.

Da eram nervos pt pk pe spot, am reactionat mai urat, DAR AM RECUNOSCUT CA AM GRESIT si nu aveam de unde sa stiu ce discutii ai avut tu cu ala de era in pt cu mine (eram afk)

Lasa, Mihai. Nu e vorba despre faptul ca ai gresit ci despre faptul ca Rudy a facut o greseala mai mare si ca a dat dovada de nesimtire nerespectand regulamentul. In ecuatia greselilor Rudy nu trebuia sa fie un element si, mai ales, nu elementul care a declansat.

E amuzant cum ameninta sa dezactiveze chat-ul in timpul unei discutii si cum a intrat el personal ca sa dea disconnect.

Sa stii ca si noi putem fi nesimtiti, thora. Scuza noastra e ca suntem motivati de o fapta. Tu sau Rudy ce scuza aveti?

Si, ca sa pastrez o farama de on topic: multumesc lui rhazek ca mi-a dat o sansa de a intra in Sicily (mai ales Thorabellei) si de atunci sunt aici, dar mai ales ii multumesc ca mi-a demonstrat contrariul fata de ceea ce credeam despre Sicily. Ii multumesc lui Gunit pentru ajutorul pe care mi l-a dat neconditionat (pentru asta isi merita toate laudele). II multumesc lui Horia pentru ajutorul la xp, desi tangentele noastre au fost putine. II multumesc lui Mihai pentru ca a acceptat sa joace pe caracterele mele. Ii multumesc guildei (rhazek, Lucas, atreeyu, GeoMG, Cougar, Bulaneitor, NuTzu, Hora, riky, Russo, -Ang3l-, aliG, Gino si tatal lui, Tester, Xadrian, catalyn... ) pentru ceea ce sunt. Ii multumesc lui oick, desi a aratat ca e un *jackass*, pentru ajutorul lui. Ii multumesc lui Sly pentru vorbele cugetate, desi a aratat ca il cam stapaneste subiectivismul cand nu trebuie. Si lista poate continua...

Link to comment
Share on other sites

p.s: stiti ce lucru strica acest server ;) ? nu admini clar... ci orgoliu oamenilor... pe 97 d erau alti oameni.. alte timprui.. mai mult bun simt...

-

Intr-adevar erau alte vremuri pe 97d pacat ca nu mai sunt, atunci multi nici nu stiau de forum sau de Plangeri, erau alte persoane, alte caractere, oameni cu care puteai schimba 2 vorbe si cu care stateai noptile pe spot nu pt exp ci pentru distractie.

Hai ca incepi sa-ti arati o fata care e din ce in ce mai urata, thora. SI tu, si Rudy.

Rudy a venit la preluare si, in timp ce facea preluare, Crush i-a facut self defense. Crush si-a luat castana de la Rudy. Toate bune pana acum, nimeni vinovat decat Crush pentru ca a fost neglijent. Dupa ce Crush a disparut din peisaj, donsorul Rudy in loc sa continue preluarea el a dat pk la restul caracterelor de pe spot. Asa ca sa nu imi palavrageasca mie ironii despre ce vad sau cum e lata sau e lunga.

Zi-mi si mie thora, care e diferenta intre d0d0 si Rudy? d0d0 facea pk pe spot cu caractere secundare si vina. Care e diferenta intre el si Rudy?

Asta nu e prima abatere pacatoasa a lui Rudy. Se presupune ca a fost ales pentru ca da dovada de fair-play, e cu ceva in plus fata de restul jucatorilor. Unde se vede asta?

Daca era oricare alt jucator, nu era indignarea mare, dar pentru ca Rudy e cel care trebuie sa ne fie exemplu, deja e o problema.

Nu este vorba ca unul are caracter de gm si altul nu, e vorba ca unii daca sunt tratati cu nesimtire nu raspund cu zambetul pe buze inapoi. Astept sa ai si tu gm (nu stiu daca ai sau nu pentru ca nu traiesc ca sa stiu tot ce se intampla in spatele fiecarui caracter ca altii) sa putem sa iti judecam si analizam fiecare cuvant si gest pe caracterul de joc in speranta ca vei avea clementa mai apoi.

Sa stii ca si noi putem fi nesimtiti, thora. Scuza noastra e ca suntem motivati de o fapta. Tu sau Rudy ce scuza aveti?

Uite eu te iert ca mai sus mai facut nesimtita fara nici un motiv :-*

Nu uitati care e scopul topicului, nu cearta ci impacarea!

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar erau alte vremuri pe 97d pacat ca nu mai sunt, atunci multi nici nu stiau de forum sau de Plangeri, erau alte persoane, alte caractere, oameni cu care puteai schimba 2 vorbe si cu care stateai noptile pe spot nu pt exp ci pentru distractie.

Nu este vorba ca unul are caracter de gm si altul nu, e vorba ca unii daca sunt tratati cu nesimtire nu raspund cu zambetul pe buze inapoi. Astept sa ai si tu gm (nu stiu daca ai sau nu pentru ca nu traiesc ca sa stiu tot ce se intampla in spatele fiecarui caracter ca altii) sa putem sa iti judecam si analizam fiecare cuvant si gest pe caracterul de joc in speranta ca vei avea clementa mai apoi.

Uite eu te iert ca mai sus mai facut nesimtita fara nici un motiv :-*

Nu uitati care e scopul topicului, nu cearta ci impacarea!

Nu, thora, e intocmai vorba despre faptul ca el are functia de gm, ceea ce il pune mai sus decat restul. Conduita dar, mai ales, respectarea regulamentului l-au facut apt pentru functie. Altfel, criteriile de selectare ar fi gen "E prieten cu Cutarescu; Are un favor de la Cutarescu de primit".

Cu conduita si moralitatea a dat de pamant cand el a facut ironii asupra unei reactii normale pentru ceea ce a facut. Cu regulamentul la fel.

Nu poti sa ceri "iertare" cand esti ironizat. O fapta si atat e trecuta cu vederea, cu timpul. Insa, cand apar ironiile deja e misto, batjocura, cum vrei sa zici. Cand vine din partea unui gm e si mai grav pentru ca el ar trebui sa fie strain de lucrurile astea.

Link to comment
Share on other sites

si cand stau si ma gandesc ca unii au fost respinsi din staff tocmai pentru chestii de genu, ca vezi doamne are antecedente, ca e prost de gura, ca nu e fair'play, etc. ma cam apuca greatza :D (nu, aici nu ma refer la mine daca asta insinuati) :))

Link to comment
Share on other sites

de iertat il iarta, da de dat functia nu cred ca i-o va da nimeni inapoi. gen: te iert da nu te uit :))

Daca Rudy ramane cu functia, inseamna ca ramane si Alexey.

Aaaa, Rudy e mai special :). My bad. Stii tu fata de cine e special shhh-emoticon-243x300.gif.

Link to comment
Share on other sites

Daca Rudy ramane cu functia, inseamna ca ramane si Alexey.

Aaaa, Rudy e mai special :). My bad. Stii tu fata de cine e special shhh-emoticon-243x300.gif.

dak rudy cu alexey raman cu functia

sa raman si eu cu functia :))))

ceva de genu dak ii dadusi lu ana un mar da mi si mie .. nu e corect :((( nu ma mai joc :((( mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Link to comment
Share on other sites

Ha, Teo am castigat pariul. :)) Ti-am zis ca o sa reactioneze ca tatele in piata si o sa se lege numai de faptul ca am GM, iar ei saracutii vor incerca sa iasa ca niste sfinti.

Imi place cand am dreptate.

on topicul tau unde e? warn :whistle:

OT: il iert pe boom ca a facut dupe si a stricat piata si il mai iert ca si-a dat 98 si nu si-l mai scaote ! :angry1:

Link to comment
Share on other sites

Ha, Teo am castigat pariul. :)) Ti-am zis ca o sa reactioneze ca tatele in piata si o sa se lege numai de faptul ca am GM, iar ei saracutii vor incerca sa iasa ca niste sfinti.

Imi place cand am dreptate.

Esti bolnav? Ai personalitate multipla de separi "gm-ul" fata de caracterul de joc? Nu e aceeasi persoana in spatele ambelor caractere?

Nu e vorba despre cine iese mai sfant. Tu nu ai voie sa gresesti, mai ales cum ai gresit recent.

Noi nu suntem sfinti dar din cauza functiei tu esti :). Ori esti sfant, ori treci in randul pacatosilor, jos.

Te mai si crezi corect (deja asta e nesimtire crasa) crezandu-ti ironia una fondata :blink:.

Link to comment
Share on other sites

Esti bolnav? Ai personalitate multipla de separi "gm-ul" fata de caracterul de joc? Nu e aceeasi persoana in spatele ambelor caractere?

Nu e vorba despre cine iese mai sfant. Tu nu ai voie sa gresesti, mai ales cum ai gresit recent.

Noi nu suntem sfinti dar din cauza functiei tu esti :). Ori esti sfant, ori treci in randul pacatosilor, jos.

Cine s-a gasit sa ma faca bolnav. Exact cea care nu poate dormi noaptea din cauza ca a primit suspend pe caracterul de joc si nu i-a placut modul cum l-a primit, si neavand alt subiect de care sa se lege inafara ca am caracter de GM, creaza scandal pe forum ca poate poate primeste si ea firmituri si cateva remarci de interes in favoarea ei. Mai trebuie sa zic ceva? :))

Acum te rog chiar frumos, gaseste-ti o viata, lasa oamenii sa se joace in pace, daca pe unii de la tine atat ii duce mintea sa-si primeasca suspendul si daca tot te dai mare om cu bun simt, incearca sa fi un bun invatator si sa le arati alor tai cum sa se poarte pe viitor si poate asa se evita certurile si problemele. :right:

Cat vine vorba de faptul ca ma compari cu unu cu altu, cand o sa incep sa va dau pk pe spot, sau d/c aiurea, sau mai stiu eu orice alta prostii care va vin in cap cu caracterul de GM, atunci o sa ma retrag singur. Pana atunci am sa te rog sa te abtii ca nu faci altceva decat sa arati cat de disperata esti sa fiu eu demis. ...Cu respectele de rigoare.

Ultimul meu reply in acest topic. Am sa va las sa va bateti cu pumnii in piept cat vreti, ca numai asa poate primiti atentia de care nu aveti parte in viata de zi cu zi.

@On-topic: Il iert pe Kozmo ca mi-a suspendat userul pe forum acum 4 ani in urma unor certuri pe forum cu niste mapetzi. :-?

Link to comment
Share on other sites

Cine s-a gasit sa ma faca bolnav. Exact cea care nu poate dormi noaptea din cauza ca a primit suspend pe caracterul de joc si nu i-a placut modul cum l-a primit, si neavand alt subiect de care sa se lege inafara ca am caracter de GM, creaza scandal pe forum ca poate poate primeste si ea firmituri si cateva remarci de interes in favoarea ei. Mai trebuie sa zic ceva? :))

Acum te rog chiar frumos, gaseste-ti o viata, lasa oamenii sa se joace in pace, daca pe unii de la tine atat ii duce mintea sa-si primeasca suspendul si daca tot te dai mare om cu bun simt, incearca sa fi un bun invatator si sa le arati alor tai cum sa se poarte pe viitor si poate asa se evita certurile si problemele. :right:

Cat vine vorba de faptul ca ma compari cu unu cu altu, cand o sa incep sa va dau pk pe spot, sau d/c aiurea, sau mai stiu eu orice alta prostii care va vin in cap cu caracterul de GM, atunci o sa ma retrag singur. Pana atunci am sa te rog sa te abtii ca nu faci altceva decat sa arati cat de disperata esti sa fiu eu demis. ...Cu respectele de rigoare.

Ultimul meu reply in acest topic. Am sa va las sa va bateti cu pumnii in piept cat vreti, ca numai asa poate primiti atentia de care nu aveti parte in viata de zi cu zi.

@On-topic: Il iert pe Kozmo ca mi-a suspendat userul pe forum acum 4 ani in urma unor certuri pe forum cu niste mapetzi. :-?

Gata, ai ramas fara motive si apelezi la absurditati?

Nu inteleg cum ai atata nesimtire in tine si nu renunti la functie. Omule, tu nu ai furat 1 zen de pe jos si nici nu ai dat disable chat din cauza unuia insistent. Tu ai facut ceva mai grav, lucru inadmisibil din partea unui gm (nu o mai da la intors ca se leaga lumea de tine din cauza gm-ului; ai intrat in randul gm-ilor, esti judecat ca atare) si anume pk. Nu doar ca ai facut pk dar ai si avut parsivenia, ipocrizia si nesimtirea de a face misto de cel asupra caruia tu ai facut pk.

LE: din ce zici tu ar fi ok daca un gm pe caracterele de joc are abateri, suspendari repetate pe diferite caractere pentru pk, ks, injuraturi, vanatoare atat timp cat nu face asta ca gm? Ce vorbesti, Frantz?!

Link to comment
Share on other sites

Sa-l iertam si pe Alexey pentru ca a dat disconnect lui Cristal. Sa-si primeasca functia inapoi!

n-am inteles ce treaba am eu in toata povestea asta? sau la fiecare telenovela din asta mai siropoasa trebuie neaparat sa scrieti numele meu? ca altfel nu va simtiti bine?

geez...

Link to comment
Share on other sites

n-am inteles ce treaba am eu in toata povestea asta? sau la fiecare telenovela din asta mai siropoasa trebuie neaparat sa scrieti numele meu? ca altfel nu va simtiti bine?

geez...

Cat de des avem gm care calca pe langa? Esti un punct de referinta, cel putin pentru mine, pentru ca altul in afara de tine si ulise nu stiu.

Asa cum la ceilalti s-a echilibrat balanta (inclusiv la tine), de ce sa nu se echilibreze la el? Ceea ce a facut ii pune la indoiala caracterul de gm. Nu cred ca atunci cand a fost ales s-a mers pe doua carari. A fost ales pentru modul lui de joc. Reply-ul lui boom e destul de concis la ce ma refer.

si cand stau si ma gandesc ca unii au fost respinsi din staff tocmai pentru chestii de genu, ca vezi doamne are antecedente, ca e prost de gura, ca nu e fair'play, etc. ma cam apuca greatza :D (nu, aici nu ma refer la mine daca asta insinuati) :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...